Įkraunama...
Įkraunama...

Iššūkis: 30 dienų be saldumynų ir kvietinių miltų!

Neblogas iššūkis, man kai saldumynų mėgėjai tai būtų kažkas nerealaus jei ištverčiau bent savaite...bet pabandyti verta, manau prisijungsiu prie jūsų ir nuo rytdienos nebesmaližiausiu drinks_cheers.gif
Atsakyti
Na ką gi, šiandien pradedam? smile.gif

Iš tikrųjų aš labai tikiuosi iki Kalėdų numesti kokius 3 kg. Pasisvėriau - dabar sveriu 59. Pažiūrėsim, kiek bus po savaitės. O ir potraukio "kam nors saldaus", t.y. priklausomybės nuo cukraus, irgi norėčiau atsikratyti.

Sėkmės visoms 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(VRG2 @ 2014 11 01, 07:30)
Na ką gi, šiandien pradedam? smile.gif

Iš tikrųjų aš labai tikiuosi iki Kalėdų numesti kokius 3 kg. Pasisvėriau - dabar sveriu 59. Pažiūrėsim, kiek bus po savaitės. O ir potraukio "kam nors saldaus", t.y. priklausomybės nuo cukraus, irgi norėčiau atsikratyti.

Sėkmės visoms  4u.gif
sveikos! Gaila, tik siandien radau tema. PMS ir ryte jau sukirtau kelis naminius pyragelius. Bet stengsiuosi tyliai laikytis toliau smile.gif uztektu ir menesio pradziai. Visiskai atsisakyti nemanau, bet sumazinti bent iki karto per sav., derinant su sportu. Pastebejau, kad "sonine" atsirado, pilvukas, tai tikslas tik talijos dailinimas.
Uz siandienini grieka atleisiu sau biggrin.gif o toliau stengsiuosi.
I saldumynu pakaitalu tema, sveiku produktu pard.yra nuostabaus skonio naturaliu dziovintu rawjus ananasu, brangoki, bet sau galima leisti. Skonis puikus ir nepalyginamas su PC sintetika, o ir apmalsina saldumynu potrauki smile.gif
Kokius baltos duonos pakaitalus rekomenduotumete?
Atsakyti
Sveikutės!
Na kaip jums pirmoji diena? Mes su MB vakar dar baliuke sudalyvavom, tai pabudus pirma mintis buvo: ech koks skanus buvo tortukas vakar... bet dar laikausi, kuo toliau tuo labiau matau, kad tas saldumynų poreikis tik psichologinis..
QUOTE(tursi @ 2014 11 01, 13:54)
sveikos! Gaila, tik siandien radau tema. PMS ir ryte jau sukirtau kelis naminius pyragelius. Bet stengsiuosi tyliai laikytis toliau smile.gif
Kokius baltos duonos pakaitalus rekomenduotumete?


Vietoj baltos duonos jau ilgokai vartoju Fazer CRISP RYE ruginius paplotėlius (kol kas tik IKI parduotuvėj esu mačius pirkti). Jie yra iš pilno grūdo ruginių miltų su maistinėmis skaidulomis, o kadangi esu nusprendus atsisakyti būtent baltųjų-kvietinių miltų, tai puikiai atstoja visus batonus ir tiesą sakant daug skaniau!
Labai panašūs ir labai skanūs ir beveik visose parduotuvėse yra FINN CRISP raudonoje pakuotėje, seniau tik juos ir valgydavau, bet ne per seniausiai nusipirkau dvigubą pakuotę su kandimis (pačių kandžių nemačiau, bet buvo pilna voratinklių) , tai dabar psichologiškai negaliu nusiteikti jų pirkti...
Atsakyti
QUOTE(me2zza @ 2014 11 01, 18:32)
Sveikutės!
Na kaip jums pirmoji diena? Mes su MB vakar dar baliuke sudalyvavom, tai pabudus pirma mintis buvo: ech koks skanus buvo tortukas vakar... bet dar laikausi, kuo toliau tuo labiau matau, kad tas saldumynų poreikis tik psichologinis..

