Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 61 dalis...

QUOTE(agnuzeb @ 2010 01 02, 23:29)
Vooooobana  blink.gif Nu cia tikriausiai visiems aisku kas siu metu skaitovo oskara pasiims  biggrin.gif Del pirklio oskaro, manau, kad gan rimtos varzoves jus su Luiziana esate  biggrin.gif



Del skaitovo oskaro manau Dolitle su Sofija5 pasivarzys dar biggrin.gif ,nes kiek zinau Sofija5 ar tik nelenkia su savo skaitymo tempais? rolleyes.gif O del pirkimo oskaro,tai gal as siemet atkrentu,manau Dolitle su Tutele kandidates tam biggrin.gif ,as siemet nevedziau tokiu sarasu,sunku suskaiciuoti kiek isigyjau,nebeimanoma,nes tikrai neatgaminsiu visu knygu,galiu sumaisyti ir praeitu metu pirkinius.Bet manau 100 tai bus tikrai,o kiek virs simto,tai jau nepaskaiciuosiu. tongue.gif


Na kagi bandau ir as pateikti metu suvestine:user posted image

Metu atradimas:user posted image

Jo Nesbø "Pentagrama" ir "Raudongurkle"
Oskaras Vaildas "Doriano Grejaus portretas"
Fred Vargas "Melynu skrituliu zmogus"
Baldacci "Zaidimas su laiku" ir "Lemtinga akimirka"

Patikusios:user posted image

Tess Gerritsen "Chirurgas" ir visi jo tesiniai...

Alvtegen "Geda" ir "Kalte" ir "Seselis"

Gyles Brandreth "Oskaras Vaildas ir žmogžudystės žvakių šviesoje "

Morton "Rivertono dvaro paslaptis"

B.Aubert "Keturi daktaro Marco sunus"

Peter James "Klasta ir viltis"

Dennis Lehane "Kuzdesiu sala" (nors buvau pabaigoje nusivilusi truputi,bet bendra isvada manau vistik,man prie patikusiu sita knyga,savotiska )

Nepatikusios:user posted image

M.H.Clark "Nieko geriau uz namus"

Doncova "Za vsemi zajcami"

Coben "Nekaltas"

Nei patiko,nei nepatiko,negaliu apibudinti,galbut pasakyciau nelabai mano skonio:user posted image

M.Fredriksson "Ana,Hana ir Johana"

Laurent Gaude "Skortu saule"

Savage "Firminas"

Nuograuza:user posted image

Jeane Bourin "Ismintingoji Eloiza" (klopedija,sorry blush2.gif )


Nebespejau siais metais perskaityti vienos pradetos Mopasano knygos,nes pries iseinant atostogu,pamirsau ja is darbo parsinesti namo,tad per sventes teko kita knyga trauktis is lentynu,nors ir tos nebespejau pabaigti,bet tai nenuograuzos,jas keliu i siuos metus...

Kazkas teiravosi kiek turiu uzskirtuku surinkusi,tai paskaiciavau -305 user posted image
Butent per siuos metus mano kolekcija taip smarkiai padidejo,ir tai ivyko musu forumieciu deka,esu labai labai dekinga visoms prisidejusioms prie mano kolekcijos pildymo user posted image










Papildyta:
Beje,mano didziausias metu praradimas,tai mano buves avataras user posted image,nes sena kompiuteri virusas suvalge,o su juo kartu ir mano avatarcika,be jo as kaip nesava verysad.gif ,labai man gaila jo,gal kas nors uzmatysite kur nors interneto platybese ji,tai labai prasau pasakykit man ...toks melynam fone buvo,su skaitancia mergina,na pamenat gal... verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo luiziana: 03 sausio 2010 - 03:50
QUOTE(luiziana @ 2010 01 03, 02:36)
Nu ir kam mazinti,jei perskaitai daugiau nei nusiperki biggrin.gif


beda ta, kad SAVO knygu perskaitau triskart maziau nei nusiperku biggrin.gif Skolintas ir bibliotekines tenka grauzt pirmiau. Del idomumo reiks paskaiciuot, kiek is tikruju tarp perskaitytu buvo savuju g.gif Tai geras daiktas uzrasiukai rolleyes.gif

Oi, gavosi tik 26 savos knygeles perskaitytos per metus blink.gif Aiskiai matau, kad turiu dvi bibliotekas be namu - miesto ir Sofijos5 biggrin.gif thumbup.gif
Taip kad reik sustot pirkt isvis, nes neskaitytu namie dviems metams uztektu is namu neiseinant.

