Įkraunama...
Įkraunama...

Vaiko gimimo liudijimas

Koks gi kelias gimus vaikeliui gauti gimimo liudijimą? Tėveliai abu deklaravę gyvenamąją vietą Vilniuje.
Kokių dokumentų reikia ir kur eiti? Ar teisingai:
1.pažyma iš ligoninės
2.abiejų tėvelių ID
3.abiejų deklaruotos gyv. vietos pažymos iš pasų poskyriaus

..ir su visu tuo į Vilniaus Santuokos rūmus gauti kūdikėliui gimimo liudijimą? Ar teisingai? g.gif

O kada deklaruoti vaiko gyv. vietą? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Smulkmena: 10 balandžio 2007 - 10:34
QUOTE(Smulkmena @ 2007 04 10, 11:33)
Koks gi kelias gimus vaikeliui gauti gimimo liudijimą? Tėveliai abu deklaravę gyvenamąją vietą Vilniuje.
Kokių dokumentų reikia ir kur eiti? Ar teisingai:
1.pažyma iš ligoninės
2.abiejų tėvelių ID
3.abiejų deklaruotos gyv. vietos pažymos iš pasų poskyriaus

..ir su visu tuo į Vilniaus Santuokos rūmus gauti kūdikėliui gimimo liudijimą? Ar teisingai?  g.gif

O kada deklaruoti vaiko gyv. vietą?  g.gif


1.GIMIMO REGISTRAVIMAS

1.1.gimimas registruojamas civilinės metrikacijos įstaigoje tėvų pasirinkimu pagal vieno iš tėvų gyvenamąją vietą, pagal vaiko gimimo vietą arba Lietuvos Respublikos konsulinėje įstaigoje;
1.2.vaiko gimimas turi būti įregistruotas per tris mėnesius nuo jo gimimo;
1.3.pateikiami dokumentai:
-vaiko tėvų pasai arba asmens tapatybės kortelės, asmenims be pilietybės leidimas nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje,
- užsienio pilietis - savo galiojantį pasą, išverstą į lietuvių kalbą;
-medicinos įstaigos išduotas pažymėjimas, kuriuo patvirtintas vaiko gimimo faktas ir laikas;
-tėvų santuokos liudijimas;
-jei vaikas gimė negyvas, kartu pateikiamas medicininis liudijimas apie perinatalinę mirtį;
-jei vaikas gimė užsienyje, pateikiamas prašymas raštu ir kitos valstybės institucijos išduota gimimo liudijimo ar išrašo iš gimimo registro kopija, notaro patvirtinta, nustatyta tvarka legalizuota ir išversta į lietuvių kalbą.
1.4.už užsienio valstybėje įregistruoto gimimo įtraukimą į apskaitą valstybinės rinkliavos mokestis 15,0 Lt.
Pastaba.Piliečiai, turintys asmens tapatybės korteles, kartu pateikia pažymą dėl asmens deklaruotos gyvenamosios vietos.

Kad deklaruoti vaiko gyv. vietą reikia kreiptis į pasų poskyrį (pagal gyvenamą vietą) su visais dokumentais ir užpildyti prašymą. Vaiko gyv. vietą deklaruosite, kai gausite gimimo liudijimą.
Atsakyti
O man ishkilo toks klausimelis.. Dabar laukiuosi 36 savaite, o musu tevelis pradingo.. jis jau seniai gyvena kitame mieste, bet ryshius iki shiol palaikeme.. nezinau ar chia menelio faze kokia ar kas, bet vyrishkis ishnyko.. ten aname mieste pasikeite gyvenamaja vieta, jo ID korteles ash neturiu.. viskas ka turiu, tai musu santuokos liudijimas.. Tai ka man daryt, registruojant tuoj turinti gimt kudiki?.. gimimo liudijimo tai reikes.. bet ash turiu tik savo ID kortele ir tik savo Gyvenamosios vietos deklaracijos pazhyma..(vyro gyvenamoji vieta jeigu ir deklaruota tai turbut tik Klaipedos savivaldybeje).. Ar imanoma vaikuti uzhregistruot be tevo dokumentu, bet kad tevas visvien gimimo liudijime irashytas butu?
Atsakyti
QUOTE(Top @ 2007 04 16, 23:35)
O man ishkilo toks klausimelis.. Dabar laukiuosi 36 savaite, o musu tevelis pradingo.. jis jau seniai gyvena kitame mieste, bet ryshius iki shiol palaikeme.. nezinau ar chia menelio faze kokia ar kas, bet vyrishkis ishnyko.. ten aname mieste pasikeite gyvenamaja vieta, jo ID korteles ash neturiu.. viskas ka turiu, tai musu santuokos liudijimas.. Tai ka man daryt, registruojant tuoj turinti gimt kudiki?.. gimimo liudijimo tai reikes.. bet ash turiu tik savo ID kortele ir tik savo Gyvenamosios vietos deklaracijos pazhyma..(vyro gyvenamoji vieta jeigu ir deklaruota tai turbut tik Klaipedos savivaldybeje)..  Ar imanoma vaikuti uzhregistruot be tevo dokumentu, bet kad tevas visvien gimimo liudijime irashytas butu?