Vietoj baltos duonos jau ilgokai vartoju Fazer CRISP RYE ruginius paplotėlius (kol kas tik IKI parduotuvėj esu mačius pirkti). Jie yra iš pilno grūdo ruginių miltų su maistinėmis skaidulomis, o kadangi esu nusprendus atsisakyti būtent baltųjų-kvietinių miltų, tai puikiai atstoja visus batonus ir tiesą sakant daug skaniau!
Labai panašūs ir labai skanūs ir beveik visose parduotuvėse yra FINN CRISP raudonoje pakuotėje, seniau tik juos ir valgydavau, bet ne per seniausiai nusipirkau dvigubą pakuotę su kandimis (pačių kandžių nemačiau, bet buvo pilna voratinklių) , tai dabar psichologiškai negaliu nusiteikti jų pirkti...

aš bandau save, stengdamasi atsispirti "milkai" su neskaldytais riešutais biggrin.gif gavau lauktuvių, bet nepraimsiu schmoll.gif

Pasižymėsiu drinks_cheers.gif man didžiausia bėda, kad tie pakaitalai labiau duoniško, prėsko skonio, lyginant su balta duona. Bet gal čia bus kiti variantai smile.gif su kandimis iš tikrųjų nėra reta problema, tik aišku, psichologiškai ranka nebesitiesia doh.gif
Atsakyti
beje, kaip su alkoholiu? Šiandien nusipirkome alaus prie vakarienės, išanalizavau etiketes, tai cukrus ar saldikliai nėra nurodyta sudėty, tai gal galima? ax.gif
Suprantama saldus šampanas, likeriukai ir pan jau nelabai tinkamas reikalas šiam mėnesiui, o kaip jūs galvojat? rolleyes.gif


Papildyta:
QUOTE(tursi @ 2014 11 01, 19:45)
aš bandau save, stengdamasi atsispirti "milkai" su neskaldytais riešutais biggrin.gif gavau lauktuvių, bet nepraimsiu schmoll.gif

Pasižymėsiu drinks_cheers.gif man didžiausia bėda, kad tie pakaitalai labiau duoniško, prėsko skonio, lyginant su balta duona. Bet gal čia bus kiti variantai smile.gif su kandimis iš tikrųjų nėra reta problema, tik aišku, psichologiškai ranka nebesitiesia doh.gif


Na jie tokie traškūs duoniukai, taip kad bus iš tų prėskiųjų duonos skonio... bet man skanu ir įpratau!
O va baltos duonos minkštumo ir purumo net nežinau kas galėtų atstoti... unsure.gif
Atsakyti
kaip sekasi?

Pas mane pilni namai saldainių ir kitokių saldumynų - vaikai užvakar buvo išėję kaimynų gąsdinti ir saldainiauti doh.gif Tai dabar ant stalo - saldainiai, po stalu - saldainiai, visuose kampuose - saldainiai... Siaubas, ir kodėl kaimynai tokie dosnūs? lotuliukas.gif

Na, bet nieko tokio, kažkaip nėra labai sunku.

Alus, manau, ne nusižengimas, bet šiaip jau alkoholis labai atpalaiduoja, tada ranka taip ir tiesiasi prie to, ko negalima.

Atsakyti
Man šiandien dvi savaitės be saldumynų ir miltinių. Tiesa, aš nesismulkinu iki tiek, kad nenaudot nieko, kur yra cukraus, tarkim tikrai neatsisakau marinuotų agurkų, burokėlių, raugintų kopūstų vien dėl to, kad juos marinuojant/raugiant naudojamas cukrus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(d'esprit @ 2014 11 02, 14:17)
Man šiandien dvi savaitės be saldumynų ir miltinių. Tiesa, aš nesismulkinu iki tiek, kad nenaudot nieko, kur yra cukraus, tarkim tikrai neatsisakau marinuotų agurkų, burokėlių, raugintų kopūstų vien dėl to, kad juos marinuojant/raugiant naudojamas cukrus  smile.gif


Šaunuolė! 4u.gif

aš kaip sakant kai kur smulkinuosi, kai kur ne. Tarkim konservuotų kukurūzų ir pomidorų padažo neatsakiau, medaus taip pat, nors sakoma, kad į jį taip pat dedama šiek tiek cukraus..
užtat šiandien ilgai su MB skaitėm etiketes ant visų rūšių juodos duonos, nors ir radom kažkurią vieną, kurioje nebuvo paminėti kvietiniai miltai, tik ruginiai, bet cukraus visų duonų sudėtyje buvo, tad MB nusileido ir nusipirkom net kelias dideles pakuotes FINN CRISP duoniukų, dabar kaip tik jiems Maximoj akcija. Grįžus namo iškart praplėšiau- voratinklių nerasta, ramiai vėl valgysiu ir mėgausiuos:)
beje kadangi maximoj akcija ir miltam bei saldumynams (kaip tyčia doh.gif ), tai nusigriebiau grikių miltų, pamėginsiu gal iš jų kokių blynų iškept kt savaitgalį, nusimato kažkoks naujas skonis turbūt:)
Papildyta:
QUOTE(VRG2 @ 2014 11 02, 11:18)
kaip sekasi?