Papildyta:
QUOTE(luiziana @ 2010 01 03, 03:47)
Del skaitovo oskaro manau Dolitle su Sofija5 pasivarzys dar  biggrin.gif ,nes kiek zinau Sofija5 ar tik nelenkia su savo skaitymo tempais?  rolleyes.gif 


oi, pasivarzys dar lotuliukas.gif Manau, jog Sofija5 mus nustebins biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saintlina: 03 sausio 2010 - 10:20
Visas knyges sveikinu su atėjusiais tigriuko metais 4u.gif daug gerų įspūdžių verčiant knygų lapus ir dar daugiau tikrovėje smile.gif

Dabar mano ataskaita smile.gif

2009 metais perskaičiau 68 knygas, mano knygų lentyną papildė tik 28 knygos.

Metų atradimai :

Nicholas Evans knygos (Takoskyra, Šuolis į ugnį, Arklių užkalbėtojas, Vilkų ratas surašiau nuo labiausiai patikusios) už sugebėjimą perkelti mane į vietas kuriose labai norėčiau pabūti, už malonų jausmą ir daug minčių užvertus paskutinius puslapius. Šiltos, paprastos knygos ...

Tess Gerritsen knygos ( Chirurgas ir visi jo tęsiniai, Kaulų sodas) už intrigą ir keletą medicininių žinių, už sugebėjimą nenusibosti smile.gif) ir taip pat už sugebėjimą taip įtraukti kad skaitau net rusų kalba !

Pasternak Boris "Daktaras Živago" už nuostabią istoriją, žinių spragos užpildymą !

"Rivertono dvaro paslaptis" "Tryliktoji pasaka" "Rebeka" už nukėlimą į senus laikus, atradimą tai kas nemaniau, kad man patinka smile.gif ačiū, savo rekomenduotojai 4u.gif

Didžiausias atradimas šis knygų klubas ir puikios jo merginos, be Jūsų tikrai praėję metai būtų buvę niūresni 4u.gif

Nusivylimo negaliu įvardinti, nes tikrai perskaičiau ne vieną tikrai šnypštinę knygą net ir mano akimis smile.gif

Metų graužtukai smile.gif Niffenegger Audrey "Keliautojo laiku žmona" - taip nuobodu, kad niekaip neprisiverčiau ... nors gal dar ...
Mills Mark Žiaurusis sodas ... gal kada nors tačiau... tiesiog nelipo

Pažadas šiems metams smile.gif (nors gal geriau nežadėti) tačiau sau tyliai pasižadu bandyti ir toliau skaityti anglų kalba ir gal kada aš pajusiu malonumą, nes viską suprasiu ! smile.gif



Atsakyti
Labas visoms knygų mylėtojoms 4u.gif Su Naujais Metais, lai jie būna kupini visa ko geriausio 4u.gif

Šiuos metus pradėjau A. Alexander knyga "Dzin šei paslaptys" smile.gif

Man visada labai patinka sausio mėn. pirmosios savaitės šiame skyrelyje cool.gif Patinka ir pačiai peržvelgti savo užrašus ir dar labiau domina kitų knygų mylėtojų perykščiai įspūdžiai bigsmile.gif

Aš pernai perskaičiau knygų lygiai tiek pat, kiek užpernai..į rekordus aišku netaikau - tik 56 knygos ax.gif Kaip bebūtų keista, bet dauguma tų knygų visiškos 'vidutinybės', greit išgaruosiančios iš mano galvos ir gan nemažai 'iškankintų' iki galo ax.gif

Kiek knygų perku, neskaičiuoju..bet nemanau, kad daug lyginant su kitomis skaitovėmis...gal apie 30-40 rolleyes.gif

