Įkraunama...
Įkraunama...

Sraigės

Labai mažai lieka slidžios. Aš kai plaunu, tai patrinu suspudus delnuose. Gleivės nusiplauna.
O verdant reikia nugraibyt putas. Gleivės kyla su putomis.
Atsakyti
QUOTE(Aurute @ 2011 06 24, 08:38)
Labai mažai lieka slidžios. Aš kai plaunu, tai patrinu suspudus delnuose. Gleivės nusiplauna.
O verdant reikia nugraibyt putas. Gleivės kyla su putomis.


O ar būtina su druską barstyti, kad išskirtu gleives? Kažkur skaičiau, kad reikia mesti į verdantį kai jos išlindusios (po druskos jos visos sulindusios) ir pavirti 10 min, ir tada lupti iš kiauto.
Ar tai realu?
Atsakyti
Aš barstau. Jos ne tik sulenda į kiautus, bet ir paleidžia daug gleivių. Tada gleives plaut lengviausia.

Nežinau, kaip būtų, jei virtume iš karto. pabandyk ir mums pasakyk.
Per televiziją buvo laida apie sraigių perdirbimą, tai ten jos net neverdamos, o važiuodamos transporteriu užmušamos karštu garu. Kiek laiko jos ten po garu laikomos neatsimenu.
Atsakyti
Šiais metais prisigaminau daug sraigių user posted image . Ir padariau atradimą user posted image . Bent jau sau blush2.gif .
Kuo karštesnes sraiges išiminėji iš kiautų, tuo mažiau jų nutrūksta user posted image . Paskutinį kartą traukiau tik pavirus 5 min ir trumpai perliejus vėsiu (ne šaltu) vandeniu. Nei vieno kiauto nereikėjo išmest. Visos išsiėmė puikiai.
Atsakyti
[quote=GITALE,2010 06 27, 15:55]
[quote=Aurute,2010 06 25, 20:51]
Jei sraigių rinkėjai jų kasmet nesurinktų, tai jau daržininkai gautų oi kaip kovot su jom... doh.gif taip, kad abipusė nauda.
oi tai ir visokie sliuzai, kurmiai, kopustu kirmeles taip pat darzininkam kenkia, jei juo suvalgytumet kaip palengvintumet darzininkam lotuliukas.gif abipuse nauda kaip ir su sraigem thumbup.gif
[/quote]


O taip, darza jos puola ir siaip, vaikstai pieva, ir trekst, trekst, nemalonu kai sutraiskai. Pas mus kaime pries kokius 10 metu dede atveze pora sraigiu del grozio, tai jau kelinti metai ten sraiges kibirais renkam.
Pati gaminu retai. Bet si savaitgali buvau sventeje "Panemuniu ziedai" ir ten pardavinejo sraiges paruostas burgundiskai. Iki siol jas pati ruosdavau be organu, nes kazkaip nedrisau su organais valgyti. O ten ragavau su organais ir labai patiko 4u.gif Tad jauciu pabandysiu kada ir su organais. Sventeje, dar maciau tie patys, kur kepe sraiges, pardavinejo ir lietuviskas patiekalu is sraigiu receptu knygeles. Reiks kada prie progos isigyti biggrin.gif
Atsakyti
Arnas_K, geras pasiūlymas tiems, kas neturi noro terštis ir gamint g.gif . Darbo tikrai daug doh.gif . Bet man maloniau savos, pačios pasiruoštos. O ir česnakai prie sraigių nelabai jau tinka. Pačiai gaminant galima ir prieskonius savaip paderint. Man reikia kuo daugiau krapų, o kai kas tų krapų nemėgsta... Aš ir toliau ruošiu pati. Visi kas ragavo - liko patenkinti thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos,

prigesusi tema, bet gal kas atsakys. Kodel reikia 3-4 val virti sraiges? Juk jau po 1 valandos jos yra minkstos.
Labai prasau pasidalinti info. 4u.gif
Atsakyti
Verdame ilgai, kad prisigertų prieskonių ir vyno sklonio.
Aš dabar paprastai paverdu valandą, pusantros, uždengtas ant labai mažos liepsnos ir paskui palieku tame vandenyje bent porai valandų. Skonio skirtumas tikrai yra. Labai daug turi reikšmės, kokį vyną pilsi.
Atsakyti
draugė jas ruošia ir sako, kad skanu,
bet aš prisiversti jų paragauti negaliu,
man britku
Atsakyti
Aš dariau pagal šitą: http://lzinios.lt/lz...php?idas=157216
super gaunasi thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(jurasaule @ 2014 06 07, 23:31)
Aš dariau pagal šitą: http://lzinios.lt/lz...php?idas=157216
super gaunasi thumbup.gif


Gali normaliai ikelti nuoroda? Nes nesigauna jos pamatyti.
Papildyta:
QUOTE(*Saulyte @ 2006 03 14, 17:39)
ax.gif Labukas, užklydau netyčia ir aš čia  mirksiukas.gif taigi galvoju parašysiu tai ką žinau, kad ir jūs žinotumėt mergytės  biggrin.gif

TAIGI SRAIGIŲ RECEPTAS  g.gif kad tik viską ką reik prisiminčiau smile.gif.

Pirmiausia reik, kad išsivalytų sraigių organizmas nuo jų maisto. Taigi dvi dienas saikingai  jas barstom miltais ir laistom vandeniu tam tikroj gal dėžėj, na net nežinau kur jumi patogiau, kad tas vanduo pastoviai nesilaikytų, o nutekėtų jo perteklius ir nesigautų košė su miltais biggrin.gif. Po 2 dienų jas gerai nuplaunam vandeniu šaltu žinoma ir apiberiam rupia druska nepagailint taip. Palaikom berods gal parą ( na sraigės turi užsisūdyt). Tada vėl nuplauname ir su specialia šakute sraigėm išimti ( yra tokia nenustebkit), jas jau kaip ir užsisūdžiusias išlupam iš kiautų. Kiautus išplauname ir galima dar nuplikyt verdančiu vandeniu ar apvirt jei ką  mirksiukas.gif . Sraiges nuplaunam ir sudedam į pasūdytą verdantį vandenį su prieskoniais. Prieskoniai yra tokie: petražolių, salierų šaknys ir stiebai gali būti, lauro labai, pipirai kvepiantys ir juodi grūdeliais, druskos nelabai daug ir dėt tik į virimo pabaigą.  Verdama apie 40-45 min., pabaigoj virimo įpilt balto sauso ( arba raudono sauso) vyno. Nukelt nuo viryklės ir uždengt. Turi dar pasatovėt kokias 10-15 min. Tuo metu pasigamint žalią sviestą. Imame sviesto, petražolių ir česnako. Petražoles ir česnaką smulkiai sukapojame peiliu, sudedam į sviestą, galima dar įdet druskos biškutį ar vegetos, jei mėgstat jaust druką  mirksiukas.gif . Na vienu žodžiu gaunas tokia žalsva sviesto mąsė, kurią reik atšaldyt, kad nebūtų skysta. Tada imam paruoštus švarius sraigių kiautus ir dedam truputuką to sviesto, virtą nusausintą sraigę ir vėl užlipdom ją sviestu. Sudedam į keptuvytę taip, kad sviestas būtų viršuj ir pašaunam į karštą orkaitę. Laikom tol kol sviestas pradeda virti sraigės kiaute. Tada ištraukiam iš orkaitės ir skanaus  thumbup.gif 

Šitaip man teko ruošt sraiges  vienam įžymiam restorane Vilniuje  ax.gif

Kaip skaniai skamba.. smile.gif
Atsakyti
Sraigės yra tarpinis šeimininkas įvairių parazitų, ypatingai kaspinuočio. Todėl ir būtina jas virti ne mažiau kaip 3 valandas vien tam, kad žūtų visi parazitai wink.gif
Atsakyti