Įkraunama...
Įkraunama...

Namai lietuviškais motyvais

Užmeskit akį čia, gal žemaitėms pravers, o kitiems regionams literatūros sąraše yra paminėti visi svarbiausi leidiniai ta tema 4u.gif
Atsakyti
Man asmeniškai tradicinis stilius visai gražu, bet gyvenant kur nors kaime, arba pasidaryti taip sodybą, tada atvažiuotum savaitgaliais iš miesto į visai kitokią aplinką ir kitokį namą, smagu smile.gif. Bet mieste toks stilius - nea smile.gif.
Bet ir toje pačioje sodyboje, jei jau daryti tai tokį apygrinį lietuvišką stilių, o ne kaip paskutinėje foto įdėta - ala kaimas, bet su plokštine virtuve doh.gif , visai vaizdo nėra schmoll.gif .
Papildyta:
Va čia gražu smile.gif, jauku smile.gif.

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaubojey: 29 rugsėjo 2011 - 09:03
QUOTE(kaubojey @ 2011 09 29, 10:48)
Man asmeniškai tradicinis stilius visai gražu, bet gyvenant kur nors kaime, arba pasidaryti taip sodybą, tada atvažiuotum savaitgaliais iš miesto į visai kitokią aplinką ir kitokį namą, smagu smile.gif. Bet mieste toks stilius - nea  smile.gif.
Bet ir toje pačioje sodyboje, jei jau daryti tai tokį apygrinį lietuvišką stilių, o ne kaip paskutinėje foto įdėta - ala kaimas, bet su plokštine virtuve  doh.gif , visai vaizdo nėra  schmoll.gif .


4u.gif Na, man atrodo labai autentišką sodybą atkurti būtų gan sudėtinga. O be to, dabar jau ir kiti laikai, kad archaiškoje troboje gyventume. tada galima šalia namo klėtį pasistayt, dabar gi galima jas nusipirkt ir parsigabent kur reikia, va ten įsirengt tokį autentišką kampelį, gal kaip svečių kambarį pvz. beje, pas vienus mūsų draugus taip ir yra. Sodyboje klėtis, tik ji ten visada stovėjo. Viduje senos lovos, komoda, spinta. Vasaros metu ten gali pernakvoti svečiai smile.gif Visai smagu, esu išbandžius tą senutėlę lovą, tik ne ant šieninio čiužinio biggrin.gif Nors turi ir tokį čiužinį.

Aš tai nieko bloga nematau, kai derinama, kai žmonės nori sukurt namus iš natūralių medžiagų. Medis pvz viduj, akmeninis grįsti takeliai. Arba mediniai. Tik labai įdomu būtų kaip jie klojami, kad gerai laikytusi g.gif

O mieste, manau, irgi galima rast kažką lietuviško. Tik gal sunkiau pritaikyt būtų. Bet kai yra noro, turbūt viskas įmanoma.


O dabar galvoju. Prie tokio kaimiško stiliaus tai kokie šviestuvai tiktų, įsikomponuotų? g.gif
Papildyta:
QUOTE(kaubojey @ 2011 09 29, 10:58)
Va čia gražu smile.gif, jauku smile.gif.

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


wub.gif Oi, virtuvė kokia.... Tikrai labai... wub.gif
Atsakyti
QUOTE(*Star* @ 2011 09 29, 10:15)

wub.gif Oi, virtuvė kokia.... Tikrai labai...  wub.gif
[right][snapback]50045712[/snapback][/right]

O man ne blush2.gif Visai nelietuviska. Gal kokia vokiska g.gif
Atsakyti
QUOTE(*Star* @ 2011 09 29, 11:15)
4u.gif Na, man atrodo labai autentišką sodybą atkurti būtų gan sudėtinga.

Aš tai nieko bloga nematau, kai derinama, kai žmonės nori sukurt namus iš natūralių medžiagų. Medis pvz viduj, akmeninis grįsti takeliai. Arba mediniai. Tik labai įdomu būtų kaip jie klojami, kad gerai laikytusi  g.gif

O mieste, manau, irgi galima rast kažką lietuviško. Tik gal sunkiau pritaikyt būtų. Bet kai yra noro, turbūt viskas įmanoma.
O dabar galvoju. Prie tokio kaimiško stiliaus tai kokie šviestuvai tiktų, įsikomponuotų?  g.gif



Nebūtina visiškai autentišką pasidaryti sodybą, bet tokią... na kaip ta virtuvė smile.gif. Viskas be jokių modernių priemaišų, kaip kad vakar jūsų įdėtoje, kur virtuvė iš plokščių. Na man kaimas ir plokštės nesiderina niekaip rolleyes.gif . Arba buvom vestuvėse vienoje kaimo turizmo sodyboje, jau kambariai kokie faini, viskas dvelkia senais laikais, tik tiek, kad kvepia dažais smile.gif, o bet tačiau, viską nugali vonios kambarys - su savo "masažine" dušo kabina schmoll.gif doh.gif . Na nea nea unsure.gif . Bet aišku, jei man nedera, tai nereiškia, kad ir kitiems nedera smile.gif
Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 09 29, 11:31)
O man ne blush2.gif Visai nelietuviska. Gal kokia vokiska g.gif

Bet Lietuvoje wink.gif.
Atsakyti
QUOTE(kaubojey @ 2011 09 29, 10:39)

Bet Lietuvoje wink.gif.

