Įkraunama...
Įkraunama...

Ketonemija

Na prisijungiame ir mes prie jusu 4u.gif
Mano suneliui 3 metukai ir jau kokius metus karts nuo karto randa mums acetono slapime unsure.gif Ir vemimai kartojasi retkarciais be paaiskinamos priezasties doh.gif Gal po to kai vandens mazai isgeria g.gif Ar tiesiog tas acetonas po truputi kaupiasi ir paskui pradeda vemti g.gif
Pediatre mums uzdraude valgyti: 1) desreliu, 2) bulviniu blynu, 3) grietines, varskes (daug), 4) sviesto (daug), 5) sokolado, kakavos, 6) sokoladiniu sureliu. doh.gif O daugiau nieko nepaaiskino, nei kaip ta liga vadinasi, nei daugiau ka nors schmoll.gif
O siaip, mes ta liga suradome, del to, kad jam koki karta per menesi pilvo apacia labai skaudejo naktimis ir verke baisiai, o kai pasiusiodavo apsiramindavo. Tai daktare pasake, kad tai del tu ketonu unsure.gif Bet nepasakyciau, kad jis tuos produktus labai jau valge, nebent mes su varske persistengem mastau.gif
Atsakyti
sveika, prisijungus. kiek radau informacijos, tai skysciai tiesiog padeda isplauti tuos ketonus is organizmo, bet nepadeda kepenims susitvarkyti su riebalais, ty, kovoja tik su pasekmemis, bet tai irgi gerai. beje, rytinis vemimo priepuolis gali kilti ir del bado, reikia ziureti, kad vaikas vakare butinai pavalgytu vakariene, pageidautina maisto, turincio nemazai angliavandeniu, tarkim makaronu. mat, tokio pobudzio ketonemija budinga tik liekniems vaikuciams, jei miega ilgai, augantis organizmas jaucia bada ir del to gali kilti tas ketonemijos priepuolis. tik vel gi man ne visai aisku kaip tai susije su kepenu veikla ir riebalais g.gif (tai as perskaiciau wikipedi'joj).
Atsakyti
QUOTE(amcia @ 2007 12 18, 13:39)
sveika, prisijungus. kiek radau informacijos, tai skysciai tiesiog padeda isplauti tuos ketonus is organizmo, bet nepadeda kepenims susitvarkyti su riebalais, ty, kovoja tik su pasekmemis, bet tai irgi gerai. beje, rytinis vemimo priepuolis gali kilti ir del bado, reikia ziureti, kad vaikas vakare butinai pavalgytu vakariene, pageidautina maisto, turincio nemazai angliavandeniu, tarkim makaronu. mat, tokio pobudzio ketonemija budinga tik liekniems vaikuciams, jei miega ilgai, augantis organizmas jaucia bada ir del to gali kilti tas ketonemijos priepuolis. tik vel gi man ne visai aisku kaip tai susije su kepenu veikla ir riebalais  g.gif  (tai as perskaiciau wikipedi'joj).

Na mes pries miega dazniausiai valgome avizine kose pienine arba Nordic su vandeniu padaryta. Beje, pieno mano vaikas irgi nelabai toleruoja doh.gif Tai, kai dabar atsirado tas pienas be laktozes - tai mums tikras issigelbejimas thumbup.gif Nes jau nezinojau ko vaikui paivairinti valgiarasti doh.gif
O del kepenu tai as irgi nezinau blush2.gif Pediatre mums isvis nieko nepaaiskino doh.gif Gal tikrai reikia pagerti tu vitaminu kepenims - Essentiale mastau.gif
Atsakyti

