Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 61 dalis...

Pabaigiau Marita Conlon - McKenna "The Magdalen", nei vakaro nesulaukusi ax.gif Skaudi ir liūdna knyga. Veiksmas vyksta Airijoje, šeštojo dešimtmečio pradžioje. Jauna mergina iš Vakarų Airijos pakrantės kaimelio, palikta mylimo vaikino, už kurio svajojo ištekėti, pasijunta nėščia, visa jos šeima labiausiai pergyvena dėl to, "ką žmonės pasakys", ir išsiunčia ją į Dubliną, į "Magdalenos skalbyklą" - "puolusių moterų" prieglaudą, kuriai vadovauja vienuolės. Ten ji gyvena kartu su kitomis "Magdalenomis"ir nuo ryto iki vakaro sunkiai dirba skalbykloje (net ir paskutiniais nėštumo mėnesiais). Magdalenos gali praleisti keletą savaičių kartu su savo naujagimiais, paskui jie atiduodami į vienuolyno našlaičių prieglaudą, vėliau įvaikinami. Moterys tada gali grįžti pas savo šeimas (jei šeimos nori jas priimti) arba likti prieglaudoje ir toliau dirbti skalbykloje. Išeiti iš prieglaudos kartu su savo kūdikiu, kad pradėti savarankišką gyvenimą, praktiškai neįmanoma, o jei kuri moteris pabėga, jos intensyviai ieškoma, netgi pasitelkiant policiją. Užuojautos ir supratimo iš vienuolių geriau nesitikėti - iš "puolusios moters" laukiama tik atgailos už savo nuodėmes ir dėkingumo už suteiktą pastogę, už kurią ji susimoka sunkiu darbu. Žodžiu, knygoje piešiama išvirkščioji katalikiškosios Airijos pusė, ir labai jau negraži ji man pasirodė cool.gif Stiliaus prasme knyga labai "nežiba", bet paperka ir įtraukia pasakojimo nuoširdumas ir tikroviškumas. Į pabaigą net apsiašarojau blush2.gif Ir iki paskutinio puslapio vis tikėjausi kitokios pabaigos... ax.gif

Forget the Pain, ar ne tu norejai sios knygos?

QUOTE(madrugada @ 2010 01 06, 14:35)
Jurzole, bernardinuose ištraukų yra http://www.bernardin...a-kernagi/36056

Aciu, paskaitinesiu 4u.gif

QUOTE(langana @ 2010 01 06, 13:33)
Oi, Jurzole, kaip pavydziu (baltai), kad gali laisvai skaityt angliskai blush2.gif

Nepasiduok, skaityk kasdien po truputi, ir ne nepastebesi, kaip ir tu laisvai skaitysi, ir net greiciau, nei tikiesi 4u.gif As si procesa jau su dviem kalbom perejau, anglu ir olandu. Pradzioj buna tik sunkus darbas, paskui ima darytis vis idomiau, kaip tu ir rasei, supranti kokia nors idioma ar atpazisti zodi, ir taip gera pasidaro bigsmile.gif Kol staiga susivoki, kad jau ir zodyno beveik nereikia... Per kancias i zvaigzdes! 4u.gif biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurzole: 06 sausio 2010 - 15:23
QUOTE(saintlina @ 2010 01 06, 12:36)
1. tikra drauge  lotuliukas.gif  Krize ant Lietuvos, reiks mazint islaidas - ir pats kulturos ministras liepe pirmiau perskaityt senas knygas, kad nereiktu nauju pirkt  lotuliukas.gif

2. perskaiciau 'Melynu skrituliu zmogu'' - dar karta aciu  wub.gif  Is pradziu sunkiai isivaziavau, bet perskaiciusi supratau - komisaras Adamsbergas man patiko  thumbup.gif

1. lotuliukas.gif Tikra draugė biggrin.gif
2. Džiaugiuosi, kad patiko biggrin.gif Man komisaras Adamsbergas wub.gif

QUOTE(saintlina @ 2010 01 06, 13:10)
Dolitle kaip ir atspejo  thumbup.gif 
Neisivaizduoju, kaip tu tiek perskaitai..  I biblioteka turbut kas trecia diena eini?

