Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriame virtuvę 18

QUOTE(Carramidami @ 2014 11 03, 17:55)

-Bandau suprasti kodėl indaplovė turi būti prie kriauklės g.gif Mano supratimu patogiau jei ji prie stalčių, į kuriuos krausiu išplautus įrankius, indus ir arčiau stalo svetainėje, nuo kurio tuos indus nešiu. O jei kokį indą reikės kriauklėje praskalauti, tai tikrai bus rečiau nei kiekvienas indaplovės iškrovimas. Gal yra kokių kitų priežasčių kodėl ji turėtų būti prie kriauklės, apie kurias nepagalvoju? g.gif



-Praskalauti bent jau man indus tenka gan dažnai prieš dedant juos į indaplovę, vis tiek lieka maisto likučių ir pan., kurie indaplovėje nepageidautini. Taip pat kepimo indus,pvz., iškepus pyragą, pirmiausiai išplaunu kriauklėje ar bent atmirkau, o tik tada dedu indaplovėn.
Bet mūsų indaplovė gana paprasta, gal dabar yra tokių, į kurias galima dėti su visais likučiais ir nesukti galvos rolleyes.gif


Atsakyti
Carramidami, patogumas labai asmeniškas dalykas, bet ne vienuose esame įsirengę taip, kad penki esminiai dalykai būtų vienoje zonoje: indaplovė, kriauklė, šiukšlinė, stalčius įrankiams ir spintelė lėkštėms/puodeliams, kad procesas būtų greitas ir harmoningas biggrin.gif . Tada niekur nereikia lakstyti. Visi kiti variantai mano supratimu yra lakstymas šokinėjimas, kai nori įkrauti ir iškrauti indaplovę. O praskalaujame tiek naujausiose, tiek senesnės gamybos, bent jau mes tai visuomet. Gal be reikalo, nežinau. Gal kiti nieko nenuskalauja.
Atsakyti
QUOTE(Carramidami @ 2014 11 03, 17:55)
Plati spintutė su stalčiais, nes planuoju didesnę kriauklę rolleyes.gif


Kiek mačiau kriauklė su padėklu. Nebūtina, kad spintelė būtų iki pat padėklo galo smile.gif. Po padėklu gali būti jau kitas blokas.

QUOTE(Carramidami @ 2014 11 03, 17:55)
Šiukšliadėžė ne po kriaukle, nes jei plauni indus ir kam nors užsireikia išmesti šiukšles, juk tai taip nepatogu! Ir planuoju dėti dvi šiukšliadėžes, taip užsipildys visas stalčius, o po kriaukle jau dvi netilptų.


Tikrai nėra taip nepatogu, kaip Jūs įsivaizduojat smile.gif. Visų pirma, nedažna tokia situacija. Pati turėjau tokį variantą, kai po kriaukle, beje su padėklu, 60cm stalčius aukštu fasadu, kuriame tilpo trys kibirai šiukšlėms - viens didesnis, du mažesni, ir dar šone vietos buvo visokioms chemijoms laikyti. Jei man beplaunant indus (tas darbas irgi rečiau vykdavo, nes pagrinde juk indaplovė darbavosi) kam nors reikėdavo šiukšlę išmesti, aš net plauti nesustodavau, tik elegantiškai klubus atgal, stalčiuką kiek praveriam ir šiukšlės išmestos biggrin.gif .
Čia nuotraukos mano ankstesnės virtuvės, kur matosi kaip tas šiukšinių stalčius atrodo ir kaip plautuvės padėklas užeina ant stalčių bloko kairėje.

