Įkraunama...
Įkraunama...

Elektros instaliacijos keitimas

Man irgi patarimo reiktu:

Tipinis daugiabutis, vonioje ir virtuveje siuo metu naujai pakeista el. instaliacija. Is el. irengimu pastoviai naudojama: saldytuvas, orkaite,skalbimo masina, tv bei pc. Vienu metu viskas sujungta nebuna.
Iskilo klausimas - Ar uztenka esancios 3kw galios ar didinti? Nes elektrikas sako,kad uzteks, kadangi virykle dujine, el.virdulio nenaudojam,tai ir 3kw uztenka g.gif
Atsakyti
Labas, gal kas jau praejot visus kryziaus kelius, patarsite kur susipirkti gerus kokybiskus, geromis kainomis jungiklius, rozetes ir viska kitka, kas reikalinga keiciant bute senus aliuminius laidus ir el. Instaliacija? Gal kas esat susideja kazka ir labai nusivyle, butu idomu irgi ant ko "neuzsirauti" smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Smalsusis @ 2015 03 05, 21:21)
Pradėkim nuo skaitiklio, jis turi būti laisvai prieinamoje vietoje, kad bet kurio metu galėtų inspektorius patikrinti. Todėl nemanau, kad leis statyt rūsyje. Aišku viskas priklauso nuo konkrečio situacijos.
Nuo išduotu sąlygų nukrypti negalima, geriau yra jas patikslint iki darant, negu po to įrodinėti, kad ne "kupranugaris" esi.
Kad mano bustas priims atliktus darbus tikiu, o vat su Lesto yra biški kitaip. Jums išduotose pasijungimo sąlyguose turi būti punktas: pateikti pažymą iš VEI, kad įrenginiai (atlikti darbai) atitinka norminius aktus. Kad gauti pažymą iš VEI, jiems reiks pateikti matavimo protokolus, o čia jau reikia atestuotos įmonės.

Ačiū labai. Dėl skaitiklio šian pasiaiškinau, tikrai, į privatų rūsį negalima.
LESTO sąlygose radau apie VEI pažymą ir atitikimą. Jei Jūs iš Vilniaus ir atstovaujate atestuotą įmonę, gal galėtumėt atsiųsti kontaktus į a.ž. Ačiū.

Papildyta:
QUOTE(Darmin @ 2015 03 05, 21:54)
Man irgi patarimo reiktu:

Tipinis daugiabutis, vonioje ir virtuveje siuo metu naujai pakeista el. instaliacija. Is el. irengimu pastoviai naudojama: saldytuvas, orkaite,skalbimo masina, tv bei pc. Vienu metu viskas sujungta nebuna.
Iskilo klausimas -  Ar uztenka esancios 3kw galios ar didinti? Nes elektrikas sako,kad uzteks, kadangi virykle dujine, el.virdulio nenaudojam,tai ir 3kw uztenka  g.gif


Šiaip ne viską išvardinit turbūt - fenas, gartraukis, siurblys ir pan. Mano buitiniu suopračiu, jei įjungus prietaisus lemputės nemirkčioja, saugiklių neišmuša - galios pakanka.
Daugiabutyje gali būti problematiška pasididinti galią. Bet jei norisi ir smalsu, galima kreiptis dėl galios padidinimo sąlygų, tada bus aišku, ar galima ir kiek kainuos. Jei kosmosas, darytis niekas neverčia. Viskas tvarkosi internetu per manoelektra.lt.
Atsakyti
Sveiki,
mes senos statybos bute prieš 5m. darėme kapitalinį remontą ir visame bute pakeitėme elektros įvadą nuo elektros skydinės (įvadas liko senas).
Dabar pradėjo dinginėti elektra ir svyla laida pagrindiniame įvade, įjungus tik skalbimo mašiną (anksčiau dingdavo, tik jeigu būdavo įjungtas šaldytuvas, skalbimo mašina, indaplovė ir dar siublys). Skambinome į Lesto sako, kad jiems priklauso tik skaitliukai.
Gal žinote ar privalo namo bendrija tvarkyti, ar čia pačių savininkų reikalas?
Atsakyti
man aktualus klausimas, i kokia suma orientuotis norint pakeisti sena elektros instaliacija standartiniame 3 k.bute g.gif
Atsakyti
smile.gif+2015 07 04, 06:59-->
QUOTE(Bridz smile.gif @ 2015 07 04, 06:59)
man aktualus klausimas, i kokia suma orientuotis norint pakeisti sena elektros instaliacija standartiniame 3 k.bute  g.gif

kad jau niekas neatrase man, tai as pasidalinsiu savo patirtimi. kvieciausi du elektrikus, vienas atejo per daug nesidomedamas ko norim is karto pasake savo ''stafke''-1000eu. , kitas paisesi kamabriu isplanavima, deliojom rozetes, jungiklius, kur sviestuvai visi lubiniai kabes ir pan,uztrukom apie pora valandu doh.gif , po keliu dienu gavom paskaiciavima 930 eu jei per lubas ir 1050 eu.jei per grindis g.gif
Atsakyti
QUOTE(Kozete @ 2015 05 22, 13:37)
Sveiki,
mes senos statybos bute prieš 5m. darėme kapitalinį remontą ir visame bute pakeitėme elektros įvadą nuo elektros skydinės (įvadas liko senas).
Dabar pradėjo dinginėti elektra ir svyla laida pagrindiniame įvade, įjungus tik skalbimo mašiną (anksčiau dingdavo, tik jeigu būdavo įjungtas šaldytuvas, skalbimo mašina, indaplovė ir dar siublys). Skambinome į Lesto sako, kad jiems priklauso tik skaitliukai.
Gal žinote ar privalo namo bendrija tvarkyti, ar čia pačių savininkų reikalas?