Taigi mano nominacijos biggrin.gif :
Metų geriausia..labai labai labai ilgai svarsčiau ir pasirinkau
Romain Gary "Aušros pažadas"
Bet tai turbūt nieko nereiškia, nes ši knyga konkuravo su kitomis mano metų geriausiomis:
W. S. Maugham "Aistrų našta"
E. Ažaras (R. Gary) "Gyvenimas dar prieš akis"
J. Austen "Puikybė ir prietarai"
A. Amirezvani "Gėlių kraujas"
L. Gaude "Skortų saulė"
M. Binchy "Mokslo draugai"
K. Mc Clure "Veidmainių sala"


Metų nusivylimai..kaip jau minėjau šiais metais jų lyg ir visai nemažai..perskaičiau, bet kaži ar norėčiau kam rekomenduoti g.gif
Ypatingai man nepatikusios ir bandyčiau atkalbinti nuo skaitymo doh.gif biggrin.gif
P. Coelho "Brida"
T. Morrison "Mylima"
S. Gosling "Šnipas"
S. Plath "Stiklo gaubtas"
R. Bolano "Čilės noktiurnas"


Tikėjausi daugiau, tikėjausi netgi daug, bet neradau ko ieškojau šiose knygose ax.gif :
A. Kristof "Man tas pats"
T. Lindgren "Kamanių medus"
O. Sedar "Rožės balsas"
D. Setterfield "Tryliktoji pasaka"
I. Mac Ewan "Atpirkimas"
M. Innes "Cinamono miestas"


Metų nuograuža blush2.gif Įpusėta irpadėta šonan..
R. Gary "Toliau jūsų bilietas nebegalioja"

Praėjusių metų atradimai thumbup.gif ..parašysiu autorius, kurių knygos mane 'užkabino' ir noriu perskaityti tiek, kiek rasiu jų parašyta: W.S. Maugham, M. Binchy, R. Gary (kaip matau iš savo rašto, kad su išimtimis biggrin.gif Bet negali visos knygos būti geriausios biggrin.gif ), J. Austen ir 50/50 J. Picoult (atsipalaidavimui..su tam tikrom sąlygom...prilyginčiau P. Coelho populiarumui ir pan ax.gif )

Nemažai perskaičiau knygų susijusių su realiais gyvenimais, autobiografinių....bet jose buvo daug kančios, nedrįsčiau išvis kažkaip vertinti, nes kaip galima įvertinti svetimą gyvenimo patirtį. Visos man labai patiko..dar aiškiau supratau, kad gyvenu patogiai ir laimingai..
Atsakyti
QUOTE(Dolitlė @ 2010 01 02, 21:00)
Perskaičiau 101 knygą, o nusipirkau 250  blush2.gif
Oho! bigsmile.gif

QUOTE(Gemma @ 2010 01 03, 01:33)
ilindau tik trumpam pasidziaugti, kad Pegasas vel padare 40 knygu su 40 % nuolaida
Kažkaip niekas nepapuola "į akį" lens.gif.

QUOTE(luiziana @ 2010 01 03, 03:47)
Nuograuza:user posted image
Jeane Bourin "Ismintingoji Eloiza" (klopedija,sorry  blush2.gif )
***
Kazkas teiravosi kiek turiu uzskirtuku surinkusi,tai paskaiciavau -[b]305 [/color]
***
Beje,mano didziausias metu praradimas,tai mano buves avataras
Kuo Tu mane įtarinėji? Kompleksais?! lotuliukas.gif
***
Beveik norėčiau ir aš užsidegti tokia aistra. bigsmile.gif Peržiūrėjau savo turimus - mieli maži meno kūrinėliai thumbup.gif .
***
Turėsiu romeny. mirksiukas.gif

Antroji šių metų knyga - Tracy Chevalier Skaistusis mėlis. Perskaičiau, tiksliau, prarijau per du vakarus. Intriguojanti, įtaigi, lengvai skaitoma. Truputį istorijos, truputį nuotykių, truputį tragedijos, truputį daugiau meilės - visa, ko reikia, kad knyga patiktų, galėčiau daug kam rekomenduoti.
Man įspūdžio nepadarė, tiesiog trumpam atsijungiau. blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klopedija: 03 sausio 2010 - 12:26
QUOTE(luiziana @ 2010 01 03, 03:47)

