Įkraunama...
Įkraunama...

Kopūstai žiemai

QUOTE(Saulužė @ 2013 10 26, 17:20)
1. Šiltai laikyt  3 - 6 d, ragaut paskiau reik, kai normaliai bus įrūgę, pernešit šaltai. Badyt jau po pirmos nakties
2. visas dienas kol šiltai stovi ir kuo dažniau tuo geriau ir iki pačio dugno. Pabadžius užslėgt būtinai.
3. pirmam atsakyme
Kad nebūtų minkšti - kopūstus užraukit delčioje.
Sėkmės 4u.gif

Kaip tik atėjau šitos informacijos ieškot, o čia viskas vienoj vietoj. ačiū 4u.gif
Dar neraugiu, nes labai lauke šlta, o aš parūgusius balkone laikau. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2013 10 22, 09:05)
si menesi geriausia diena spalio 28 d. 4u.gif


Pasakykit prašau kodėl 28 d.juk delčia bus ilgiau.Gal galite pasakyti kodėl ir ar lapkritį jau nebegerai.Aš niekad neraugiau.Tiksliau viena kartą bandžiau , bet buvo neskanūs. Kažkur išskaičiau, kad iki lapkričio 7 d.kopūstų raugti nepatartina.
Atsakyti
QUOTE(Raimon @ 2013 10 29, 14:59)
Pasakykit prašau kodėl 28 d.juk delčia bus ilgiau.Gal galite pasakyti kodėl ir ar lapkritį jau nebegerai.Aš niekad neraugiau.Tiksliau viena kartą bandžiau , bet buvo neskanūs.  Kažkur išskaičiau, kad iki lapkričio 7 d.kopūstų raugti nepatartina.

Nesamone.Nors ne po daug raugiu,nes seimoje tik as tevalgau,bet viena partija jau realizavau,nes tokie skanus buvo.Maniau uzteks ilgam ,bet deja.Dabar reiks rytoj jau daugiau reiks raugti.Niekuomet neziuriu i menulio faze ar i ka kita,kada sugalvoju, ar kada laiko daugiau ir raugiu.nera buve neskanus ar ninksti,tik viena syki gal patamsejo,nes kopustai buvo sausoki,bet vistiek skanus.
Atsakyti
symet i kopustus dejome smulkintu svarainiu labai skaniai gavosi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(aneta23 @ 2013 10 29, 17:06)
Nesamone.Nors ne po daug raugiu,nes seimoje tik as tevalgau,bet viena partija jau realizavau,nes tokie skanus buvo.Maniau uzteks ilgam ,bet deja.Dabar reiks rytoj jau daugiau reiks raugti.Niekuomet neziuriu i menulio faze ar i ka kita,kada sugalvoju, ar kada laiko daugiau ir raugiu.nera buve neskanus ar ninksti,tik viena syki gal patamsejo,nes kopustai buvo sausoki,bet vistiek skanus.

bent mama mano sako, kad menulio fazes labai lemia raugintu kopustu galutini varianta, nors idomu butu jeigu kas paaiskintu kaip menulis tai itakoja biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(vivilma @ 2013 08 08, 09:58)
Is vasariniu tinka daryti ta misraine,kur saldytuve reik laikyt,bet receptas cia kazkur yra,jei noresi,parasysiu,o ziemai i sklepa as darau taip is vasariniu-1 kibiras paruostu kopstu-pjaustytu,tarkuotu,ar ceckavotu,sauja druskos,pora sauju cukraus,puse litro acto,puse litro aliejaus,gerai sugrudu,kol atsiranda daug skysciu,belieka tik daugiau,kaip puse kibiro,paslegiu su lekste ir svoriu,laikau kambaryje 3 dienas,paskui dedu i puoda,uzverdu ir paverdu lygiai puse valandos,tada dedu i stiklainius,uzvakuoju,palaikau uzdengus,ir i sklepa..skanus salti,skanus troskinti,skani sriuba..prieskoiu kieki galima koreguoti pagal skoni..
Tiesa,pamirsau,visada tarkuoju morku,kiek man patinka,ir kmynu dedu doh.gif


Kaip tik ruosiuosi marinuoti kopustus. Man labai skanu. Tik beda kad receptu pritrukau nes visi tik greitam naudojimui sad.gif sie kaip suprantu isstovi per ziema?
1.o kaitinant jie nesuminskteja?
2. laikant 3 paras turbut nerugsta nes gave acto yra? rugstele ir jauciasi acto?
Aciu uz recepta wink.gif
Atsakyti
Gal galit pasidalinti patirtimi kur jūs raugiat kopūstus. Ar bandėt raugti plastmasiniuose kibiruose?
Atsakyti
QUOTE(Catherine @ 2014 09 28, 11:25)
Gal galit pasidalinti patirtimi kur jūs raugiat kopūstus. Ar bandėt raugti plastmasiniuose kibiruose?

As raugiu plastmasiniame kibire, zinoma ne nuo kokiu dazu ar glaisto, o maistui skirtam kibire. Kai kopustai isrugsta perdedu i stiklainius ir laikau rusyje 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(georgiana @ 2013 11 09, 13:39)
symet i kopustus dejome smulkintu svarainiu labai skaniai gavosi 4u.gif

Sakykit, o svarainius smulkiai smulkiai supjaustet ir paskui ju neisrinkinejot? Ar i kelias dalis padalinot ir paskui pries naudojant kopustus juos isrenkat?

As dedu obuoliu, perpjaunu i keturias dalis ir pasluoksniuoju tarp kopustu, paskui isrenku 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cavalli: 03 spalio 2014 - 16:56
QUOTE(aneta23 @ 2013 10 29, 19:06)
Nesamone.Nors ne po daug raugiu,nes seimoje tik as tevalgau,bet viena partija jau realizavau,nes tokie skanus buvo.Maniau uzteks ilgam ,bet deja.Dabar reiks rytoj jau daugiau reiks raugti.Niekuomet neziuriu i menulio faze ar i ka kita,kada sugalvoju, ar kada laiko daugiau ir raugiu.nera buve neskanus ar ninksti,tik viena syki gal patamsejo,nes kopustai buvo sausoki,bet vistiek skanus.

Zinokit ir man tip buvo..Neziureju i jokius menulius...Kol viena karta nezinau kodel gavosi gleiveti...viska dariau kaip visada...Ir kai nebezinojau ka kaltint daviau velniu menuliuj lotuliukas.gif
Atsakyti
Gal būt įtakos turi ne tik mėnulio fazė (delčia, pilnatis ir kt.), bet ir mėnulio padėtis tam tikrame ženkle (mergelėje,liūte..). Bet mes ne astrologės, tik paprasčiausiai norime skanių, kietų kopūstų lotuliukas.gif
Visada kai raugiu kopūstus, žiūriu, kad būtų delčia. Visada gaunasi kieti geri ir skanūs kopūstai. Bet vieną kart ir man nepavyko. Aš tuomet ne mėnulio fazei viską suverčiau, o pagalvojau, kad man įkišo vasarinę kopūstų veislę.
Manau, kad dar per šilta kopūstams. Nebent turite vėsią patalpą jiems laikyti smile.gif
Aš taip pat raugiu į plastikinius kibiriukus nuo restoranamas skirto majonezo, ar pomoidorų padažo. Bet iš jų nereikia perkelinėti kopūstų į stiklainius ar kur kitur. Į juos telpa 4 kg. kopūstų su morkomis ir spanguolėmis. Aš nededu į raugiamus kopūstus obuolių, nes nuo jų sultys esančios kopūstuose tampa šiek tiek gličios ir tai man nepatinka. Kaip gaunasi su svarainiais nežinai, nesu bandžiusi smile.gif
O čia smulkus aprašymas kaip aš raugiu kopūstus: My Webpage
Atsakyti
QUOTE(Catherine @ 2014 09 28, 09:25)
Gal galit pasidalinti patirtimi kur jūs raugiat kopūstus. Ar bandėt raugti plastmasiniuose kibiruose?

Aš visada raugiu plastikiniam maistui skirtam kibire. Išrūgusius sudedu į stiklainius ir viskas super. Paskutinį pernykštį stiklainį tik prieš savaitę baigėm valgyt smile.gif
Raugiu delčioje

Atsakyti
Gal bandet rauginti briuselio kopustelius? Kaip tai daryti ?
Atsakyti