Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip padėti senam žmogui?

Tai štai. Gal čia bus ir pasityčiota iš manęs... gal kas kaip ir MB sakys klepesova- svieto lygintoja, tačiau mano kantrybė baigia išsekti- o ką daryti nebežinau.

Turiu kaimynę. Gyvena ji 5 aukšte (aš 3) nežinau kiek jai metų... bet ji turi porą sūnų- vienam iš jų kaip jis pats gyrėsi 60m. Kartais jie pasigeria ir sudaužo senolę- tai pamatę mes kaimynai vos tik koks garsas pasigirsta iš buto puolam kviest policiją. Bet kaip ilgai tai gali tęstis? nežinau... šiandieną išgirdau klyksmą padėti, ir lyg daužymą lyg ką...- o gyvenu dviem aukštais žemiau- pas mus šarvo durys- su padidinta garso izoliacija- puoliau iš buto- užlėkiau į 5 aukštą- ir vėl žavieji kaimynai doh.gif pradėjau daužyt į duris- atidarė... gavau šoką- abu blaivi- sako atseit senolei senatvės marazmas... ji daužo į duris klykia, iš jų kalbos nelabai supratau ką bet riša "на узлы" pareiškiau kad kviestų tada greitąją ir kad gal moteriai ne marazmas o alshaimeris, kad ji juk dažnai neatpažysta kaimynų, nežino kur gyvena, kartais bėga šaukdama kad jos tėvai žuvo... į tai kaimynai pasakė, kad ji apsimeta, kad cituoju: "kartą parą šaltyje pavaikščiojus ir namus atrado, ir sūnus atpažino" blink.gif nesu altruistė, bet gavau šoką ir gryžus iš karto paskambinau piolicijai. Po 5min ši jau buvo viršuje (o dar sako, kad jie lėti) tačiau ilgai neužtruko- gal iš tiesų močiutei tik marazmas- bet man sunku klausytis to širdį veriančio klyksmo ir prašymų padėti...

O klausimas mano toks: gal kas žinote? Ar yra Vilniuje kokia organizacija, ar kokie socialiniai darbuotojai, ar bent kas, kas galėtų laiks nuo laiko pas juos ten ateiti- nori sūnųs to ar nenori. Ir patikrinti ar ta senolė sveika, ar pamaitinta. Žinau kad nuskambės žiauriai, bet kiek mes jos kaimynai galime atlikinėti šias pareigas. Ir kiek galim kvietinėti policiją- juk jie tikrai turi svarbeėsnių pareigų nei lakstyti į savaitę kartą pas mus į laiptinę ir žiūrėti ar ji nesumušta, ar sveika. Kaimynai jau ir iš 5 aukšto ir iš 4 nebekviečia policijos- priprato. O aš pradėjau domėtis ar yra kokia institucija. Socialiniai darbuotojai skiriami tada kai nėra kam prižiūrėti- šiuo atveju yra 2 sūnūs ir... atsitrenkiau į sieną? O kas tada tokiais atvejais belieka? nejau tik policija? Anot jų pačių jie turi begalė sdarbo: pas juos daug asocialių šeimų kurias jie privalo tikrinti. Nejau tik tai? Ar yra kokia organizacija kuri prižiūri senukus?
Tai tiek. jei kas žinote- parašykite- tokios organizacijos ar pavadinimą, ar adresą.