Metu atradimas:user posted image

Jo Nesbø "Pentagrama" ir "Raudongurkle"
Oskaras Vaildas "Doriano Grejaus portretas"
Tess Gerritsen "Chirurgas" ir visi jo tesiniai...
Fred Vargas "Melynu skrituliu zmogus"
Baldacci "Zaidimas su laiku" ir "Lemtinga akimirka"


Truputi pataisau,ne ten priskyriau vakar-Tess Gerritsen perkeliu prie atradimu thumbup.gif ,mielai ja ir toliau skaitysiu,kad jau atradau toki medicinini lobi biggrin.gif man atradimas ne vien pati Gerritsen,bet ir medicininio pobudzio trileris,nesu medikie,bet pasirodo apie tai skaityti labai patinka thumbup.gif

QUOTE(Rasma @ 2010 01 03, 12:12)

Praėjusių metų atradimai thumbup.gif  ..parašysiu autorius, kurių knygos mane 'užkabino' ir noriu perskaityti tiek, kiek rasiu jų parašyta: W.S. Maugham, M. Binchy, R. Gary (kaip matau iš savo rašto, kad su išimtimis biggrin.gif Bet negali visos knygos būti geriausios biggrin.gif ), J. Austen ir 50/50 J. Picoult (atsipalaidavimui..su tam tikrom sąlygom...prilyginčiau P. Coelho populiarumui ir pan ax.gif )



O kodel nepaminejai Philipa Gregory,regis rasei,kad ji tave uzkabino ir nori skaityti visas jos knygas? Nes pasikliaudama tavimi ir as gi prisipirkau doh.gif (nu viena pirkau,dar pora gavau dovanu nuo tuteles wub.gif ) ,nors buvau visiskai tom jos knygoms salta,neturejau jokio noro ju pirktis,bet pamenu itikinai mane biggrin.gif ,tik dar neperskaiciau,nezinau ar prilips biggrin.gif bus matyt siemet lotuliukas.gif

QUOTE(klopedija @ 2010 01 03, 12:22)

1.Kuo Tu mane įtarinėji? Kompleksais?!  lotuliukas.gif
***
2.Beveik norėčiau ir aš užsidegti tokia aistra.  bigsmile.gif  Peržiūrėjau savo turimus - mieli maži meno kūrinėliai  thumbup.gif .
***
3.Turėsiu romenymirksiukas.gif


1.Niekuo ax.gif Cia man gal kompleksas,kad pasiskolinau ir nepatiko blush2.gif
2.Galiu padeti tongue.gif
3.Aciu,bet manau as pati jau greit atrasiu,nes prisiminiau,kad turiu gera iproti viska i diskus susikelti biggrin.gif man regis turi buti irasyta i kazkuri diska,eisiu ieskot.
Atsakyti
QUOTE(luiziana @ 2010 01 03, 13:20)
O kodel nepaminejai Philipa Gregory,regis rasei,kad ji tave uzkabino ir nori skaityti visas jos knygas?

O todėl, kad Phillipa Gregory jau 'senas' atradimas biggrin.gif Pirmąkart mano atrasta 2008 metais tongue.gif Nesikartojau mirksiukas.gif Kalbėjau tik apie 2009 metus, ką pirmąkart iš šių autorių pernai perskaičiau.
O P. Gregory turiu beveik visas knygas drinks_cheers.gif (trūksta tik 2-ų pačių naujausių ax.gif )
Atsakyti
Metus pradėjau su labai nebloga knyga:
Ko gero pastarojo meto knygių skyrelio labiausiai skaitoma Ken Mcclure "Veidmainių sala".

Skaičiau vakar iki pusės 3. Įtraukė, labai papiktino, bet ir galutinai įtikino, kad mūsų pasaulį, mūsų sveikatą valdo didelių žmonių dideli pinigai. Paskaičiusi autoriaus žodį gale buvau beveik priblokšta blink.gif Nesvarbu, kad knygoje pūslės uždegimas(ko gero daug ką atiduočiau, kad autoriaus atradimas būtų pripažintas) pavirto vėžiu.
Ilgesnio atsiliepimo nerašysiu, nes ši knyga jau daug kartų minėta. Pacituosiu ištrauką, kuri manau atskleidžia visą knygos esmę ir mūsų pačių beviltiškumą mirties akivaizdoje:

" Teisinga būtų padėti mamai užbaigti kančias. Jos neįmanoma išgydyti, o medikams rūpi tik kuo ilgiau išlaikyti ją gyvą, kad skaičiai jų suvestinėse atrodytų gražiau. Gydymo sėkmė matuojama ne gyvenimo kokybe, o medikų pasiekta gyvenimo trukme. Tačiau jų lentelėse nereikia užpildyti skausmo ir pažeminimo skilčių. Jų ten tiesiog nėra "
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Forget The Pain: 03 sausio 2010 - 13:42
Pagaliau ir as suskaiciavau savo praejusiu metu skaitinius smile.gif

Perskaiciau nedaug, tik 47 grozines literaturos knygas (profesines lit neskaiciavau) smile.gif. sunku isskirti pacias paciausias, bet pasistengsiu smile.gif :

Metų autoriai - atradimai J.Updike, H.Mankell, S.Rushdie

Labiausiai sujaudinusi ir itikinusi N.Kazandzakio "Paskutinis gundymas"

Metų ypatingiausia D.Kalinauskaitės "Niekada nežinai" .

Maloniai nustebinusi K.Sabaliauskaitės "Silva rerum" ir E.Cinzo "Raudonojo arklio vasata.Trys liudesio dienos". šios knygos atgaivino vilti manyje, kad ir lietuviai sugeba neblogai parašyti. taip pat W.S.Maugham "Aistrų našta", kuri paskatino vel grižti prie šio rašytojo smile.gif

Knygos, kurios bloške i paauglyste ir leido vel pasvajoti ir atsipalaiduoti S.Meyers "Sauelydzio " saga

Nuograuzos :
S.Beuman "Likimas"
E.Bronte "Vėtrų kalnas" - tačiau prie jos grisiu. jauciu, kad neivertinau ir nelaiku papuole i rankas
H.hetche "Arbogasto byla"

Nusprendziau siemet skaityti siek tiek daugiau lietuviu autoriu kuriniu smile.gif ir iveikti bent vieną, (ar bent jau gerokai pasistumeti ) knyga anglu kalba blush2.gif

Aciu mielosios, kad esate 4u.gif jusu deka jau ir vel pailgejo norimu perskaityti knygu sarasas thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saule^: 03 sausio 2010 - 13:50
Su Naujaisiais Metais, mielosios knygės! Pasiilgau jūsų per atostogas! 4u.gif Linkiu visoms laimingų, sėkmingų ir gerom knygom turtingų 2010-ųjų metų!

Skubu pateikti ir praėjusių metų ataskaitą... ax.gif

2009-ieji metai buvo labai turtingi geromis knygomis, o nusivylimų buvo tikrai nedaug. Gausiai ir sėkmingai naudojausi ir šio knygų klubo rekomendacijomis - ačiū jums! 4u.gif

Per metus perskaičiau 78 knygas, daugumą jų - anglų kalba, nors stengiausi "draugauti" ir su lietuvių autorių knygomis, jų perskaičiau 9, plius dar po keletą rusiškų ir olandiškų (skaitymo olandiškai įgūdžius vis dar tobulinu, o rusiškųjų mėginu kaip nors nepamiršti ax.gif). Įsigijau apie 80 knygų (neregistruoju, ką ir kada perku, bet turiu dar neskaitytų knygų sąrašą, kuris per metus nė kiek nepatrumpėjo).

Metų knyga:

A.S.Byatt "Apsėdimas" (Possession). Nuostabi, paini, paslaptinga, viliojanti... seniai tokią buvau skaičiusi.

Lietuviškų Metų knygų trejetukas:

Danutė Kalinauskaitė "Niekada nežinai",
Judita Vaičiūnaitė "Vaikystės veidrodyje",
Dalia Urnevičiūtė "Leona".
Visas tris knygas galėčiau apibūdinti vienu žodžiu: "žavu". Nors jos labai skirtingos.

