Įkraunama...
Įkraunama...

Daržovių ir vaisių džiovinimas

Tai gal galima bazinį receptą? Kokia mėsa, kiek laiko marinuoti, kiek džiovinti ir t.t.
Atsakyti
QUOTE(Tauriel @ 2014 06 10, 06:21)
Tai gal galima bazinį receptą? Kokia mėsa, kiek laiko marinuoti, kiek džiovinti ir t.t.

Mėsą imti kuo liesesnę, pjaustyti gan plonais (gal 3-4 milimetrų storiogabaliukais), marinuoti bent 12 valandų. Džiovinti... na su mano džiovykle gal 6 val. išeina...

Čia pakankamai išsamiai aprašyta:

http://www.nwedible....beef-jerky.html

O čia daug receptų: http://www.jerky.com...f-jerky-recipes

Atsakyti
QUOTE(mamukas71 @ 2014 06 06, 08:48)
Sveikos,

ar esate kuri džiovinusi rabarbarus?
Žadu svaitgalį bandyti. Kažin ar pavyks g.gif



Galiu konstatuoti, kad rabarbarų džiovinti neverta... verysad.gif
Kalną stiebų supjausčiau, pilną džiovyklę pridėjau - o gavau dvi saujas džiovinto produkto doh.gif Gal žiemą tris kartus kompoto ir išvirsiu...
Gerai, kad iš likusios dalies viriaus uogienę - o šita tai super gavosi smile.gif Tokia saldžiarūgštė....prie blyniukų kaip tik smile.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Norėjau pasiklausti kaip džiovinate bananus? Ar juos mirkote kokiame nors sirupe, ar tiesiog supjaustote ir dedate į džiovyklę?
Atsakyti
O iki kokio lygio reikia išdžiovinti pomidorus ? Kol visai sausi bus, ar gali likti šiek tiek drėgmės ? Mano džiovyklė Standart, 700 W galingumo, tai kol kas naujokė esu. Džiovinau pomidorus, bet ilgokai džiūsta, nors mano pomidorai gal nedėkingi, tokie sultingi, kitais metais reiks sodinti miltingesnių. Dabar džiovinu cukiniją, supjaustau plonai ir psio, visai skanu. Tik dabar galvoju, kai pažiūrėsiu į elektros skaitliuką, ar neištiks šokas blink.gif
Atsakyti
QUOTE(lorkutė @ 2014 08 16, 19:50)
O iki kokio lygio reikia išdžiovinti pomidorus ? Kol visai sausi bus, ar gali likti šiek tiek drėgmės ? Mano džiovyklė Standart, 700 W galingumo, tai kol kas naujokė esu. Džiovinau pomidorus, bet ilgokai džiūsta, nors mano pomidorai gal nedėkingi, tokie sultingi, kitais metais reiks sodinti miltingesnių. Dabar džiovinu cukiniją, supjaustau plonai ir psio, visai skanu. Tik dabar galvoju, kai pažiūrėsiu į elektros skaitliuką, ar neištiks šokas  blink.gif

mama džiovina dabar pomidorus. Tai visai išdžiuvę mačiau. Džiovintuvas Scarlett, nežinau kiek W. Bet tetis paskaičiavo, kad 1 valanda jiems kainuoja 10 ct smile.gif
Jei skaitliukas dvifazis naktį paleiskit.
Atsakyti
QUOTE(Vitulka @ 2014 08 16, 21:16)
mama džiovina dabar pomidorus. Tai visai išdžiuvę mačiau. Džiovintuvas Scarlett, nežinau kiek W. Bet tetis paskaičiavo, kad 1 valanda jiems kainuoja 10 ct  smile.gif
Jei skaitliukas dvifazis naktį paleiskit.

Supratau, pomidorus damušiu orkaitėje, labai ilgai džiovyklėje. Manau, kad man brangiau išeina, bet stengsiuos leisti naktį arba savaitgalį, nes pigesnis tarifas. mirksiukas.gif
O kiek laiko mama džiovino ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lorkutė: 16 rugpjūčio 2014 - 20:38
dziovinu 2dienas, nakti isjungiu
Atsakyti
kaip džiovinate uogas? konkrečiai - avietes. ar apvalias dedat, ar perlaužiat pusiau, kad plonesnės būtų? apvalios džiuvo parą. bet vistiek negalutinai išdžiuvo. nors grybai per naktį išdžiūsta mano džiovyklėj.
Papildyta:
kaip džiovinate uogas? konkrečiai - avietes. ar apvalias dedat, ar perlaužiat pusiau, kad plonesnės būtų? apvalios džiuvo parą. bet vistiek negalutinai išdžiuvo. nors grybai per naktį išdžiūsta mano džiovyklėj.
Atsakyti
Šiais metais užderėjo vyšnios, todėl galvoju pasidžiovinti vyšnių. Gal kas bandėte jas džiovinti? ax.gif Kaip sekėsi?
Atsakyti
QUOTE(snaigute @ 2015 07 17, 08:43)
Šiais metais užderėjo vyšnios, todėl galvoju pasidžiovinti vyšnių. Gal kas bandėte jas džiovinti?  ax.gif Kaip sekėsi?
Jei pasiryšit prieš tai kauliukus išrakaliot, tai kodėl gi ne? Išdžius, kaip išdžiūsta slyvos, pomidorai... mirksiukas.gif
Jei džiovinsit su kauliukais, tai abejoju, ar bus malonu zyzliot ir spjaudyt tuos kauliukus.
Beje, galima kauliukus šalint džiovinimo eigoje. mirksiukas.gif
Čia yra gerų patarimų: http://grynas.delfi....s.d?id=59393217
Atsakyti
Reiks pabandyt padžiovint vyšnias. O kauliukus uogienei visada išimam, tai ir čia išimsiu smile.gif
Atsakyti