Tiesa pasakius nežinau, bet Civilinis kodeksas (III dalis, šeimos teisė) aiškiai nustato, jeigu vaikas gimsta santuokoje, tai vaiko tėvas yra tas, su kuriuo motina vaiko motina yra sudariusi santuoką, tai vaikos tėvas yra aiškus, ir tėvystės nešvengs, taip kaip suprantu esatę susituokę, tai turite santuokos liudijimą, tai manau, kreipkitės gimus vaikeliui į CMB ir paaiškinkite situaciją, pateikaite santuokos liudijimą ir vaikelis gaus tėčio pavardę, nors tėits ir nežinia ku esantis, nes vaikas gimė santuokoje.
Atsakyti
Turiu irgi klausima, o jei tevelio visiskai nera ?
Kokius dokumentus tada reikia pristatyti?
Atsakyti
laba diena,

gal galetumet paaiskinti man nesuprantanciai: kaip ten yra su vaiko gyvenamosios vietos deklaravimu? kur reikia kreiptis? per kiek laiko? kokiu dokumentu reikia? as esu deklaravusi kaune, vyras kauno raj. (gyvenamos vietos nesutampa) dabar isigijome buta ir dukrytes gyvenama vieta noretume deklaruoti butent nauju adresu. ar tai imanoma?
Atsakyti
QUOTE(guesta @ 2007 05 23, 10:17)
laba diena,

gal galetumet paaiskinti man nesuprantanciai: kaip ten yra su vaiko gyvenamosios vietos deklaravimu? kur reikia kreiptis? per kiek laiko? kokiu dokumentu reikia? as esu deklaravusi kaune, vyras kauno raj. (gyvenamos vietos nesutampa) dabar isigijome buta ir dukrytes gyvenama vieta noretume deklaruoti butent nauju adresu. ar tai imanoma?


Vaiko gyvenamoji vieta deklarauojama su vienu iš tėvų.
Atsakyti
QUOTE(AsJa @ 2007 05 23, 11:08)
Vaiko gyvenamoji vieta deklarauojama su vienu iš tėvų.

tai man arba tevui reiktu savo gyvenama vieta perdeklaruoti? ta prasme nauju adresu?nes siuo metu mano gyvenamoji vieta yra tevu adresu
Atsakyti
QUOTE(guesta @ 2007 05 23, 11:43)
tai man arba tevui reiktu savo gyvenama vieta perdeklaruoti? ta prasme nauju adresu?nes siuo metu mano gyvenamoji vieta yra tevu adresu


Taip.
Atsakyti
Labai reikia jusu pagalbos 4u.gif

Mes su vyru registruoti skirtinguose miestuose, bet gyvename Vilniuje.Dabar tvarkomes buto pirkimo dokumentus , bet jauciu iki vaiko gimimo nespesim verysad.gif Ar imanoma vaiko gimimo liudijima issiimti Vilniuje ir kad jo gimimo vieta butu irasyta - VILNIUS, nes vistiek po poros menesiu ir mes su vyru busim registruoti Vilniuje?Del registracijos tai lyg ir viskas aisku - vistiek vaikas prisiregistruos automatiskai prie manes.Bet tai ka daryt su gimimo liudijimu, kad nereiktu vazinet jo issiimt i kita miesta?
Atsakyti
QUOTE(gudrunia @ 2007 06 25, 20:10)
Labai reikia jusu pagalbos 4u.gif

Mes su vyru registruoti skirtinguose miestuose, bet gyvename Vilniuje.Dabar tvarkomes buto pirkimo dokumentus , bet jauciu iki vaiko gimimo nespesim verysad.gif Ar imanoma vaiko gimimo liudijima issiimti Vilniuje ir kad jo gimimo vieta butu irasyta - VILNIUS, nes vistiek po poros menesiu ir mes su vyru busim registruoti Vilniuje?Del registracijos tai lyg ir viskas aisku - vistiek vaikas prisiregistruos automatiskai prie manes.Bet tai ka daryt su gimimo liudijimu, kad nereiktu vazinet jo issiimt i kita miesta?


jeigu vaikas gimęs Vilniuje, galite registruoti Vilniuje.
1.GIMIMO REGISTRAVIMAS

1.1.gimimas registruojamas civilinės metrikacijos įstaigoje tėvų pasirinkimu pagal vieno iš tėvų gyvenamąją vietą, pagal vaiko gimimo vietą arba Lietuvos Respublikos konsulinėje įstaigoje

Vaikas automatiškai neberegistruojamas, reikia ir vaiko gyv. vietą deklaruoti.
Atsakyti
Mes gimdėme užsienyje, vaikutis irgi ne LT pilietis (vokietis). Mano deklaruota vieta Utenos rajone, o gyvenam Vilniuje. Bėda, kad nuolatinės gyv vietos čia dar neturim, tad ir jokios naujos deklaracijos neturim išsiėmę ir greitu metu nelabai nusimato, kol visus tuos popierizmus susitvarkysim.
To LT gimimo liudijimo man kaip ir nereikėtų, turim gi tarptautinį g. liud., pasą, bet aš noriu susitvarkyt ligonių kasą, o jie ten man aiškina, kad vaikas privalo turėt LT gimimo liud = lietuvišką asmens kodą blink.gif blink.gif
tai ar ten jos kasoj išsidirbinėja ar kaip? kaip kitos valstybės pilietis gali turėt LT asm.k.?? antra, tai kur man tą gimimo liud susitvarkyt? važiuot į Uteną? o jei vaikutis susirgtų, ar priimtų mus į ligoninę? unsure.gif
Atsakyti