Įkraunama...
Įkraunama...

Čiužiniai 3 dalis.

Tęsiame diskusijas apie čiužinius 4u.gif

SALDAUS IR KOKYBIŠKO VISIEMS MIEGO 4u.gif


user posted image


Cituoju klasika tapusią Zonan žinutę apie įvairius čiužinius. Tebūnie tai pradmenys visiškai žaliems, kad bent būtų už ko užsikabinti klaidžiojant po tamsius čiužinių miškus 4u.gif

QUOTE(Zoran @ 2007 01 01, 19:39)
Na gerai, padarysiu ciuziniu aprasa, greiciau santraupa, bei isrinksiu geriausius ciuzinius. Man visiskai nesvarbi jusu finansine padetis, bei poziuris i naujienas, jei esate stagnatoriai, lengvatikiai ar siaip gyvenimu nusivyle, nebandykite komentuoti, siusiu gana toli.
     1.Kas tai yra ciuzinys, kam jis skirtas ir kokia jo uzduotis?
Ciuzinys yra sistema medziagu, kuriu visuma turi uztikrinti gera poilsi ir gan taisyklinga kuno padeti stuburo atzvilgiu miego metu. Tai yra pagrindine ciuzinio uzduotis, kuo geriau jis priima ir paskirsto zmogaus svori, atpalaiduoja raumenis bei nedidina apkrovu sunkesnese arba daugiau atsikisusiose kuno dalyse, tuo geresnes kokybes jis yra.
    2. Is ko dazniausiai gaminami ciuziniai?
1-Spyruokliniai ciuziniai : yra du tipai spyruokliniu ciuziniu -  Bonnell tipo spyruokles ir Pocket tipo spyruoliu blokas.
2-Poroloniniai neortopediniai;
3-Poroliniai ortopediniai, prisitaikeliai;
4-Lateksiniai ortopediniai ir neortopediniai;
5-Misrunai, daug ivairiu medziagu ir sistemu apjungta viename ciuzinyje;
6-Egzotiniu medziagu bei vadinamieji naturaliu medziagu ciuziniai.

    3. Kaip veikia ortopedinis ciuzinys?
Ogi labai paprastai, jis yra suskirstytas i zonas, tos zonos skiriasi minkstumu, kur pas zmogu yra peciai ir dubuo, tos zonos paminkstintos, o visos kitos kietesnes. Tokiame ciuzinyje zmogaus kunas(nesvarbu ar ant sono ar ant nugaros) palaikomas teisingoje padetyje bei sumazinamas spaudimas atramose, kad kuo maziau uzspaustu kraujotaka(kak kuo igiau netirptu kojos ir rankos), bei atpalaiduotu kiek tai imanoma raumenis, uztikrintu gera poilsi. Jei teisingai pasirinktas ciuzinys, tai jame per trumpesni laikotarpi kunas geriau pailsi ir atstato savo funkcijas.
   4. Kas tai yra prisitaikelis ciuzinys?
Tai ciuzinys kurio sudetyje yra Tempuro arba viskoelastinio porolono(eucatherm, porolono tinginio), bet nera ortopediniu zonu. Reiskia sis ciuzinys veikiamas jusu kuno svorio visiskai prisitaiko prie jo taip uztikrindamas gera atsipalaidavima bei spaudima. Deje "taisyklinga stuburo padetis" siems ciuziniams nezinoma savoka, ypac tiems zmonems, kuriu kompleksija tolokai nuo manekeniu.
   5. Kokie ciuziniai yra geriausi?
Aisku ortopediniai. Cia kitokio atsakymo buti negali.
Ortopediniai ciuziniai turi 3, 5 arba 7 anatomines zonas.
3 zonu ortopediniai ciuziniai nera tikraja ta zodzio prasme ortopediniai, tik is dalies ties dubeniu paminkstinta, bet to nepakanka pilnai adaptuoti taisyklinga stuburo padeti.
5 zonu ortopediniai ciuziniai skirti zmonems kuriu ugis nuo 170-185cm.
7 zonu ortopediniai ciuziniai gali buti naudojami zmoniu kuriu ugis nuo 150-200cm
Ortopediniu ciuziniu minkstumas:
Jei zmoniu svoris iki 60kg, tada reikia labai minksto ortopedinio ciuzinio.
Svoris tarp 60 ir 90kg, gali rinktis minkstus ortopedinius ciuziniu, kurie dazniau miega ant nugaros is bedos gali rinktis vidutinisko kietumo ciuzinius.
Svoris tarp 90 ir 110kg, vidutinisko kietumo ortopedinis ciuzinys.
Virs 110kg jau reikia kietoku ortopediniu ciuziniu, bet ne labai kietu, nes kitaip tai jaus bus ne ortopedinis ciuzinys, o eilinis kietokas spyruoklinis ar paprastas porolonio ciuzinio efektas.
BONNELL tipo spyruokliu bloko ciuziniai, patys prasciausi ciuziniai visomis prasmemis, negaminami ortopediniai, nes neleidzia spyruokliu tarpusavio pynimas, kas sako arba raso atvirksciai, paprasciausiai kabina makaronus tamsuoliams.
POCKET tipo spyruokliniai ciuziniai, yra gaminami modeliai su skirtingo minkstumo zonomis, bet deje spyruokles niekur nera testuojamos, sunku paciam patikrinti, o ir niekas neuztikrina ant kiek ilgai issilaikys ta spyruokliu visuma atatinkamo kietumo zonose, todel kaip ortopediniai ciuziniai nepatikimi ir matyt ta pasaka apie ju ortopediskuma skirta kvailiams mulkinti.
LATEKSINIAI labai populiarus ortopediniai ciuziniai lietuvoje, irgi nemazai makaronu prikabinta apie juos, bet yra gera savybe, jie paprastai padaromi ortopediniais, jau laiko patikrinta ir tikrai neblogi ciuziniai kaip ortopediniai.
Blogybes : tai gumos gabalas, vasara ant latekso labiausiai prakaituojama is visu kitu ciuziniu, turi nemalonu gumos kvapa, kuris niekada neisnyksta(2 is 100 nepripranta), yra nemazai alergisku zmoniu lateksui, sunkiai isgarina dregme, todel linke pelyti.
POROLONINIAI ortopediniai ciuziniai, optimalus siai dienai, neturi latekso minusu, o visos kitos savybes auksciausiame lygije.
KOKOSAS yra labai prasta medziaga, apdirbta chemikalais, kad nesiveistu grybeliai, suklijuota prastais klijais, kurie skleidzia formaldehida, labai alergizuoja. Gerai Praleidzia ora, atlieka lentos vaidmeni, ar kitos ciuzinio vietos sukietinime, ortopediniuose ciuziniuose naudojamas del reklamos, kad tik neismaneliai pirktu kabutese gera daikta.
MISRUNAI - jeigu i ortopedini ciuzini sukista daug visokio skirtingo brudo, nors ir visuotinai zinomo, tai nereiskia kad bus geras rezultatas. As kol kas lietuvoje nemaciau nei vieno gero misraus ciuzinio. Beje tas pats buna kai lateksa su porolonu maiso ar spyruoklemis. Beje  spyruokles su lateksu irgi prastas misinys, nes smarkiai pabrangina ciuzini, o ortopediniu ar ilgiau tarnaujanciu nepadaro.

