Įkraunama...
Įkraunama...

Šeimos židinys

QUOTE(Hedra:) @ 2013 04 20, 17:08)
Pirmas grszenis, tas kur nusipirkote... rolleyes.gif
Tik as vis nesuprantu, kodėl jūs juos pačios perkate g.gif


Cia merginos jau anksciau kalbejo, kad nori, jog zidinys tiktu prie interjero, todel pacios ir perka. As asmeniskai palikau tai savo mamai ir anytai. Tikiu, kad isrinks grazu, plius kad ir koks butu zinosiu, kad su meile isrinko ir man to pakakaks smile.gif labai sentimentali as biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Astii @ 2013 04 21, 01:32)
Cia merginos jau anksciau kalbejo, kad nori, jog zidinys tiktu prie interjero, todel pacios ir perka. As asmeniskai palikau tai savo mamai ir anytai. Tikiu, kad isrinks grazu, plius kad ir koks butu zinosiu, kad su meile isrinko ir man to pakakaks smile.gif labai sentimentali as  biggrin.gif

As irgi į si reikalą nesikisu, nes taį ir yra ju pareiga....nesupykit, bet tai tas pats kas nusipirkti sau gimtadienio dovana ir duoti kitam kad padovanotu g.gif
Atsakyti
išvsi jo nereik, dulkėm rinktis rolleyes.gif
Atsakyti
Ir aš jo nenoriu g.gif Nors gal būtų šaunu perimti iš mano tėvų tą židinį. Bet tą tikrąjį: vienas kito supratimo, kantrybės, nuoširdumo ir pasiaukojimo. O ne žvakidės dulkėms rinkti.
Atsakyti
QUOTE(Vitulka @ 2013 04 22, 19:46)
išvsi jo nereik, dulkėm rinktis  rolleyes.gif

man tai irgi jis visai nebutinas drinks_cheers.gif tik tiek kad palei tradicijas jas perduoda tevai ir ant jo rutu vainikas budavo sudeginamas kita ryta jaunosios....o dabar nebera rutu, tai gali ir zidinio perdavimo nebebuti, bet jei jau tevai nori simbolines prasmes, mano manymu jie ir turi sita zidini parupinti, o ne junoji ji sau nusipirkti g.gif anksciau juos tevai irgi pirkdavo, arba budavo perduodami is kartos i karta...
Atsakyti
QUOTE(Hedra:) @ 2013 04 23, 11:44)
man tai irgi jis visai nebutinas drinks_cheers.gif  tik tiek kad palei tradicijas jas perduoda tevai ir ant jo rutu vainikas budavo sudeginamas kita ryta jaunosios....o dabar nebera rutu, tai gali ir zidinio perdavimo nebebuti, bet jei jau tevai nori simbolines prasmes, mano manymu jie ir turi sita zidini parupinti, o ne junoji ji sau nusipirkti g.gif anksciau juos tevai irgi pirkdavo, arba budavo perduodami is kartos i karta...


Įdomu kokiame etnografiniame regione degindavo rūtų vaikikėlį ant židinio? Smalsu, aš iki šiol žinojau, kad tai tik vėlesnis gerokai iškraipytas mūsų paprotys tiesiog ant lėkštutės uždegti rūtų vainikėlį g.gif
Židinio perdavimas yra simboliškas, juk jo prasmė ne dar vieną žvakidę dovanų gauti smile.gif Kad būtų perduodami iš kartos į kartą tie patys židiniai dar neteko girdėti g.gif Perka įvairiai, tai tėvai, tai liudininkai, tai patys jaunieji, svarbu gal pats palinkėjimas uždegant šeimos židinį, tas perdavimas simboliškas. Mes pirksimės patys, tokį koks mums patinka, tinka, o jau tėvai perduos simbolišką savo židinio liepsną smile.gif

QUOTE(Esha @ 2013 04 22, 19:20)
Ir aš jo nenoriu  g.gif  Nors gal būtų šaunu perimti iš mano tėvų tą židinį. Bet tą tikrąjį: vienas kito supratimo, kantrybės, nuoširdumo ir pasiaukojimo. O ne žvakidės dulkėms rinkti.

Pasakykit tą savo liudininkam ir tėveliam, nes kartais ypač liudininkai pagalvoja, kad tai savaime suprantama tradicija, o juk ne visi nori smile.gif Paskui bus koks siurprizas vakaro metu, sutartų su vedėju vakaro programoje padaryti kokį intarpą biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tendre: 23 balandžio 2013 - 15:37
QUOTE(Tendre @ 2013 04 23, 16:32)
Įdomu kokiame etnografiniame regione degindavo rūtų vaikikėlį ant židinio? Smalsu, aš iki šiol žinojau, kad tai tik vėlesnis gerokai iškraipytas mūsų paprotys tiesiog ant lėkštutės uždegti rūtų vainikėlį  g.gif
Židinio perdavimas yra simboliškas, juk jo prasmė ne dar vieną žvakidę  dovanų gauti smile.gif Kad būtų perduodami iš kartos į kartą tie patys židiniai dar neteko girdėti  g.gif Perka įvairiai, tai tėvai, tai liudininkai, tai patys jaunieji, svarbu gal pats palinkėjimas uždegant šeimos židinį, tas perdavimas simboliškas. Mes pirksimės patys, tokį koks mums patinka, tinka, o jau tėvai perduos simbolišką savo židinio liepsną smile.gif

Esu pati tokiose vestuvėse dalyvavus, o ir filmuotą medžiaga žiūrėjome mamos sesers vestuvių kur ant šeimos židinio degino...mama sakė per jos vestuves irgi taip buvo.... g.gif žemaitijoje jei regionas reikalingas, tiksliau klaipėdoje.
Atsakyti
QUOTE(Hedra:) @ 2013 04 23, 15:37)
Esu pati tokiose vestuvėse dalyvavus, o ir filmuotą medžiaga žiūrėjome mamos sesers vestuvių kur ant šeimos židinio degino...mama sakė per jos vestuves irgi taip buvo.... g.gif  žemaitijoje jei regionas reikalingas, tiksliau klaipėdoje.

Kaip įdomiai g.gif mane domina mūsų tautosaka, senoji kultūra užtat ir paklausiau. Vis dėl to abejoju, ar tai tikrai lietuviškas paprotys..
Kita vertus kaip ir visur tradicijos kinta, tai kiekvienas renkasi kokių paročių laikyti/nesilaikyti. Mes rūtų vainikėlio ant židinio nedeginsim biggrin.gif išvis tokio nebus, nors jo reikšmė ir nėra vien tokia tiesmuka - skaistybės.
Atsakyti
mūsų židinys
user posted imageuser posted image
Atsakyti
QUOTE(rasmusiukas @ 2014 11 05, 16:48)
mūsų židinys


Gražus 4u.gif bigsmile.gif gal pasakysi, kur tokį įsigijote? g.gif panašaus norėtumėme... 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulyteee: 09 lapkričio 2014 - 17:34
QUOTE(saulyteee @ 2014 11 09, 17:29)
Gražus 4u.gif  bigsmile.gif  gal pasakysi, kur tokį įsigijote? g.gif  panašaus norėtumėme... 4u.gif


pirkome bazėje, Rytinė galerija, 12 salė, 2 vieta, kainos taip pat nesikandžioja thumbup.gif
Atsakyti
O žiūrėkit, šeimos židinį įteikia abiejų tėvai ar ne? Jei abiejų tai kaip kam kada daryti? Kam uždegt kam įteikt? doh.gif
Atsakyti