Įkraunama...
Įkraunama...

Daržovių ir vaisių džiovinimas

QUOTE(snaigute @ 2015 07 17, 08:43)
Šiais metais užderėjo vyšnios, todėl galvoju pasidžiovinti vyšnių. Gal kas bandėte jas džiovinti?  ax.gif Kaip sekėsi?

Aš šiemet eksperimentavau džiovindama vyšnias. Išėmiau kauliukus, o vyšnias apipyliau cukrumi ir per naktį palaikiau (smaližių šeima, tai todėl su cukrumi). Susidariusį sirupą ryte nupyliau, o vyšnias džiovinau orkaitėje. Išdžiuvusios gavosi skanumėlis biggrin.gif
Atsakyti
Džiovinau jau ir aš vyšnias, bet šiuo kartu be cukraus, na ir, žinoma, be kauliukų smile.gif. Vyšnios buvo gerai prinokusios, tai ir cukriuko nepasigedome smile.gif, bet galima bus pabandyt ir su cukrumi. Džiovinau džiovyklėlėje. Džiūva ilgokai, bet ko nepadarysi iš smalsumo smile.gif
Atsakyti
Gal kas turite tokį džiovintuvą, domina atsiliepimai ax.gif

http://pigu.lt/vaisi...amp;mid=8710545
Atsakyti
Sveikutes.teta atveze cili pipiriuku.ir nzn ka daryti.kaip galima juos dziovinti ar deti i saldikli?
Atsakyti
QUOTE(zara** @ 2015 08 28, 09:01)
Sveikutes.teta atveze cili pipiriuku.ir nzn ka daryti.kaip galima juos dziovinti ar deti i saldikli?


Jei tie nedideli, tai aš su adata suveriu ant siūlo, ir pakabinu kur nors, greit išdžiūna, ir labai gerai naudojasi smile.gif
Atsakyti
Obuolius gana sėkmingai džiovinu elektrinėje orkaitėje. Nereikia jokių džiovyklų. Nuo labai seno šaldytuvo Minsk pasilikau lentynėles, jos tokios metalinės, retos. Vyras man jas pritaikė naujoje orkaitėje, sutrumpino kiek, tai tris padėkliukus apkraunu obuoliukais, padedu ant orkaitės lentynų. Ventiliacija gera, džiūsta greitai, pigiai... Dureles orkaitės palieku pravertas, į tarpą įdedu medinį šaukštą, palieku 50 laipsnių temp. mirksiukas.gif


user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silsta: 15 rugsėjo 2015 - 19:37
Labai prašau pasidalinti receptais, kaip toliau elgtis su džiovintais pomidorais? Internete radau visokių pasiūlymų, bet norėtųsi išgirsti paprastai ir konkrečiai smile.gif ar sterilizuojate, o gal nebūtina?
Atsakyti
QUOTE(snaige4 @ 2015 09 15, 22:09)
Labai prašau pasidalinti receptais, kaip toliau elgtis su džiovintais pomidorais? Internete radau visokių pasiūlymų, bet norėtųsi išgirsti paprastai ir konkrečiai  smile.gif ar sterilizuojate, o gal nebūtina?


pasterizuoji (ne sterilizuoj) su alyvuogių aliejum, kai juos nori tokius užkandžiams naudoti, o sausus džiovintus laikai troškiniams, sriuboms. Kaip vartojate, taip ir darykite.
Atsakyti