Geriausias spyruokliniu ciuziniu gamintojas lietuvoje yra Gemega (naudoja Švedišką pliena spyruoklems). Optimalus neortopedinis ciuzinys paprastas AMADEO HR, nors ir kietokas, bet kai kisene neleidzia daugiau tai pats tas.
Geriausi ortopediniai ciuziniai i lietuva keliauja is uzsienio, lietuviai negamina geru ortopediniu ciuziniu ir nenaudoja geru ir kokybisku medziagu ortopediniams ciuziniams, pagrinde kova vyksta del kainos, todel ir kencia kokybe, del noro itikti visai publikai.
Lonas importuoja Čekiškus ortopedinius ciuzinius.
Svoriui iki 90kg geriausias yra ATHENA.
Svoriui virs 90kg sie - KRISTYNA, JOLANA(nors ir skirtas iki 90kg), MEDEA, KALIOPE.
Visi kiti Lono ciuziniai tik labai isskirtiniams atvejams, todel ju neminesiu.
Toliau naujienos :
Soju porolono ciuziniai - geri ir brangus ortopediniai ciuziniai is Prancuzijos;
Tempuro ciuziniai - vis dar naujiena, bet tai prisitaikelis
Saulegrazu porolono ciuziniai - geri ortopediniai minksti ciuziniai.

Laikykites atokiau nuo PADVAISKO bei kauno baldu senojo fabriko produkcijos.
Nebijokite visu lenku, ju tarpe yra neblogu pigesniu ciuziniu, vertu savo kainos, bet ne ortopediniu. Italiski ir skandinaviski gaminiai musu rinkai yra perbrangus ir tikrai ne ka geresni uz kelis kart pigesnius musu gamintoju gaminius. Tirkuju vokisku prekiu lietuvoje beveik nera, sunku rasti, reikia ziureti zenklus ir internete juos tikrinti, pigiu tikrai nerasite.



Ir šioje temoje kartoju savo klausimą Zoran arba kitiems išmanantiems. Lauksiu atsakymo ir komentaro 4u.gif

Tik va dar neduoda ramybės keli klausimai:
Mano teta gyvenanti už Atlanto irgi rinkosi čiužinį ir dabar su ja konsultavausi. Tai ji turėjo aukštos klasės spiruoklinį čiužinį žiema - vasaraq tipo (jam dabar apie 9  metus, o naujame name pirko didesnę lovą, taigi čiužinys senasis keliav į svečių kambarį). Viena pusė su šilku, o kita su kupranugario vilna. Tai va. perkant naują čiužinį, susigundė lateksu. Tai sakė, kad gražino po poros sav. ves tikrai neįmanoma buvo dėl kūno kaitimo vasaros metu, jausmas kaip grynai sintetika. Sekantis buvo ortopedinis (na ji turi problemų su stuburu), tai irgi ortopedinis nepatiko del to, kad labai sunku apsiversti jame ir išlipti iš lovos: nėra spyruokliavimo. O galiausiai grįžo vėlgi prie spyruoklių. Na nežinau bet bent jau aš vėlgi linkstu prie spyruoklių g.gif: Viena iš priežasčių - kažkaip tie paraloniniai atbaido tuo, kad kaista kažkiek kūnas, o gal ir dėl to, kad dar nėra iki galo aišku ar tikrai jie tokie geri. Beje, gal dėl to, kad spyruoklės jau naudojamos šimtmetį, tai gal tik jo progresuoja ir laikys geriau nei iki šiol smile.gif o man jau geriau kad nekaistų negu šioks toks tipo nepatogumas miegant. Kol kas miegojau ant senos sofos, aišku, Dormeo irgi netikiu. Tik mane neramina keli dalykai:

