Įkraunama...
Įkraunama...

Arbūzai, melionai, moliūgai, cukinijos...

QUOTE(yerena @ 2013 10 03, 15:36)
JAV kiekvieną rudenį organizuojamos varžybos, kurių metu išrenkamas didžiausias moliūgas. Rekordininkas ~800 kg.

Tai, kur jau čia nežinosi apie tas varžybas. Žiniasklaida pilna info. Filmas net didžiausio auginimui skirtas biggrin.gif . Įdėjau tik todėl, kad to Giant'o sėklų laisvai LT galima gaut mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2013 10 03, 19:51)
Įdėjau tik todėl, kad to Giant'o sėklų laisvai LT galima gaut  mirksiukas.gif

Bet ką prapjovus su tokiu daryti? Matyt tektų mėnesį vien moliūgu gyventi. Tebūnie ir tie 200 kg- kaip parvilkt į 4 aukštą name be lifto g.gif
Tiesą pasakius tokie milžinai nieko skanaus neturi pasiūlyti išskyrus hektolitrus sulčių ir trilitriakus sėklų thumbup.gif
Atsakyti
Na jo turiu porą egzempliorių po kokia 30-40 kg. Nu nesiruošiu aš jų valgyti. Sėklas išskobsiu ir vsio. Kitą dalį turbūt paršiokai ris biggrin.gif nemanau kad jie bais skanūs bus. Nors va kiek mugių apėjau dabar ar turgelių, tai nieko gero ir neturi ką pasiūlyt, visi vienodi kur tik yerena siūlo sėkloms ir dekoracijoms naudot lotuliukas.gif
Aš va irgi pratinu žmones prie savo moliūgėlių. Duodu po kokį paskanaut. Vienai daviau baisiai nekenčiančiai moliūgų table king. Tai kai paklausiau gal dar kokį duot - sako na jei negaila....... tai va, nemėgo dėl to, kad ne tuos naudojo 4u.gif O dabar sudėjo į troškinuką ir sako kaip bulvė grynai. O jie absoliučiai nenaudoja bulvių. Tiesiog keitė savo mitybą, cepakų atsisakė ir kitokių lietuviškos vistuvės ypatumų. Tai va moliūgėlis tapo kaip alternatyva. Jau net sėklų teiravosi kur galima gaut biggrin.gif Va taip va vieni per kitus ir bus suformuota Lietuvoje moliūgų auginimo ir valgymo kultūra thumbup.gif
Dar vienai mergaitei irgi daviau - lauksiu atsiliepimų ax.gif šiandien viriau paprasta vištienos sriubą su ryžiais. Tai vietoj bulvės labai gerai suėjo man moliūgėlio gabaliukai. Jie taip cieli gerai ir laikosi. Vaikas valgė ir net nepajuto good.gif nors jis net žalią po truputį bando skanaut, kuo labai džiaugiuosi.
Atsakyti
Ar buvai zemkej parodoj?
Atsakyti
QUOTE(Venta9 @ 2013 10 03, 21:21)
Ar buvai zemkej parodoj?


buvau, bet nieko gero neradau. Buvau 9 val ryto, gal visi prekeiviai dar nebuvo..... nusipirkau ten porą krūmelių kokių reikėjo ir viskas. Sėklų neteko matyt. Kažkiek dar svpgūninių gėlių buvo, bet irgi nepasakyčiau kad daug. Manau reiks laukt pavasario, gal tada kas daugiau bus.
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2013 10 03, 20:10)
Bet ką prapjovus su tokiu daryti? Matyt tektų mėnesį vien moliūgu gyventi. Tebūnie ir tie 200 kg- kaip parvilkt į 4 aukštą name be lifto g.gif
Tiesą pasakius tokie milžinai nieko skanaus neturi pasiūlyti išskyrus hektolitrus sulčių ir trilitriakus sėklų  thumbup.gif

tiesą sakant, tai net ir virš 15kg jau nenorėčiau augint - bėda didžiulė. O Amerikėj yra tradicijos, ir jei ten gyvenčiau, norėčiau turėti kaip dekoraciją. Jau dabar plaukia siūlymai kaip šį sezoną puoštis moliūgais namus. Man tas bendrystės jausmas yra toks pavydėtinas, kai žmones sujungia ne nelaimės bendros, o šventės, tradicijos. Gražu wink.gif
Atsakyti
kokiu krumeliu pirkai? gal ir nebuvo dar visi suvaziave kam istoli. kai pjausi jpb parasyk, noresiyu kokia riekele.
Atsakyti
QUOTE(Avijacija @ 2013 10 03, 21:44)
buvau, bet nieko gero neradau... Manau reiks laukt pavasario, gal tada kas daugiau bus.

Šį pavasarį susitariau su http://daugiametes.lt/ (kadangi dalyvavo parodoj, o siuntimas iš jų yra nepadoriai brangus doh.gif ), kad atvež į ją man reikalingus augalus.

QUOTE(Gaudvilė @ 2013 10 03, 21:47)
tiesą sakant, tai net ir virš 15kg jau nenorėčiau augint - bėda didžiulė...Man tas bendrystės jausmas yra toks pavydėtinas, kai žmones sujungia ne nelaimės bendros, o šventės, tradicijos. Gražu wink.gif

Bėda tada, kai vienai šeimai reikia tokį milžiną valgyti, bet kai yra keletas draugų, norinčiųjų- moliūgo kiekio užtenka pietums.
O dėl bendrystės jausmo- pas mus išsivystė "pavydėtinas" žmonių abejingumas bei apatija viskam. Jei galėtų- sedėtų pasislėpę už savo gynybinių sienų, o jei gautų dar leidimą- tai išsikastų griovius ir krokodilus paleistų, kad ne duok D. po Kalėdų susibūrę kaimynai neužsuktų su Kalėdinėmis giesmėmis rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2013 10 03, 16:05)
Su laiku jis neminkštėja, deja.