Pas mane pilni namai saldainių ir kitokių saldumynų - vaikai užvakar buvo išėję kaimynų gąsdinti ir saldainiauti  doh.gif Tai dabar ant stalo - saldainiai, po stalu - saldainiai, visuose kampuose - saldainiai... Siaubas, ir kodėl kaimynai tokie dosnūs?  lotuliukas.gif .


Oj laikykis! Aš rai pasistengiau susislėpti visokius šokoladų likučius pati nuo savęs:)
Atsakyti
Esu kelis mėnesius nevalgius saldumynų, bet valgydavau razinas, jos ir suteikdavo tą saldumą. Bet dabar pabandžius nevalgyti saldumynų, ištvėriau tik dvi savaites ir niekas nepadeda, potraukis padidėja prieš mėnesines, tad valgau kažką saldaus, o taip norėtųsi mesti viską. Paskui dar esu bandžius atsisakyti miltinių produktų, bet irgi sunkokai. Nė dienos negaliu ištverti be duonos,aišku ją valgau ruginių miltų, bet kartais ir šviesią suvalgau. Ir manau,kad kaip tik nuo duonos ir didėja tie kg, nes palyginus valgau sveiką maistą. Visiškai nevartoju padažų, riebaus maisto, o ir tuos pačius saldumynus ne kasdien valgau. Noriu atsikratyt kokių trijų kg, tad ir as nuo šiandien bandysiu vėl nevalgyti saldumynų.
Atsakyti
Bandau ir aš nuo šiandien prisijungti prie jūsų, juk nuo pirmadienio geriausia, jau išgyvenau vieną dieną be saldumynų. Tik vakarienei ant graikiško jogurto šiek tiek svarainių sirupo užsipyliau. Bandysiu dviem savaitėm bent jau pradžiai atsisakyti saldumynų, gal būryje bus lengviau, noriu apie tris kg numesti.
Atsakyti
QUOTE(Mulka70 @ 2014 11 03, 20:52)
Bandau ir aš nuo šiandien prisijungti prie jūsų, juk nuo pirmadienio geriausia, jau išgyvenau vieną dieną be saldumynų. Tik vakarienei ant graikiško jogurto šiek tiek svarainių sirupo užsipyliau. Bandysiu dviem savaitėm bent jau pradžiai atsisakyti saldumynų, gal būryje bus lengviau, noriu apie tris kg numesti.


Gali mėginti keisti į klevų sirupą, jis natūraliai saldus, neturi dirbtinių saldiklių.
Papildyta:
QUOTE(angel666 @ 2014 11 03, 17:23)
. Paskui dar esu bandžius atsisakyti miltinių produktų, bet irgi sunkokai. Nė dienos negali ištverti be duonos,aišku ją valgau ruginių miltų, bet kartais ir šviesią suvalgau. Ir manau,kad kaip tik nuo duonos ir didėja tie kg, nes palyginus valgau sveiką maistą.

Na aš tai atsisakiau būtent kvietinių miltų, nes jie nenaudingi žmogaus organizmui, turi daug glitimo yra kaloringi, o tarkime ruginiai, avižiniai ar grikių miltai netgi naudingi.
Nors ruginė duona, kuri parduodama parduotuvėse dažniausiai kepami iš 2/3 kvietinių ir tik 1/3 ruginių miltų, o visas etiketes perskaičius neradau ir tokios, kurioje nebūtų cukraus. Tad šiandien pirmą kartą gyvenime kepiau ruginę duoną, tik iš ruginių miltų ir žinoma be cukraus:)

Kitaip tariant kažko atsisakius, atradau naujų galimybių ir skanių patiekalų, tad jau net nebejaučiu silpnumo.. tik saldaus užkandžiavimo šiek tiek trūksta:)

Beje, draugė, kuri jau du kartus tokį iššūkį atlaikė ir kuri mane įkvėpė tam, pasidalino leistino natūralaus saldumyno receptu, cituoju :

"Šokolado receptas, kuris gelbėdavo, kai užpuldavo silpnumas:
saują datulių nuplikyti ir sutrinti su didoku minkštu avokadu iki košės, įdėti 3 sriubinius šaukštus kakavos miltelių (aišku ne Mix Fix, o tos karčios:-) na, ir skanaus. Gydytoja sakė, kad žiauriai sveika. neišsiplėsiu, kuo, tiesiog pamėginkit :-)"
Tai sakiau dar reiks pasiaiškint kuo ten taip jau sveika:)

Atsakyti