QUOTE(Carramidami @ 2014 11 03, 17:55)
Po kriaukle lieka stalčiukai, tai viršutinis tik imitacija, vidurinis bus siauresnis, kad už jo tilptų kriauklės vamzdžiai, o apatinis jau normalus. Nebent čia daryti spintutę, o šone – stalčius. Dabar šone lentynos dėl to, kad ir taip stalčių daug, nors žinau, kad jie patogiausia... Čia kol kas dar atviras klausimas ax.gif


Apie ką ir kalbu - jei šiukšlinės stalčių darysit atskirai, jis vistiek neužsipildys iki viršaus, o po kriaukle irgi imitacijas darysit, tai ar nevertėtų sukeisti vietomis ir daryti normalų stalčių bloką, o šiukšlinės stalčių po plautuve? smile.gif
Ir nesuprantamas Jūsų abejojimas dėl stalčių apačioje. Jei žinot, kad jie patogiausia, tai ir darykit smile.gif. Dėl jų kiekio tikrai nevertėtų nejaukiai jaustis. Pas mane yra 23 stalčiai cool.gif . Pabandykit sumušti rekordą biggrin.gif . Jei nesumušat, tai tikrai viskas normos ribose biggrin.gif .

QUOTE(Carramidami @ 2014 11 03, 17:55)
Bandau suprasti kodėl indaplovė turi būti prie kriauklės g.gif Mano supratimu patogiau jei ji prie stalčių, į kuriuos krausiu išplautus įrankius, indus ir arčiau stalo svetainėje, nuo kurio tuos indus nešiu. O jei kokį indą reikės kriauklėje praskalauti, tai tikrai bus rečiau nei kiekvienas indaplovės iškrovimas. Gal yra kokių kitų priežasčių kodėl ji turėtų būti prie kriauklės, apie kurias nepagalvoju? g.gif


Ar Jūs turite indaplovę šiuo metu?
Jei turite indaplovę ir jau yra susiformavę kitokie įgūdžiai, kur nereikalinga kriauklė šalia - praleiskit šitą skyrių 4u.gif .
Mano patirtis rodo, kad nuo stalo tiesiai indai nekeliauja. Jiems tarpinė stotelė - kriauklė. Tikėtis, kad kiekvienas šeimos narys tvarkingai sudės savo indus į indaplovę naivu (nors ginkdie, nepažįstu Jūsų ir Jūsų šeimos, gal pas jus labai griežtos tvarkos ax.gif ), nebent, jei indaplovės nesat turėję pradžioje, tai darys iš įdomumo, bet ilgainiui atsibos. Aš net nesistengiu sureguliuoti taip, kad kiekvienas krautų juos indaplovėn, nes vistiek man paskui perdėliot joje viską reikės. Patikėkit, talpiai ir gerai prikrauti indaplovę irgi menas biggrin.gif ... juokauju, bet tiesos tame tikrai yra mirksiukas.gif . Jei netvarkingai sudėsi, mažiau indų tilps, o kai kurie gali likti iki galo neišplauti. Mano prašymas, kad šeimyna dėtų juos kriauklėn, kuri yra šalia indaplovės, tada labai greitai, praskalaudama, ką reikia, išgramdydama likučius į čia pat po plautuve esančią šiukšlinę, susikraunu juos indaplovėn. Idealu, kai iš kitos indaplovės pusės yra stalčiai indams - tada patogu juos ir išimti. Bet jei neišeina jų visai šalia padaryti, prioritetą teikiu indaplovės-kriauklės kaimynystei, dėl to sudėjimo patogumo. Švarius indus galima ir ant stalviršio gražiai išimti, paskui krūvelėm sudėti į vietas. O su nešvariais indais pirmyn atgal makaluotis man atrodo daug nepatogiau mirksiukas.gif .
Jūsų atveju, kiek pamenu, gautųsi taip: kampinė spintelė (kur galėtų būti puodai), indaplovė, kriauklė ir stalčių blokas (kur galėtų būti lėkštės) - viskas labai šalia ir jokio nepatogumo smile.gif. Tik pakabinamos spintelės prie kitos sienos, kur greičiausia bus puodeliai, stiklinės - irgi padoriai pasiekiama.
Dar vienas momentas - indaplovės prijungimas prie vandens ir nuotekų. Ją galima prijungti tiesiog prie plautuvės išvadų.
Na va, manau paaiškinau blush2.gif.

