Įkraunama...
Įkraunama...

Sužadėtuvės

labai jau gražios jūsų sužadėtuvių istorijos smile.gif kai kam pasiseka mirksiukas.gif
Atsakyti
As visada svajojau apie suzadetuviu zieda.Taciau neisivaizdavau,kada ir kokiom aplinkybem ji gausiu biggrin.gif
Manasis pasipirso eiline diena parejes is po darbo.Parejusi sutikau ji su gelemis stovinti.Kai paklausiau kokia proga,jis paklause ar tekesiu uz jo ir istiese suzadetuviu zieda.Be zodziu suprates uzmove wub.gif Ta diena atsimenu netilo telefonas,nes skambinau i Lietuva visai savo giminei pasigirti biggrin.gif Po pasigyrimo nuvykome atsvesti i laivo restorana(plaukiamas laivas,o viduj restoranas). mirksiukas.gif
Siaip jau buvom pusantru metu pragyvene kartu 4u.gif O nuo suzadetuviu dienos,pradejom mastyti vestuviu data,kuri ivyko po 4 menesiuku.
Kolkas graziai ir laimingai gyvename.Duok Dieve,kad taip viskas ir toliau gerai klostytusi thumbup.gif
Atsakyti
sveikos,


Siandien Manasis pasiule susizadet biggrin.gif aisku laimes pilnos kelnes wub.gif
klausia ar noriu eit i baznycia susizadet, pasimetus sakau nzn blush2.gif
situacija tokia, kad kol kas mus skiria atstumas skirtingi miestai tai nzn kuriam mieste mes turetume eit i ta baznycia g.gif pas ji ar pas mane? ar butina susitart su kunigu ir kaip visa tai vyksta bukit geros apsvieskit mane pasimetusia wub.gif

aciu
Atsakyti
QUOTE(Laura_k @ 2005 10 23, 19:03)
sveikos,
Siandien Manasis pasiule susizadet  biggrin.gif  aisku laimes pilnos kelnes wub.gif
klausia ar noriu eit i baznycia susizadet, pasimetus sakau nzn blush2.gif
situacija tokia, kad kol kas mus skiria atstumas skirtingi miestai tai nzn kuriam mieste mes turetume eit i ta baznycia g.gif  pas ji ar pas mane? ar butina susitart su kunigu ir kaip visa tai vyksta bukit geros apsvieskit mane pasimetusia  wub.gif

aciu


Sveika,

Galbūt Tau niekas neatsako todėl, kad truputį klausimo nesupranta.

Pabandysiu Tau paaiškinti taip, kaip aš supratau.

Sužadėduotuvės - tai nutarimas susituokti/kelti vestuves ir galbūt vestuvių datos nustatymas.

Bažnyčioje nevykdoma kažkokia ypatinga sužadėduotuvių ceremonija. Ta ypatinga ceremonija, kai Jūs susikeičiate vestuvių žiedais ir prisiekiate vienas kitam būti ištikimiems, mylėti, gerbti iki gyvenimo pabaigos, vadinama vestuvėmis. Bažnyčioje Jūs galite susitarti dėl vestuvių datos ir tai laikyti sužadėduotuvėmis.

Aš Tavo klausimą suprantu taip: kurioje bažnyčioje kelti vestuves? Į kurią iš bažnyčių eiti tartis dėl vestuvių?

Nėra tokios griežtos nuostatos, kurioje bažnyčioje reikia kelti vestuves. Katalikų pasaulyje dominuoja tokia nuostata, kad geriausia tuoktis toje bažnyčioje, kurios parapijoje ruošiatės toliau gyventi. Taip pat galite tuoktis vienoje iš tų bažnyčių, kurios parapijoje gyvena vienas iš būsimų sutuoktinių. Galite rinktis ir kitą bažnyčią, kurios parapijai nei vienas iš Jūsų nepriklauso.

Pirmiausia patariu Jums pamąstyti, kuriame mieste norėsite švęsti vestuves. Išsirinkite Jums tinkamą bažnyčią ir joje pasiteiraukite, kokius dokumentus Jums reikia pristatyti (krikšo liudijimą, laisvo stovio pažymą/leidimą tuoktis kitoje parapijoje), pasiteiraukite kokius kursus reikia lankyti.

Daugiau informacijos apie Tavo minėtas problemas gali rasti šiose supermama forumo temose:

Planavimas -> Bažnytinė santuoka, mada, tradicijos ar auklėjimas?

Planavimas -> Bažnyčios, pasiūlymai, nuomonės, įspūdžiai
Planavimas -> Bažnyčios, II dalis
Planavimas -> Dokumentai bažnyčiai
Planavimas -> Paskaitos prieš vestuves, ar lankėte?
Planavimas -> Išpažintis prieš vestuves
Planavimas -> Įkainiai bažnyčioje, kiek aukojate?




Atsakyti
As dar kitaip supratau klausima biggrin.gif
Jus norite susizadeti baznycioje ir gauti palaiminima? Esu girdejusi apie sia naujove, kad galima susizadeti baznycioje(o ne susituokti), tai mazdaug tas pats kaip vestuves, bet susizadama ne taip ceremoniskai, berot, kai vyksta misios, gale ju. Jei zinoma as neklystu.
Atsakyti
QUOTE(aistuzele @ 2005 10 24, 13:45)
As dar kitaip supratau klausima biggrin.gif
Jus norite susizadeti baznycioje ir gauti palaiminima? Esu girdejusi apie sia naujove, kad galima susizadeti baznycioje(o ne susituokti), tai mazdaug tas pats kaip vestuves, bet susizadama ne taip ceremoniskai, berot, kai vyksta misios, gale ju. Jei zinoma as neklystu.


