Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorai

QUOTE(Vike @ 2006 09 26, 09:37)
aš taip dariau pomidorus, kas valgė sakė, kad skanu. Želės dėti geriau daugiau. ir uždarytus stiklainius laikyti šaldytuve.
Skanaus.
Pomidorai su žele

Pomidorus ir svogūnus supjaustyti riekutėmis, sluoksniuotai sudėti į stiklainius ir užpilti marinatu, ir pasterizuoti 5-10 min., po to užsuktu metalinais dangteliais. 1l. marinato pakanka 3,5l. paruoštų daržovių užpilti.

Marinatas:

3valg. šaukštai želatinos 40 min. brinkinti 1 stiklinėje šalto virinto vandens. 1 litrui marinato paruošti reikia 1 valg. šaukšto druskos, 3 valg. šaukštų cukraus,  9 lauro lapai,  0,5 arb. šaukšt. cinamono, 6 pipirų, gvazdikėlių. Viską sudėti į 1 l. verdančio vandens ir pavirinus 5 min. nukošti. Į karštą skystį supilti išbrinkusią želatiną. Šiek tiek ataušus marinatui supilti 0,5 stiklinės acto. Po to užpilti daržoves.


va aš taip pasigaminau pomidorų, tik man litrui marinato pakako 2,5 l daržovių g.gif bet čia gal todėl, kad aš neprigrūdau stiklainių smile.gif ir aš dar įdėjau griežinėliais pjaustytų agurkėlių, viskas puikiai sustingo rolleyes.gif tikiuosi bus dar plius ir laaabai skanu tongue.gif ačiū už receptuką aciuks.gif
Atsakyti
QUOTE(rutelelt @ 2007 08 07, 23:37)
Ar acto deti nereikia ax.gif

ne, nereikia schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(simuks @ 2007 07 30, 19:20)
Aš preitą vasarą dariau pagal šitą receptai tai irgi kažkaip skystai gavosi g.gif

man pomidorai želatinoj rūsyje tik per kokią savaitę sustengsta. iš pradžių irgi nervuodavaus, bet paskui apsiraminau. kaip dabar taviškiai laikos? o gal želatina prasta?
Atsakyti
mirksiukas.gif
Atsakyti
Noriu pomidorų receptuko kaip padaryti pomidorus pomidorų sultyse.
Gal kuri receptuką gerą turit
Atsakyti
Sveiki, siūlau labai skanų receptą žalių pomidorų: 1kg žalių pomidorų,3/4 stiklinės acto, 2 šaukštai cukraus, šaukštelis druskos, kelios česnakų galvutės, po kelis juoduosius ir kvapiuosius pipirus, lauro lapelių. Eiga: nuplautus pomidorus subadyti dantų krapštuku ir sudėti į stiklainius kartu su česnakų skiltelėmis.Užvirinti stiklinę vandens su prieskoniais ir actu, supilti į stiklainius. Uždaryti ir 25 min. pasterilizuoti.
Atsakyti
QUOTE(Redazi @ 2007 08 24, 19:10)
Sveiki, siūlau labai skanų receptą žalių pomidorų: 1kg žalių pomidorų,3/4 stiklinės acto, 2 šaukštai cukraus, šaukštelis druskos, kelios česnakų galvutės, po kelis juoduosius ir kvapiuosius pipirus, lauro lapelių. Eiga: nuplautus pomidorus subadyti dantų krapštuku ir sudėti į stiklainius kartu su česnakų skiltelėmis.Užvirinti stiklinę vandens su prieskoniais ir actu, supilti į stiklainius. Uždaryti ir 25 min. pasterilizuoti.



Norėčiau pasitikslinti,čia būtų stiklinei vandens 3/4 acto,2 šaukštai cukraus ir šaukštelis druskos?
Atsakyti
QUOTE(kamiliuke @ 2007 08 24, 13:57)
Noriu pomidorų receptuko kaip padaryti pomidorus pomidorų sultyse.
Gal kuri receptuką gerą turit


Aš darau pigesnį variantą - pomidorai tomate. Tik tomato reikia aštraus (Kėdainių ar kt).
Ir labai greita. Neturiu jokių receptų ir normų, viską darau pagal skonį, kad gautųsi saldžiarūgštis marinatas: į verdantį vandenį supilu tomatą, druską cukrų, pipirų žirnelius, lauro lapus, jei mažai rūgšties, tai pilu ir acto. Tada sudedu į tą patį puodą pomidorus,verdu kol sutrūkinėja odelė apie 5-7 min. Sudedu į stiklainius, užpilu skysčiu, kuriame virė pomidorai, kad juos apsemtų ir užsuku.
Patikrintas variantas, aš užaugau su šiais pomidorais ir pati darau. Bandykit thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(zazu @ 2007 07 20, 10:24)
Sveikos...