Nesvarbu, kad Lietuvoj mirksiukas.gif Lietuvoj ir turkiskus motyvus galima isirengti, bet tai nebus "lietuviskas stilius."

Tai provanso stilius. Bet ne lietuviskas. O tema-lietuviski motyvai. Realiai nuotrauka, kur i rastini bara imontuota naujoviskos spinteles, prie sirdies artimiau. Truksta nebent drobines/linines staltieses ant stalo bei kitokiu uzuolaidu(su zalia/ruda spalva).
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 09 29, 11:46)
Nesvarbu, kad Lietuvoj mirksiukas.gif Lietuvoj ir turkiskus motyvus galima isirengti, bet tai nebus "lietuviskas stilius."

Tai provanso stilius. Bet ne lietuviskas. O tema-lietuviski motyvai. Realiai nuotrauka, kur i rastini bara imontuota naujoviskos spinteles, prie sirdies artimiau. Truksta nebent drobines/linines staltieses ant stalo bei kitokiu uzuolaidu(su zalia/ruda spalva).


Na čia kaip kam smile.gif, man jau geriau niekaip, negu taip, kaip anoj su modernia virtuve foto biggrin.gif , ten lietuviškas motyvas - nesusipratimas rolleyes.gif .
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 09 29, 11:31)
O man ne blush2.gif Visai nelietuviska. Gal kokia vokiska g.gif


Ar dėl to, kad stalas viduryje?

na, bet kita vertus, dabar gi ieškom kaip patogiau pačiai šeimininkei. Tarp kitko, juk ne retoj virtuvėj stalas anksčiau stovėdavo prie lango, tad šeimininkė gamindama valgį dar ir matytų kiemą, kas ateina ar išeina galėjo, taip sakant, kontroliuoti padėtį biggrin.gif

Aš vis gi laikausi nuomonės, kad mes, lietuviai, turėjom kažkokį stilių. kaime gal labiau kaimietiškas stilius, mieste gi, miestetiškas. juk ten irgi žmonių gyveno ir po užsienius važinėjo. Tai ta mada gal ir neatsiliko nuo bendros europinės, bet prieskonis vis vien buvo lietuviškas, savitas.

Tik sumaišties įnešė sovietizmas. Tuomet jau toks interjeras atsirado kaip tam
filme "Po pirties" jei pamenat biggrin.gif Visur viskas vienoda, nieko įdomaus, viskas darbininkų klasei. O reliktai buvo naikinami ir nevertinami, tai gal dėl to ir sunku dabar tuose stiliuose susigaudyt, manau sunku jau būtų be šiokios tokios eklektikos unsure.gif
nebent jei namus tvarkytume labiau išgrynintu stiliumi, turinčiu iki šiol išsaugotas tradicijas. smile.gif

Mūsų namas irgi bus mūrinukas, bet nenoriu gyvent kaip viešbutyje schmoll.gif
Noriu, kad užėję svečiai suprastų, kad čia gyvena lietuviai su savo stilium smile.gif Tik tas lietuviškas stilius turėtų įsipaišyti į XXI amžių.

Ar taip įmanoma? ax.gif smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Star*: 29 rugsėjo 2011 - 11:16
QUOTE(*Star* @ 2011 09 29, 12:14)
Ar dėl to, kad stalas viduryje?


Ne, todel, kad baldai a la sendinti, teplioti balksva spalva doh.gif Nu nerasit jus jokioj etnografinej sodyboj(imkim jas, kaip tiksliausias ir tikro lietuvisko stiliaus) baldu, kurie butu nubuzoti tokia nei svaria, nei nesvaria spalva schmoll.gif Bufetukai, etazeres, spintos, skrynios buvo paliktos naturalia medzio spalva arba dazoma tamsiomis: rudais atspalviais. Visa grozi baldo sudare puosybos elementai, tai ne tik raiziniai, piesiniai, bet ir pati baldo forma. Ji turejo kazka elegantiska, kazkokia vyliojancia forma, o ne tep lep bet kaip sukalta keturkampe deze, numaliavota balksva spalva ir pavadinta spinta. doh.gif Gal cia vokieciams ir buvo priimtinas tas tikslumas, grieztumas bei...baltumas.
Pabandysiu ideti keleta pvz lietuvisko stiliaus baldu:
http://muziejus.mole...av/buit0012.jpg