Metų atradimai:

Albert Camus ("Svetimas" ir ypač "Maras"),
Virginia Woolf ("Mrs Dalloway", "Melymbrosia"),
Marcel Proust ("Svano pusėje"),
Truman Capote ("Pusryčiai pas Tifanį", "Kelionių eskizai" ir ypač "Žolės arfa").
Autoriai labai skirtingi, bet jie visi man sukėlė priklausomybės sindromą - "užkibau", "susirgau" ir noriu dar, dar, dar!

Dar keletas puikių knygų, pralaimėjusių kovą dėl "Metų knygos" ar "Metų atradimo" titulo, tačiau be jų mano skaitymo metai būtų buvę žymiai skurdesni:

Andrei Makine "Prancūziškasis testamentas"
Jean Rhys "Plati Sargaso jūra"
Kurt Vonnegut "Titano sirenos"
Aravind Adiga "Baltasis tigras"
Asne Seierstad "Grozno angelas"
Per Petterson "Vogti arklius"
Harry Mulisch "Dvi moterys"

Metų nusivylimai:

Jodi Picoult "Nykstantys pavidalai". Pigaus popsinio stiliaus ir turinio knyga, parašyta pagal blogiausias creative writing tradicijas.
Charles Bukowski "Paštas". Alkoholizmas ir grafomanija - vienintelės šios knygos sukeltos asociacijos.

Metų nuograužos:

Jean Plaidy "Plantagenetų preliudas". Negrabus stilius, skurdus žodynas, nuobodu... O tikėjausi atrasti dar vieną istorinių romanų rašytoją.
Arnon Grunberg "Sunkūs pirmadieniai". Po "Tirzos" buvau užsidegusi perskaityti visas kitas Grunbergo knygas, bet ši debiutinė jo knyga mane taip nuvylė, kad nepajėgiau jos net įpusėti. Ir nežinau, ar Grunbergas čia kaltas, ar tiesiog ši knyga netinkamu laiku man į rankas pakliuvo.

Pažadai 2010-iesiems (tikiuosi tesėti bent vieną...):

pratęsti pažintį su šiuolaikine lietuvių literatūra,
pradėti skaityti prancūziškai (nesvarbu ką, nors ir komiksus, bet pradėti... ax.gif ).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurzole: 03 sausio 2010 - 14:02
QUOTE(Jurzole @ 2010 01 03, 14:00)
1. Aravind Adiga "Baltasis tigras"
2. Asne Seierstad "Grozno angelas"

1. Labai norėjau nusipirkti ir dabar pasižymiu į savo sąrašus kaip teigiamai apibūdintą thumbup.gif
2. Ar šią kygą skaitei lietuvių kalba? g.gif Turbūt ne...negali būti, kad būčiau 'pražiūrėjusi' unsure.gif Labai norėčiau perskaityti..labai labai cool.gif

O aš pamiršau metų pažadą doh.gif Na, bet kartu su visomis 'karktelsiu', kad reiktų perskaityti nors vieną knygą anglų kalba cool.gif Anksčiau kasmet skaitydavau ir ne po vieną, taip tobulindama savo netikusius kalbos įgudžiūs, o šiemet va ir apsileidau blush2.gif
Atsakyti
Demesio! Demesio! Demesio! mirksiukas.gif Norincius dalyvauti diskusijoje apie Camus "Svetimas" prasome uzsukti i Literaturini salona 4u.gif

QUOTE(luiziana @ 2010 01 03, 03:47)
Beje,mano didziausias metu praradimas,tai mano buves avataras user posted image,nes sena kompiuteri virusas suvalge,o su juo kartu ir mano avatarcika,be jo as kaip nesava  verysad.gif ,labai man gaila jo,gal kas nors uzmatysite kur nors interneto platybese ji,tai labai prasau pasakykit man ...toks melynam fone buvo,su skaitancia mergina,na pamenat gal... verysad.gif

Tavo avataras tebegyvuoja musu naujojoje svetaineje - vadinasi, as ji kazkur turiu savo kompiuteryje. Einu ieskoti! 4u.gif

QUOTE(agnuzeb @ 2010 01 02, 23:29)
Ir dar siulyciau Oskara iteikti Savunei, Anei, Darbingai ir Baltai uz naujus, gaivius vejus musu forume  mirksiukas.gif Nors kartais tie vejai gal ir drumsti budavo  biggrin.gif

Pritariu! drinks_cheers.gif
Atsakyti