Maša
2005 05 02, 11:18
Dukrytė (2,5 m.) pradėjo reguliariai vemti. Vakar buvo jau trečias vėmimas per savaitę. Lyg ir neapsinuodijusi (daržely kiti vaikai valgę tą patį nevemia, namuose vyresnysis irgi taip pat), vemia visąlaik tik naktį, dukart vėmė per miegus. Po pirmo vėmimo padarė kraujo tyrimą, nes įtarė plaučių uždegimą, bet kraujas geras. Dabar paskyrė išmatų tyrimą dėl kirminų.
Neviduriuoja, nuotaika gera, pilvuko skausmu nesiskundžia, tik jau pora savaičių smarkiai sumažėjęs apetitas. Anksčiau niekada nėra vėmus.
Norėčiau sužinoti, kokios dar galėtų būti vėmimo priežastys, kokius tyrimus vertėtų pasidaryti ir kaip maitinti vaiką, kad neišprovokuot vėmimo?
Neramu dėl to naktinio vėmimo, kad vaikas neužspringtų miegodamas vėmalais... sad.gif
Pediatrė Virginija
2005 05 03, 15:29
Panašu, kad mergaitei gali vystytis ketonemija(tai mergaičių bėda, kai jų organizme kaupiasi gyvulinės kilmės riebalų apykaitos medžiagos). Todėl reikia vengti gyvulinės kilmės riebalų- sviesto, grietinės, riebios mėsos, lydytų sūrių. Kada atsiranda tokie vėmimo epizodai, svarbu vaiką pakankamai girdyti saldžiomis arbatomis (saldinti vaisių cukrumi, ne sacharoze), parūgštintomis citrinų sultimis. Tik kai vaikas vemia, niekuomet neduokite šiltų gėrimų, juos reikia atšaldyti ir girdyti mažais gurkšneliais bet dažnai.

Papildyta:
Sveikos,

Virsuje pacitavau gydytojos senoka komentara, kuri radau forume.
Mano mergina tai iki sio men viskas buvo gerai, bet po plaucu uzdegimo kuris stipriais antibiotikais buvo gydomas jai irgi naktiniai vemimai prasidejo.
O kaip i megdavo piena ir sviesta ........
Tai dabar bandau dieta - be gyvulines kilmes riebalu. Mano daktare sake, kad zuvi galima ir zuvu taukus galima - visi riebalai kurie ne is gyvuliu galimi. Pieno grieztai ne, bet mes misinius dar geriam.
Ir dar - mano mergytei israse Pangrol - tokie virskinimo fermentai, tai vemimas kaip ir aprimo (tpfu tpfu tpfu...).
Atsakyti
aciu uz citata, zuwyte,
del fermentu: mums gydytoja ligonineje sake, kad fermentai jokios itakos nedaro-jie skiriami kai sutrikus kasos funkcija, o cia -kepenys, na nebent ju irgi truktu.
o kodel negalima pieno, nugriebto tarkim? o gal jusu mergaite netoleruoja/nevirskina pieno, todel jai ir israse Pangrol? kokius tyrimus jums dare?
Atsakyti
QUOTE(amcia @ 2007 12 25, 21:45)
aciu uz citata, zuwyte,
del fermentu: mums gydytoja ligonineje sake, kad fermentai jokios itakos nedaro-jie skiriami kai sutrikus kasos funkcija, o cia -kepenys, na nebent ju irgi truktu.
o kodel negalima pieno, nugriebto tarkim? o gal jusu mergaite netoleruoja/nevirskina pieno, todel jai ir israse Pangrol? kokius tyrimus jums dare?

iki siol 2.5 metu piena gerai toleravo (ar bent jau gere tikrai daug ir nieko blogo nuo jo nebuvo).
O pieno negalima nes tai gyvulines kilmes produktas.
As tiesa sakant dar tik 2 savaites kaip su tuo susidurusi, tai tik persakau musu pediatres nuomone ax.gif
Atsakyti
Stai tokį kaišką rašiau prieš pusantrų metų, dabar maniškei treji ir tfu tfu tfu...nebuvo daugiau priepuoliukų tokių. Bet kai pamato pjaustant lašinukus, net dreba kaip jai jų norisi.... doh.gif
Kiek pamenu, darėme šlapimo tyrimą ir jis nieko nerodė, nes labai bijojau cukrinio diabeto.

