Įkraunama...
Įkraunama...

Mitralinio vožtuvo nesandarumas

sveiki,
Man visiškai atsitiktinai darydami kardiogramą ( buvau profilaktiniam patikrinimui pas terapeutę, kaip nėščioji) rado PQ tarpo sumažėjimą, ir paskui profilaktiškai pasiuntė pasidaryti širdies echoskopiją.Pasirodo turiu mitralinio vožtuvo 1-o laipsnio nesandarumą, aortos vožtuvo nesandarumą 1-o laipsnio . blink.gif g.gif . o daktarai nieko nesako, kratosi atsakomybės tikriausiai, nesako ar tai gali turėti įtakos gimdymui ar ne, liko mėnesiukas su trupučiu, ir taip neramu...... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(martinka @ 2009 10 16, 23:36)
sveiki,
Man visiškai atsitiktinai darydami kardiogramą ( buvau profilaktiniam patikrinimui pas terapeutę, kaip nėščioji) rado PQ tarpo sumažėjimą, ir paskui profilaktiškai pasiuntė pasidaryti širdies echoskopiją.Pasirodo turiu mitralinio vožtuvo 1-o laipsnio nesandarumą, aortos vožtuvo nesandarumą 1-o laipsnio .  blink.gif  g.gif . o daktarai nieko nesako, kratosi atsakomybės tikriausiai, nesako ar tai gali turėti įtakos gimdymui ar ne, liko mėnesiukas su trupučiu, ir taip neramu...... unsure.gif

Nepergyvenk visiskai, 1 laipsnio tai nieko baisaus, moterys visa gyvenime nugyvena su tokiom diagnozem ir nieko nezino net:)
Rusijoj skaiciau moteris darant sirdies operacija ir pagimde tuo paciu metu, taip, kad tavo atveju viskas gerai, gimdyki drasiai, tik pasidomek kaip vaiko sirdele, nes sirdies ydos paveldimos....sad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tenderis: 16 spalio 2009 - 18:51
QUOTE(martinka @ 2009 10 16, 14:36)
sveiki,
Man visiškai atsitiktinai darydami kardiogramą ( buvau profilaktiniam patikrinimui pas terapeutę, kaip nėščioji) rado PQ tarpo sumažėjimą, ir paskui profilaktiškai pasiuntė pasidaryti širdies echoskopiją.Pasirodo turiu mitralinio vožtuvo 1-o laipsnio nesandarumą, aortos vožtuvo nesandarumą 1-o laipsnio .  blink.gif  g.gif . o daktarai nieko nesako, kratosi atsakomybės tikriausiai, nesako ar tai gali turėti įtakos gimdymui ar ne, liko mėnesiukas su trupučiu, ir taip neramu...... unsure.gif

priklauso nuo to koks tas PQ; jei labai mazas <90ms - gali buti tam tikru ritmo sutrikimu priezastimi. jei tik siek tiek trumpesnis - nieko tokio. Turint I laipsnio nesandarumus gali gimdyti naturaliu budu.
Atsakyti
sveikutes, ir as turiu mitralinio voztuvo prolapsa. na pries gimdyma dariausi visus sirdies tyrimus nes matyt nuo kruvio jau kiekviena vakara baisei sirdies skausmas suimdavo. gimdymas buvo su komplikacijom, labai sukilo kraujo spaudimas, bet kazkaip labai greit pagimdziau. paskui pora dienu buvau labai labai sutinusi. po gimdymo kaip ir susitvarke viskas tik kardiologe rekomenduoja pastoviai gerti magni
Atsakyti
Sveiki. Mitralinio voztuvo prolapsas net sirdies yda neskaitoma. Aisku ziurint kokio jis laipsnio. Bet dazniausiai gydytojai rekomenduoja mildronato pagerti.
Atsakyti
Man mildronato, Omega 3 liepe pagert. Antro laipsnio yra nesandarumas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Irvel: 04 kovo 2010 - 22:27
labas ir as cia su tokiom bedelem verysad.gif suzinojom, kad reikia vyrui voztuva keisti verysad.gif Gal kas ka zinot apie Kauno kliniku chirurgus? kokios dabar kainos?
Kaip pavyko atsigauti po operacijos? kaip dabar jauciasi?
Aciu is anksto uz bet kokia informacija
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo triuliu: 06 kovo 2010 - 15:40
Sveiki,

temoje tyla... norejau pasitikslinti mitralinio VN yra tas pats kas dviburio VN? Ar vaikai gali is jo isaugti?
Atsakyti
QUOTE(akai @ 2010 06 17, 16:33)
Sveiki,

temoje tyla... norejau pasitikslinti mitralinio VN yra tas pats kas dviburio VN? Ar vaikai gali is jo isaugti?

taip - mitralinis ir dviburis - tas pats voztuvas.
is nesandarumo paprastai neisauga - isauga is prolapsu.
Atsakyti
Aciu uz atsakyma, mazajai diagnozavo, o gydytoja nieko nepaaiskino, sako ateisit po 3 metu pakartotinai tada bus matyti..., o kartu pries mokykla del kuno kulturos grupes, dar toli iki tos mokyklos, tai ka dabar sedeti nezinioje, tai ieskausi info..., o nesanmdarumas 0-I laipsnio, jei teisingai supratau.
Atsakyti
Sveikutes mamytes matau pilat is tuscio i kiaura ( tos moterys ... ) rolleyes.gif