Nea, į biblioteką einu kas kelias savaites, juk dar tave turiu lotuliukas.gif Bet parsinešu po 10 knygų ax.gif

O aš metus pradėjau Joanne Harris "Runų ženklai" - džiaugiuosi, kad perskaičiau šią knygą. Įtraukė, smagiai skaitėsi. tik vėl turiu įtarimą, kad šia knyga istorija dar nesibaigė g.gif Bet jei bus tęsinys, skaitysiu. Tikrai tinka jaunimui 4u.gif
ir dar pabaigiau skaityti Jostein Gaarder "Maja" - atvirai prisipažinsiu, kad nesupratau šitos knygos ax.gif Per dideli minčių šuoliai mano paprastam, kasdienybės sugraužtam protui. Kažkuriuo metu skaitant lyg ir buvo atėjęs "praregėjimas", kad tuo knygą "perkąsiu" ir gal net galėsiu pavadinti ją genialia, bet... tas jausmas dingo verysad.gif Gal kada nors dar kartą ją perskaitysiu... bet dabar pabaigusi ją skaityti jaučiu kažkokį nusivylimą, lyg būčiau apgauta (?). lyg buvau akla ir kažko nepastebėjau (?) g.gif Dar kas nors "Mają perskaitykit 4u.gif Ir mane apšvieskit, ar ką supratot 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(luiziana @ 2010 01 06, 03:21)
O man turetu patikti,ypac kai ten dar radau toki apibudinima:. Eleonora persikelia į Edeno Medou, šeimos dvarą Luizianoje  lotuliukas.gif O jei rimtai,tai nebuvau macius sios knygos,visai nopreciau,jei jau sakai,kad turetu patikti tom,kam patiko auksciau isvardintos knygos.O tu savo turi ar skolinaisi?gal parduoti nori,jei savo turi?Ar knygynuose dar irgi galima rasti?


Tik dabar pamaciau tavo klausima 4u.gif blush2.gif Savo turiu smile.gif Bet maciau, kad tau jau atsake smile.gif Jei ka, rasyk man AZ, tikrai galiu tau ja padovanoti. Is tiesu tokia vienkartine knyga smile.gif Kita vertus greit ir visai idomiai susiskaite, bet kaip matei ne visoms ji paliko ispudi smile.gif 4u.gif Pirkt tikrai neverta 4u.gif

QUOTE(SOFIJA5 @ 2010 01 06, 13:03)
Priduodu metų ataskaitą  biggrin.gif
Metų knyga - Anonimas  „Knyga be pavadinimo" , nes įtraukianti, keista, be proto nustebino mane.

Sveikinu superskaitove 4u.gif smile.gif
O sita knyga tavo ar bibliotekine, labai gundausi ja paskaityti po tavo aprasymo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(SOFIJA5 @ 2010 01 06, 16:48)
ir dar pabaigiau skaityti Jostein Gaarder "Maja" - atvirai prisipažinsiu, kad nesupratau šitos knygos  ax.gif Per dideli minčių šuoliai mano paprastam, kasdienybės sugraužtam protui. Kažkuriuo metu skaitant lyg ir buvo atėjęs "praregėjimas", kad tuo knygą "perkąsiu" ir gal net galėsiu pavadinti ją genialia, bet... tas jausmas dingo  verysad.gif Gal kada nors dar kartą ją perskaitysiu... bet dabar pabaigusi ją skaityti jaučiu kažkokį nusivylimą, lyg būčiau apgauta (?). lyg buvau akla ir kažko nepastebėjau (?)  g.gif Dar kas nors "Mają perskaitykit  4u.gif Ir mane apšvieskit, ar ką supratot  4u.gif