Taip, šį klausimą buvo galima suprasti ir taip. Tokia palaiminimo ceremonija atliekama, bet informacijos apie ją mažai sad.gif

Radau tiek: http://kaunas.lcn.lt/10/rodyti,626
Atsakyti
QUOTE(aistuzele @ 2005 10 24, 13:45)

Jus norite susizadeti baznycioje ir gauti palaiminima? Esu girdejusi apie sia naujove, kad galima susizadeti baznycioje(o ne susituokti), tai mazdaug tas pats kaip vestuves, bet susizadama ne taip ceremoniskai, berot, kai vyksta misios, gale ju.


gal kas zinot kaip vyksta tas susizadejimas baznycioj? ar reik is anksto susitarti ir pan?
Atsakyti
QUOTE(*Svajukė* @ 2005 10 24, 09:23)
Sveika,

Galbūt Tau niekas neatsako todėl, kad truputį klausimo nesupranta.

Pabandysiu Tau paaiškinti taip, kaip aš supratau.

Sužadėduotuvės - tai nutarimas susituokti/kelti vestuves ir galbūt vestuvių datos nustatymas.

Bažnyčioje nevykdoma kažkokia ypatinga sužadėduotuvių ceremonija. Ta ypatinga ceremonija, kai Jūs susikeičiate vestuvių žiedais ir prisiekiate vienas kitam būti ištikimiems,  mylėti, gerbti iki gyvenimo pabaigos, vadinama vestuvėmis. Bažnyčioje Jūs galite susitarti dėl vestuvių datos ir tai laikyti sužadėduotuvėmis.

Aš Tavo klausimą suprantu taip: kurioje bažnyčioje kelti vestuves? Į kurią iš bažnyčių eiti tartis dėl vestuvių?

Nėra tokios griežtos nuostatos, kurioje bažnyčioje reikia kelti vestuves. Katalikų pasaulyje dominuoja tokia nuostata, kad geriausia tuoktis toje bažnyčioje, kurios parapijoje ruošiatės toliau gyventi. Taip pat galite tuoktis vienoje iš tų bažnyčių, kurios parapijoje gyvena vienas iš būsimų sutuoktinių. Galite rinktis ir kitą bažnyčią, kurios parapijai nei vienas iš Jūsų nepriklauso.



man tai atrodo kad tu visiskai ne taip supratai... manau, kad ji zino kas yra vestuves... tiesiog, tiksliai nezinau, bet man atrodo, kad kunigas sventina zieda suzadetuviu ir yra ten kazkokia ceremonija, kaip senovej kad budavo. Juk senovej suzadetuves skaitydavos tada, kai kunigas per misias paskelbdavo ar kazkaip panasiai... nu tiksliai nieko tikrai nezinau, negarantuoju ir t.t., bet man taip atrodo
Atsakyti
QUOTE(mikepodukofke @ 2005 10 26, 19:25)
man tai atrodo kad tu visiskai ne taip supratai... manau, kad ji zino kas yra vestuves... tiesiog, tiksliai nezinau, bet man atrodo, kad kunigas sventina zieda suzadetuviu ir yra ten kazkokia ceremonija, kaip senovej kad budavo. Juk senovej suzadetuves skaitydavos tada, kai kunigas per misias paskelbdavo ar kazkaip panasiai... nu tiksliai nieko tikrai nezinau, negarantuoju ir t.t., bet man taip atrodo


mikepodukofke, taigi aistuzele mane jau pataisė, o Laurak patikslino, ką ji norėjo paklausti 4u.gif

Arkivyskupija savo puslapyje į panašų klausimą atsakė taip:

Taip, Katalikų Bažnyčioje švenčiamos sužadėtuvės ir tai progai yra numatytos tam tikros liturginės apeigos, apraštytos Santuokos sakramento apeigyne.

Tai gi, apie pačią ceremoniją, ko gero, būtų galima daugiau sužinoti knygoje Santuokos sakramentas

Daugiau informacijos apie sužadėtuves bažnyčioje suteikti negaliu, nes tiesiog nieko daugiau apie tai nežinau verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Svajukė*: 26 spalio 2005 - 21:45
Gal kas gali pasakyti ant kurios rankos dedasi suzadetuviu ziedas? vieni sajo ant desines,, kiti ant kaires, tai ant kurios blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(torri @ 2005 11 06, 20:03)
Gal kas gali pasakyti ant kurios rankos dedasi suzadetuviu ziedas? vieni sajo ant desines,, kiti ant kaires, tai ant kurios blush2.gif


Geras klausimas drinks_cheers.gif , mane taip pat labai domina, ant kurios rankos reikia nešioti sužadėtuvių žiedą ax.gif . Nes kai man maniškis pasipiršo ir norėjo užmauti žiedelį tai net susimėčiau kurią čia ranką duoti biggrin.gif blush2.gif , bet paskiau padaviau dešnę ir užmovė ant dešnės, vėliau galvojau, kad gal reikėtų ant kairės nešioti 4u.gif , bet nešioju ant dešnės biggrin.gif ir visuomet su žiedeliu wub.gif .
Atsakyti
Tu taip svajoji apie romantišką sužadėtavių dieną... ir sužinai kad jis visai to nenori doh.gif . Ne todėl, kad nemyli o todėl kad jis visai nera romantiškas ir nemano kad tai reikalinga. Sužinojęs, kad aš to labai noriu jis ketina padaryti tai kaip prievolę. Ar turėčiau sakyti, kad nereikia pirštis jei nenori ar visdėlto jis tai turėtu padaryti.
P.S Mes draugaujam jau 4 metus
Atsakyti