Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

QUOTE(Bigmam @ 2006 09 07, 18:44)
Ne per vėlu  thumbup.gif .O kaip pomidorus pjaustai .Ir šiaip gana brangokas receptukas,bet vyliojantis  bigsmile.gif Gal feta pas jus pigesnė?


Pažiūrėjau receptą, tikrai nėra parašyta, kiek tiksliai druskos ir cukraus. Aš tikrai daug nedėjau, sakau, gal pusė šaukštelio druskos, o cukraus daugiau.
Receptas nepigus toks smile.gif ir aliejaus nemažai reikia, bet kitą kartą gal pabandyčiau pilt mažiau aliejaus, nors tada neaišku, ar jie gerai stovės tie pomidorai. Fetos kainos nepamenu, pirkau IKI parduotuvėj, tokį indelį, panašų į grietinės, tai ten feta buvo supjaustyta kubeliais (gal jinai visada būna supjaustyta, aš pirmą kartą pirkau ax.gif ), o pomidorus pjausčiau "žiedeliais", kaip svogūną žiedeliais smile.gif Aš jau vieną stiklainį atidariau paragaut. Tai vieniems labai patiko, kitiems nieko ypatingo, bet kad nepatiktų tokių nebuvo. smile.gif
Atsakyti
LUX pomidorai
Gaminu siuos pomidorus jau kokie sesi metai, jei ne daugiau.Seima 1l stiklaini ''sunaikina'' vienu kartu, o ir sveciai visada paklausia recepto.Labai paprasta, pigu ir laaaaaabai skanu. thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Marinatas
1litrui vandens:
1 saukstas druskos
3 saukstai cukraus.
I paruostus{isplautus ir iskaitintus}stiklainius sudeti mazesnius ir kietesnius raudonus pomidorus. Dar dedu sausa misini,skirta marinavimui. kurio pilna visose paruotuvese.Galima deti lauro lapu, pipiru, krapu.Vnz.prieskoniai pagal kiekvienos poreiki ir skoni.Marinata uzvirinti, atausinti ir juo uzpilti pomidorus.Stiklaini uzdengti dangteliu ir kaitinti 10 min.po vandens uzvirimo puode.As darau i 1 l stiklainius ir uzsuku ranka uzsukamais dangteliais.
Pomidorai laikosi puikiai.O ir tas skystis thumbup.gif -jo nelieka, nes mes ji teisiog isgeriame.

Papildyta:
QUOTE(Naktipele @ 2006 08 23, 12:45)
Laba. Jei dar aktualu dėl šparaginių pupelių  smile.gif Pati nebandžiau marinuoti, bet turiu tokį receptą:

Bulgariškas šparaginių pupelių pagardas
Tinka sriuboms, garnyrams

3 kg žalių pupelių
100 g krapų žiedynų
100 g žalių salierų

[I] Užpilui:
1 l vandens
1 l acto
100 g druskos

Jaunų šparaginių pupelių ankštis nuplauti, nupjauti galus ir virti 5-10 min. Ataušinti šaltam vandenyje ir sudėti į stiklainius. Ant dugno dėti krapus bei salierus, užpilti marinatu, uždaryti ir padėti šaltai. Galima skanauti po 10-12 dienų.

doh.gif ar tikrai tiek? g.gif
Atsakyti
QUOTE(peledziuke @ 2006 09 08, 09:40)
Bulgariškas šparaginių pupelių pagardas

1 l acto

doh.gif ar tikrai tiek? g.gif


patikslinsiu tik pirmadienį ax.gif kažkaip daugokai atrodo, gal ne taip nužiūrėjau g.gif
Atsakyti
Paziurek ,,Marinuoti pomidorai,, 4 puslapi.Receptas tikrai geras tik nepersudyk kaip as blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Soul @ 2006 08 09, 16:27)
Aš kaip tik šiuo metu darau antrą tokių pomidorų partiją.

3l vandens
10 šaukštų su kaupu želatinos
4kg pomidorų
1kg svogūnų
3 šaukštai druskos
8 šaukštai cukraus
1 stiklinė (250ml) acto

Į puodą supilu 2,5l vandens, o kitame 0,5 litro išbrinkinu želatiną, o jei reikia ir truputį pakaitinu, kad ištirptų. Tą 2,5 litrus vandens užverdu, įmetu juodų ir kvepiančių pipirų, lauro lapų, cukrų, druską, actą, užverdu... Tada supilu tą išbrinkintą želatiną, vėl užverdu. Šį marinatą atšaldau (kadangi tingiu ilgai laukt, tai atšaldau tik truputį  blush2.gif ).
Supjaustytus pomidorus ir svogūnus sudedu į 0,5 l stiklainius, užpilu ant jų atvėsusį marinatą. Tada kišu stiklainius į šalto vandens puodą, ant dugno pastačius rankšluostuką ir pakaitinu nuo vandens užvirimo (tame puode) 15-20 min. Stiklainiuose temperatūra turi būti maždaug apie 60 laipsnių, bet neturiu termometro ir nekvaršinu sau galvos. Na ir užsuku dangteliais- galima paprastais užsukamais, galima ir su tais su aparatėliu.
Valgyti rekomenduojama min po 10 dienų, kad visas tas skonis į pomidorus ir svogūnus pereitų... O aišku skaniausia tai žiemos sulaukt 4u.gif