Laba diena, mano dukrytei 2m ir maždaug prieš pusmetį pajutau acetono kvapą sklindantį iš burnytės, buvo silpnos būklės, net pastovėti jai sunku buvo, iškart nuvežiau pas gydytoją, ji man paaiškino, kad tai dėl karščiavimo (tuo metu peršalimo liga sirgom), o po pusdienio atsigavo ir silpnumas praėjo, kitą kartą acetono kvapą pastebėjau kai dukrytė vėl karščiavo, karts nuo karto lengvą šį kvapą pajuntu, o va prieš porą dienų sunerimau, mažylė atsikėlusi ryte, atėjo pas mane į virtuvę, ant minkštos dalies gulinėjo, pamaniau, kad tai oras kaltas, bet kai jai atsisėdus pamačiau jos baltai-melsvą veiduką, lupytes be kraujo, svirduliuojančią, didelėm blizgančiom akim, išsigandau, iškart nunešiau į kambarį, pamatavom temperatūrą, rodė 36,2 ir pati vėsi buvo, bet pusryčiaujant ją maitinom ir ji su didžiausiu malonumu valgė pienišką sriubą, lyg prieš 10 min.nieko nebuvo atsitikę, jau valgant žandukai įgavo spalva ir pati atsigavo, o po kiek laiko vėl lakstė ir dūko...

Atleiskit, už ilgą pasakojimą, bet nežinojau kuri dalis šioje istorijoje svarbiausia, tik dar norėiau paminėti, kad prieš 1,5m gulėjome ligoninėje su nenustatytos kilmės žarnyno infekciją ir labai dukrytė mėgsta sviestą, bet dažnai neduodu....


--------------------

Pediatrė Virginija 2006 08 17, 12:06 Paskelbta: #50


Gydytoja pediatrė

Tai tipiški požymiai vaiko, kuriam yra sutrikęs gyvulinės kilmės riebalų virškinimas- jie labai mėgsta sviestą, gali kabinti šaukštais. Ši problema labiau vargina mergaites ir joms laikas nuo laiko išsivysto ketoneminės krizės- su pykinimu, vėmimu, stipriu acetono kvapu iš burnos, silpnumo priepuoliais. Augant, ši problema išnyksta.
Todėl tokiai mergaitei reikia riboti gyvulinės kilmės riebalus- sviestą, riebią mėsą, pieną varškę, kiaušinius- kad nesuvirškinti riebalai susikaupę neintoksikuotų organizmo.
Jei pajutote acetono kvapą iš burnos, siūlykite mergaitei gerti kuo daugiau skysčių, pageidautina saldintų vynuogių cukrumi ar gliukoze.

Atsakyti
Sveikos mamytes,

mano mergytei dabar 3,6 metai. Vargom ir mes su ta acetonemija.Matyt nuo roto viruso ir prasidejo,jai tada buvo gal 1 metai 10 men.ir prie kiekvienos ligos,kuria susirgdavo islisdavo tas acetonas,ir slapime ir is burnytes jausdavosi.Musu buvo problema dar viena,kad mergaite buvo nevalgi ir labai labai mazai gerdavo skysciu. o butent prie sitos ligos reikia daug gerti.Yra toks fermentas HEPATIL,jo duodi ir jis suskaldo labai greitai acetona,ir dar vaistinese tam tikrose yra pirkti lakmuso popiereliai acetonui slapime nustatyti,as perku KETOSTIX.vaikas pasisioja i puoduka ikisi lapeli ir iskarto matai kiek acetono yra.Gydytojai sako,kad ta acetonemija reiskia PAGIRIAS.vaikas tada mieguistas pasidaro,bent jau mano buvo,ir aisku temperatura buna.nu kai vemia tai cia dar blogiau.as dar girdydavau rehidrona-mes ir su svirsktu geriam,visais imanomais budais,tas rehidronas-drusku tirapals,jo vaistinese yra milteliais.vietoj laselines.Pagrindinis dalykas yra girdyti nedideliais kiekiais ir daznai,nes skysciai ispalauna tuos ketonus.Dar as buvau pavasari klinikoj CORSANUM,ten dirba gyd. Edita Gaveliene,ji konsultuoja sitais klausimais.Taip pieno gryno gerti negalima,tik kosese.
ji man atsiunte kokie produktai rekomenduotini ir vengtini,as galesiu atsiusti,jei kas nores.o dabar bendrais bruozais idedu.
Maitinimosi principai
1. Valgyti dažnai, nedideliais kiekiais.
Rekomenduotina valgyti ne rečiau kaip kas 3 val.
2. Sumažinti riebalų kiekį maiste.
Rinktis maisto produktus be matomų riebalų (liesa mėsa), vengti riebių padažų ( majonezo), riebaluose ruoštų patiekalų, kečupo.
3. Valgykite pakankamai vaisių ir daržovių.
Rekomenduojamas vaisių kiekis dienai-300g (maždaug trys vienetai vaisių)
Mažiausias rekomenduojamas daržovių kiekis dienai-400g (į šitą kiekį įeina ir šviežios ir troškintos daržovės).
4. Salotas ruoškite naudodami nedaug (šaukštą porcijai) aliejaus.
Per dieną reiktų suvalgyti 2-3 šaukštus aliejaus.Tiktų alyvų, rapsų, šaltalankiu, linų sėmenų aliejus.
Netinka grietinė, majonezas.
5. Atsisakykite riebaluose kepto bei rūkyto maisto!
6. Venkite šalto maisto.
Netinka ledai, gėrimai, jogurtas kiti produktai iškart iš šaldytuvo. Maistas gali būti kambario temperatūros.
7. Valgykite mažiau cukraus.
Venkite saldžių gėrimų ( ypač kolos ir pan.), saldainių, riebių tortų, sirupe konservuotų vaisių.
8. Reikalingi polivitaminai kasdien profilaktinė dozė.
9. Būtina gerti daug skysčių (vemiant tai ypač svarbu).
10. Po vėmimo vieną dvi dienas maitinti vandeny virta koše, makaronais, džiūvėsėliais, krekeriais.
11. Vengti parduotuvėje pirkto jau paruošto, rūkyto, aštraus maisto.
Atsakyti
QUOTE(augustella @ 2008 01 17, 17:18)
Sveikos mamytes,