Tai reiškia,kad Table King atkrinta iš graužiamųjų sąrašo.Nenorėčiau dantus išsisukiot,jau ne pieniniai gi,neatsiauginsiu g.gif
QUOTE(saintlina @ 2013 10 03, 18:17)
ADIJAAAA, aš su tavim. Kada važiuojam pas Yereną į svečius????

Nesakysiu dirol.gif Bo kol aš iš Alytaus atsibelsiu,tai neliks nei migdolų,nei vyno,nei kriaušių...Tik pelėsis nuo sūrio ir...moliūgai mastau.gif
QUOTE(Gaudvilė @ 2013 10 03, 21:47)
tiesą sakant, tai net ir virš 15kg jau nenorėčiau augint - bėda didžiulė.

Nu,pernai tai daug tokių bėdų turėjau g.gif Didelių ir nevalgomų,nes mano protas tai tik tiek ir nešė-kuo didesnis,tuo geresnis fool.gif Tai ir pirkau visus iš eilės,jei svoris virš 20 kg...Pasivalkiojom mes su jais karsta.gif šiemet jau net tų Pelenės moliūgų nesėjau,bo ir anie kai kurie užaugo,kaip mašinos padanga...
Atsakyti
adija5, TKA supjaustau riekelėmis, nulupu odelę (tiesiog nupjaunu peiliu) ir supjaustau vieno kąsnio gabaliukais.
Šiandien ragavau puikaus skonio trintą morkų sriubą ir tartą su pelėsiniu sūriu, džiovintais persikais ir moliūgų gabaliukais. Buvo juntamas imbieras, matyt trapioj tešloj buvo. Fantastika thumbup.gif teks savaitgalį "konstruot" receptą.
Atsakyti
QUOTE(yerena @ 2013 10 03, 22:38)
ragavau puikaus skonio trintą morkų sriubą ir tartą su pelėsiniu sūriu, džiovintais persikais ir moliūgų gabaliukais. Buvo juntamas imbieras, matyt trapioj tešloj buvo...

swoon.gif swoon.gif
Tik pradėjau ieškot,kaip čia tas kriaušes karamelizuot,bo tik svogūnus tai soupe a l' oignon ir keksiukams temoku,ir vėl bac doh.gif Ale gi ir mokat nupasakot,kad seilės teškėtų skaitant g.gif Kartais net nelabai supranti iš ko ir kas tai,o vis tiek gardžiai skamba...

Jetau,Jetau,kaip aš prastai maitinuosi... mastau.gif verysad.gif

Gerai,jau,gerai Saintlina,bet tik tyliai topsecret.gif Ir arbaletą pasiimk,nes jaučiu,kad ne mes vienos norim,gali tekt atsišaudyt ...
Atsakyti
QUOTE(adija5 @ 2013 10 04, 00:07)
swoon.gif  swoon.gif
Tik pradėjau ieškot,kaip čia tas kriaušes karamelizuot,bo tik svogūnus tai soupe a l' oignon ir keksiukams temoku,ir vėl bac doh.gif Ale  gi ir mokat  nupasakot,kad seilės teškėtų skaitant g.gif Kartais net nelabai supranti iš ko ir kas tai,o vis tiek gardžiai skamba...

Kriaušėm nulupti odelę, supjaustyti ne ploniausiom pusinėmis riekelėmis. Keptuvėje pakaitinti sviestą su lašeliu aliejaus, įberti cukraus (papildomai gerai įtarkuoju imbiero ir įmetu vieną žvaigždę anyžiaus) ir suberti kriaušes. Ant stiprios ugnies kaitinti vis maišant porą min, kol padažas sutirštės (bet nesudegs) ir gabaliukai juo apsivels.
adija5, karamelizuoti svogūnai ir gabalėlis gero sūrio wub.gif
Sriubos negaliu pasakyti visų sudedamųjų dalių, ji tiesiog tirpo burnoj, ne kremas, labiau jau link muso buvo- salstelėjusi nuo morkų ir saldžiųjų svogūnų su maloniu grietinėlės poskoniu, kurį subalansavo vištienos sultinys bei aitrieji pipirai. TOBULA.
O dėl tartos- man pasirodė, kad viskas buvo pagaminta atskirai, surinkta prieš patiekiant ir trumpam pašildyta orkaitėje- trapi imbierinė tešla, neutralaus skonio kepti moliūgo gabaliukai, išbrinkyti džiovinti abrikosai, pelėsinis sūris. Prie tartos buvo pagardas- raudonų pomidorų uogienė su čiobreliais (radau uogienėje sėklų).
Papildyta:
QUOTE(adija5 @ 2013 10 04, 00:07)
Jetau,Jetau,kaip aš prastai maitinuosi... mastau.gif verysad.gif

Kodėl gi? g.gif pvz. mes stengiamės valgyti atsižvelgiant į sezoniškumą, taip, MB kartais paprašo ko nors "normalesnio", nes visi mūsų patiekalai yra su min ingredientų (4-5, max. 6-7), kuriuos visada turime namuose, o vat chili troškinys- tai man daug resursų reikalaujantis patiekalas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo yerena: 04 spalio 2013 - 00:20