Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

[quote=radastele,2006 01 14, 22:08]
Labas Amalia! Stai kur mes susitikom. O kaip vadinasi raugas vokiskai?
nors as ne Amalia bet galiu pasakyt kaip vadinasi raugas vokiskai:

Sauerteig - buna trocken arba natur,

galima nusipirkti vokietijoje beveik visose didelese maisto paduotuvese arba reformhaus

siuo metu ir as noriu pabandyt issikept namines duonos tokios kaip kazkada teko valgyt keptos mano vienos tetos kuri dabar jau a.a. bandysiu pasitelkus sitam forume rastus receptus ir duonos kepykle na tesla maisyt ir kildint gal nereikes taip ilgai su rankom minkyt.

o siaip tai labai semingai kepam duona, gyvendama vokietije pasiilgstu na tos lietuviskos duonos. nors pati duonineje dirbu vis tiek kepu kartais namuose sau duonos tipo lietuviskos. Patys geriausi misiniai kuriuos teko isbandyt tai pirkti aldi, tik as biski sulietuvinu na vienam duonos maisymui idedu sauksta cukraus(del rugimo) ir sauksteli kmynu. kmynus vokietijoje perku vaistineje, nes reformhause arba prieskoniu skyriuje brangoki, o vaistinej pats sykis.

Jurgita
Atsakyti
QUOTE(radastele @ 2006 01 14, 21:08)
Labas Amalia! Stai kur mes susitikom. O kaip vadinasi raugas vokiskai?

Na, cia kaip 1000km nuvaziavus kaimyna kai sutinki smile.gif Apie rauga Jurga jau viska paaiskino, as perku reformhaus miltelini, man labiau patinka. Vietoj vandens, kai laiko turiu, uzsiplikau kmynu arbata. Prieskoniu misini susistatau pati, nes perkame yra anyziu, kuriu nemegstu.Imu pankoliu (maiseli ju arbatos), kmynu ir kalendru, pagrudu ir turiu.


QUOTE(jurga7 @ 2006 01 16, 14:48)
bigsmile.gif siaip tai labai semingai kepam duona, gyvendama vokietije pasiilgstu na tos lietuviskos duonos. nors pati duonineje dirbu vis tiek kepu kartais namuose sau duonos tipo lietuviskos. Patys geriausi misiniai kuriuos teko isbandyt tai pirkti aldi, tik as biski sulietuvinu na vienam duonos maisymui idedu sauksta cukraus(del rugimo) ir sauksteli kmynu.

Na tai Tu tikras atradimas, gali visomis kepimo paslaptimis pasidalinti 4u.gif Man is gatavu tai Lidl "rustikales vollkorn" ir visur gaunamas Diamant "Roggen vollkorn" labiausiai lietuviska primena. Tik man cukraus tai negalima, todel pati ir kepu.
Gal lietuvaiciu nepapiktinsim vokitkos apie savo aktualijas kalbedamos? Nors jei globalizacija tokiais tempais zingsniuos, uzplus tie patys supermarketai ir Lietuva, pranyks visi regionaliniai skanumynai su lietuviska duonele priesaky...
Atsakyti
QUOTE(*mamyte* @ 2005 03 17, 20:28)
Sveikutes  4u.gif .Kiek esu bandzius , tai juodos duonos namuose nepavyksta issikept , o raugo nusipirkt tikrai nerasiu  .Jau metai laiko kaip kepu namuose su kepimo aparatu duona .Panasi i Palangos  thumbup.gif .Bandysiu receptuka parasyt.
    Kaip norma naudoju indeli , kuris buvo pridetas prie kepimo aparato -
1 indelis = 250 ml

          *mamytės* duonelė

  Plikinys :

1 indelis kvietiniu miltu
2 saukstai kmynu
1 saukstas linu semenu(jeigu norite)
300 ml verdancio vandens
 

    Miltus , kmynus , semenis supilame i gilu dubeni ir uzplikome verdanciu vandeniu.Labai gerai ismaisome , kad neliktu gumuliuku - sunku , bet reikia  mirksiukas.gif .Laukiam apie puse valandos , kol atsala plikinys,Jis gali buti siltas , bet nekarstas .

    Maisymas ir kepimas :

1 indelis ruginiu miltu ( galima ruginius per puse maisyti su nesijotais)
3 - 4 indeliai kvietiniu miltu
1 indelis silto vandens
1 saukstas druskos
2 saukstai  cukraus
2 saukstai sausu mieliu
2 saukstai saulegrazu

  Atvesusi plikini dedame i kepimo aparata , ipilame vandeni , ruginius miltus .Ijungiame maisymo programa (pas mane nr. 8) , besimaisant pilame saulegrazas , 1 indeli kvietiniu miltu , druska , cukru , sausas mieles.Poto pilame dar du indelius kvietiniu miltu .Kai gerai issimaiso - ziurim kokia tesla- jei skystoka , limpanti dar ipilame miltu is paskutinio 6 indelio ( gaunasi viso 6 indeliai miltu : plikinyje 1 + ruginiai miltai 1 + 3-4 kvietiniu miltu).Kai baigiasi maisymas , paslapiname ranka ir apglostome teslos virsu , kad graziai kiltu.Kai tesla iskyla iki kepimo formos virsaus , nustatome kepimo programa - kepame 2 valandas(pas mane nr. 12).

  Kai duona iskepa , isimame is formos , dedame ant kokiu nors groteliu , apipurskaime vandeniu ir uzdengiame ranksluosteliu.Skanaus  4u.gif

  Gal aiskiai parasiau  blush2.gif  , jei kyla klausimu - klauskit  mirksiukas.gif .

  Ir ismokykit mane kepti juoda rugine duona.Amalia
   
  , parasyk raugo receptuka  wub.gif .O tai as kai prirauginau , tai gavosi duona ir degtine kartu  doh.gif .Perrugo  biggrin.gif .


Kepiau sita duonyte thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif .Kepiau tokiame moliniame inde su dangciu (Römertopf). Labai skani gavosi, neikiek neisdziuvo. tongue.gif
Atsakyti
Gal kas turite elektrine duonkepe?Butu idomu suzinoti, gal turite kokiu receptu ?o gal geru patarimu, kaip ja naudotis?
Atsakyti
QUOTE(abuza @ 2006 07 08, 19:53)
Gal kas turite elektrine duonkepe?Butu idomu suzinoti, gal turite kokiu receptu ?o gal geru patarimu, kaip ja naudotis?

Turiu ir laiks nuo laiko kepu joje. Svarbiausias skirtumas - tešla turi būti kiek skystesnė, negu kepant orkaitėje, o šiaip viskas tas pats. Nors ji atseit ir minko, aš tešlą arba sumaišau atskirai ir dedu tik kildinimui, arba pamaišau medinio šaukšto kotu ten viską subėrusi - man taip kažkaip patikimiau. Nors rašoma, kad riebaluoti nereikia, aš indo šonus po paskutinio maišymo patepu sviestu ir įberiu avižinių dribsnių. Mat aš tešlą vistiek išimu, pašalinti maišytuvo sparneliui, nes nepatinka nuo jo liekanti didelė skylė kepaliuke . Iškepusią duoną trumpam pakišu po grilium, kad viršus paruduotų. O receptų pasižiūrėk skyrely "kaip pačiam išsikepti duoną", turėtų būti gerokai apačion nusikraustęs, ten mamos ne vieną buvo parašiusios.Tiesa, jokiu būdu negalima tešlos perdaug prikrauti, kad per viršų neišliptų, aš kepu iš pusės kilo miltų ir 350-400ml vandens, priklausomai nuo recepto. Aš pati kepu tik ruginę, šiek tiek kviečių imaišydama, kad geriau kiltų. Kvapui įberiu žiupsnį maltų kalendrų ir kmynų, kartais ir pankolių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Amalia: 09 liepos 2006 - 10:45
mes dar neturime, bet norime isigyti, nes kaimyne turi ir mums iskepe duonos thumbup.gif nusprendem, kad ir mums reikia issigyti ja. Ko nori to pridedi - saulegrazu ar riesutu ar dripsniu... o receptai tai buna prie duonkepes prideti,ivairiausiu receptu yra thumbup.gif
Atsakyti
As pirkau duonkepe maximoj uz 129 lt. Instrukcija lietuviskai yra, o stai recepati neisversti verysad.gif , todel ir klausiu, gal kas kokiu zino biggrin.gif
Atsakyti
Na tai as Tau isversiu is saviskio, kol skalbianke maskatuoja:
1.Balta duona
vandens ar pievo 300ml, sviesto/margarino puantro sauksto, druskos saukstelis, cukraus saukstas, miltu 550 tipo 540g, sausu mieliu pokelis (skirtas 500g miltu) Programa - normal
2.Razinu duona
vandens/pieno 350ml, marg/sviesto 1,5 sauksto, druskos saukstelis, cukraus 2 saukstai, miltu 405 tipo 540g, sausu mieliu pokelis, razinu 100g, kapotu riesutu 3 saukstai, progr. normal
3.viso grudo duona
vandens 300ml, marg/sviesto 1,5v.s. 1 kiausinisa, druskos 1 a.s. cukraus 2a.s., miltu t.1050 360g, viso grudo miltu 180g, sausu mieliu 1p., progr. viso grudo
4.pasuku duona
pasuku 300ml, mar/sviesto 1,5v.s., druskos 1a.s., cukraus 2 v.s., miltu t.1050 540g, sausu mieliu 1p., progr. normal
5.Cibuline duona
vandens 250ml, marg/sviesto 1 v.s.,druskos 1.a.s., cukraus 2v.s., 1 supiaustytas didelis cibulis , miltu t.1050 540g, s.mieliu 1p. Programa - normal arba ultra greit
6. septyniu rusiu grudu
vandens 300ml, marg/sv. 1,5v.s., druskos 1a.s., cukraus2,5v.s., miltu tipo1150 240g, viso grudo miltu 240g,, 7 grudu dribsniu 60g, s. mieliu 1pok.. progr. viso grudo
7.Saulegrazu duona
vandens 350ml, sviesto 1a.s.,miltu t.550 54og, saulegrazu 5 saukstai, druskos 1a.s., cukraus 1v.s., progr. normal
8. kaimiska duona
pieno 300ml,marg/sviesto 2 saukstai, druskos 1,5a.s.,cuktraus 1,5a.s., miltu t.1050 540g, s.mieliu 1p., prorrama normal, greitai, ultra greitai
9.Duona su raugu
sauso raugo 5og, wandens 350ml, marg/sviesto 1,5v.s., druskos 3a.s., cukraus 2v.s., 1150miltu 180g, 1050miltu 360g, s.mieliu puse pokelio, progr. normal
a.s. = saukstelis, v.s.=saukstas, visa kita isverciau. Pati nekepu ne pagal viena, kepu su raugu, be cukraus, is ruginiu miltu, nes tokios duonos pas mus sunku gauti. Tarp kitko, cibuli as pakepinciau. Mes perkam cibulines bandeles, tai gabaliukai tesloje parude buna, pati nekepu, nezinau, man tik taip atrodo. Miltu tipai duoti tokie, kaip pas mus. 405 yra kasdien naudojami, 1150 ar 1050 duonai kepti, ka ten as zinau. Imu, ka turiu, is visu gaunasi.
Viskas dedama pagal recepte nurodyta eile. Programos mano automate:
1- normal, 2- balta duona 3 - viso grudo, 4 - greitai, 5 - saldi duona, 6 - labai greitai 1(kepimui 750g), 7 - labai greitai2 (kepimui 1 kg), 8 - teslai maisyti 9 - marmeladui virti, 10 - kepimui gaminiu su kep. milteliais, 11 - sandvich duonos kepimui, 12 - papildomai pakepti, jei atrodo, kad dar neiskepe. Ar tie skaiciai Tau ka pades - nezinau. As kepu tik pagal 3 programa - ji kiek ilgesne uz 1 ir 2.
O maximoj tikri plesikai, uz sitokius pinigus galetu isversti ir ceteliuka prideti, jei nebuvo lietuviskai. Bent pas mane 4 kalbos - viskas uz 29 euronus, marke clatronic BBA 2864/2866.
Atsakyti
Dazniausiai elektrine duonkepe naudoju mielines teslos minkymui ir kildinimui, pvz bandeliu, pyragu. Receptus imu iprastus, ne specialiai duonkepei skirtus, tik pasiziuriu, kad bendras ingredientu turis daugmaz atitiktu (cia kad tesla nesugalvotu islipti). Paskui issitraukiu tesla, formuoju ir kepu orkaiteje.Taip pat labai megstu naminius koldunus, cia duonkepe tikras issigelbejimas - irgi nustatau teslos minkymo rezima, beriu miltus, imusu kiausa, ipilu vandens, o paskui retkarciais pasiziuriu, pagal reikala miltu/vandens pridedu, kad tinkama kociojimui tesla gautusi. Kildinti nereikia, kai nustoja minkyti, imti lauk ir pradeti lipdyti koldunus.
Atsakyti
SOS rolleyes.gif Reikia patarimo perkant elektrinę duonkepę rolleyes.gif
Turinčios duonkepę, patarkit kokios funkcijos naudingos ar netgi būtinos, o ko išvis nenaudojat. Ir apskritai, kas yra gera duonkepė 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kris @ 2006 09 16, 20:26)
SOS  rolleyes.gif Reikia patarimo perkant elektrinę duonkepę  rolleyes.gif
Turinčios duonkepę, patarkit kokios funkcijos naudingos ar netgi būtinos, o ko išvis nenaudojat. Ir apskritai, kas yra gera duonkepė  4u.gif

As naudoju tik duonai kepti, tai man kitos funkcijos neidomu, apie jas nieko pasakyti negaliu. Aplamai nesu ja susizavejusi, orkaite lieka orkaite, o cia tik viena kaitinimo spirale apie indeli, virsus lieka neapskrudes, pakisu paskui porai minuciu po grilium. Ja naudoju energijai pataupyti, nes man vokiska duona nepatinka ( vyrai jos tai nepeikia), o cia gaunasi mazas kepalelis - man vienai keletui dienu. Single be orkaites ji tai tikrai isganymas, o siaip nieko ypatingo, tik gal kad suminko g.gif Bet kai kepu grynai rugine (jai programos nera), jos isminkymo kaip ir nepakanka, todel dedu jau pries tai isminkiusi ir leidziu pilna ilgiausia programa. Tiek to mano patyrimo, vistiek su atvezta is Lietuvos duonyte thumbup.gif nesulygint.
Atsakyti
QUOTE(Amalia @ 2006 09 18, 11:00)
As naudoju tik duonai kepti, tai man kitos funkcijos neidomu, apie jas nieko pasakyti negaliu. .

As jau duona kepu antri metai ir esu labai patenkinta savo duonkepe , nors ir firma neizimi Melilla "Ide line".Ir virsus normaliai apkepa , o kai kepu saldu pyraga , tai sakyciau , kad pluta per daug apkepusi buna g.gif - tikriausiai cia del cukraus kiekio mirksiukas.gif .Siaip dar naudoju daznai tik maisymo funkcija - koldunams thumbup.gif , ar bandelems thumbup.gif - nepamainomas dalykas thumbup.gif thumbup.gif .
Atsakyti