reikėjo jums 16 amperų saugiklių
Atsakyti
QUOTE(Kozete @ 2015 05 22, 14:37)
Sveiki,
mes senos statybos bute prieš 5m. darėme kapitalinį remontą ir visame bute pakeitėme elektros įvadą nuo elektros skydinės (įvadas liko senas).
Dabar pradėjo dinginėti elektra ir svyla laida pagrindiniame įvade, įjungus tik skalbimo mašiną (anksčiau dingdavo, tik jeigu būdavo įjungtas šaldytuvas, skalbimo mašina, indaplovė ir dar siublys). Skambinome į Lesto sako, kad jiems priklauso tik skaitliukai.
Gal žinote ar privalo namo bendrija tvarkyti, ar čia pačių savininkų reikalas?


tvarko arba bendrija arba patys ....
Atsakyti
Sveiki visi,

Gal galetu man kas nors suprantantis paaiskinti, papasakoti, kaip susitvarkyti elektros instaliacija apstatytame bute. Mane pradejo atkalbineti, kad sugadinsiu ir baldus, ir daiktus, nes bus be proto daug dulkiu. Butas senas, blokinis. cool.gif Gal yra kazkoks variantas, kad pjaustant sienas butas nepavirstu i sacharos dykuma unsure.gif ?
Atsakyti
QUOTE(RUDOJI @ 2015 08 15, 15:13)
Sveiki visi,

Gal galetu man kas nors suprantantis paaiskinti, papasakoti, kaip susitvarkyti elektros instaliacija apstatytame bute. Mane pradejo atkalbineti, kad sugadinsiu ir baldus, ir daiktus, nes bus be proto daug dulkiu. Butas senas, blokinis.  cool.gif Gal yra kazkoks variantas, kad pjaustant sienas butas nepavirstu i sacharos dykuma unsure.gif ?

Man rodos, tokie dalykai daromi tik remontuojant - sienos bus sudarkytos, reikės tinkuot, glaistyt i t. t.
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2015 08 15, 16:42)
Man rodos, tokie dalykai daromi tik remontuojant - sienos bus sudarkytos, reikės tinkuot, glaistyt i t. t.


Tiek tai suprantu 4u.gif Bet nejaugi nebuna zmoniu daranciu remontu gyvenant bute, niekur is jo nesikraustant. Juk neisveza viso turto. Vat ir butu idomi nuomone, patirtis tu, kurie tvarkesi elektra jau gyvendami buti. Atejo laikas, pribrendo ir t.t. Reikia tvarkyti, norisi neisdarkyti be reikalo. Todel domiuosi, kokie yra imanomi budai. Kazka girdejau apie pjovima tu grioveliu su siurbliu (prie to aparaciuko tvirtinasi), bet nezinau ar veiksminga, ar visgi tas pats s gaunasi. Tada kazkas kazkur minejo, kad yra kazkokie dregnai ar kaip ten pjaunantys... Zodziu, labai laukiu patirties zinanciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(RUDOJI @ 2015 08 15, 23:21)
Tiek tai suprantu  4u.gif Bet nejaugi nebuna zmoniu daranciu remontu gyvenant bute, niekur is jo nesikraustant. Juk neisveza viso turto. Vat ir butu idomi nuomone, patirtis tu, kurie tvarkesi elektra jau gyvendami buti. Atejo laikas, pribrendo ir t.t. Reikia tvarkyti, norisi neisdarkyti be reikalo. Todel domiuosi, kokie yra imanomi budai. Kazka girdejau apie pjovima tu grioveliu su siurbliu (prie to aparaciuko tvirtinasi), bet nezinau ar veiksminga, ar visgi tas pats s gaunasi. Tada kazkas kazkur minejo, kad yra kazkokie dregnai ar kaip ten pjaunantys... Zodziu, labai laukiu patirties zinanciu 4u.gif

Aišku, kad daro gyvendami bute, viena kambarį atlaisvina ir pirmyn. Kas link dulkių tai jų bet kokių atveju bus. Sienas pjaustant su aparačiuku (pjaustyklė+siurblys) dulkiu buna minimaliai, bet jų vistiek buna ir ne tik pjaustant.
Taip remontą darant, reikia izoliuot remontuojama kambarį ir pasamdyt gerus meistrus, kad procesas vyktu greitai ir kokybiškai. Kitu atveju dulkes ir pats remontas taps Jūsų gyvenimo dalimi smile.gif
Atsakyti