Įkraunama...
Įkraunama...

Geoterminis šildymas - 9 tema

3500litrų biggrin.gif Biesai, ar dar bent 500litrų skystos pridėsi? 1000l? Vistiek mizeris lyginant su tavo grindim smile.gif
Atsakyti
na,kam man po kojom 3500 litru akumuliacine? jei katilinej gali tupeti 500... tada pasakykit kas bus jei staigiai atsils? Turiu mintyje nama kuriame temperatura per para nukris 1-2 laipsniai (tiketina)
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2013 12 17, 20:20)
na,kam man po kojom 3500 litru akumuliacine? jei katilinej gali tupeti 500... tada pasakykit kas bus jei staigiai atsils?  Turiu mintyje nama kuriame temperatura per para nukris 1-2 laipsniai (tiketina)

Tai ,kad tu jau ja ,,turi'' ir net klausimo neturi buti: o kam man po kojom 3500l akumuliacine . Nepamirsk ,kad siltas namas i viska reaguoja kaip ,,flegma'' ir tu to lauko temp. kritimo net nepajusi smile.gif cia is praktikos .
P.S.
Kuo tolyn tuo daugiau isitikinu ,kad siltam namui net nereikalinga kazkokia ipatinga sildymo sistemos automatika .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 17 gruodžio 2013 - 18:35
QUOTE(korida @ 2013 12 17, 19:31)
Tai ,kad tu jau ja ,,turi'' ir net klausimo neturi buti: o kam man po kojom 3500l akumuliacine . Nepamirsk ,kad siltas namas i viska reaguoja kaip ,,flegma''  ir tu to lauko temp. kritimo net nepajusi  smile.gif  cia is praktikos .


na,kadangi pas mane akumuliatorius tik po kojom,plius pagal kubatura plonokas,taaai....
Visi geotermininkai rekia kaip uzsikirte kad reikia akumuliacines:)
is pradziu planavau deti 10-12 cm betono,dabar priejau isvados kad uzteks minimalaus 8 cm storio...
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2013 12 17, 20:34)

Visi geotermininkai rekia kaip uzsikirte kad reikia akumuliacines:)


O tu pakalausiai kodel jie taip rekia ? As tai atsakyma zinau biggrin.gif .Nes jie neturi praktikos su mazo en. poreikio namais smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 17 gruodžio 2013 - 18:38
QUOTE(biesas66 @ 2013 12 17, 19:34)
na,kadangi pas mane akumuliatorius tik po kojom,plius pagal kubatura plonokas,taaai....
Visi geotermininkai rekia kaip uzsikirte kad reikia akumuliacines:)
is pradziu planavau deti 10-12 cm betono,dabar priejau isvados kad uzteks minimalaus 8 cm storio...


nuo kada 8 cm yra "minimalus"? blink.gif minimalus yra 6-7 cm
Atsakyti
O kaip toks atvejis?Diena sauleta,nama sildo pritekejimai pro langus,SS nedirba,o saules kolektoriai virina vandeni ir krauna i akumuliacine.Jeigu kita diena apniukusi,gal akumuliacine patrauks?
Atsakyti
QUOTE(Brella @ 2013 12 17, 20:45)
O kaip toks atvejis?Diena sauleta,nama sildo pritekejimai pro langus,SS nedirba,o saules kolektoriai virina vandeni ir krauna i akumuliacine.Jeigu kita diena apniukusi,gal akumuliacine patrauks?

Gal geriau tai panaudoti i didesni boileri siltam vandeniui ruosti?
O jei jau toks atvejis kai perteklius boileryje tai isnaudoti is jo i kita talpa kur po kojom biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 17 gruodžio 2013 - 18:55
QUOTE(korida @ 2013 12 17, 19:31)
Tai ,kad tu jau ja ,,turi'' ir net klausimo neturi buti: o kam man po kojom 3500l akumuliacine . Nepamirsk ,kad siltas namas i viska reaguoja kaip ,,flegma''  ir tu to lauko temp. kritimo net nepajusi  smile.gif  cia is praktikos .
P.S.
Kuo tolyn tuo daugiau isitikinu ,kad  siltam namui net nereikalinga kazkokia ipatinga sildymo sistemos automatika  .


Butent!!! Apsisildai normaliai ir nepajusi temperaturiniu svyravimu lauke. Tuo paciu sutaupysi $, nereikes pirkti akumuliacines ir malku maziau sudeginsi.

Ir kokia temperatura galvoji max sildyti 3500l turi?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo honda15i: 17 gruodžio 2013 - 19:06
QUOTE(korida @ 2013 12 17, 19:54)
Gal geriau tai panaudoti i didesni boileri siltam vandeniui ruosti?
O jei jau toks atvejis kai perteklius boileryje tai isnaudoti is jo i kita talpa kur po kojom  biggrin.gif

Idomu,kai tektu jaustis name,kur nuo saules pro langus karsta ir dar grindys syla? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mantesas @ 2013 12 17, 12:38)
Na akumuliacine kaip kam reikalinga. Man ji reikalinga del sekanciu dalyku. Zidinys su vandens konturu. Ateity galbut saules kolektorius ant stogo ir pas mane akumulaicinej bus greitaeigis nerudijancio plieno gyvatukas kuris ruosia silta vandeni is akumuliacines talpos. Gyvatukas turi daug privalumu - nekrenta nuosedos nereikia magnio anodo neuzsistovi vanduo nebutinas dalykas bakteriju naikinimui. Kiti privalumai pigesnis silumos siurblys nereikia atskiro boilerio tolygesnis silumos siurblio darbas. Uzpildys talpa issijunks po kazkurio laiko vel sildys. Manau pasiekti iki 3-4 isijungimu per para


Reikia nepamiršti, kad šiltas vanduo yra dviejų rūšių: 26-30C grindiniam šildymui (didesnė dalis) ir 45-55C karštam vandeniui ruošti (mažesnė dalis).
Grindų šildymui gaminti +50C šilumos vandenį yra neracionalu, nes stipriai pablogėja COP.
Daug efektyviau būtų su ŠS karštą vandenį ruošti atskirai nuo grindinio šildymo diferencijuojant temperatūras.

Ar tikrai židiniui reikia akumuliacinės? Atšalusioms grindims įšildyti tikrai daug malkų reikėtų jau nekabant apie akumuliacinės užkaitinimą. Nebent tai pagrindinis šildymosi būdas.

Ar saulės kolektoriams reikia akumuliacinės? Kiek kv. m. kolektorių turėsite?

Atsakyti
QUOTE(Brella @ 2013 12 17, 21:05)
Idomu,kai tektu jaustis name,kur nuo saules pro langus karsta ir dar grindys syla? smile.gif

Cia viskas l. individualu koks turis boilerio ir kiek saules kolektoriu smile.gif Ir nemanau ,kad modeliujant toki varianta labai daug bus tokiu dienu esant musu klimato salygom smile.gif
Papildyta:
QUOTE(honda15i @ 2013 12 17, 21:04)


Ir kokia temperatura galvoji max sildyti 3500l turi?

Matai pas mane inverteris ir gaunasi kitokia situacija .Dabar kai tokie orai leidziu 24l.C .
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2013 12 17, 21:11)


Ar tikrai židiniui reikia akumuliacinės?

Zidiniui su vandens konturu reikia akumuliacines vandens talpos .
Atsakyti