Įkraunama...
Įkraunama...

Fondiu

nu keliu tema i virsu, aktualu man dabar.. taigi girdejau kad tas degimo elementas turi buti zvakute paprasciasuia tokia metaliniame indelyje kur i zvakides deda, ar tokia uzkaitintu? o ta degioji pasta tai ja matyt pilti reikia, pas mane tik metalinis indelis i kuri kazka reiktu statyti, o va ka nelabai turiu supratimo g.gif g.gif o ir ta zvakute greitai susikurentu labai gi...... jeigu fondiu daryti vistos krutinele sultinyje ar bus skanu..... kazkaip galvoju kiauliena gal labai ilgai kaitinti reikes, kol vienas gabaliukas bus gatavas daug laiko praeis..... gal mane kas pakonsultuos, siandien planuojame daryti su vyru........ g.gif g.gif
Atsakyti
Kaip supradau ruosies daryt alla "kinietiska"fondiu. Manau su zvakute nepavyks verdancio sultinio islaikyti. teks pilt ta degimo pasta. Jei rinkinys tikras, tai tas metalinis indelis tikrai tam pritaikitas. jis turetu but is daliu, kad ir liepsnos stipruma reguliuot galetum ir paskui uzgesint liepsnai. va toks butu:

http://fantes.com/im.../7373fondue.jpg

zvakutes tinka, jei nori tik palaikyti temperatura, pvz. shokoladinio fondiu
o del mesos, tai supjaustyk labai plonom riekelem, isvirs ant smugio
Atsakyti
aga, mano butent toks..... na biski kampuotesnis gal bet principas ir dalys lygiai tos pacios, pirkau degimo pasta, radau IKI parduotuveje, vireme sultinyje vistiena, buvo thumbup.gif thumbup.gif ... pridariau padazu ivairiu rusiu, labai greitai isverda virstiena, bet manyciau su kiauliena gal butu jau sunkiau..... vis tik mesa ilgiau verdanti yra g.gif g.gif ..... dar galvoju visai skanu turetu buti sampinjonai, mirkai i tesla ir kisi i alieju, arba krabu lazdeles... g.gif g.gif dar kada bandysiu daryti surio fondiu, dabar negalejau, kadangi ten pilasi alkoholiniai gerimai, o mazoji su nekatrumu lauke kada tas fondiu bus, tai dareme kad visai seimai tiktu
Atsakyti
tai kiek ten to alkoholio. siek tiek balto vyno. isgaruoja alkoholis kaip mat. tik as duonos nelabai megstu, tai sau issiverdu bulviu, kalafijoru ir brokoliu. mirkau darzoves
Atsakyti
kaitinama surio mase reikia visa laika maisyt astuoniukes judesiu , maisant ratu mase gaunasi nevienalyte.
Atsakyti
na ir as turiu ta geri, tik nelabai suprantu kokiam bulijone jus verdat? Ir is vis mano tevai mane isjuoke sake kas cia per zaidimas, aceit jei mesa virs tai labai ilgai ir neis net normaliai pavalgyt, o tik kankyne didele. Ar tikrai taip ir buna su mesa?
Atsakyti
As irgi siandien fondiu puoda nusipirkau, is Maximos. Ir aisku tik dabar prisedau pasiskaitineti ir reeceptu paziureti.

Maniskis toks juodas, is ketaus. Tai dabar nesuprantu, ar galima jame surio fondiu daryti. Nepridegs suris?
Atsakyti
QUOTE(Čita @ 2007 01 06, 14:34)
As irgi siandien fondiu puoda nusipirkau, is Maximos. Ir aisku tik dabar prisedau pasiskaitineti ir reeceptu paziureti.

Maniskis toks juodas, is ketaus. Tai dabar nesuprantu, ar galima jame surio fondiu daryti. Nepridegs suris?

na prieš mėn ir aš gavau dovanų fondiu. Buvau gana skeptiškai nusiteikus jo atžvigliu - maniau žaidimas ir tiek biggrin.gif
Dabar mano pastebijimai - nors tik du kartus dariau sūrio fondiu. Maniškis iš ketaus, taip kad Čita jis puikiai tinka sūrio fondiu. Kiek skaičiau, iš ketaus netinka tik šokoladiniams fondiu, visam kitam tinka.
Pirmą kartą neturėjom tos spec želės, kaitinom su žvakute, bet per mažai šilumos, teko nešt ant dujimės pašildyt, nes sūris tirštėjo. Antrą kartą darėm jau su želė (ji kaip tik ir yra kaip želė), tai tada jau per kaitri ugnis buvo, sūris vis virė, nes tik pabaigoj susigaudėm , kad galima reguliuot ugnies stiprumą. be to, nuo per kaitrios ugnies prisvilo doh.gif
Ką vaišinom, visiems labai patiko, bet žiauriai sotu blink.gif Mirkėm prancūzišką batoną, laužydami jį mažais gabaliukais. Antrą kartą pabandymui pakepiau smulkiais kvadračiukais supjaustytos forminės duonos - vidiems labaqiu patiko nei prancūziškas batonas, nors man jau buvo per riebu.
Dabar eilėj laukia mėsa, kepsim aliejuj ir mirkysim padažuose.

skanaus žaidimo 4u.gif

Ai, va, dar prisiminiau - vis kaip puolė ryti, aš sakau "čia ilgas procesas, mėgautis reikia, užsiėmimas visam vakarui" Bet gi lietuviai esam - kuo greičiau prisikimšt, nemokam mes mėgautis maistu. Gal čia geras būdas išmokt? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Upytė @ 2007 01 06, 16:11)
na prieš mėn ir aš gavau dovanų fondiu. Buvau gana skeptiškai nusiteikus jo atžvigliu - maniau žaidimas ir tiek  biggrin.gif
Dabar mano pastebijimai - nors tik du kartus dariau sūrio fondiu. Maniškis iš ketaus, taip kad Čita jis puikiai tinka sūrio fondiu. Kiek skaičiau, iš ketaus netinka tik šokoladiniams fondiu, visam kitam tinka.
Pirmą kartą neturėjom tos spec želės, kaitinom su žvakute, bet per mažai šilumos, teko nešt ant dujimės pašildyt, nes sūris tirštėjo. Antrą kartą darėm jau su želė (ji kaip tik ir yra kaip želė), tai tada jau per kaitri ugnis buvo, sūris vis virė, nes tik pabaigoj susigaudėm , kad galima reguliuot ugnies stiprumą. be to, nuo per kaitrios ugnies prisvilo  doh.gif
Ką vaišinom, visiems labai patiko, bet žiauriai sotu  blink.gif Mirkėm prancūzišką batoną, laužydami jį mažais gabaliukais. Antrą kartą pabandymui pakepiau smulkiais kvadračiukais supjaustytos forminės duonos - vidiems labaqiu patiko nei prancūziškas batonas, nors man jau buvo per riebu.
Dabar eilėj laukia mėsa, kepsim aliejuj ir mirkysim padažuose.

skanaus žaidimo  4u.gif

Ai, va, dar prisiminiau - vis kaip puolė ryti, aš sakau "čia ilgas procesas, mėgautis reikia, užsiėmimas visam vakarui" Bet gi lietuviai esam - kuo greičiau prisikimšt, nemokam mes mėgautis maistu. Gal čia geras būdas išmokt?  g.gif

smagu skaityt ir man reikes daryt kada siom dienom, as kazkaip vis nepasiryztu, vis atrodo, kad tas surio fondiu pats sudetingiausias...

o cia kokia ta duona formine?Juoda ar batonas?
Atsakyti
na va vakar bandziau surio fondiu... Vyras pardej apsipirko.. Nerado nei vieno surio, nei rokiskio, nei Zementalio, nei Emmenthal, rado tik viena is cia jusu pamineto, bet ir tas buvo parduodamas tik 1kg ir kainavo 17lt, na jei ne toks kiekis tai buvo galima ir pirkt, o su tokiu kiekiu tai doh.gif tai va parnese kitokiu suriu... Ir gavosi biskiuka sss.... mase buvo nevienalyte, buvo 1 toks tirstas sluoksnis, o kitas skystas ir nezinau kodel, na ir dar persudziau, bet siaip gal ir nieko turetu but... Tai gal jus patarsdit ka negerai padariau...
Atsakyti
Sveikutes ir man patarimo reiktu. Bandziau as sokoladini daryt. Tai gavos labai tirstas ir kartokas, nu kartus tai kogero del to, kad naudojau juoda sokolada. Tai pasidalinkit kaip jus gaminat ir koki sokolada naudojat, gal pieniskas labiau tiktu g.gif
Atsakyti
QUOTE(kaaaramele @ 2007 01 09, 00:04)
Sveikutes ir man patarimo reiktu. Bandziau as sokoladini daryt. Tai gavos labai tirstas ir kartokas, nu kartus tai kogero del to, kad naudojau juoda sokolada. Tai pasidalinkit kaip jus gaminat ir koki sokolada naudojat, gal pieniskas labiau tiktu  g.gif

man tai sokoladinis tai super gavosi. As dariau su sokoladu, grietinele, trupuciu medaus, pienu ir gavosi tokio labai svelnaus skonio, tik pridariau per daug.... blush2.gif
Atsakyti