P.S. įžeidinėjimų nereikia, ir idėjų, kad aš pati galėčiau prižiūrėti šią senolę irgi nereikia. Aš nesu nei geruolė, nei kokia svieto lygintoja, paprasčiausiai man baisu, kad senolei reikia pagalbos. O pati aš nepadėsiu: vaikas 10mėnesių ant rankų, strudijos, ieškau darbo, ne man bėgioti ištisai į 5 aukštą ir nervuotis ar kas nenutiko- ir taip tų nervų per akis. Esu savanaudė- noriu ramiai užmigti ir nesinervinti, kad kažkur visai šalia kenčia žmogus.
)nesmerkite manęs per daug tik jei kas žinote- parašykite organizacijos pavadinimą)
Atsakyti
galvoju,kad geriausiu atveju galetum kreiptis i televizija,nes zinant lietuviskuju visu instituciju pasyvuma ir "geroniskuma" doh.gif tau daug nervu ir laiko kainuos kokios nors pagalbos siai senutei beieskant....o finale dar ir iskoneveiks....bet kuriuo atveju nemanau,kad cia alshaimeris kaltas(si liga egresyvumo nesukelia ir ja sergantjieji duru su pagalbos sauksmu nedauzo),is tavo aprasymo kiek supratau tai arba ji sega kokia nors psichikos liga arba jos suneliai-tikri degradai....tiesiog manau,kad realiai padetu tik akivaizdus paviesinimas visuomenei,tuo atveju ir reikiamos instancijos savaime gautu sukrusti.Sekmes tau ir istvermes drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo daeva: 03 sausio 2008 - 23:37
Ne aš nesikreipsiu į žiniasklaidą. Man dar ir gyvent reikia... ir darbą susirasti, o po tokių flintų tapti "garsenybe" nesinori schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Klepesova @ 2008 01 03, 19:45)
Turiu kaimynę. Gyvena ji 5 aukšte (aš 3) nežinau kiek jai metų... bet ji turi porą sūnų- vienam iš jų kaip jis pats gyrėsi 60m. Kartais jie pasigeria ir sudaužo senolę- tai pamatę mes kaimynai vos tik koks garsas pasigirsta iš buto puolam kviest policiją.
O klausimas mano toks: gal kas žinote? Ar yra Vilniuje kokia organizacija, ar S. įžeidinėjimų nereikia, ir idėjų, kad aš pati galėčiau prižiūrėti šią senolę irgi nereikia. Aš nesu nei geruolė, nei kokia svieto lygintoja, paprasčiausiai man baisu, kad senolei reikia pagalbos. O pati aš nepadėsiu: vaikas 10mėnesių ant rankų, strudijos, ieškau darbo, ne man bėgioti ištisai į 5 aukštą ir nervuotis ar kas nenutiko- ir taip tų nervų per akis. Esu savanaudė- noriu ramiai užmigti ir nesinervinti, kad kažkur visai šalia kenčia žmogus.
)nesmerkite manęs per daug tik jei kas žinote- parašykite organizacijos pavadinimą)

Sunku pasakyti, kokios pagalbos tai senolei reikia. g.gif Gali būti, kad vienintelė pagalba – jai patekti į senelių namus su dvasios negalia (taip, iš pasakojimo man pasirodė, kad būtent tap ir yra). verysad.gif Tokie namai yra tolokai nuo namų, ir sūnums bus dar sunkiau ja rūpintis. O gal ir reikia jiems atsiskirti? (Be to, turinčių daugiau negu vieną vaiką senolius į tokius namus sunkiau priima, nes trūksta vietų.) Tiems sūnums nėra lengva. Nežinau, gal jie ir išgeria, tai juo labiau. Šiuo atveju be visuomenės pagalbos čia neišsiversi. Ir tai tikrai padės ne policija. Nes jeigu jie išvažiuoja, vadinasi, žino problemą (daug tokių senų dvasios ligoniukų yra). verysad.gif Jeigu dvasios ligonis nesutinka važiuot į ligoninę, lieka kęst artimiesiems. Kaimynams taip pat. Todėl jeigu norite ką nors pakeisti, galite organizuot pagalbą kaimynai. Tau gal ir sunku. Bet manau, kad ir pati gal rastum laiko nors kartą per mėnesį pabūt su močiute gal dvi valandas lauke, pasėdėt kartu su vaiku su ja. Senolei būtų džiaugsmo. Jeigu keistumėtės visi kaimynai nors kartą per mėnesį, visi pajustumėt, ką galima padaryti su senole, ką ne. Labiau jaustumėt ryšį ir su visa ta šeima. Juk jūsų problemos bendros, jei kenčiat? sad.gif
Atsakyti
Tai gali buti alzheimeris. Si liga sukelia agresyvumo priepolius, ir dar ir nematytos jegos zmonems priduoda doh.gif Na bet tema ne apie tai.
Yra socialiniai darbuotojai, kurie gali lankyti tokius zmones, nupirkti jiems maisto ir pan. Kaip juos rasti nelabai zinau. Galbut net kruva medicininiu dokumentu tam reiktu tureti...Gal pasiteirauk puslapyje www.globa.lt ?
O jei tai alzheimeris ar kazkas pan., ir jei tu ta tikrai zinotum, tiesiog tada apsisarvuok kantrybe ir zinok, kad kitaip nebuna. Cia gelbeja nebent raminantieji vaistai, bet ta situacija suvaldyti jau galetu tik sunus, nes jiem reikalingi receptai ir t.t.
Papildyta:
Oi tu ta ir pati zinojai...dar atidziau pasiskaiciau g.gif
Bijau, kad padetis be iseities, nebent kokia ligonine verysad.gif Seneliu namai nepriima tokiu ligoniu kiek zinau. O be to, tai kainuoja. Sunus matyt tam ir laiko, kad pinigelius pasiima. Nes ligoti zmones gauna nemazus slaugos pinigelius, jei zinoma susitvarke jie juos...

