Sveikos merginos 4u.gif
Labai jus suprantu ir žinau ką tai reiškia. Pati per tai perėjau ir tikiuosi išsikapsčiau smile.gif kadangi esu susipažinusi šiek tiek su psichologijos mokslu įsitikinau, kad tai yra psichologinė problema, bent jau daugumai. man tai tikrai.
Iki vestuvių buvau lieknutė ir sportiška, gimus dukrelei su negalia užsisuko valgymo maratonas. moksliškiau tai vadinama kompulsyviu arba emociniu valgymu. esu 159 cm, o buvau dasivarius iki 85 kg. negalėjau į save žiūrėt, jaučiausi prastai todėl vėl save guosdama valgiau. Ratas sukosi verysad.gif
Kol gydytojas man jau liepė rūpintis savo sveikata. aš ryžausi, pradėjau domėtis sveika mityba ir sportuoti. tačiau pastebėjau, kad man sunkokai sekasi, valios nėra. kai vyras valgydavo ledus vakare neatsilaikydavau, vietoj vienos porcijos suėsdavau dvi. o paskui suprantama kaltės jausmas ir savęs ėdimas, pažadai kad taip nebus.Bet istorija kartojasi. kadangi aš linkusi į savianalizę, aš pradėjau sekti save, kada dažniausiai aš noriu persivalgyti arba ko nors saldaus. susiradau literatūros apie kompulsyvų valgymą. Kadangi sportavau, svoris aišku krito, tačiau persivalgymo priepuoliai kartojosi. pastebėjau, kad net užklupus gerom emocijom aš noriu valgyti. Man visai atsitiktinai į rankas pateko ši knyga "Moterys- maistas ir dievas". Tai paprastai ir suprantamai parašyta knyga apie šią problemą ir kaip iš jos išsilaisvinti. Kita man labai padėjusi knyga "Intuityvus valgymas". Ištiesų buvo iš pradžių sunku laikytis pagrindinių ten nurodytų dalykų, ypač gerbti sotumo jausmą ir atskirti fiziologinį alkį nuo emocinio, tačiau po kurio laiko atsirado įgūdžiai, įpratimas ir pradėjau atsirinkti smile.gif numečiau apie 20 kg ir jau daugiau kaip puse metų toks ir laikosi. jokių dietų nesilaikau, tik kartais dėl skrandžio problemų, kai paūmėja.
Šiuos metu jaučiuosi visai laisva nuo to, nes galiu ir kavinėje palikti lėkštėje nesuvalgytą gabalėlį jei nenoriu, galiu ir svečiuose ramiai atsisakyti maisto, jei aš soti. ir mintys mano nebesisuka vien apie maistą thumbup.gif Jaučiuosi laisva
thumbup.gif
Labai tikiuosi, kad ir jums padės šios knygos, o jei reikės klauskit, kuo galėsiu padėsiu. Žinau kaip jaučiates
console.gif