1. Nuo kokio spyruoklių tankio kvadrate reikia pradėti rinktis čiužinius?
2. Kokio metalo spyruoklės atspariausios (gi jos ten skirtingai apdirbtos ir pan.)
3. Kaip sukabintos spyruoklės turėtų būti mūsų svorio kategorjai? Aš kažkokie intarpai dėti ar pan?
4. Ar reikia gundytis paviršiais kokiais nors įdomesniais? Kokosu, lateksu, porolonu, dar kokiais grikiais, orui pralaidžiais sluoksniais, antistatiniais, antibakteriniais sluoksniais.
5. Ar Lietuvoje yra neblogų žiema - vasara tipo čiužinių, kad jie būtų vartomi (spėju tokie ir mažiau susidėvi, nes panašiai išsiguli iš kelių pusių).
6. Ar turint padorios kokybės spyruoklinį čiužinį neriedėsime vienas ant kito (nes ant pigių spyruoklinių ši problema yra).
7. Ar perkant kaip sakiau tą lovą su dėže atsidarančia iš abiejų pusių, kuri bus naudojama kartą ar du per mėnesį nekenksime labia čiužiniui?
Aišku mano logika gal ir neatitiks tavo nuomonės, bet... noriu gero čiužinio, kuris man tiktų ir patiktų ax.gif Taigi norisi išsiaiškinti kiek įmanoma geriau prieš pirkdama vieną svarbiausių baldų namie  4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jadzka: 26 rugpjūčio 2007 - 11:00
Ir dar: čiužinių gamintojai/ importuotojai/ pardavinėtojai pas kuriuos galima žiūrėti. Beje, būčiau dėkinga už papildymą ir komentarus apie juos, net čia tik iš nuogirdų ir šiaip sumestos nuorodos. ax.gif Ypač jei kas nors dar parašys ir labiausiai vykusius jų gaminius ir parašys kokios kainų ir kokybės kategorijos yra kiekvienas gamintojas blush2.gif


www.trivilita.lt
www.gemega.lt
www.gemega.lt
www.ivo.lt
http://www.ollo.lt/h...0,e.6,show,l.lt
www.dormeo.lt
www.padvaiskas.lt
http://www.tempur.lt...niai/ciuziniai/
http://www.bauer.lt/ciuziniai
http://www.elastolinija.lt/
http://www.rotrainte.../?lt=1144670472
http://www.litbed.lt.../?lang=lt&mID=1
http://www.vandenslo.../ciuziniai.html
Čia dar kažkokie čiužiniai, nežinau kas jų atstovai ax.gif Baldų rojus pardavinėja dar kažkokius lenkiškus g.gif:
http://www.balduroju...19/Default.aspx

Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2007 08 26, 11:47)

Tik va dar neduoda ramybės keli klausimai:
Mano teta gyvenanti už Atlanto irgi rinkosi čiužinį ir dabar su ja konsultavausi. Tai ji turėjo aukštos klasės spiruoklinį čiužinį žiema - vasaraq tipo (jam dabar apie 9  metus, o naujame name pirko didesnę lovą, taigi čiužinys senasis keliav į svečių kambarį). Viena pusė su šilku, o kita su kupranugario vilna. Tai va. perkant naują čiužinį, susigundė lateksu. Tai sakė, kad gražino po poros sav. ves tikrai neįmanoma buvo dėl kūno kaitimo vasaros metu, jausmas kaip grynai sintetika. Sekantis buvo ortopedinis (na ji turi problemų su stuburu), tai irgi ortopedinis nepatiko del to, kad labai sunku apsiversti jame ir išlipti iš lovos: nėra spyruokliavimo. O galiausiai grįžo vėlgi prie spyruoklių. Na nežinau bet bent jau aš vėlgi linkstu prie spyruoklių g.gif: Viena iš priežasčių - kažkaip tie paraloniniai atbaido tuo, kad kaista kažkiek kūnas, o gal ir dėl to, kad dar nėra iki galo aišku ar tikrai jie tokie geri. Beje, gal dėl to, kad spyruoklės jau naudojamos šimtmetį, tai gal tik jo progresuoja ir laikys geriau nei iki šiol smile.gif o man jau geriau kad nekaistų negu šioks toks tipo nepatogumas miegant. Kol kas miegojau ant senos sofos, aišku, Dormeo irgi netikiu. Tik mane neramina keli dalykai:

1. Nuo kokio spyruoklių tankio kvadrate reikia pradėti rinktis čiužinius?
2. Kokio metalo spyruoklės atspariausios (gi jos ten skirtingai apdirbtos ir pan.)
3. Kaip sukabintos spyruoklės turėtų būti mūsų svorio kategorjai? Aš kažkokie intarpai dėti ar pan?
4. Ar reikia gundytis paviršiais kokiais nors įdomesniais? Kokosu, lateksu, porolonu, dar kokiais grikiais, orui pralaidžiais sluoksniais, antistatiniais, antibakteriniais sluoksniais.
5. Ar Lietuvoje yra neblogų žiema - vasara tipo čiužinių, kad jie būtų vartomi (spėju tokie ir mažiau susidėvi, nes panašiai išsiguli iš kelių pusių).
6. Ar turint padorios kokybės spyruoklinį čiužinį neriedėsime vienas ant kito (nes ant pigių spyruoklinių ši problema yra).
7. Ar perkant kaip sakiau tą lovą su dėže atsidarančia iš abiejų pusių, kuri bus naudojama kartą ar du per mėnesį nekenksime labia čiužiniui?
Aišku mano logika gal ir neatitiks tavo nuomonės, bet... noriu gero čiužinio, kuris man tiktų ir patiktų ax.gif Taigi norisi išsiaiškinti kiek įmanoma geriau prieš pirkdama vieną svarbiausių baldų namie  4u.gif


Tavo teta is amerikos, tipine stagnatore ir papindejusi bobele, todel kreipti demesi i ja as tau siulyciau paskutineje vietoje.
Visu pirma ji vaikosi mados ir visiskai i nieka nesigilino pirkdama ciuzini, gi amerikoje lateksas dabar ant bangos, jis amerikoje atsirado pries du metus tiktai. Pirmas jos lateksinis ciuzinys greiciausiai jai nepatiko ne vien del to, kad yra karstoka ant jo miegoti vasara, bet dar ir del to, kad siek tiek kietoka, plius, jeigu ji senyva moteriske, jai nesinorejo pratintis prie zonu poveikio, kada ortopedinis ciuzinys bando tavo kuna istatyti i vieta. Aisku senyviem zmonem sunkiausiai pratintis prie naujoviu. Cia man nieko nuostabaus, kad jinai atmete pirmaji pasirinkima, pardavejai neismano savo prekiu visame pasaulyje dazniausiai. Antras jos ciuzinys buvo Tempurinis, kaip sprendziu is aprasymo ir puikiai ja suprantu, nes jis labai daug kam nepatinka del tu savo grimzdimo savybiu ir leto atsistatymo, ko pasekoje reikia i kalna verstis. O tokio amziaus zmonems daznai buna sunku is lovos islipti, todel jie megsta aukstesnes lovas ar ciuzinius. Beje manau, kad kondicionieriaus ji irgi neturi miegamajame, o jei dar ir karstas oras daznai ten buna, tai latekso tuo labiau negalima rekomenduoti.