As skaiciau vasara, visai patiko, idomu buvo skaityti, bet liko neisbaigtumo ispudis. Labai daug visokiu temu, ir jos kazkaip nesuristos i viena. Ir dar man visai nereikejo tos "tikrosios" istorijos, papasakotos pabaigoje, be jos knyga man butu buvusi geresne.
Atsakyti
QUOTE(Forget The Pain @ 2010 01 05, 21:26)
Tai manau vėl reikės planuot  nepailstantį ir linksmą ekipažą? mirksiukas.gif
Mexxica, kuo geresnių tau metų 4u.gif



QUOTE(klopedija @ 2010 01 05, 21:31)
Būtų tikrai smagu!  thumbup.gif  Regis, penktadienis išpuola.  g.gif

as pasirasau kaip vairuotoja. imsiu iseigine ir butinai vaziuosiu. galim ekipaza formuot. aisku, jei nenumatytu kliuciu nepasitaikys ir busiu sveika as ir vaikai. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(saule^ @ 2010 01 06, 19:32)
as pasirasau kaip vairuotoja. imsiu iseigine ir butinai vaziuosiu. galim ekipaza formuot. aisku, jei nenumatytu kliuciu nepasitaikys  ir busiu sveika as ir vaikai.  biggrin.gif

Gal galėsi "Homoseksualumo istoriją" paskolinti?

Forget the Pain, Tavo paskolintasis "Divisadero" jau visai prie pabaigos. Skaitau su malonumu.
Atsakyti
QUOTE(saule^ @ 2010 01 06, 18:32)
as pasirasau kaip vairuotoja. imsiu iseigine ir butinai vaziuosiu. galim ekipaza formuot. aisku, jei nenumatytu kliuciu nepasitaikys  ir busiu sveika as ir vaikai.  biggrin.gif

Galvoju,kaip jūs čia taip toli planuojat, o paskui prisiminiau,kad jau vasaris ant nosies doh.gif
Aš šiemet jau su antra knygele,skaitau iš biblioteos pasiimtą S.Brown "Spąstai". Jau į pabaigą ir galiu pasakyti,kad kitos jos knygos daug saldesnės.Ši visai nieko skaitosi g.gif Ir niekas nevemia lotuliukas.gif Nunešiu ją į biblioteką ir kurį laiką ten nebesilankysiu, kol neperskaitysiu daugumos savų ir skolintų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(gintarelia @ 2010 01 06, 19:35)
Gal galėsi "Homoseksualumo istoriją" paskolinti?

Forget the Pain, Tavo paskolintasis "Divisadero" jau visai prie pabaigos. Skaitau su malonumu.

ok, paskolinsiu, 4u.gif
o is Forget the Pain pasiskolinciau Divisadero mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Darling @ 2010 01 06, 18:40)
Aš šiemet jau su antra knygele,skaitau iš biblioteos pasiimtą S.Brown "Spąstai". Jau į pabaigą ir galiu pasakyti,kad kitos jos knygos daug saldesnės.Ši visai nieko skaitosi g.gif Ir niekas nevemia lotuliukas.gif Nunešiu ją į biblioteką ir kurį laiką ten nebesilankysiu, kol neperskaitysiu daugumos savų ir skolintų ax.gif

man kolkas is 4 jos knygu si geriausia ir visai ne Sandriskiausia, o 1 kart veme, kai i spinta ilindo pasiziuret tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(giluze @ 2010 01 06, 10:40)
Pro fantastiką ramiai nepraeinu, laikau save šiokia tokia žinove.  ax.gif  Po Lewiso Narnijos kronikų pirmosios knygos matyt tikėjausi, kad bus kažkas panašaus.  thumbup.gif  Pirmą trilogijos knygą skaičiau susidomėjus, bet kai kartojosi tas pats per tą patį (pasidarė labai religinė), tai ir nusivyliau. Jeigu skaitau fantastiką, tai to ir laukiu. Kai norėsiu religinės, tokią ir pasiimsiu.  g.gif


Ačiū už nuomonę. 4u.gif Kol kas nepulsiu skaityti. O Narnijos kronikos vertos dėmesio. thumbup.gif
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti