Įkraunama...
Įkraunama...

PICOS: jų pagrindai ir viršus

QUOTE(pembroksiuke @ 2007 07 27, 12:53)
Va pagal sita receptuka vakar kepem, tai buvo ziauriai skanu  thumbup.gif


Kvailas klausimas, bet 1 šaukšt. sodos, tai turima minty arbatinį šaukšt., ane? biggrin.gif Ir antras kvailas klausimas, tai sumaišai sodą, miltus, aliejų, kefyrą ir viskas - galima iškart kepti? Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Neseniai kepiau Flankuhena,tai toks labai panasus i pica,pada is malsenos Picos miltu,o virsu patepi grietine ,barstai rukytus lasinukus ,svogunus ir suri picai.Labai skanu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 08 02, 14:43)
Kažkada seniai seniai (prieš kokius porą metelių) SM forume perskaičiau apie picos pagrindą, kuris darosi iš skystos tešlos. Nuo to laiko tai tapo firmine mano pica. Tikrai daug ką aš ja išvaišinau, visi tiesiog šveisdavo ją.
Ir patiko ji man todėl, kad nereikia nieko minkyti, kočioti, neprisidaro kalnai indų, ir skanumas neišpasakytas.
Idėja tokia: imam Jums patinkantį mielinės tešlos receptą, tik miltų į ją dedam tiek, kad tešla gautųsi tokia, kad dribtų nuo šaukšto (kaip tirštos  grietinės). Aš naudojuosi tokiu receptu:
- apie 20 g šviežių mielių
- porą šaukštų cukraus
- stiklinė pieno
- apie kaupiną šaukštą sviesto
- miltų (kaip minėjau, tiek, kad tešla dribtų nuo šaukšto).

Mieles ištrinam su cukrum, supilam truputėlį pašildytą su sviestu (neperkaitinti, kad pirštą būtų galima įkišt) pieną ir dedam miltų. Sumaišom. Kišam į iki 50 laispnių pašildytą orkaitę arba jei šilta ant saulėtos palangės ir valandai (pusantros - priklauso nuo mielių šviežumo) duodam kilti. Iškilus su šaukštu viską sąžiningai išmaišom.
Nuo čia prasideda įdomioji dalis (pirmą kartą darant aš sakiau, kad kažkokia nesąmonė):  tešlą krečiam į aliejum pateptą skardą ir su šaukštu išlyginam (kadangi skarda patepta aliejum, tešla vis nori grįžti į pradinę savo būseną - todėl stengiuosi ją su šaukštu lyg ir prilipdyti prie skardos kraštelių, kurie aliejum nepatepti). Vaizdas nekoks: kai kur šviečiasi skarda, kai kur storiau - bet visa tai galutiniam variante pavirs į labai skanią picą. Skardą naudoju didelę standartinę pridėtą prie viryklę.
Viskas, šaunam kokioms 10 min. į orkaitę, kol pagrindas truputį apdžiūsta (neišsigąskit gaunasi toks kauburiuotas, bet kai susideda viskas ant viršaus būna beproto skanu).
Toliau kas ką mėgstat. Aš patepu pomidorų padažu, pridedu truputį patarkuoto sūrio (nepadauginti ir dėti apačioj, o ne ant viršaus), daug svogūnų su česnakais ir pačiam viršuj šoninė su alyvuogėm arba šampinjonais (dažnai skirtingas puses skirtingai apdėlioju - būna visų skoniui). Tada kepam dar kokias 20 min.

Pabandykit kas išdrįsit eksperimentuoti - tikrai verta.
Ir ačiū skystos picos tešlos idėjos autorei - deja, nepamenu kieno tai buvo receptas.


as jau bandziau pagal tavo recepta pada daryt - super thumbup.gif paprasciausiai nusipirkau picos miltu sumaisiau su daugiau vandens negu nurodyta instrukcijoje ir ispyliau ant skardos, o poto viskas pagal skoni... wub.gif svarbiausia kad labai greita, skanu ir mazai terliones. nuo siol ir as sia pica vadinsiu savo firmine... lotuliukas.gif
Atsakyti
Neskaiciau visos jusu temos, taciau noriu pasidalinti super greito paruosimo picos recepteliu mirksiukas.gif
Mes pica kepam tiesiog keptuveje (valgom dviese, niekam daugiau neduodam tongue.gif ).
Padas - 2 kiausiniai, 4 v.saukstai miltu ir alaus tiek, kad tesla butu siek tiek tirstesne nei blynu. Ikaitinu keptuve, lasas aliejaus ir tesla keliauja kepimui. Is karto kai supilu tesla, mazinu ugni iki praktiskai minimalios. Sudedu is anksto paruostus ingredientus pagal asmeninius pageidavimus ir kepu ~ 15 min. uzdengus keptuves dangti (kaitrumas minimalus).
SKANAUS essen.gif
Atsakyti
o aš galiu pasiūlyti padą picai iš varškės. Nepaprastai skanus, minkštutis toks thumbup.gif . Reikės: pakelio varškės, 3 šaukštų grietinės, 3 kiaušinių, pusės šaukštelio sodos, 8 šaukštų miltų, druskos.
Varškę pertrinti per sietelį, įmušti kiaušinius, dėti grietinę su nugesinta soda, druską, miltus ir gerai išmaišyti. Tešlą sukrėsti į kepimo popieriumi išklotą skardą ir ant tešlos dėti tai, ką pageidaujame iš ko bus ta pica gaminama (saliamis, grybai, sūris ir t. t...) S smile.gif kanaus
Atsakyti
As gal pasirodysiu zanuda, bet kazkada radau knygoj toki teslos recepta, kuris lyg ir klasikinis: 300 gr. miltu, 150 ml vandens, 15 gr mieliu, suakstelis druskos. Mieles istirpduti pusej kiekio pasildyto vandens (bet vanduo neturi buti daugiau nei 50 laipsniu, kiek atsimenu, karstesnej temperaturoj jos zuna), palaikyti apie 10 min, tada is visko padaryti tesla, apie 10 min paminkyti (nuosirdziai). Tada palikti siltai valandai, kad kiltu, turetu mazdaug padideti 2-gubai. Tada dar paminkyti kokias 5 min ir iskocioti plonai. Man sio kiekio pakanka 2-iem blekom. Kas moka, gali pasukti taip, kaip kad per televizoriu rodo. Man tokia tesla gaunasi skani, nes buna traski ir turi sviezios teslos skoni
Atsakyti
man amžinai prisvyla padai picu,.... :/
Atsakyti
QUOTE(tiponeva @ 2007 12 11, 23:17)
man amžinai prisvyla padai picu,.... :/


Kepk ant kepimo popieriaus. O jei ir taip svils, tada reikia dėti foliją, tada kepimo popierių ir tada picą biggrin.gif . Taip tikrai nepriskrus. Viskas nuo orkaitės priklauso, aš su saviške irgi vargstu, tai visokių metodų prisigalvoju mirksiukas.gif
Atsakyti
kepiau šiandien picą ir gavos labai skani. Pagrindą dariau iš Malsenos mišinio picai, o ant viršaus dėjau daug visko: mėsytės, pievagrybių, svogūnų, konserv svogūniukų, konserv čili pipiriukų, paprikos, pomidorų, sūrio ir prieš valgant užsipylėm česnakinio padažo. Mmmmm pirštus apsilaižėm
vos spėjau nufotografuoti pusę picos...
http://public.fotki....i/20080210.html
Atsakyti
Mergytes, jei kuri netycia uzsuks i sia temele tai gal galit parasyt kiek is tos malsenos iseina picu, gal kartais netycia dvi iseitu blekos tos kur kartu su elektrine vurykle parsiduoda
Atsakyti
Paduką darau pati mielinį. O įdarui jau ką turi. Man svarbiausia gausiai pabarstyti raudonėliu. Džovintą sutrinu tarp rankų ir barstau, skonis, kvapas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(tiponeva @ 2007 12 11, 23:17)
man amžinai prisvyla padai picu,.... :/

Skarda pabarstau miltais ir nei karto neprisvilo smile.gif
Atsakyti