Papildyta:
QUOTE(Carramidami @ 2014 11 03, 17:55)
Šaldytuvas bus neįmontuojamas, tik dėl dydžio dar neapsisprendžiau. Kadangi virtuvė matosi iš svetainės, tai man kaip tik normaliausia kai po kaire ir po dešine yra po aukštą (vienoj pusėj spintelė su orkaite, kitoj – šaldytuvas), nes jie beveik pasislepia už sienų. Jei bus du aukšti, jau susiaurės vaizdas į virtuvę.


Na, šitoj vietoj aš nelabai suprantu... Jei jau taip bijote virtuvės vaizdo, tai darykit sieną - nieks nesimatys biggrin.gif . Dabar aukštas lyg norit paslėpti, o žemosios vistiek matysis, tad nesuprantu sprendimo logikos unsure.gif . Aš kažkaip nebijau rodyti, kad namuose yra virtuvė, netgi vonios kambario nebijau biggrin.gif . Bet kiekvienam savos baimės ir nerimas drinks_cheers.gif .
Bet ok, šaldytuvas neįmontuojamas išties nekaip atrodytų šalia orkaitės spintos drinks_cheers.gif , nebent sugalvot jam paturbinimą iš plokščių, kažkaip va taip:

user posted image

bet vėlgi, taip gerai atrodo didelis dvigubas šaldytuvas, viengubo nesu mačius (paieškojus gal ir atrasčiau kur).

QUOTE(Carramidami @ 2014 11 03, 17:55)
O orkaitės ir šaldytuvo šalia niekada nestatyčiau (nebent nėra kito pasirinkimo), nes manau, kad gali šaldytuvo smegenys sustreikuoti, kai karšta orkaitė šalia rolleyes.gif

Čia visai nepagrįsti nuogąstavimai smile.gif. Ar Jūs pastebėjote, kad pats šaldytuvas išskiria nemažai šilumos? Kaista, taip sakant smile.gif. Neįsivaizduoju, kaip turi kaisti įmontuojama orkaitė, kad sugadintų šaldytuvą (irgi įmontuojamą, nes neįmontuojamo šalia statyt nesiūlau, nors ir kaip jį sugadinti būtų galima nežinau unsure.gif ), neuždegdama plokščių, į kurias ji įmontuota biggrin.gif . Na pati pagalvokit, plokšė juk izoliuoja ir gana neprastai. Tai kas ten gali susigadint g.gif .
O gal turit pavyzdį, kad kažkam būtent dėl orkaitės kaimynystės sugedo šaldytuvas? Būtinai pasidalinkit tuomet.


Papildyta:
QUOTE(Carramidami @ 2014 11 03, 17:55)
Stalčiukas po orkaite skirtas blėkoms (todėl nereikia gilaus), o orkaitė aukščiau, nes mes ne iš mažųjų mirksiukas.gif

Nereikia leist orkaitės, tai nereikia drinks_cheers.gif . Bet žemojo stalčiuko blėkoms bus mažai, jame nebent kepimo popierius, folijas laikysit. Blėkoms bus pats tas vidutrinis ar net apatinis stalčius, o gal ir abu smile.gif .

QUOTE(Carramidami @ 2014 11 03, 17:55)
Tolimiausia pakabinama spintutė tikrai nebus labai patogi, bet neįsivaizduoju ką kitaip galima padaryti. Kampinė labai negražiai atrodo, nes niekas šalia jos į lango pusę nekaba...

Net nežinau šitoj vietoj ką bepatarti. Kampinė tikrai Jūsų atveju netinka drinks_cheers.gif .
Gal bandyt daryti dvi atskitas spinteles su 30cm durelėmis, bet abiejų atidarymą orientuoti į sieną, t.y. į dešinę g.gif .