O siaip situacija ziauriai nejuokinga. Neisivaizduoju kas is to galetu pasijuokti. Linkiu niekam su niekuo panasaus nesusidurti. Ir gali dar uzklausti temoje apie tevu karsinima mirksiukas.gif (sielos kerteleje)
Atsakyti
Yra slaugos namų, kur priimami tokie ligoniukai. Bet gal sūnūs nenori savo motutės atiduoti svetimiems prižiūrėti? Juk turbūt ne visą laiką ji būna priepuolio ištikta. Tai jie ir kenčia (nors ne visada, kaip matome, ištveria). Manau, kad jie ir apiperka, o gal ir valgyt padaro. Aišku, blogai, kad patys išgeria. verysad.gif Tik nelabai supratau, ar jie abu ir gyvena tame pačiame bute su mama? Tokiu atveju, močiutei gal ir gerai, kad abu sūnūs šalia. Daug senolių nori, kad jų vaikai būtų su jais (kaip vaikystėj), nesvarbu, kad jie jau seniai sukūrę savas šeimas.
Atsakyti
Tai štai- ramu nuo to policijos pakvietimo... gal raminamųjų jai girdo... bet ir sėdinčios apačioje nematau... tiksliau- mačiau užvakar. Pasėdėjo- ir nuėjo pati į viršų. net nežinau kaip elgtis...

Su senole- apačioje- tikrai kaimynai nesėdės- ne tokie jie žmonės- o ir aš pati kada sėdėsiu? Tarp bėgimo į studijas? Aš su savo mažąja spėju tik 4 kartus į savaitę išbėgt bent valandėlei į lauką- ir tai- norisi pavežioti- paukštelių pažiūrėti- kačiukus pagaudyti, tai tikrai neskriausiu savo mažylės. Nematau prasmės- ant suoliuko- "močiučių" zona... jos kartais susirenka- papliurpia... Problema tame kad pasirodo ir močiutei iš pirmo aukšto nekas- ir ten visko būna- paprasčiausiai kai ji drūta moteris anksčiau aš viską suversdavau sunkiam charakteriui- bet pasirodo jai irgi negerai... oi laukia smagūs mūsų laikai... verysad.gif 5- aukšte daužymai, pagalbos šauksmai.... 1- am aukšte šūkavimai kviesti greitąją ir pykčiai... Ne- tegul patys tvarkosi. Aš ir savų bėdų turiu... Kaip kvailė greitąją iškviečiau - galvojau tikrai negerai tai močuitei (jau iš 1-ojo aukšto) o jie atvyko suleido kažką ir viskas... Sūnus paskui sakė, kad nebūtina kviest- kartais taip būna... ir t.t.t.t. Nu jausmas neišpasakytas... Raudonavau kaip aguona laukuose blush2.gif

Į klausimą ar gyvena 1 bute sūnųs su ta senole iš penkto aukšto: taip- viename. 3- kambarių butas.3 asmenys- kai buvo gyvas tėvas nieko tokio nebuvo- bet užpernai mirus šeimos galvai ten balaganas pasidarė. Buvo atvejis, kai mes kaimynai metėmės ant vainiko- ir klausėm kur pašarvotas- tai nei sūnūs nei senolė nežinojo kur... girti buvo... kol suradome kur pašarvotas- apskambinome visus laidojimo namus verysad.gif Gerai kai šią naštą apsiėmė mūsų namo "viršininkas" ir kaimynė iš viršaus.
Senolė iš pirmo aukšto gyvena 1- kambario bute o šalia sūnus gyvena... tik nežinau ar vienas ar kitoje pusėje irgi sūnųs blush2.gif
Trumpiau teoriškai yra kam pasirūpinti... bet praktiškai- žmonės ne robotai jie pavargsta, o jei dar ir išgeriantys tai iš viso verysad.gif
Dėl maisto- nežinau- daro jai valgyti- kitaip juk jėgų iki apačios nueiti neturėtų: ir produktų kartais sūnūs paprašo tai vieno kaimyno, tai kito nupirkt. (manęs neprašo- gal bijo- o ir aš iš karto atsisakiau jiems vyno nupirkt)

Na trumpiau- išsiaiškinau- reikia kad patys sūnūs kreiptūsi- kitaip joks darbuotojas neateis. Ten nėra asociali šeima- tik problematiška- policininkai laiks nuo laiko pasirodo šiaip- užeina blink.gif Į senelių prieglaudą pasirodo taip paprastai nepateksi: mat senolė su psichine negalia- jai reikalinga spec.priežiūra. O tai kainuoja...