Na receptuku daug visokiu idomiu, reiks butinai pabandyti... thumbup.gif  Bet va, kazkas jau klause, bet taip ir neradau atsakymo del zaliu pomidoru  ax.gif
Gal kas pasidalins patirtim, kaip skaniai zalius pomidorus vakuoti?  bigsmile.gif Aciu  4u.gif


Aš žalius pomidorus sudedu į stiklainius, taip pat pipirus, česnaką, petražolių ir krapų šakeles, užpilu verdančiu vandeniu. Vanduo panaikina tą karstelėjimą, kurį turi žali pomidorai, ypač nesubrendę. Po 10 min nupilu ir užpilu verdančiu marinatu, statau į puodą su rankšluostuku stiklainius ir pasterizuoju 1l stiklainį 20min.
Marinatui: 2L vandens, 1stiklinė cukraus, 1 stiklinė acto, 0,5 stiklinės druskos.
Skanaus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama Elva: 27 rugpjūčio 2007 - 11:53
Uzsukamus nuo konservu stiklainius keiciu i piniginius vienetus:
mazesnius nei 0,5 l - 0,05 ct
0,5 l - 0,10 ct
1,0 l - 0,15 ct
1,5 l - 0,20 ct
didesni 0,25 ct

Mainau cukinijas i uogienes stiklaini arba konservuotos misraines, galima ir i mezgimo ar nerimo siulu likucius. Arba saldumynus tongue.gif
Atsakyti
Gal kasnors sūdote pomidorus? kažkui skaičiau kad reikia sudėti juos į stiklainius užpilti pasūditu vandeniu ir tada kaitinti su visais stiklainiais, bet kiek reikia dėti į vandenį druskos nepamenu. gal bandėte???
Atsakyti
QUOTE(Soul @ 2006 08 09, 17:27)
Aš kaip tik šiuo metu darau antrą tokių pomidorų partiją.

3l vandens
10 šaukštų su kaupu želatinos
4kg pomidorų
1kg svogūnų
3 šaukštai druskos
8 šaukštai cukraus
1 stiklinė (250ml) acto

Į puodą supilu 2,5l vandens, o kitame 0,5 litro išbrinkinu želatiną, o jei reikia ir truputį pakaitinu, kad ištirptų. Tą 2,5 litrus vandens užverdu, įmetu juodų ir kvepiančių pipirų, lauro lapų, cukrų, druską, actą, užverdu... Tada supilu tą išbrinkintą želatiną, vėl užverdu. Šį marinatą atšaldau (kadangi tingiu ilgai laukt, tai atšaldau tik truputį  blush2.gif ).
Supjaustytus pomidorus ir svogūnus sudedu į 0,5 l stiklainius, užpilu ant jų atvėsusį marinatą. Tada kišu stiklainius į šalto vandens puodą, ant dugno pastačius rankšluostuką ir pakaitinu nuo vandens užvirimo (tame puode) 15-20 min. Stiklainiuose temperatūra turi būti maždaug apie 60 laipsnių, bet neturiu termometro ir nekvaršinu sau galvos. Na ir užsuku dangteliais- galima paprastais užsukamais, galima ir su tais su aparatėliu.
Valgyti rekomenduojama min po 10 dienų, kad visas tas skonis į pomidorus ir svogūnus pereitų... O aišku skaniausia tai žiemos sulaukt 4u.gif

super receptuks wub.gif kajp skanu,kajp grazu thumbup.gif ,mes irgi sian jau antra partija varem biggrin.gif drinks_cheers.gif


user posted image
Atsakyti
QUOTE(AUSRELINA @ 2007 08 30, 15:40)
Gal kasnors sūdote pomidorus? kažkui skaičiau kad reikia sudėti juos į stiklainius užpilti pasūditu vandeniu ir tada kaitinti su visais stiklainiais, bet kiek reikia dėti į vandenį druskos nepamenu. gal bandėte???


Eiga tokia kaip aprašei, o 1l. vandens 1 šaukštas druskos.
Atsakyti