Įkraunama...
Įkraunama...

Tolima Australija

QUOTE(Inga N @ 2011 07 01, 10:27)
Gundymas kame? MamaAustralijoj, na, gundymas ir yra tame, kad tikraja to zodzio prasme esi savo gyvenimo ir savo laiko seimininke smile.gif nei tau i ofisa skubet, nei koks bosas ant galvos tupi smile.gif keliaujat is vienos Australijos vietos sau i kita smile.gif vandenynas salia osia smile.gif vaizdelis is pasakos smile.gif

o klausimas ka,hmhm, dabar galvoju, ka ten norejau paklaust. Ai, norejau paklaust, kuo gi gyvenimas ramiame uztutekyje skiriasi nuo gyvenimo didmiestyje, kuo zmones cia gyvena, kokia veikla laisvalaikiu uzsiima? Ir dar berods klausiau, kodel nutaret palikti WA ir persikelti i SA?



Viena is priezasciu palikti WA buvo tai, kad ypac Perth ir i siaure tokis kiekis "CUB's" kad ne tas zodis... CUB yra Cashed Up Bogan... Mazdaug a la naujieji lietuviai... Tad jei tau nelabai idomu dirbti nuo ryto iki vakaro, "uzsikalti" daugiau babkiu nei tau reikia ir kiekviena imanoma proga tai demonstruoti, tai nelabai ka yra WA veikti...
Tikrai yra isimciu, bet tu isimciu labai labai ilgai ieskojom.....

Perth yra labai naujas miestas praktiskai be istorijos, labai nedaug kulturos - tiek zmoniu tiek renginiu prasme.. Taciau oras ten yra fantastiskas....!!!

Kai nusprendem kraustytis is WA, mastem ir apie LT,m ir apie Ispanija, ir apie rytines valstijas, ir apie daug ivairiu saliu. Taciau galiausiai nusprendem i SA.. Turbut daugiausiai del to kad cia vyro giminiu yra nemazai. Atsikraustem i maza miesteli apie 500km nuo ten kur mano vyras uzaugo, ir taip atsitiko kad cia gyvena apie 10 zmoniu su kuriais jis ejo i mokykla, dar keletas gyvenusiu tam paciam regione. Tad per mazdaug 3 men sitam kaime mes jautemes labiau namie nei per 6 metus man ir 12 metu mano vyrui.........

Atvirai sakant nelabai isivaizduoju ar butu imanoma kaip nors pagerinti sita miesteli ir bendruomene!!!! Fantastiski zmones, fantastiska gamta, 4 metu laikai (patikekit, silta vasara ir salta vasara uzknisa po keliu metu)...

Va sedziu prie darbinio kompo, ziuriu pro langa i kalnelius, ant vieno kalniuko kaimyno avytes, ant kito kenguros po medziais snaudzia.. mergaites mano lauke po medzius karstosi... cia mano eiline diena ofise........... Kai atsibosta kambary, nesuosi kompa i veranda......
Ir galiu is ryto su pizama dirbti iki kol gerai issibudinsiu wink.gif

Net nezinau kas zmones traukia i miesta.... Nors jei nebutu miesto, tai visi sulistu i kaimus ir ju geruma sugadintu.... doh.gif doh.gif

Ok, einu picu kept - klientas pakviete i biznio atidaryma - dar nebuvo taip kad paprastytu atsinest maisto pasidalint, bet panasu kad musu kaimukyje viskas yra priimtina wink.gif
Atsakyti
QUOTE(MamaAustralijoj @ 2011 07 01, 16:54)

Va sedziu prie darbinio kompo, ziuriu pro langa i kalnelius, ant vieno kalniuko kaimyno avytes, ant kito kenguros po medziais snaudzia.. mergaites mano lauke po medzius karstosi... cia mano eiline diena ofise........... Kai atsibosta kambary, nesuosi kompa i veranda......
Ir galiu is ryto su pizama dirbti iki kol gerai issibudinsiu wink.gif

Net nezinau kas zmones traukia i miesta.... Nors jei nebutu miesto, tai visi sulistu i kaimus ir ju geruma sugadintu....  doh.gif  doh.gif

Ok, einu picu kept - klientas pakviete i biznio atidaryma - dar nebuvo taip kad paprastytu atsinest maisto pasidalint, bet panasu kad musu kaimukyje viskas yra priimtina wink.gif


Na jeigu viskas suktusi ant programavimo, tai vargu ar daug sociu zmoniu toj pacioj Australijoj butu. Idomus posakis - nzn kas i miesta traukia. O tai pati turbut kaime budama visa savo programavima ismokai ir istobulinai. Chebra, merginos mielos ir moterys, nereikia i viska ziureti is savo pastoges. Pilna darbu ir profesiju egzistuoja ir gali egzistuoti mieste ir tik jame. Fainai, kai gali freelance'inti, bet dauguma - kontraktu aukos esam. Tokis tai butu mano mazas kritiskas komentaras. Daba galima ir inkvizitorius kviest. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mama-jolia @ 2011 07 01, 05:01)
aciu tau uz issamu pasakojima. Reikes dar ramiai atsisest ir pagalvot ko mum tikrai reikes, ar apsimokes veztis ir kiek vesim ir pan. Nes kolkas atrodo kad nelabai cia daug gaunasi, bet paskui kai pradedi vardint  :oh


Dar prisiminiau, kad yra galimybe kiek pigiau isigyti lektuvo bilietus ir svarbiausia, su padidintu nemokamai vezamo bagazo kiekiu. Tai taikoma visiems gavusiems permanent viza. Tuo uzsiima tarptautine migracijos organizacija – IOM. Jos atstovybe yra ir LT, taciau musiskiai aisku nieko nera apie tai girdeje. Australai mums patvirtino sia infrmacija, taciau tuo metu mes jau buvom uzsirezervave bilietus per vietine agentura, ir jie mums negalejo padeti. Viskas turi buti derinama ju kanalais, ir biletai perkami per juos. O siaip mums pasakojo kad jie vienai seimai (ne is LT) surado bilietus is Londono iki Perto su 40kg bagazo kiekvienam. Taciau tai turi buti bilietai tik i viena puse =)
Daugiau informacijos galima rasti cia: http://www.iom.int/j.../Jahia/pid/1820. Beto, vizos gavimo patvirtinanciame laiske apie tai irgi uzsiminta (priklauso nuo vizos kategorijos).
Atsakyti
Norejau paklausti ar kas buvot atvike su turistine viza ,ja duoda metam laiko,ir ar imanoma gauti darba,o paskui pasikeisti i darbo viza? butu didelis aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Germanas @ 2011 07 01, 21:03)
Na jeigu viskas suktusi ant programavimo, tai vargu ar daug sociu zmoniu toj pacioj Australijoj butu. Idomus posakis - nzn kas i miesta traukia. O tai pati turbut kaime budama visa savo programavima ismokai ir istobulinai. Chebra, merginos mielos ir moterys, nereikia i viska ziureti is savo pastoges. Pilna darbu ir profesiju egzistuoja ir gali egzistuoti mieste ir tik jame. Fainai, kai gali freelance'inti, bet dauguma - kontraktu aukos esam. Tokis tai butu mano mazas kritiskas komentaras. Daba galima ir inkvizitorius kviest. smile.gif



NU, tai kur tie inkvizitoriai????? lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

Nedirbu as su programavimu - daugiausiai web, grafikos dizainu ir online marketingu dirbu.... Ir, taip, viska ismokau savarankiskai..Nes to ka as norejau ismokt niekas nemoke........ O kaime gyvenam tik 10 men... tongue.gif tad vietiniai mus "naujokais" vadina ir turbut dar ilgai vadins.... rolleyes.gif rolleyes.gif

Australijoj yra visiskai kitoks poziuris i "kaima" nei Lietuvoj... LT budavo ir geda pasakyt kad esi is "kaimo" (atsiprasau, bet gyvenau 3 km nuo miesto ribos... doh.gif doh.gif )
Cia niekam jokio skirtumo.... yra mieste gyvenanciu, yra kaime gyvenanciu, yra outback gyvenanciu... visokiu yra visokiu reikia... skirtingi poreikiai, skirtingi igudziai, skirtingas gyvenimo stilius... nei geresnis, nei blogesnis... tiesiog kitoks.....

"Kaimo" ( o cia yra geriausio australijos Riesling vyno regionas) kultura yra visiskai kitokia (gerokai aukstesne) nei pvz Perth, kitokia visuomene - nes visi vieni kitus pazista ir rupinasi, ir kitokia rinka.... "Cold sales" man niekada prie sirdies nelipo.....
lygiai taip pat kaip vartotojiska visuomene su savo skatinimo mechanizmais ir individu asimiliacija.....

Tad jei kas nori i musu kaima kraustytis, mielai priimsim ir paglobosim..... mirksiukas.gif mirksiukas.gif
Nezinau ar geresniu vietu buna....
Atsakyti
QUOTE(MamaAustralijoj @ 2011 07 01, 17:27)

"Kaimo" ( o cia yra geriausio australijos Riesling vyno regionas) kultura yra visiskai kitokia (gerokai aukstesne) nei pvz Perth, kitokia visuomene - nes visi vieni kitus pazista ir rupinasi, ir kitokia rinka.... "Cold sales" man niekada prie sirdies nelipo.....
lygiai taip pat kaip vartotojiska visuomene su savo skatinimo mechanizmais ir individu asimiliacija..... 

kokiais tyrimais remiesi tai rasydama g.gif g.gif tu Perte net negyvenai tongue.gif gyvenai uz Fremantle,o tai ne tas pats,kas Perth schmoll.gif Pati pripazink,kad gyvenai tokioj vietoj,kur sutemus iseit i lauka nosies neiskisi tongue.gif australai apskritai yra gan draugiski ir paslaugus ir visai nesvarbu is kur: is WA, NSW,VIC ar SA smile.gif
vo dabar laukiu inkvizitoriu lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

mano pries 3 menesius atvaziavus is Airijos drauge labai patenkinta,kad cia zmones paslaugus...Vede ji savo sunu i darzeli ir pasiklydo,nes nauja dar Leedervily...Kazkokia moteriske sustojo pamacius,kad ta ten blaskos...Paklause ko mano drauge iesko ir pasake,kad ja nuvez ten,tik nubegs i parduotuve 5 min...Atejus po kokiu 10 min dar atsiprasinejo drauges,kad ilgai uztruko.... kitas (panasus atvejis) irgi buvo pries kelias dienas...Pasistatem masina Garden city ir nepaziurejom kur doh.gif , stovim David Jones ir speliojam i kuri parkinga eit (tiksliau i kuri level), priejo moteris ir klausia: jus ko nors ieskot? gal reikia pagalbos? thumbup.gif
Atsakyti
Paslaugus australai ir QLD. Mano vaikas dviraciu vaziuodamas krito, taip gerai plojosi, sustojo 2 pro sali vaziavusios masinos, isleke moteriskes su vaistinelem gelbet musu, nors pleistro tereikejo, ir buvo kol mes susitvarkem ir kol patikinau, jog iki namu nueisim, nes jie visai salia.

O del darbu...graziai MamaAustralijoj raso, tiesiog pasaka, o ne gyvenimas. taciau ne visi programuotojais dirba, yra kitu profesiju, as pvz. mielai i kaima kraustyciaus, kur ramu ir vieni kitus pazysta, taciau as ten darbo nerasciau. O kiti paskaite tokius pasakojimus, prisisvaigsta, kad va, emigruosiu i Australija, minimum 2000 dolcu per savaite gausiu, gyvensiu dideliam name ant juros kranto, zodziu, nerealybiu, o kai atvaziuoja, verkia kaip cia viskas negerai ir kaip sunku biggrin.gif

Atsakyti
QUOTE(Upsiukas @ 2011 07 02, 05:56)
Paslaugus australai ir QLD. Mano vaikas dviraciu vaziuodamas krito, taip gerai plojosi, sustojo 2 pro sali vaziavusios masinos, isleke moteriskes su vaistinelem gelbet musu, nors pleistro tereikejo, ir  buvo kol mes susitvarkem ir kol patikinau, jog iki namu nueisim, nes jie visai salia.

O del darbu...graziai MamaAustralijoj raso, tiesiog pasaka, o ne gyvenimas. taciau ne visi programuotojais dirba, yra kitu profesiju, as pvz. mielai i kaima kraustyciaus, kur ramu ir vieni kitus pazysta, taciau as ten darbo nerasciau. O kiti paskaite tokius pasakojimus, prisisvaigsta, kad va, emigruosiu i Australija, minimum 2000 dolcu per savaite gausiu, gyvensiu dideliam name ant juros kranto, zodziu, nerealybiu, o kai atvaziuoja, verkia kaip cia viskas negerai ir kaip sunku biggrin.gif

tai as ta ir sakau,kad visose valstijose jie tikrai paslaugus thumbup.gif mirksiukas.gif ir nera jokio skirtumo ar miestas,ar kaimas...
MamaAustralijoj visad viska mato pro rozinius akinius lotuliukas.gif mirksiukas.gif deja,realybe kitokia ax.gif deja,musu tautieciai,gyvenantys LT, ir skaitantys si skyreli,prisiskaite pasaku pyksta,kai bandai jiems aiskint,kad nera cia gyvenimas rozemis klotas ir lengva viskas...Galvoja,kad pavydim,kad ir jie cia atvaziuos,ir tame "rojuje"darysis visiems ankstoka lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Upsiukas @ 2011 07 02, 09:56)
Paslaugus australai ir QLD. Mano vaikas dviraciu vaziuodamas krito, taip gerai plojosi, sustojo 2 pro sali vaziavusios masinos, isleke moteriskes su vaistinelem gelbet musu, nors pleistro tereikejo, ir  buvo kol mes susitvarkem ir kol patikinau, jog iki namu nueisim, nes jie visai salia.

O del darbu...graziai MamaAustralijoj raso, tiesiog pasaka, o ne gyvenimas. taciau ne visi programuotojais dirba, yra kitu profesiju, as pvz. mielai i kaima kraustyciaus, kur ramu ir vieni kitus pazysta, taciau as ten darbo nerasciau. O kiti paskaite tokius pasakojimus, prisisvaigsta, kad va, emigruosiu i Australija, minimum 2000 dolcu per savaite gausiu, gyvensiu dideliam name ant juros kranto, zodziu, nerealybiu, o kai atvaziuoja, verkia kaip cia viskas negerai ir kaip sunku biggrin.gif



Matau as prisisvaigusiu... net ir vietiniu... nereikia but is kito pasaulio galo kad vaiksciotum su roziniais akiniais...... Realybe daznai "sux" ir kad ja pakeist reikia daug laiko, noro ir pastangu....

Mums Perth (kai sakau Perth, turiu galvoj ne CBD o Perth metro) nepatiko... Tad nusprendem keisti kiek ir kaip galim, o ne sedeti ir inksti....
Kainavo ir daug pastangu, ir nemazai pinigu ir ypatingai daug laiko... Musu visas kraustymosi procesas, iskaitant mastyma kur kraustytis uztruko apie 4 metus..... Tad i gala jau man buvo per akis....
Atvaziavom mes cia aklai, be darbu, be garantuotu pazinciu, ir praktiskai be santaupu....

Daug ka reikejo pradeti nuo nulio.. Ir tikrai nebuvo lengva 4 diena atvaziavus ziureti kada nustoja lauke zaibuoti ir tada begom valyti lietvamzdzius kad namo neuzsemtu, nes ju simtas metu niekas nevale.. matyt kaip mano vyras prastai jauciasi po to kai zaibo atsaka ji trinktelejo.... Nu nekas... bet isgyvenam, susirankiojam ambicijas ir ego ir darom ka reikia daryt.. nemesi gi vidury visko...

Klana - "for the record" - nepradedam pestis.. neturiu visai nuotaikos laiko svaistymui....
Atsakyti
QUOTE(Upsiukas @ 2011 07 02, 09:56)


O del darbu...graziai MamaAustralijoj raso, tiesiog pasaka, o ne gyvenimas. taciau ne visi programuotojais dirba, yra kitu profesiju, as pvz. mielai i kaima kraustyciaus, kur ramu ir vieni kitus pazysta, taciau as ten darbo nerasciau. O kiti paskaite tokius pasakojimus, prisisvaigsta, kad va, emigruosiu i Australija, minimum 2000 dolcu per savaite gausiu, gyvensiu dideliam name ant juros kranto, zodziu, nerealybiu, o kai atvaziuoja, verkia kaip cia viskas negerai ir kaip sunku biggrin.gif



Upsiuk, o kokioj srity dirbi???
Atsakyti
QUOTE(MamaAustralijoj @ 2011 07 02, 04:42)
Tad nusprendem keisti kiek ir kaip galim, o ne sedeti ir inksti....
Kainavo ir daug pastangu, ir nemazai pinigu ir ypatingai daug laiko... Musu visas kraustymosi procesas, iskaitant mastyma kur kraustytis uztruko apie 4 metus..... Tad i gala jau man buvo per akis....
Atvaziavom mes cia aklai, be darbu, be garantuotu pazinciu, ir praktiskai be santaupu....


Tai vat ir as apie ta pati. Jums truko 4 metus! O kiti juk isivaizduoja, kad tai trunka 4 menesius, na ok, vienerius metus.
Reikia laiko ir sveiko uzsispyrimo svetimoje salyje isikurt, gerbuvi uzgyvent.
Akivaizdu, gyvenimas down under -nera amzinos atostogos.
As cia tik daugiau nei metai, dar tik namu ilgesys praejo, tai ir nesitikiu dideliu algu, nerealaus darbo (nors noretusi), gal todel ir nejauciu nusivylimo. Dziaugiuosi tuo, ka turiu. Svarbiausia, jog mano vaikui cia labai patinka smile.gif

P.S. Finansai ir apskaita mano sritis:)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Upsiukas: 02 liepos 2011 - 07:02
QUOTE(MamaAustralijoj @ 2011 07 02, 06:42)


Klana - "for the record" - nepradedam pestis.. neturiu visai nuotaikos laiko svaistymui....

as net nepradejau pestis schmoll.gif schmoll.gif as tik oponavau i tavo posta mirksiukas.gif
Atsakyti