Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 62

QUOTE(sanrea @ 2011 09 12, 10:25)
Čia ne alpinariumas  ax.gif
Šitoj foto man spygliuočiai gražūs  bigsmile.gif


medelynų, atskiros spygliuočių foto taip pat gražios biggrin.gif Tačiau Jūsų duotojoj yra ir lapuočių, prie namo. Atidžiau pasižiūrėkit.
Beje, ši foto yra lenkės ir jei yra noras pamatyti gana populiarų spygliuočių sodą perspektyvoje, Lenkijoj galima atrasti ne vieną. Gana bauginantis vaizdelis. Taigi, lapuočius reiktų įvesti taip pat.

Paskutinėj foto naudoti ne lietuviški rieduliai, efektui išgauti reiktų ir tai įvertinti.
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 09 12, 10:53)
medelynų, atskiros spygliuočių foto taip pat gražios  biggrin.gif Tačiau Jūsų duotojoj yra ir lapuočių, prie namo. Atidžiau pasižiūrėkit.
Beje, ši foto yra lenkės ir jei yra noras pamatyti gana populiarų spygliuočių sodą perspektyvoje, Lenkijoj galima atrasti ne vieną. Gana bauginantis vaizdelis. Taigi, lapuočius reiktų įvesti taip pat.

Paskutinėj foto naudoti ne lietuviški rieduliai, efektui išgauti reiktų ir tai įvertinti.


Labai ačiū už pastabas. Mano mintys dėl alpinariumo dar tik pradeda formuotis, nesu nieko tiksliai suplanavusi.

Šiomis dienomis planuoju alpinariumui vietą parinkti, mano kiemukas labai mažas taigi ir alpinariumas mažiukas bus. Na bet vistiek noriu kiemuką pagyvinti ax.gif

Kuri kiemo pusė tinkamesnė alpinariumui - pietinė ar šiaurinė? Na žinau kad kvailas klausimas, bet aš tik mokausi ax.gif
Atsakyti
Jau pats žodis alpinariumas labiau siejamas su šiluma, tad rinkčiausi pietinę. Alpinariumui augalai daugiau skirti kepti saulėje, ypač margalapiai.
Atsakyti
QUOTE(Regila @ 2011 09 12, 11:20)
Jau pats žodis alpinariumas labiau siejamas su šiluma, tad rinkčiausi pietinę. Alpinariumui augalai daugiau skirti kepti saulėje, ypač margalapiai.


Dėkui.

Šiandien pabandysiu formą alpinariumui parinkti, na o tada reiks žemę paruošti bigsmile.gif
Atsakyti
Gal galit pasakyt kas atsitiko mano rododendrui? verysad.gif (kairej pusej)iš 4 tik jis vienas toks,nors auga tokiomis pat salygomis kaip šalia esantys g.gif
user posted image
Ačiū labai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sanrea @ 2011 09 12, 12:11)
Labai ačiū už pastabas. Mano mintys dėl alpinariumo dar tik pradeda formuotis, nesu nieko tiksliai suplanavusi.

Šiomis dienomis planuoju alpinariumui vietą parinkti, mano kiemukas labai mažas taigi ir alpinariumas mažiukas bus. Na bet vistiek noriu kiemuką pagyvinti  ax.gif

Kuri kiemo pusė tinkamesnė alpinariumui - pietinė ar šiaurinė? Na žinau kad kvailas klausimas, bet aš tik mokausi  ax.gif


Tik nepadarykit vidury kiemo kalno, kuris visiškai iškristų iš konteksto, ypač jei pas jus lyguma. Vietą stenkitės parinkti tokią, kuri būtų kuo artimesnė alpinariumo aplinkai, pvz., prie tvenkinuko, įkalnėje/nuokalnėje. Blogiausiu atveju kad ir prie tvoros, tik jokiu būdu ne vidury pievos. Nežinau, ar supratot, ką norėjau pasakyt g.gif
Atsakyti
QUOTE(Juma81 @ 2011 09 12, 15:51)
Tik nepadarykit vidury kiemo kalno, kuris visiškai iškristų iš konteksto, ypač jei pas jus lyguma. Vietą stenkitės parinkti tokią, kuri būtų kuo artimesnė alpinariumo aplinkai, pvz., prie tvenkinuko, įkalnėje/nuokalnėje. Blogiausiu atveju kad ir prie tvoros, tik jokiu būdu ne vidury pievos. Nežinau, ar supratot, ką norėjau pasakyt  g.gif