1. Visai nesvarbu, jei tavo svoris ne 130 ir daugiau;
2. Plieno, beje jos visos plieno, o kokios jis rusies nezino daznai ir 99% toje firmoje dirbanciuju zmoniu, o tuo labiau pardavejai;
3. Paskaityk mano aprasa;
4. Paskaityk mano aprasa;
5. Visus ciuzinius reikia vartyti, o vasaros ziemos puses yra reklaminis triukas ir visiska nesamone, rimtuose ortopediniuose ciuziniuose niekas tokiu s... nededa;
6. I koniu poniatno smile.gif ;
7. Nelabai.

Mano patarimas, prasifiltruok mano pranesimus ir perskaityk visus kuriuos as rasiau per paskutinius 2 menesius, ten visi atsakymai gana smulkiai isdestyti i visus tavo klausimus ir dar daugiau.
Atsakyti
Jei jau pradėt nuo to, kad mano teta tikrai ne bobutė: jai apie 40 metų. Ji dabar gyvena ne JAV, o Kanadoje (tas tikrai kitaip nei Amerika). Buvau abiejose šalyse - skirtumai akivaizdūs. Čiužinius ji rinkosi tikrai geros kokybės (tikrai lėšų tam turi). Ir kondicionionavimo sistema yra visuose namuose, o be to, ten nėra tikrai karšta. Taigi - lateksas ne visiems tinkama medžiaga. Tikrai mano viena draugė džiaugėsi ant jo pagulėjus, o man jis karštas irgi. Taigi, atkrenta.
Beje, papindėjęs žmogus turi savo nuomonę. Ją aš vertinu. Ir dar - pažystant mano tetą - tai tikrai nemanyčiau, kad ji jau labai prieš visokias naujoves (žinant kokiais daiktais naudojasi ir kaip gyvena).

Užduosiu dar kartą klausimą:
Kuo realiai skiriasi (kalbu apie miego kokybę) ortopedinis spyruoklinis čiužinys nuo ortopedinio poroloninio? Na aišku tarnavimo trukme menama.... Realiai kiek metų egzistuoja poroloniniai tie naujieji? Manau nedaug g.gif: kad galėtume realiai įvertinti, kad tikrai galima duoti 10 metų garantiją....

Aš nesiimčiau spręsti kuris čužinys geresnis: lateksas, porolonas ar spyruoklės ar dar koks prisitaikėlis ar mišrūnas.. Tiesiog kiekvienos iš šių grupių yra gerų ir prastų gaminių. Tai va, tik reikia žmogui nuspręsti pirmiausia kurios iš šių medžiagų savybės jam priimtiniausios, o paskui jau rinktis iš konkrečių tarpo.

Kaip ir minėjau - lateksas atkrenta. Jis karštas ir jam reikia labai daug vėdintis.

Ortopedinis porolonas... neatmetu to varianto, bet ir neturiu pakankamai žinių, kad vienareikšmiškai imčiau čiužinį poroloninį ortopedinį už 2500 lt. o ne spyruoklinį ortopedinį (gal net su to pačio gerojo porolono sluoksniu at viršaus) už tuos pačius pinigus.
IR atsakymas nes "Zoran taip pasakė" manęs netenkina.
PAimkim kaip pavyzdžius Lono čiužinius (manau, apie juos žinai geriausiai): Pvz. Artemis (spyruoklinis) ir panašiai kainuojantis (net iš kiek daugiau) Medea (poroloninis). DAr įdomūs Gemegos gaminiai: pvz. Amadeo čiužiniai. Kad ir tas pats Amadeo Euchatem C g.gif: Na kad ir paprastasis Amadeo ?

Tikrai nepuolu ginčytis, tik ieškau logikos, nes neperku daiktų, kuriuos man liepė pirkti konsultantai doh.gif: Kaip ir kosmetiką susipirkčiau nesamoningą, ir telefoną Nokia (nors ji man nei gera nei graži) ir batus tirkiasuia tik Danijoje ar Step tope pirkčiau vaikydamasi madų doh.gif: Ir atostogaut ivažiuočiau į Turkiją arba egiptą - nes visi ten važiuoja ir ten atseit įdomu. Na anei velnio. Skirtingi poreikiai ir skirtingi gaminiai.