O stalai lietuviu trobose tikrai prie lango stovejo(kalbu apie virtuves patalpa) drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sena pažįstama: 29 rugsėjo 2011 - 11:35
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 09 29, 13:26)
Ne, todel, kad baldai a la sendinti, teplioti balksva spalva doh.gif Nu nerasit jus jokioj etnografinej sodyboj(imkim jas, kaip tiksliausias ir tikro lietuvisko stiliaus) baldu, kurie butu nubuzoti tokia nei svaria, nei nesvaria spalva schmoll.gif Bufetukai, etazeres, spintos, skrynios buvo paliktos naturalia medzio spalva arba dazoma tamsiomis: rudais atspalviais. Visa grozi baldo sudare puosybos elementai, tai ne tik raiziniai, piesiniai, bet ir pati baldo forma. Ji turejo kazka elegantiska, kazkokia vyliojancia forma, o ne tep lep bet kaip sukalta keturkampe deze, numaliavota balksva spalva ir pavadinta spinta. doh.gif Gal cia vokieciams ir buvo priimtinas tas tikslumas, grieztumas bei...baltumas.

O stalai lietuviu trobose tikrai prie lango stovejo(kalbu apie virtuves patalpa) drinks_cheers.gif


Na, pas mano senelius kaime virtuvėj spintelė, ji ir stalas, nes namukas šiaip mažas, virtuvytė irgi, nudažytas baltai buvo smile.gif Ir ne vienuose namuose esu mačius baltas pastatomas spinteles. Ir stalas prie lango buvo. smile.gif na, gal čia kaip kur? Senelis lubas aišku, balindavo, taip pat balta buvo ir molinė "šilta" sienelė. Lubose buvo palikti balkiai. Stalą kambaryje tiesdavo balta staltiese tik per šventes, o šiaip būdavo arba gėlėta, arba languota. Visad gėlių pamerkta į vazą. Namukas statytas prieš antrą pasaulinį karą. Užtat ir pritariu tai nuomonei, kad kažkas panašaus į provanso stilių turbūt buvo.


Papildyta:
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 09 29, 13:26)
http://muziejus.mole...av/buit0012.jpg
O stalai lietuviu trobose tikrai prie lango stovejo(kalbu apie virtuves patalpa) drinks_cheers.gif


kaip man tokios spintos patinka... wub.gif
Atsakyti
QUOTE(*Star* @ 2011 09 29, 12:39)
Na, pas mano senelius kaime virtuvėj spintelė, ji ir stalas, nes namukas šiaip mažas, virtuvytė irgi, nudažytas baltai buvo  smile.gif Ir ne vienuose namuose esu mačius baltas pastatomas spinteles. Ir stalas prie lango buvo.  smile.gif na, gal čia kaip kur? Senelis lubas aišku, balindavo, taip pat balta buvo ir molinė "šilta" sienelė. Lubose buvo palikti  balkiai. Stalą kambaryje tiesdavo balta staltiese tik per šventes, o šiaip būdavo arba gėlėta, arba languota. Visad gėlių pamerkta į vazą. Namukas statytas prieš antrą pasaulinį karą. Užtat ir pritariu tai nuomonei, kad kažkas panašaus į provanso stilių turbūt buvo.
Papildyta:
kaip man tokios spintos patinka...    wub.gif

Kad sienos baltos, lubos bei duonkepe-tai faktas drinks_cheers.gif
O spintele, matyt, seneliai nudaze balta spalva nebent tarybiniais metais. mirksiukas.gif
Cia dar straipsnis apie baldu spalvas 4u.gif
http://www.baltu.lt/...liui/baldai.htm
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2011 09 29, 13:43)
Kad sienos baltos, lubos bei duonkepe-tai faktas drinks_cheers.gif
O spintele, matyt, seneliai nudaze balta spalva nebent tarybiniais metais. mirksiukas.gif
Cia dar straipsnis apie baldu spalvas 4u.gif
http://www.baltu.lt/...liui/baldai.htm


Nu gal... bet abejočiau, nes senelis pats gamino tuos baldus. Spintelę, aišku suolus, laiptus.
ta spintelė nedažyta būtų nekaip atrodžiusi biggrin.gif
Bet jei ir sovietiniais metais, tai irgi gerai, nes reiškias lietuviai be jokių provansų ar klasikinių stilių perdažydavo taip, kaip reikia biggrin.gif
Atsakyti