QUOTE(Carramidami @ 2014 11 03, 17:55)
Trikampis apie 6 m  g.gif
Dabar kur gyvename vien šaldytuvas tiek nuo nuo kriauklės, tiek nuo dujinės + orkaitės apie 5 m. Šiek tiek nepatogumo yra, bet kad labai – nepasakyčiau g.gif


Na, jei įpratę esat vaikščioti ilgom distancijom, tai nebus baisu smile.gif. Juo labiau, kad naujoj virtuvėj trikampis sumažės, nes dabar kaip suprantu, jis yra virš 10m blink.gif ... Žodžiu, išsiaiškinom, kad dėl šaldytuvo vietos esate tikra, ir tie 6m trikampio yra nemenkas progresas. Tad nėra ko jį dar mažinti bandant kelti šaldytuvą ten, kur nenorite bigsmile.gif .
Atsakyti
QUOTE(Juodai @ 2014 11 04, 11:03)
Mano patirtis rodo, kad nuo stalo tiesiai indai nekeliauja. Jiems tarpinė stotelė - kriauklė. Tikėtis, kad kiekvienas šeimos narys tvarkingai sudės savo indus į indaplovę naivu (nors ginkdie, nepažįstu Jūsų ir Jūsų šeimos, gal pas jus labai griežtos tvarkos  ax.gif ), nebent, jei indaplovės nesat turėję pradžioje, tai darys iš įdomumo, bet ilgainiui atsibos.


Aš niekad nenuskalauju, tik likučiai kai ne pora trupinukų, o jau daugiau tai šiukšliadėžėn keliauja. Bet tiesiai nuo stalo.
Aišku sudėt talpiai menas... Sudėt ir iškraut indaplovę pas mane vaikų darbas. Bet pakontoliuot kaip sudėjo tai jau visada reikia. Ir vis tiek indaplovė bus šalia kriauklės nes pajungta ten pat bus, šiukšliadėžė standartiškai irgi po kriaukle bus ir jei virė kas vandenį išpilti ir puodą įdėt į įndaplovę irgi patogu. Taigi nors jau turiu susiformavusius įpročius nedėti į kriauklę, vis tiek šalia kriauklės bus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Carramidami @ 2014 11 03, 16:55)
Pakabinamos būtų 1,05 m aukščio, bet jau linkstu link grakščių stiklinių durelių viršuje

O iš kokios medžiagos būtų stiklinių durelių rėmelis?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dešimtukas: 04 lapkričio 2014 - 11:28
QUOTE(batareika @ 2014 11 04, 11:46)
Aš niekad nenuskalauju, tik likučiai kai ne pora trupinukų, o jau daugiau tai šiukšliadėžėn keliauja. Bet tiesiai nuo stalo.

Aš turiu tokį blogą įprotį palaikyt indus kriauklėje blush2.gif ... Gyvenimo ritmas toks susidaro, kad tik vakare visi sugužam namo, tai po vakarienės aš neskubu pult tvarkytis indų, geriau kakžą kito paveikiam smile.gif. Indus tvarkausi tada, kai vyras eina vaikų praust - tada jau tikrai aišku, kad visokie užkandžiavimai baigėsi ir galiu visą maisto gaminimo/vartojimo zoną susitvarkyt, trupinius susišluot biggrin.gif . O kai tais retais atvejais, savaitgaliais pvz, kai iškart kraunu indaplovėn, pastebėjau, kad labiau apdžiūsta indai joje ir prasčiau išplaunami - plovimą praktiškia visada jungiu nakčiai. Kai jie būna kriauklėj, bišk nulieju vandeniu ir tokios problemos neiškyla. Aišku, indaplovėj yra trumpa skalavimo programa, bet gal ne visose...
Bet kokiu atveju, kad ir labai tvarkinga šeimininkė, ne tokia kaip aš biggrin.gif , manau kad indaplovė patogiausia yra prie plautuvės.
Galima priprast prie visokių keistų dalykų rolleyes.gif ... tik gaila, kad žmonės dažnai bijo pripažint suklydę ir dievagojasi esą jiems būtent taip yra patogiau... nes aišku, pinigai sumokėti, skaudu dabar sakyti, kad nelabai vykęs daiktas/sprendimas nupirktas doh.gif. Neturiu omeny nieko asmeniškai schmoll.gif , čia tik tokia išvada man peršasi po postų skaitymo ir ne tik šioje temoje 4u.gif .
Aš stengiuos būti atvira apie tokius dalykus, kad kiti nekartotų mano klaidų ir gal kartais pernelyg įtaigiai džiaugiuosi tikrai vykusisis sprendimais, kad ir kiti galėtų juos panaudoti bigsmile.gif . Ne kartą esu rašius, kaip prašoviau su apatiniais stalčiais saloje, kur buvau numačius laikyti aliejus - netelpa nė vienas butelis doh.gif, nes ten yra trijų stalčių blokai. Bute turėjau dviejų stalčių bloką su vidiniu stalčiuku įrankiams, tad vidinis stalčiukas viršutinio stalčiaus erdvę užėmė, tuo tarpu apatinis buvo pakankamai aukštas, ten buteliai tilpo. Vat šito neįvetrinau ir dabar turiu ką turiu biggrin.gif . Viršutiniam žemam stalčiuke buvau planavus laikyti prieskokius - kaipgi ne, jie ten netelpa irgi doh.gif . Tad ten susikroviau menteles, samtelius, o apatiniuose karaliauja prieskoniai, actai ir pan. Čia kalbu apie siaurą 400mm stalčių bloką. Dievaž dabar daryčiau saloj tik 2 stalčių blokus. Bet aš kažkodėl galvojau, kad reikia vienodai daryti su kita virtuvės dalimi, nors realiai nelabai matai tų priešais esančių stalčių vienu metu, kad įvertinti nevienodas linijas.... Nieko, čia bus man idėja atsinaujinimui, jei kada šitie stalčiukai išklers biggrin.gif .
Papildyta:
Arba dar. Frezuotos rankenėnės. Va tokios:

user posted image

Turiu tokias vonioj - nu žiauru blink.gif ... nu kokios man jos nepatogios, šakės. Jei būtų tokios virtuvėj, atsisakyčiau joje dirbti, ypač kai nagiukai paauginti nail.gif ... biggrin.gif .

Va pavyzdžiui šitos
user posted image
gal kitaip jaučiamos, bet anos metalinės tai schmoll.gif ...
Tokie patys jausmai jaučiu būtų ir tokiom rankenėlėm:
user posted image
Jos man primena senuosius tarybinius virtuvės komplektukus, kur buvo tokios baltos plastmasinės įleistos rankenėlės smile.gif . Patogumo naudojant irgi nematau.

Atsimenu šitos virtuvės šeimininkė džiaugėsi savo virtuve, ir lyg patogu sakė atidarinėti dureles. Tačiau ten tik šaldytuvue frezuotos yra, kitur tiesiog už plokštės užkišti piršts reikia. Įkėliau šitą nuorodą dar ir dėl to, kad parodyti stalviršio nuleidimo sujungimą, kampą tą. Kažkas lyg teiravosi, bet jau anksčiau, kaip tas sujungimas atrodo. Tai vat norėjau priminti, kad gali gautis su tokiu grioveliu - nors aš nelabai suprantu, dėl ko jis padarytas unsure.gif ... Nuotrauka vadinasi "Jungimas be aštrių kampų", tai gal tame pointas unsure.gif .

Tiesa, kažkas dalinosi tokia info, kaip gali apsigadinti išfrezuotos rankenėlės:
user posted image

Nu jau kaip nukrypau... nuo indaplovių iki rankenėlių blush2.gif ... ale vistiek į temą biggrin.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juodai: 04 lapkričio 2014 - 11:48
tokių įleistų rankenėlių ir aš nenorėčiau nei už ką schmoll.gif pas mamą panašios,tai pastoviai trankau tas dureles, nes nagus užkišus išslysta iš rankų biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Juodai @ 2014 11 04, 12:49)
Aš turiu tokį blogą įprotį palaikyt indus kriauklėje blush2.gif ...

Nu jau kaip nukrypau... nuo indaplovių iki rankenėlių blush2.gif ... ale vistiek į temą  biggrin.gif .