mano mergytei dabar 3,6 metai. Vargom ir mes su ta acetonemija.Matyt nuo roto viruso ir prasidejo,jai tada buvo gal 1 metai 10 men.ir prie kiekvienos ligos,kuria susirgdavo islisdavo tas acetonas,ir slapime ir is burnytes jausdavosi.Musu buvo problema dar viena,kad mergaite buvo nevalgi ir labai labai mazai gerdavo skysciu. o butent prie sitos ligos reikia daug gerti.Yra toks fermentas HEPATIL,jo duodi ir jis suskaldo labai greitai acetona,ir dar vaistinese tam tikrose yra pirkti lakmuso popiereliai acetonui slapime nustatyti,as perku KETOSTIX.vaikas pasisioja i puoduka ikisi lapeli ir iskarto matai kiek acetono yra.Gydytojai sako,kad ta acetonemija reiskia PAGIRIAS.vaikas tada mieguistas pasidaro,bent jau mano buvo,ir aisku temperatura buna.nu kai vemia tai cia dar blogiau.as dar girdydavau rehidrona-mes ir su svirsktu geriam,visais imanomais budais,tas rehidronas-drusku tirapals,jo vaistinese yra milteliais.vietoj laselines.Pagrindinis dalykas yra girdyti nedideliais kiekiais ir daznai,nes skysciai ispalauna tuos ketonus.Dar as buvau pavasari klinikoj CORSANUM,ten dirba gyd. Edita Gaveliene,ji konsultuoja sitais klausimais.Taip pieno gryno gerti negalima,tik kosese.
ji man atsiunte kokie produktai rekomenduotini ir vengtini,as galesiu atsiusti,jei kas nores.o dabar bendrais bruozais idedu.
Maitinimosi principai
1. Valgyti dažnai, nedideliais kiekiais.
Rekomenduotina valgyti ne rečiau kaip kas 3 val.
2. Sumažinti riebalų kiekį maiste.
Rinktis maisto produktus be matomų riebalų (liesa mėsa), vengti riebių padažų ( majonezo), riebaluose ruoštų patiekalų, kečupo.
3. Valgykite pakankamai vaisių ir daržovių.
Rekomenduojamas vaisių kiekis dienai-300g (maždaug trys vienetai vaisių)
Mažiausias rekomenduojamas daržovių kiekis dienai-400g (į šitą kiekį įeina ir šviežios ir troškintos daržovės).
4. Salotas ruoškite naudodami nedaug (šaukštą porcijai) aliejaus.
Per dieną reiktų suvalgyti 2-3 šaukštus aliejaus.Tiktų alyvų, rapsų, šaltalankiu,  linų sėmenų aliejus.
Netinka grietinė, majonezas.
5. Atsisakykite riebaluose kepto bei rūkyto maisto!
6. Venkite šalto maisto.
Netinka ledai, gėrimai, jogurtas kiti produktai iškart iš šaldytuvo. Maistas gali būti kambario temperatūros.
7. Valgykite mažiau cukraus.
Venkite saldžių gėrimų ( ypač kolos ir pan.), saldainių, riebių tortų, sirupe konservuotų vaisių.
8. Reikalingi polivitaminai kasdien profilaktinė dozė.
9. Būtina gerti daug skysčių (vemiant tai ypač svarbu).
10. Po vėmimo vieną dvi dienas maitinti vandeny virta koše, makaronais, džiūvėsėliais, krekeriais.
11. Vengti parduotuvėje pirkto jau paruošto, rūkyto, aštraus maisto.