Na ir dar- manau- kad paprasčiausiai susitaikyt teks... apsižvalgiau- gyvenu sename rajone- čia mažai jaunimo, mažai vaikų, Mūsų laiptinėje šeimų kur iki 40m yra 5 butuose- visuose kituose (10) yra pensininkai arba pensijinio amžiaus žmonės... taigis teks taikstytis ir apsiraminti...
Papildyta:
Tik parašiau ir vėl girdžiu šaksmus- išėjau girdžiu kaip klykia išverčiu: "kur mano pienas, tu pavogei mano pieną..." siaubas- gyvenam beprotnamyje... taip aš nieko prieš senų tėvų karšinimą, bet niekas nepagalvoja apie kaimynų savijautą.
Atsakyti
Na manau tokiu atveju geriausia išeitis tokiam žmogui - pensionatas, kuriame gyvena psichinę negalią turintys žmonės ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Šypsenėlė24 @ 2008 02 02, 21:44)
Na manau tokiu atveju geriausia išeitis tokiam žmogui - pensionatas, kuriame gyvena psichinę negalią turintys žmonės  ax.gif


Geriausia išeitis - ko gero, bet nesusidūrus jūs neįsivaizduojat kaip sunku yra į tokį pensionatą patekti. paprastos slaugos ligoninės tokių ligonių nepriima, nes jų negalima išleisti į lauką (linkę eiti kur akys mato, reikalinga priežiūra), o spec. slaugos ligoninėse eilės būna maždaug metai į priekį ir priima tik 3 mėnesiam per metus, o likusius - daryk ką nori. Tas pats su psichiatrinėm ligoninėm - 3 mėnesiai per metus ir tik jei ligonis sutinka pats arba artimieji turi įforminę globą.

Vaistų nuo Alzheimerio ir panašių ligų nėra, vienintelį ką prirašo tai tik raminamųjų, bet ir su tais būna ir riksmų, ir agresijos priepuolių. Jeigu moteriškė serga Alzhaimeriu ir linkusi klajoti (sūnūs sakė kad buvo išejus, matyt taip ir yra), gali būti kad jinai jų kartais net neatpažįsta ir veržiasi laukan nes galvoja kad čia ne jos butas. Toks ligonis gali būti vieną minutę normalus, o kitą kalbėti kita kalba ir nieko nebeatpažinti. Dažnai tokie ligos simptomai pasireiškia gana anksti, bet artimieji galvoja kad žmogus meluoja - jei visą gyvenimą buvo linkęs į melavimą, sunku pastebėti kad kažkas ne taip. Paprasčiausiai toks ligonis nebeskiria kur realybė, kur prisiminimai, kur ką susapnavo, būna kad pvz. perskaito ką nors žurnale ir galvoja kad jam čia tai ką tik atsitiko.

Tokių ligonių slauga namuose irgi yra nepaprastai sunki. Būna kad daužosi ir išeiti nori, būna atsisako valgyti, šlapinasi kur papuola - kol neteko susidurti, tikrai neįsivaizdavau koks tai siaubas. Baisu ir tai kad jokio sprendimo tai kaip ir nėra - geriausiu atveju galima patalpinti į ligoninę 3 mėnesiams, o toliau viskas krenta ant artimųjų. Yra aišku variantų kur mokėti 4000 litų per mėnesį reikia, bet čia ne paprastų žmonių kišenei.

Vienintelė viltis susirgus tokia liga tai kad agonija nesitęsia ilgai, paprastai iki 3 metų nuo tos fazės kur čia aprašei. Gerėt tai tikrai nepagerės jei ji serga Alzhaimeriu, bus tik blogiau.
Atsakyti
Gali būti ir kita senatvinė dimensija. Juk yra ir šizofrenija, išsivystanti su amžiumi ir daugelis kitų ligų. Dėl soc. darbuotojų - turi būti nustatytas poreikis, tam ji turi lankytis pas gydytojus, turi būti nustatyta diagnozė.

Padėti tokiems žmonėms labai sunku doh.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Norejau pasiteirauti, gal teko susidurti su Kaune K.Griniaus slaugos ligonine? Turim problemu su anyta , guli Ziegzdriuose, visiska senatvine silpnaprotyste, nezinau ka toliau daryt, negalim juk palikti vienos namuose, nes ji nenusakoma, o ir gyvenam tokioj vietoj,kad niekas neateis ir nepaslaugys sad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sala1967: 10 vasario 2009 - 15:05
puikiai suprantu kaip gyvenate apsupti marazmininkų. Mano giminėje yra 2 senatvės marazminikės. doh.gif doh.gif tai apie jas galima pasako ir pasakot doh.gif o dabar kaip likimo pirštas... atsikrauščiau gyventi į vieną daugiabutį ir iškart teko susipažint su senatve.. virš manęs gyvena tokia senutė, kuri, turbūt dieną miegą, o nakti, nuo kokios 23h prasideda keiksmai iki kokių 7 ryto. Tikrai joks mokslas nelenda galvon, kai mėgini tyloj susikaupti, bet iš viršaus, kaip koks švento Petro balsas griaudi: gyvenu chu*oj, geriau gyvensiu p**doj... nežinau ką daryti, kaip kiti kaimynai apsikenčia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pikta_teta: 19 sausio 2010 - 21:39