Stai visa info, gal pades kiek susipazinti su "liga" man 25m ir neseniai diagnozavo dviburio voztuvo prolabsa. Kardialogas sake gyvenk ir zvenk tik savo sirdies daznio maximumo nevirsik.(ji nustate man kai myniau dvirati, o prie manes buvo laidu kruva prijungta smile.gif ) O seimos gyditoja liepe pamirsti fizini darba, ar bet koki sporta ir labai pabreze kad nesinervuociau nes tai labai negerai man .... tai stai info..


Mitralinio vožtuvo nesandarumas
Ligos apibūdinimas

Mitralinio (dviburio) vožtuvo nesandarumas – tai širdies yda, kuomet šis vožtuvas nepilnai užsidaro ir dalis kraujo iš kairiojo skilvelio sugrįžta atgal į kairįjį prieširdį.
Ligos pažeidžiamas organas ar kūno dalis

Širdis skirstoma į kairiąją ir dešiniąją puses. Dėl dešiniosios pusės darbo, kraujas teka pro plaučius, kur į jį patenka deguonis. Dėl kairiosios - deguonimi įsotintas kraujas išstumiamas į aortą ir išnešiojamas po visą organizmą. Kiekviena iš širdies pusių turi atskirą prieširdį ir skilvelį. Dviburis vožtuvas yra tarp kairiojo prieširdžio ir skilvelio. Jis neleidžia kraujui iš kairiojo skilvelio grįžti atgal į prieširdį.

Dažniausiai pažeidžiami asmenys
Dažniausiai dviburio vožtuvo nesandarumas išsivysto sergant reumatu ar infekciniu endokarditu.
Ligos priežastys ir rizikos veiksniai

Mitralinio vožtuvo nesandarumą gali sukelti:
1. Paties vožtuvo pakenkimas (dėl reumato, infekcinio endokardito) .
2. Kairiojo skilvelio išsiplėtimas ar vožtuvo bures laikančių raumenų silpnumas (dėl arterinės hipertenzijos, miokardo infarkto, miokardito, traumos).
Ligos simptomai ir požymiai

Jei atgalinė srovė yra nedidelė, yda gali nepasireikšti visiškai. Nesandarumui palaipsniui progresuojant, atsiranda silpnumas, greitas nuovargis, širdies plakimas, dusulys fizinio krūvio metu, kojų tinimas. Galutinėje stadijoje ligoniai pastoviai dūsta, būna pamėlę, sutinę, išsiplečia kaklo venos, padidėja kepenys.
Jei yda atsiranda staiga (pavyzdžiui, po traumos ar ištikus miokardo infarktui), širdis nespėja prisitaikyti, todėl greitai vystosi plaučių edema (skystoji kraujo dalis patenka į plaučius ir ligonis ima „skęsti“).
Ligos vožtuvo nesandarumas diagnozuojamas kruopščiai ištyrus ligonį. klausant širdį stetoskopu, girdimas ūžesys, kuomet kraujas grįžta atgal per nesandarų vožtuvą. gydymo įstaigoje atliekami sekantys tyrimai:

- echokardioskopija;
- elektrokardiografija (EKG);
- rentgenografija.
Ligos gydymas

1. Nemedikamentinis:
a. fizinio krūvio vengimas;
b. druskos ir skysčių ribojimas.
2. Medikamentinis:
a. širdį veikiantys glikozidai (gerinantys širdies darbą);
b. diuretikai (šlapimą varantys);
c. vazodilatatoriai (kraujagysles plečiantys), ypač AKF inhibitoriai;
d. beta adrenoblokatoriai (mažinantys deguonies poreikį).
3. Chirurginis:
a. vožtuvo žiedo ar burės korekcija (anuloplastika, valvuloplastika);
b. vožtuvo protezavimas - pakeitimas dirbtiniu. Pirmenybė prieš biologinius šiems teikiama dėl jų ilgaamžiškumo, atitinkančio žmogaus gyvenimo trukmę.
Atsakyti
Sveiki, mitralinio vožtuvo prolapsą turiu nuo pat vaikystės, ir net keista pasidarė kai paskaičiau čia, kad ši liga turi laipsnius, kiek lankiausi pas gydytojus niekada nėra pasakę kokio laipsnio pas mane jis. Ir vaistų jokių nerašo, nei papildų galų gale nesako kokių gerti. Tiesiog jau kai pradėjau be mamos lankytis pas gydytojus, pasakė, kad tai tiesiog gyvenimo būdas, turi saugotis stresų ir viskas. Būtų įdomu sužinoti ką jūs jaučiate, kokie negalavimai kankina, dūrimai vėrimai ar dar kas. Straipsnių apie šią ligą esu skaičiusi, tiesiog įdomu kaip yra realybėje, palyginti su savimi.
Atsakyti