Ir dar: jei imsim panašios kokybės čiužinius: lateksą, poroloną ir spyruokles: kurio pagaminimo savikaina yra mažiausia ir kurio didžiausia? Ir dar: Ar už tuos poroloninius ar lateksinius nepermokame dėl išradiminių reikalų (kaip kad būna su vaistais: kokius 5 metus po jų atradimo ir pradėtos gamybos farmacininkai pasiima daug pelno... o paskui tiražuojami pigiau) g.gif:

Ir tikrai nesiginčyju tam, kad ginčytis, Tiesiog ieškau aukso vidurio čiužiniuose smile.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jadzka: 26 rugpjūčio 2007 - 17:25
QUOTE(jadzka @ 2007 08 26, 18:21)
Jei jau pradėt nuo to, kad mano teta tikrai ne bobutė: jai apie 40 metų.  Ji dabar gyvena  ne JAV, o Kanadoje (tas tikrai kitaip nei Amerika). Buvau abiejose šalyse - skirtumai akivaizdūs. Čiužinius ji rinkosi tikrai geros kokybės (tikrai lėšų tam turi). Ir kondicionionavimo sistema yra visuose namuose, o be to, ten nėra tikrai karšta. Taigi - lateksas ne visiems tinkama medžiaga. Tikrai mano viena draugė džiaugėsi ant jo pagulėjus, o man jis karštas irgi. Taigi, atkrenta.
Beje, papindėjęs žmogus turi savo nuomonę. Ją aš vertinu. Ir dar - pažystant mano tetą - tai tikrai nemanyčiau, kad ji jau labai prieš visokias naujoves (žinant kokiais daiktais naudojasi ir kaip gyvena).

Užduosiu dar kartą klausimą:
Kuo realiai skiriasi (kalbu apie miego kokybę) ortopedinis spyruoklinis čiužinys nuo ortopedinio poroloninio? Na aišku tarnavimo trukme menama.... Realiai kiek metų egzistuoja poroloniniai tie naujieji? Manau nedaug g.gif: kad galėtume realiai įvertinti, kad tikrai galima duoti 10  metų garantiją....

Aš nesiimčiau spręsti kuris čužinys geresnis: lateksas, porolonas ar spyruoklės ar dar koks prisitaikėlis ar mišrūnas.. Tiesiog kiekvienos iš šių grupių yra gerų ir prastų gaminių. Tai va, tik reikia žmogui nuspręsti pirmiausia kurios iš šių medžiagų savybės jam priimtiniausios, o paskui jau rinktis iš konkrečių tarpo.

Kaip ir minėjau - lateksas atkrenta. Jis karštas ir jam reikia labai daug vėdintis.

Ortopedinis porolonas... neatmetu to varianto, bet ir neturiu pakankamai žinių, kad vienareikšmiškai imčiau čiužinį poroloninį ortopedinį už 2500 lt. o ne spyruoklinį ortopedinį (gal net su to pačio gerojo porolono sluoksniu at viršaus) už tuos pačius pinigus.
IR atsakymas nes "Zoran taip pasakė" manęs netenkina.
PAimkim kaip pavyzdžius Lono čiužinius (manau, apie juos žinai geriausiai): Pvz. Artemis (spyruoklinis) ir panašiai kainuojantis (net iš kiek daugiau) Medea (poroloninis).  DAr įdomūs Gemegos gaminiai: pvz. Amadeo čiužiniai. Kad ir tas pats Amadeo Euchatem C g.gif: Na kad ir paprastasis Amadeo ?

Tikrai nepuolu ginčytis, tik ieškau logikos, nes neperku daiktų, kuriuos man liepė pirkti konsultantai doh.gif: Kaip ir kosmetiką susipirkčiau nesamoningą, ir telefoną Nokia (nors ji man nei gera nei graži) ir batus tirkiasuia tik Danijoje ar Step tope pirkčiau vaikydamasi madų doh.gif: Ir atostogaut ivažiuočiau į Turkiją arba egiptą - nes visi ten važiuoja ir ten atseit įdomu. Na anei velnio. Skirtingi poreikiai ir skirtingi gaminiai.

Ir dar: jei imsim panašios kokybės čiužinius: lateksą, poroloną ir spyruokles: kurio pagaminimo savikaina yra mažiausia ir kurio didžiausia? Ir dar: Ar už tuos poroloninius ar lateksinius nepermokame dėl išradiminių reikalų (kaip kad būna su vaistais: kokius 5 metus po jų atradimo ir pradėtos gamybos farmacininkai pasiima daug pelno... o paskui tiražuojami pigiau) g.gif:

Ir tikrai nesiginčyju tam, kad ginčytis, Tiesiog ieškau aukso vidurio čiužiniuose smile.gif


Geriau nesigincyk su manimi, niekada nebusi teisi, del to, kad dar daug ko nezinai, bent jau apie ciuzinius. As labai nemegstu skubotu pasirinkimu ir neteisingu isvadu. As nekalbeciau, jei nebuciau perbandes visu rusiu ciuziniu ir jau pakankamai seniai dirbu, kad zinociau ko zmones nori, ko tikisi, kaip reaguoja gave viena ar kita varianta, ar ju ispudziai buna teisingi ar ne, ar jie kantriai pratinasi ir bando patys issiaiskinti iki galo, ar sustoja pusiaukeleje. Savo teta palik ramybeje, ji ne degustatorius ir ne dauguma. Kokius ciuzinius ji rinkosi tu nezinai, kaip ir as, ar jie geri ar ne galiu pasakyti tik juos paturejas pas save, kadangi to negalima padaryti, as laikysiu, kad tai nesvarbu. Tau jis karstas negali buti, pasikeisk kaldra i ne tokia karsta pirmoje eileje ir niekada nedaryk isvadu karstuoju metu laiku apie nauju ciuziniu karstuma.
Skirtumai silumoje tarp ciuziniu :
Lateksas - labai siltas;
Poroloninis pilnaviduris - 5-10% vesesnis uz lateksa;
Naujas spyruoklinis su storais porolono ir medvilnes bei vilnos sluoksniais - 20-40% vesesnis uz lateksinis;
Spyruoklinis su kokoso sluoksniu(ir 10 metu senumo spyruoklinis ciuzinys) - 200-400% vesesnis uz lateksini.
Jei nori suzinoti kazka rimciau, rasyk i privata ir uzduok labai trumpus ir tiesius klausimus, bei nesikartok. Rytoj atsakysiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zoran: 26 rugpjūčio 2007 - 22:51
QUOTE(Zoran @ 2007 08 26, 23:48)
Geriau nesigincyk su manimi, niekada nebusi teisi, del to, kad dar daug ko nezinai, bent jau apie ciuzinius. As labai nemegstu skubotu pasirinkimu ir neteisingu isvadu. As nekalbeciau, jei nebuciau perbandes visu rusiu ciuziniu ir jau pakankamai seniai dirbu, kad zinociau ko zmones nori, ko tikisi, kaip reaguoja gave viena ar kita varianta, ar ju ispudziai buna teisingi ar ne, ar jie kantriai pratinasi ir bando patys issiaiskinti iki galo, ar sustoja pusiaukeleje. Savo teta palik ramybeje, ji ne degustatorius ir ne dauguma. Kokius ciuzinius ji rinkosi tu nezinai, kaip ir as, ar jie geri ar ne galiu pasakyti tik juos paturejas pas save, kadangi to negalima padaryti, as laikysiu, kad tai nesvarbu. Tau jis karstas negali buti, pasikeisk kaldra i ne tokia karsta pirmoje eileje ir niekada nedaryk isvadu karstuoju metu laiku apie nauju ciuziniu karstuma.
Skirtumai silumoje tarp ciuziniu :
Lateksas - labai siltas;
Poroloninis pilnaviduris - 5-10% vesesnis uz lateksa;
Naujas spyruoklinis su storais porolono ir medvilnes bei vilnos sluoksniais - 20-40% vesesnis uz lateksinis;
Spyruoklinis su kokoso sluoksniu(ir 10 metu senumo spyruoklinis ciuzinys) - 200-400% vesesnis uz lateksini.
Jei nori suzinoti kazka rimciau, rasyk i privata ir uzduok labai trumpus ir tiesius klausimus, bei nesikartok. Rytoj atsakysiu.


