Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvas maistas / Žaliavalgystė / Raw Food

Merginos, kaip dėl kalcio šaltinių ? be mineralinio vandens, riešutų, saulėgrąžų, brokolių, grūdų... kokie dar yra jo šaltiniai ? 4u.gif

Atsakyti
QUOTE(irmulia @ 2012 08 24, 08:00)
Merginos, kaip dėl kalcio šaltinių ?  be mineralinio vandens, riešutų, saulėgrąžų, brokolių, grūdų... kokie dar yra jo šaltiniai ?  4u.gif


Daug kalcio sezamuose (1/4 puodelio - 351 mg), kiti saltiniai: spinatai, lapiniai kopustai (kale), mangoldai, salierai, linu semenys, is riesutu - ypac braziliskuose, bei migdolu. Dar jo nemazai chia seklose - 1 saukste - 8 proc dienos normos. Jo taip pat yra apelsinuose - viename vidutiniame apelsine 52 mg - irgi visai neblogai smile.gif

Radau tokias kalcio normas internete:
RPN: 360 mg - naujagimiams ir kūdikiams iki 6 mėn. amžiaus; 540 mg - nuo 6 mėn. iki 1 m., 800 mg - nuo 1 m. iki 10 m., 1200 mg - nuo 11 iki 25 m., nėščioms ir kūdikį žindančioms moterims, 1000 - 1500 mg - moterims po menopauzės osteoporozės profilaktikai, 1000 - 1200 mg - suaugusiems vyrams.
Atsakyti
Labas

letaeige tikrai nuostabus daiktas, koks nerealus garsas kai kramto morkytes ar burokus:)

Jau teko issitraukti maiseli kale kopusto saldyto cielais lapais, tai galiu pasakyt kad net ir pradeje atsilti islieka labai tvirti ir apetitingi, tiesa iki visai nelaukiau, nukeliavo i blenderi. Spinatu dar nesaldziau.

http://lifesabundant...rving-kale.html <-- cia uzmaciau kad blenderiuotus saldo, tai aisku turetu vieta taupyt, bet jei skystas blenderis ir bijot leda grust, tai ir ir su cielais maiseliuose galima puikiai issiverst 4u.gif
Atsakyti
O gal kas zino kur nusipirkti to KALE kopusto? Labai labai noreciau paragaut bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(gotica @ 2012 08 24, 17:51)
O gal kas zino kur nusipirkti to KALE kopusto? Labai labai noreciau paragaut  bigsmile.gif


Kiek zinau, Karoliniskiu turgely prekiauja ukininke Maryte, auginanti daug visko, tame tarpe ir kale. Vis delto, kai buvau ten viena sestadieni, Marytes neradau ax.gif, gal ji buna kitomis savaites dienomis. Anksciau LT ukininko augintu kale rudeni atsirasdavo Mindaugo MXM - gal taip bus ir siais metais., nors pries pora dienu ju nemaciau.
Atsakyti
Aš irgi Kale niekad turbūt ir neragavusi g.gif
Nerandu pirkti, jaučiu reiks sėklų paieškot, nupirkt ir paprašyt, kad mano ar vyro mamytė užaugintų g.gif
Atsakyti
Labas rytas,
norėjau paklausti, kaip didesnė nauda iš baziliko - šaldyti ar džiovinti žiemai?
Ačiū smile.gif
Atsakyti
sveikutciai, as po savo ilgu atostogu miske smile.gif dar leksiu prie juros, nors vetras pranasauja ir po savaites jau tikrai darbai ir ruduo prasides.

nepamirsiu to vaizdo, kai kaime rusy i lentynas susitalpinau visus ZALIUS dalykus. o tiksliau, pagal zaliavalgyste, visa esme - GREENS ir vaisius. visos lentynos b smile.gif vo nusetos zalumynais, tiek zalios spalvos dar nemaciau smile.gif ir pomidorais agurkais(jie laikomi irgi vaisiais). GERAS vaizdas, iki siol menu....
Atsakyti
given, o mieste ka darysi? smile.gif

Mano saldytuve nieko nesimato per sukistas zoles doh.gif
Atsakyti
Sveika sugrįžus, Given 4u.gif
Pas mane irgi šaldytuve per žoles nieko nesimato smile.gif))
Atsakyti
QUOTE(kenis @ 2012 08 25, 08:26)
Labas rytas,
norėjau paklausti, kaip didesnė nauda iš baziliko - šaldyti ar džiovinti žiemai?
Ačiū smile.gif

GAl dziovinti? Juk saldymas irgi termiskas apdorojimas g.gif Juk gaima bazilikus auginti vazoneliuose kiaurus metu smile.gif
Atsakyti
ka mieste darysiu? ta pat... nors repliku sikart visokiu sulaukiau is artimu: man gaila tavo vaiku, juos marini... doh.gif
o saldytuvas ir pas mane jau vasara, tais tarpais kai palerkedavau is misku, nukrautais netradiciskai atrode,,,nu vaizdas tikrai pasikeite...vietoj pieno produktu (mesos ir anksciau nelb valgydavau) - pazaliavo biggrin.gif

ka jus megstat is zalesiu? nekalbu apie misko - misko zalesiai man isvis ROJUS ir sventenybe...graudziai su jais atsisveikinau (skaiciau, kad butent miske ir yra tie tikrieji GREENS (ne sukulturintam darze), kurie teikia mums gyvybes ir energijos.

man is sukulturinto darzo lb skanu burokai/eliai mazi su tais dideliais lapais ax.gif papasakosiu bajeri. liepos men priejau prie moters su tais burokais (ji buvo atejus prie kelias min) ir nusipirkau visus burokus. ji taip nusteb ax.gif o (juk kiti perka burokelius tik del paciu burokeliu, ne ju lapu). as jai pasakiau naturaliai kazkaip, issprudo - man labai skanus sie lapai. smile.gif tai ji taip nustebo. teko jai aiskint kad darau kokteilius, bet ji vis tiek nesuprato, kokie cia skaitosi kokteiliai... smile.gif
Atsakyti