4u.gif Ačiū labai už tokį išsamų paaiškinimą thumbup.gif Reikės atspausdinti tavo žodžius ir turėti po ranka. ax.gif

Mano vaikas irgi nemėgsta valgyti, nedaug geria doh.gif ir acetono kvapas šlapime kartais jaučiasi verysad.gif Daug kokių produktų nevirškina, vėmimai neaiškūs būna verysad.gif Na žodžiu, situacija labai panaši į jūsų.

O aš net ir nežinojau, kad ir su temperatura būna doh.gif Kaip tik neseniai taip buvo - mieguistumas, pilvo skausmai ir temperatura, išgėrė daugiau vandens ir kaip ranka nuėmė viską. Dabar supratau, kad čia irgi dėl to acetono verysad.gif Nes aš niekaip suprasti negalėjau, nuo ko jam taip. g.gif

Beje, E. Gavelienė dar dirba Santariškėse. Tikrai labai gera dietologė. Ji visokias dietas labai puikiai sudarinėja thumbup.gif Daug Santariškių darbuotojų jos dėka atsikratė nereikalingų kilogramų tongue.gif Dietos tikrai puikios, net duoda receptus kaip tai gaminama. Mano draugė laikėsi tos dietos, tai sakė, kad tikrai nesunku laikytis, nes dieta ne tokia alinanti (nu, visai ne i tema nuvairavau doh.gif )
Atsakyti
Augustella, gal galetum man atsiusi tu produktu sarasa, kuriu negalima valgyti 4u.gif
Mums pediatre uzdraude valgyti sokolada, surelius, desreles, bulviniu blynus, sviesta, kakavos. O apie piena sake, kad galima doh.gif Bet sunelis vistiek jo nevirskina netgi kosese ir negeria to pieno. Vienintele iseitis mums tai tas valio pienas zero lactose. Nors paivarinti valgiarasti galima ax.gif
Atsakyti
ir as noreciau sarasiuko i az. beje, ar skiriasi HEPATIL nuo ESSENCIALE ? mums rekomendavo pastaruosius.
ir dar norejau paklaust mamu, kaip elgtumetes, jei vel vaika istiktu krize kai butina lasaline: kaip nepatekt i infekcini skyriu ir susilasint lasaline g.gif ? gal turit minciu? zinau, kad jav tokiems vaikams isduodamas rastas su diagnoze ir dakt parasais, kuri parodzius pakartotinais atvejais vaikui negresia infekc.sk.
Atsakyti
QUOTE(amcia @ 2008 01 18, 16:27)
ir as noreciau sarasiuko i az. beje, ar skiriasi HEPATIL nuo ESSENCIALE ? mums rekomendavo pastaruosius.
ir dar norejau paklaust mamu, kaip elgtumetes, jei vel vaika istiktu krize kai butina lasaline: kaip nepatekt i infekcini skyriu ir susilasint lasaline  g.gif ? gal turit minciu? zinau, kad jav tokiems vaikams isduodamas rastas su diagnoze ir dakt parasais, kuri parodzius pakartotinais atvejais vaikui negresia infekc.sk.

4u.gif Gal Essenciale ir Heptil nelabai ir skyriasi? Nes ir tas ir tas vitaminai kepenims g.gif
O tai gal ir pas mus galima paprasyti savo pediatres tokios pazymos? g.gif O paskui nuvaziuoti i koki vaiku terapini skyri kad sulasintu g.gif
Atsakyti