Ne jei mano vaikai nedėtų indų (cha, tokiu atveju pasakyčiau - kas nedirba mielas vaike tam ir duonos duot nereikia) tai ir aš nežinau kur kraučiau. Bet vis tik tarpinė stotelė man kažkaip nepatinka.
Skalavimo funkcija ne visose yra. 7 metus naudojausi su ta funkcija, dabar nauja indaplovė jos neturi. Kadangi turėjau ir naudojau - pasigendu. Bet dėl to tikrai neskalausiu smile.gif

O dėl rankenėlių.... Apatinės spintelės tikrai su rankenėlėm. O dėl viršutinių... Žodžiu bus užkišama - net su ilgais nagais viskas ok smile.gif

Ir dar savo trigrašį įkišiu - vat klasikinio stiliaus virtuvės be rankenėlių net negaliu įsivaizduoti.

Kaip aš laukiu virtuvės.... NEREALIAI smile.gif
Ir nesvarbu kad ji bus netobula (ir kas sako, kad ne piniguose laimė... ) bet jau dabar ji man patinka (fantazija neblogą turiu, tikiuosi realybė nebus blogesnė).

Atsakyti
Mano virtuveje tokios rankelenes. Man viskas gerai.

Foto skolinta.

user posted image
Atsakyti
QUOTE(batareika @ 2014 11 04, 13:17)
Ne jei mano vaikai nedėtų indų (cha, tokiu atveju pasakyčiau - kas nedirba mielas vaike tam ir duonos duot nereikia) tai ir aš nežinau kur kraučiau.

Su tuo darbu... kiekvienam savi darbai namuose mirksiukas.gif. Kartojuos, galiu reikaluti, kad dėtų visi indaplovėn (didžioji dukra ir taip reikalui esant pati viską sutvarko - ir išima, ir sudeda, o kad mažieji terliotųsi nenoriu schmoll.gif , lai jie žaislus savo tvarkos smile.gif ), bet po to sudėjimo vistiek reikės man perdėt - tai koks tikslas? Darbas dėl darbo? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Juodai @ 2014 11 04, 12:49)
Jos man primena senuosius tarybinius virtuvės komplektukus, kur buvo tokios baltos plastmasinės įleistos rankenėlės  smile.gif . Patogumo naudojant irgi nematau.


Aha, šitos skylutės tikrai primena rolleyes.gif Man irgi nelabai... todėl ir mąstau apie rankenėles apatinėj daly, nes su magnetu labai jau brangiai išeitų turbūt, ir, tarkim, kažkaip abejoju, ar kokia indaplovė galėtų su magnetu atsidaryt g.gif

Juodai, ar iš esmės džiaugiatės šiukšlių stalčiumi? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2014 11 04, 13:52)
Juodai, ar iš esmės džiaugiatės šiukšlių stalčiumi? smile.gif

Labai thumbup.gif . Tiesa, dabartinis mano stalčius mažesnis - žemesnis ir gylio mažiau, dėl to kad plautuvė didžiulė ir sifonas per vidurį. Todėl jame telpa tik chemijos, kempinės ir kibirėlis buitinėms atliekoms ir ne toks "paturbintas", kaip bute turėjau. Ten atidarant stalčių kibirai atsidengdavo, o uždarant užsidengdavo, nereikėjo rankom dangčių kilnoti. Buitinėms atliekoms pilnai užtenka, nes sandėliuke šalia virtuvės mes turim dėžes rūšiuojamom atliekom. Jei jų neturėtumėm, nežinau, kur viską reikėtų kraut doh.gif biggrin.gif .
Pats stalčiaus principas šiukšlinei laaabai patogus. Net tvarkantis prie kriauklės ne visai švariom rankom galima mažuoju, švariu biggrin.gif piršteliu užkabinus už rankenėlės (!) atsidaryti jį tiek, kad tilptų ranką įkišti šiukšlę išmest. Paskui keliu paspyrei, stalčius užsidarė, šiukšlinė užsidengė ir viskas. Procesas nenutrūksta, niekur atsitraukt nereikia, nieks nenusiterlioja. Žiauriai patogu cool.gif .
Atsakyti