Paskutinis klausimas:

Išvardink 3 - 5 vertus dėmesio spyruoklinius čiužinius, kurie tiktų man. Kaina na iki 2000 na iki 2500 lt. gerai būtų ax.gif Dydis - 180 x 200 cm. Gerai būtų su ortopedinėmis zonomis. 4u.gif

Viskas, būsiu labai dėkinga. Nes sprendimas, kad noriu spyruoklinio priimtas.
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2007 08 27, 11:07)
Paskutinis klausimas:

Išvardink 3 - 5 vertus dėmesio spyruoklinius čiužinius, kurie tiktų man. Kaina na iki 2000 na iki 2500 lt. gerai būtų ax.gif Dydis - 180 x 200 cm. Gerai būtų su ortopedinėmis zonomis.  4u.gif

Viskas, būsiu labai dėkinga. Nes sprendimas, kad noriu spyruoklinio priimtas.


Tiek spyruokliniu vertu demesio nera. Matau kai ko nepagavai. Spyruokles suspaudimo eiga yra pati didziausia is visu medziagu esanciu siame sviete. Kadangi spyruoklems naudojamas plienas siai dienai naudojamas kelis kartus prastesnis nei pries 20 metu, ju patikimumas gana prastokas ir minimalus. Gamintojai sako, kad spyruoklinius ciuzinius projektuoja maks 5 metams. Beje spyruokles nera testuojamos. Oficialiai visi tvirtins, kad jos testuojamos daznai ar visos partijos, kiti, kad kartais, bet realiai ju netestuoja, nes to daryti neapsimoka, o ir neliko kur. Kada daromas sudetinis spyruoklinis blokas is skirtingu rusiu spyruokliu, vienos spyruokles dedamos normalios, stangrios ir storokos, kitos minkstesnese zonose plonesnes, arba dar kartu ir minkstesnes. Kadangi spyruokliu kokybe negereja, o krinta, tai spyruokliniuose zonuotose ciuziniuose labai daznai po 2-3 metu issiguli "laiptai", dideles duobes, ir tai stuburui kenkia gana zymiai, taip pat kaip senas minkstas bonell spyruoklinis ciuzinys. Kad taip nutinka gana daznai, jau faktas, nes gana nemazai firmu atsisake gaminti zonuotus vilktu spyruokliu ciuzinius del reklamaciju ir dideliu nuostoliu. Dabar pasidare mada apgaudineti, sudeda vienodas spyruokles, ivelka i skirtingu spalvu maiselius ir raso, kad tai ortopedinis ciuzinys, arba net spalvomis neisskiria, vistiek raso, kad zonuotas, nors realiai taip nera, bet to patikrinti ir nepasiseks nesuplesius ciuzinio. O beje gali buti, kad ir spaudziant labai nezymiai skirsis, nes spyruokle toks dalykas. Pvz Breckle visi zonuoti ciuziniai 90% per metus laiko duobemis isejo, pas gemega pries du metus gaminti Amadeo zonuoti blokai 70% sugryzo atgal.
Jeigu as tau siulyciau spyruoklini ortopedini ciuzini, greiciausiai meluociau ir apgaudineciau ne tik tave, bet ir pats save. Lono Artemis yra kol kas patikimiausias is tokio tipo spyruokliniu ciuziniu, nors ju labai mazai parduota ir atsiliepimu jokiu nera.
Atsakyti
QUOTE(Zoran @ 2007 08 27, 14:44)
Tiek spyruokliniu vertu demesio nera. Matau kai ko nepagavai. Spyruokles suspaudimo eiga yra pati didziausia is visu medziagu esanciu siame sviete. Kadangi spyruoklems naudojamas plienas siai dienai naudojamas kelis kartus prastesnis nei pries 20 metu, ju patikimumas gana prastokas ir minimalus. Gamintojai sako, kad spyruoklinius ciuzinius projektuoja maks 5 metams. Beje spyruokles nera testuojamos. Oficialiai visi tvirtins, kad jos testuojamos daznai ar visos partijos, kiti, kad kartais, bet realiai ju netestuoja, nes to daryti neapsimoka, o ir neliko kur. Kada daromas sudetinis spyruoklinis blokas is skirtingu rusiu spyruokliu, vienos spyruokles dedamos normalios, stangrios ir storokos, kitos minkstesnese zonose plonesnes, arba dar kartu ir minkstesnes. Kadangi spyruokliu kokybe negereja, o krinta, tai spyruokliniuose zonuotose ciuziniuose labai daznai po 2-3 metu issiguli "laiptai", dideles duobes, ir tai stuburui kenkia gana zymiai, taip pat kaip senas minkstas bonell spyruoklinis ciuzinys. Kad taip nutinka gana daznai, jau faktas, nes gana nemazai firmu atsisake gaminti zonuotus vilktu spyruokliu ciuzinius del reklamaciju ir dideliu nuostoliu. Dabar pasidare mada apgaudineti, sudeda vienodas spyruokles, ivelka i skirtingu spalvu maiselius ir raso, kad tai ortopedinis ciuzinys, arba net spalvomis neisskiria, vistiek raso, kad zonuotas, nors realiai taip nera, bet to patikrinti ir nepasiseks nesuplesius ciuzinio. O beje gali buti, kad ir spaudziant labai nezymiai skirsis, nes spyruokle toks dalykas. Pvz Breckle visi zonuoti ciuziniai 90% per metus laiko duobemis isejo, pas gemega pries du metus gaminti Amadeo zonuoti blokai 70% sugryzo atgal.
Jeigu as tau siulyciau spyruoklini ortopedini ciuzini, greiciausiai meluociau ir apgaudineciau ne tik tave, bet ir pats save. Lono Artemis yra kol kas patikimiausias is tokio tipo spyruokliniu ciuziniu, nors ju labai mazai parduota ir atsiliepimu jokiu nera.

Nusiskiediai galutinai. Gal kžka apie čiužinius ir žinai bendraja prasme, bet kai gauni konkretu klausimą konsultacija nueina į bobučių paistalų lygį.
Atsakyti
QUOTE(Zoran @ 2007 08 27, 14:44)
Tiek spyruokliniu vertu demesio nera. Matau kai ko nepagavai. Spyruokles suspaudimo eiga yra pati didziausia is visu medziagu esanciu siame sviete. Kadangi spyruoklems naudojamas plienas siai dienai naudojamas kelis kartus prastesnis nei pries 20 metu, ju patikimumas gana prastokas ir minimalus. Gamintojai sako, kad spyruoklinius ciuzinius projektuoja maks 5 metams. Beje spyruokles nera testuojamos. Oficialiai visi tvirtins, kad jos testuojamos daznai ar visos partijos, kiti, kad kartais, bet realiai ju netestuoja, nes to daryti neapsimoka, o ir neliko kur. Kada daromas sudetinis spyruoklinis blokas is skirtingu rusiu spyruokliu, vienos spyruokles dedamos normalios, stangrios ir storokos, kitos minkstesnese zonose plonesnes, arba dar kartu ir minkstesnes. Kadangi spyruokliu kokybe negereja, o krinta, tai spyruokliniuose zonuotose ciuziniuose labai daznai po 2-3 metu issiguli "laiptai", dideles duobes, ir tai stuburui kenkia gana zymiai, taip pat kaip senas minkstas bonell spyruoklinis ciuzinys. Kad taip nutinka gana daznai, jau faktas, nes gana nemazai firmu atsisake gaminti zonuotus vilktu spyruokliu ciuzinius del reklamaciju ir dideliu nuostoliu. Dabar pasidare mada apgaudineti, sudeda vienodas spyruokles, ivelka i skirtingu spalvu maiselius ir raso, kad tai ortopedinis ciuzinys, arba net spalvomis neisskiria, vistiek raso, kad zonuotas, nors realiai taip nera, bet to patikrinti ir nepasiseks nesuplesius ciuzinio. O beje gali buti, kad ir spaudziant labai nezymiai skirsis, nes spyruokle toks dalykas. Pvz Breckle visi zonuoti ciuziniai 90% per metus laiko duobemis isejo, pas gemega pries du metus gaminti Amadeo zonuoti blokai 70% sugryzo atgal.
Jeigu as tau siulyciau spyruoklini ortopedini ciuzini, greiciausiai meluociau ir apgaudineciau ne tik tave, bet ir pats save. Lono Artemis yra kol kas patikimiausias is tokio tipo spyruokliniu ciuziniu, nors ju labai mazai parduota ir atsiliepimu jokiu nera.



Zoran, viskas aišku 4u.gif Ačiū labai.
Matai, aš pati pardavimų srityje dirbu senokai - net mokymus kartais vedu: taigi technika aiški: vaidinam profesionalus, rimtai pateikiam statistiką (vėlgi.... Jos patikrintumas abejotinas) ir lyg tarp kitko siūlom sprendimą. Kažkodėl labai keista, kad geri čiužiniai yra tik Tempuras (kurio kainų lygmuo daugelio netenkina) arba tik Lono gamybos. doh.gif: Ir toliau: kažkada pats rašei, kad Gemega irgi pagamina neblogus spyruoklinius čiužinius, tačiau paprašius įvardinti dar vertų dėmesio - tu to nepadarei. Kažkaip pradedu abejoti tavo profesionalumu ir stipriai. Ir iš kur tokios žinios kiek čiužinių yra gražinama? Jei tokie kiekiai būtų gražinami - įmonės seniausiai bankrutuotų. Beje, jei čiužiniui duodama garantija penki metai - ar tikrai toks š... jis yra?

Jei jau norisi reklamuoti Loną - siūlyčiau kreiptis į SM administratorius ar pan. dėl reklamos tinklapyje sąlygų, nes jau net nebeįdomu skaityti.
Dar kartą ačių už kai kurią info, bet manau, kad tikrai neverta pasitikėti tavo nuomone.
Atsakyti
Su kuo jus galvojate nesuprantu. Jeigu tau konkreciai pasakoma ir isaiskinama viskas, tai ko dar nori, kad ant lekstutes i namus atnestu. Tu klausei tiesaus atsakymo, as dar ji sutrumpinau ir isejo tik vienas ciuzinys. Tai blogai? Nemanau, jeigu Gemegos ciuziniai yra siek tiek prastesni nei Artemis, kas cia blogo, kad as taip pasakau.
As tikrai niekada nesakysiu to, ko jus norite isgirsti ir jums nepritarsiu, jei galvosiu priesingai, ir neverskite manes.
Ir parodykite bent viena vieta, kur as nusisnekejau, gudrociai atsirado. Statistika as pateikiau apytiksle, tam, kad jus daeitu, bo pliku skaiciu cia nereikia. Ir beje koks gali buti bankrotas, jei tik viena dalis ciuziniu is viso asortimento yra gaminama su skirtingo storio spyruoklems. Mastykite savo pilkosiomis biski.

Ir jei jau taip teigiate, dabar as pavaizduosiu uzpykusi, prasau konkreciai nurodyti vietas kur as neteisus ir pabandysiu suprasti tai, ka jus laikote, kad as neteisingai suprantu.
Iki tol as daugiau nieko neatsakineju.
Atsakyti
Zoran
atveze man Medea ciuzini, bet kvapas ka as zinau doh.gif kazkokiais chemikalais ar guma, galvojau kad nuo celofano i kuri ipakuotas, ispakavau ale ne velnio nuo ciuzinio taip smirda, o as jautri kvapams. Per kiek laiko issivedins ir ar is vis issivedins verysad.gif ?
Atsakyti
QUOTE(vienja @ 2007 08 28, 16:50)
Zoran
atveze man Medea ciuzini, bet kvapas ka as zinau  doh.gif  kazkokiais chemikalais ar guma, galvojau kad nuo celofano i kuri ipakuotas, ispakavau ale ne velnio nuo ciuzinio taip smirda, o as jautri kvapams. Per kiek laiko issivedins ir ar is vis issivedins  verysad.gif  ?


Sveiki, pabandysiu atsakyti.
Kaip ir visi Lietuviai kabinėjatės peri geru čiužinių. Juk kiekvienas naujas daiktas turi savo kvapą, pabus keles dienas namuose ir priprastre. Juk tai elementaru ir tik Jūs to nesuprantate. „Zoran“ smile.gif.

Pabandykime išsiaiškinti kas gi gali skleisti kvapą Jūsų čiužinyje.
http://www.lonas.lt/...=lt&page_id=344

Čiužinio sudėtis: trikotažinis audinys, neprimatau bet greičiausiai sudaigstytas su sinteponu PES, visko elastinio porolono plonas sluoksnelis ir du sluoksniai HR porolono turbūt skirtingo tankio.

1.Pakuotė gali turėti kvapą, bet jis tikrai greitai išnyks.
2. Audinys – mažai tikėtina, ne bet jei jis įvežtas iš toli konteineriu. Tas kvapas gerai pažystamas – nueikite į kinietiškų prekių mugę. Audinys turi papildoma apdirbimą pvz. alora, moskitos, sanitaiz.... ir Jūs alergiška šioms medžiagoms.
3. Sinteponas pagamintas iš poliesterio paprastai kvapo neturi.
4. Klijai. Porolonas klijuojamas trijų tipų klijais. Latekso vandens arba skiediklio pagrindu ir nuo karščio besilydančiais. Pastarieji ir vandens pagrindu paprastai kvapo neskleidžia. Skiediklininiai – kad būtų aiškiau ir paprasčiau teikime kad tai lateksas ištirpdytas acetone. Jie jau turi kvapą ir priklausomai nuo latekso procentinės sudėtie ir gamintojo gan aštrų. Jei gamintojas suklijavęs čiužinį jo ne išvėdino ir greitai supakavo tai čiužinys prigers šio kvapo. Bet tai nelabai baisu. Tirpiklio tokiame čiužinyje gali būti likę 10-20g. Jis išgaruos ir po kelių dienų kvapas išnyks.
5. Poliuretano putos dar kitaip porolonas, visko elastinė medžiaga, eliocelis, TEMPURAS, euchatermas, tinginys, šaltos putos ir t.t. (lyrinis nukrypimas: Jaunas Norvegų kareivis 1946-1948 m. iš neturėjimo ką paveikti šmirinėjo po sugriautą Vokietiją ir užklydo į kažkokią laboratoriją. Pamatęs įdomią kempinę ir nemažai dokumentacijos su įvairiomis formulėmis kažkodėl nutarė ją pasiimti, gal daugiau nieko nerado. Grįžęs namo viską išsivertė ir suprato kad poliuretano putas galima daug kur panaudoti ir įsteigė firmą POROLON. Po kurio laiko sugebėjopoliuretano putas-ang „ foam“ pardavinėti ne tik Eropoje bet ir pirmasis CCCP. Štai iš kur pas mus šis pavadinimas POROLONAS). Čia jau su kvapais sudėtingiau. Kaip manau jau supratote kad porolonas grynai cheminė medžiaga sudaryta iš keleto komponentų. Panaudojus netinkamą jų santikį, neišlaikius
technologijos, esant prastos kokybės žaliavoms jis išskiria chemines medžiagas kurios sveikatos mums tikrai nepriduoda. Bet neišsigąskite, gal jūsų čiužinyje pakliuvo nesusistovėjęs porolonas. Technologiniame proceso po putų suformavimo jis turėtu pastovėti kelias paras. Per tą laiką ataušta ir pasišalina didžioji dalis kvapų. Gal Jums čiūžinio reikėjo labai greita ir jį jums pagamino iš tokio.
Tai po poros dienų ar savaičių smile.gif kvapas turėtu dingti.


Atsakyti