Taip supratau bigsmile.gif

Pas mane lyguma, taigi alpinariuma darysiu kiemo kampe.
Atsakyti
QUOTE(Juma81 @ 2011 09 12, 15:51)
Tik nepadarykit vidury kiemo kalno, kuris visiškai iškristų iš konteksto, ypač jei pas jus lyguma. Vietą stenkitės parinkti tokią, kuri būtų kuo artimesnė alpinariumo aplinkai, pvz., prie tvenkinuko, įkalnėje/nuokalnėje. Blogiausiu atveju kad ir prie tvoros, tik jokiu būdu ne vidury pievos. Nežinau, ar supratot, ką norėjau pasakyt  g.gif

mažoj erdvėj tik iliuziją alpinariumo galima kurt. Spuogas ir liks spuogu, kur jis bebūtų. Na, gerai, mažu spuogiuku dėl vietos stokos smile.gif

Atsakyti
QUOTE(sanrea @ 2011 09 12, 16:05)
Pas mane lyguma, taigi alpinariuma darysiu kiemo kampe.


Jei planuojate kurti spygliuočių kompoziciją, siūlyčiau labai rimtai pasvarstyti, ar iš viso to kalnelio reikia. Spygliuočiai labai gražiai atrodo ir lygioje vietoje, pagrupuoti pagal auštį, formą, spalvą ir t.t. Net ir jūsų pavyzdžiuose kalnelių nebuvo. Kalnelį verta daryti tuomet, kai planuojama kurti tikrą alpinariumą, t.y. jame sodinti tikrus aukštikalnių augalus. Tuomet kalnas turi paskirtį - jis padeda sukurti sąlygas artimas šių augaliukų augimvietėms ir geriau juos išeksponuoti, nes daugelis kalnų augaliukų yra gana smulkūs ir kiliminiai. Tuo tarpu spygliuočiai yra gana stambus daiktas. Per keletą metų jie suaugs ir mažam kalnelyje gali imti atrodyti gana keistai.
Atsakyti
Greičiausiai ir aš kalnelio nepilčiau, o jei pilčiau, tai tokį nežymų vos vos nuo žemės ir apsodinčiau neaukštais augalais, pvz. kiliminiais kadagiais, žemaūgėmis pušelėmis.
Jei sanrea įdėtų savo sklypo ir namo nuotrauką, būtų lengviau patart, kas jai tiktų prie bendros aplinkos mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(aispra @ 2011 09 12, 22:50)
Jei planuojate kurti spygliuočių kompoziciją, siūlyčiau labai rimtai pasvarstyti, ar iš viso to kalnelio reikia. Spygliuočiai labai gražiai atrodo ir lygioje vietoje, pagrupuoti pagal auštį, formą, spalvą ir t.t. Net ir jūsų pavyzdžiuose kalnelių nebuvo. Kalnelį verta daryti tuomet, kai planuojama kurti tikrą alpinariumą, t.y. jame sodinti tikrus aukštikalnių augalus. Tuomet kalnas turi paskirtį - jis padeda sukurti sąlygas artimas šių augaliukų augimvietėms ir geriau juos išeksponuoti, nes daugelis kalnų augaliukų yra gana smulkūs ir kiliminiai. Tuo tarpu spygliuočiai yra gana stambus daiktas. Per keletą metų jie suaugs ir mažam kalnelyje gali imti atrodyti gana keistai.



QUOTE(Juma81 @ 2011 09 13, 09:11)
Greičiausiai ir aš kalnelio nepilčiau, o jei pilčiau, tai tokį nežymų vos vos nuo žemės ir apsodinčiau neaukštais augalais, pvz. kiliminiais kadagiais, žemaūgėmis pušelėmis.
Jei sanrea įdėtų savo sklypo ir namo nuotrauką, būtų lengviau patart, kas jai tiktų prie bendros aplinkos  mirksiukas.gif


Ačiū, merginos, už patarimus. Privertėt susimąstyti g.gif
Gal tikrai geriau daryti ne alpinariumą, o tiesiog "žaliąjį kampelį" kieme bigsmile.gif

Savaitgalį nukasiu velėną, suformuosiu formą ir nusifotkinsiu. Tada pabandysiu padėlioti augaliukus ir įkelsiu foto ax.gif
Atsakyti
QUOTE(zebrina @ 2011 09 12, 13:04)
Gal galit pasakyt kas atsitiko mano rododendrui? verysad.gif (kairej pusej)iš 4 tik jis vienas toks,nors auga tokiomis pat salygomis kaip šalia esantys g.gif

Ačiū labai 4u.gif


Atsakiau rododendrų temoj. 4u.gif

http://www.supermama...;#entry49686144
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ledum: 14 rugsėjo 2011 - 13:58