Įkraunama...
Įkraunama...

Ananasas

Pas mane buvo kiek kitoks variantas - nusipirkau pardej ananasa ir laikiau virtuveje ant stalo del grozio. Po gero menesio nusprendziau ji ismesti, nes supuvo, ogi jo visi lapai issirove su visa serdimi, nors buvo labai grazus. Pagalvojau, kad gaila lapus ismesti, tai ikisau i vaza su vandeniu. Retkarciais pakeisdavau vandeni, nes jis nuvysti ar suputi jie net nesiruose. Po gero menesio isleido tokias nemenkas saknis, tai ikisau i vazona su paprastomis zememis. Kad pradejo augti!!! Kai nebetilpo namuose, atidaviau mamai (pas ja butas didesnis). Vos tilpo ant galines nemazos masinos sedynes!!! Kai jau pas ja jis uzeme puse kambario, buvo isveztas i soda ir pasodintas pieveleje, kur uzeme apie 2 kvadr.metrus smile.gif
Savaime suprantama, kad atejus rudeniui jis gavo gala. Zydeti ar vaisius megzti jis net nesiruose, bet sodo kaimynai ekskursijomis vaiksciojo ir galvas kraipe, kas cia "do ciudas" biggrin.gif
Atsakyti
Aš ir savo ananasa bandau iš puokštės prigydinti. Nupjoviau lapus ir dabar stovi vandenyje ir jau pastebėjau, jog pradeda kalentis šaknelės thumbup.gif . Tikiuoasi, jog ir toliau augs ir galėsiu sodinti į žemę. Bet pas mane ne toks žalias, bet toks spygliuotais kraštais ir su ružavom juostelėm
Atsakyti
as ir viena kart pabandziau ir man pavyko thumbup.gif dabar mum jau metai kai gyvename kartu lotuliukas.gif ....... bet nesuprantu...kiek kartu bandziau kita pasodinti ,nu man niekaip nepavykdavo g.gif visis supudavo....nesuprantu net kaim man tada pavyko.. g.gif bet as tai jokiu specialiu priemoniu nesiemiau....kai saknis isdygo pasodinau i zeme...istikruju net nezinau kas per zeme g.gif nu kszkokia is parduotuves...kadangi nelabai nusimanau apie augalus tai emiau kokia po ranka pasitaike ax.gif persodinau jau net nezinau kiek kartu g.gif gal kokis 4 g.gif neziuredama i menulio ar i tai ruduo senden ar ziema.. biggrin.gif na ir esme ta kad mano augalas kuo puikiausiai atrodo lotuliukas.gif
Atsakyti
Turiu ir aš vieną ananasiuką. Kol kas tik šaknis išleido. Viduriukas su lapais išpuvo tik ką pasodinus. Bet galvoju ai dar palaikysiu. Taip ir praleido visą vasarą po maišiuku. Kol sumasčiau išraut-o ten jau šaknys. Sukišau atgal. Gal nesupyks už rovimą. Išnešiau į šiltnamį, kol dar šilta.
Atsakyti
Tik dabar aptikau sita tema bigsmile.gif Jungiuosi ir as prie ananasu augintoju. Bandziau is pradziu skrotele mirkyti vandeny, bet ji man supuvo. Tada kita ananaso skrotele sodinau pagal visas rekomendacijas. Padziovinau issukus skrotele pusdieni, apibarsciau pelenais ir pasodinau i ananasams skirta zemiu misini padarius duobute ir iberus kelis gabaliukus angliu. Po menesio jis kuo puikiausiai isitvirtino ir dabar jau po truputi auga rolleyes.gif
Atsakyti
Sveikos ananasų augintojos, pas mane ant palangės vienas taip pat auga, jau koki 3 mėn, jeigu ne daugiau g.gif bigsmile.gif auga, lapus leidžia žaliuoja, vienoj gėlių parduotuvėj mačiau tokį ananasą su vaisiumi, kažin veda vaisius toki ar ne g.gif
Atsakyti
QUOTE(Egluzhė @ 2008 08 23, 00:52)
Tik dabar aptikau sita tema  bigsmile.gif Jungiuosi ir as prie ananasu augintoju. Bandziau is pradziu skrotele mirkyti vandeny, bet ji man supuvo. Tada kita ananaso skrotele sodinau pagal visas rekomendacijas. Padziovinau issukus skrotele pusdieni, apibarsciau pelenais ir pasodinau i ananasams skirta zemiu misini padarius duobute ir iberus kelis gabaliukus angliu. Po menesio jis kuo puikiausiai isitvirtino ir dabar jau po truputi auga  rolleyes.gif

O sodinai po sloviku? uzteko pusdieni pavytinti?O pasodinus nei lieti nereikia, papasakok viska, nes as jau n kartu bandziau, nu niekaip, nervas ima, net buvau metusi si ''amata''
Atsakyti
QUOTE(mistikaa @ 2008 10 03, 10:06)
O sodinai po sloviku? uzteko pusdieni pavytinti?O pasodinus nei lieti nereikia, papasakok viska, nes as jau n kartu bandziau, nu niekaip, nervas ima, net buvau metusi si ''amata''


Viską dariau tiksliai pagal šiuos reikalavimus, net ir žemių mišinį pati dariaus, ėjau specialiai į lapuočių mišką lapinės žemės prisikasiau ir t.t. biggrin.gif
"Nuo sveiko ananaso vaisiaus nupjaukite viršūnėlę su lapais ir pasodinkite. Viršūnę pjaukite prie pat vaisiaus pagrindo, be minkštimo. Nuplaukite kalio permanganato tirpalu (aš neploviau), pjūvį apibarstykite pelenais ir palikite 5-6 val., kad apdžiūtų. Sodinkite į vazoną su drenažu ir puria žeme. Tinka juodžemio, perpuvusių lapų, smėlio ir durpių (1:2:1:1) mišinys. Ant viršaus užberkite apie 3 cm lengvesnio perpuvusių lapų ir smėlio (1:1) mišinio sluoksnį. Vazono centre padarykite 2,5 - 3 cm gylio duobutę ir įberkite truputį susmulkintos medžio anglies, kad skrotelė nepradėtų pūti. Į duobutę pasodinkite ananaso viršūnėlę, žemę aplink gerai apspauskite. Substratą palaistykite, ant vazonėlio užmaukite skaidrų polietileno maišelį ir pastatykite šviesiai ir šiltai (25-27oC)." Per mėnesį išleido šaknis wub.gif
Atsakyti
Sveikos,
as pries mazdaug emtus buvau labai susidomejusi ananasu auginimu. Bet taip ir nepradejau, nes sudvejojau del vietos. Kadangi neturiu vietos dideliam augalui, tai kolkas neapsiemiau. Bet prisiskaiciau daug kaip ka daryti, tai galvoju, gal ir jums informacija pagelbes. Pirmiausiai kai perki ananaso vaisiu, reikia pasirinkti toki, kuris turi gera sveiku lapu kuoksta. Jeigu vaisius pakankamai prinokes, tada galima bandyti lapus "israuti" is vaisiaus. Nu suprantat, paimi taip sauja, ir sukamuoju budu turi issitraukti visas lapu kuokstas su trupuciuku vaisiaus. Tada paimt neastru daigta, ir nukrapstyti minkstima, ir pamatysit, kad ten yra saknu uzuomazgos. O tada padziovint ji, ir bandyt arba vandeni ikisus palaikyt, arba tiesiai i zeme sodint. Nerekomenduoja pjauti, nes jeigu per arti pjausit, tai nusipjaust tu saknu uzuomazgu galiukai. Kuo maziau minkstimo palikt, nes jis tik skatina puvima ir rugima. Nezinau ar kuo as cia pagelbejau, bet gali buti naudinga zinoti wink.gif
Atsakyti
QUOTE(lasvegiete @ 2008 10 17, 19:19)
Bet taip ir nepradejau, nes sudvejojau del vietos. Kadangi neturiu vietos dideliam augalui, tai kolkas neapsiemiau.


Tai kad jis ne tiek daug tos vietos uzima, na bent jau tikrai maziau nei kokia palme mirksiukas.gif
Atsakyti
Tyku ramu cia... Kaip sekasi moterom ananasus augint? Maniskis labai gerai jauciasi, bujoja, lapoja, zodziu, tfu tfu tfu, nesiskundziu thumbup.gif
Atsakyti
as turiu ananasa, nusipirkau su ananasiuku, tai jis noko noko bet taip ir neisnoko.. unsure.gif kazin galima naminemis salygomis juos isnokint? o pats ananasas nieko auga, tik lapu krastukai beveik visi parudave, tai galus apkarpius.. ir dabar maza atzalele isleides.. wub.gif
Atsakyti