O kokia želatiną naudojat? Aš nusipirkau Optima linija, kur Saulutėj yra, bet gal ji netinka. Reikia pirkti iš prieskonių parduotuvės? verysad.gif

Papildyta:
QUOTE(bonda @ 2006 08 04, 06:47)
Gal kas nors gaminate pomidoru sultis ziemai??? ar kokia tyre/pasta ir pan?????????? ax.gif

mergele, cia taviskis receptas gal kazkas panasaus??? blush2.gif bet cia cielus dedi? ax.gif vandensw jokio nereikia -tiesiai ant pomidoru ta druska ir cukru??? nemaisyt?


Taip dedu cielus pomidorus. Cukrų ir druską dedu tiesiai ant pomidorų į stiklainį. Ir užpilu paprastu vandeniu. Ir nieko nemaišau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergelė: 08 rugsėjo 2006 - 15:53
QUOTE(Bigmam @ 2006 09 08, 12:06)
Paziurek ,,Marinuoti pomidorai,, 4 puslapi.Receptas tikrai geras tik nepersudyk kaip as  blush2.gif


ačiū tau labai drinks_cheers.gif 4u.gif išgelbėjai
Atsakyti
QUOTE(gabi @ 2006 09 08, 18:26)
ačiū tau labai  drinks_cheers.gif  4u.gif išgelbėjai

Į sveikatą rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(gabi @ 2006 09 07, 12:57)
Laba diena,

labai prašau pasidalinkit patirtimi, kaip skaniai pasidaryti pomidorų sultis  4u.gif
gavau daug pomidorų ir nežinau ką su jais daryt  blush2.gif  gal dar jas (sultis) galima kaip nors užsikonservuot žiemai ?  smile.gif



na as tai anksciau pomidoru sultys darydavau. turim tokia senovine rusiska a la sulciaspaude, atrodo kai mesmale, tik pro viena gala isbega sultys o is kito viskas ko nereikia, tai yra odeles. tada uzvirini ir i butelius arba stiklainius uzkonsevuoji. o druska dedam tik atsidrom gert, nes visi skirtingai megstam:)
Atsakyti
QUOTE(chriss @ 2006 08 28, 20:34)
Aš tai visada darau tik su užsukamais dangteliais.Tik visada po dangteliu dedu celofaninį maišelį.Nu tą plonytį,maistinį.Ir tada jokio pelėsių kvapo ar dar kažko tikrai nebūna smile.gif


Na ir išradingumas thumbup.gif

QUOTE(Mergelė @ 2006 09 08, 15:47)
O kokia želatiną naudojat? Aš nusipirkau Optima linija, kur Saulutėj yra, bet gal ji netinka. Reikia pirkti iš prieskonių parduotuvės? verysad.gif

Tinka manau, aš ir kažkokią pigesnę pirkau, ir nieko smile.gif
Atsakyti
QUOTE((peledziuke @ 2006 09 08 @ 09:40)
Bulgariškas šparaginių pupelių pagardas

1 l acto

ar tikrai tiek?


QUOTE(Naktipele @ 2006 09 08, 10:03)
patikslinsiu tik pirmadienį  ax.gif kažkaip daugokai atrodo, gal ne taip nužiūrėjau g.gif


Gerai nužiūrėjau smile.gif tikrai 1 l acto. Dar radau tą patį receptą Konservavimo enciklopedijoj, irgi taip pat parašyta.
Atsakyti
QUOTE(Nome @ 2006 08 14, 18:03)
Ką tik užkonservavau pomidorus pagal šį receptuką:

Pomidorai meduje

1 l vandens,
2 v š druskos (nubrauktos)
1,5 v š medaus

  Pomidorų viršūnėles nupjauti ir įbesti česnaką bei petražolių lapelius. Sudėti į indus ir užpilti užvirusiu marinatu. Palaukti apie 10 minučių, marinatą nupilti, dar kartą užvirti ir užpilti pomidorus. Indus užsukti.

Ir tik dabar susivokiau, kad actas čia nenaudojamas. Tai ar jie nesurūgs? Kas čia man gausis kaži?



gal įdėk į šaldytuvą, tada tikrai laikysis.
Atsakyti
Bet medus tai ilgai laikosi, tai gal nieko... g.gif
Atsakyti