Įkraunama...
Įkraunama...

Mitralinio vožtuvo nesandarumas

Turiu ir aš šią "ligą". Nustatė dar vaiksytėje, tada stipriai apribojo fizinį krūvį, ir su metais tik atradus prolapsą jo laipsniai didėjo, bet jei gerai atsimenu, sustojo ties antruoju. Šiuo metu mane kartakrtėm ištiria, bet tik padarant kardiogramą ir tik mano pačios iniciatyva. Paauglystėje buvau kelis sykius dėl to netekusi regėjimo - skaičiau, jog tai gali nutikti dėl širdies vožtuvo prolapso. Bet jau kokių 10 metų viskas tvarkoje thumbup.gif
Atsakyti
pasiskaicius temą net karšta pasidarė, man sportuojant paskauda širdį, žinau kad prolpsą turiu pernai dar buvo 1 laipsnio negi taip greit suprogresuot gali, o deive verysad.gif
Atsakyti
Turejau ,greiciausiai igimta sirdies yda ,o gal ir igyta,anksciau niekas labai netirdavo.MV nesandaruma I laipsnio,deja labai greitai jis issivyste iki III,teko operuoti.Nors buvo baisu,bet dabar jau po visko galiu tik padekoti Santariskiu gydytojams.
Atsakyti
QUOTE(virgnija @ 2013 04 21, 10:53)
Turejau ,greiciausiai igimta sirdies yda ,o gal ir igyta,anksciau niekas labai netirdavo.MV nesandaruma I laipsnio,deja labai greitai jis issivyste iki III,teko operuoti.Nors buvo baisu,bet dabar jau po visko galiu tik padekoti Santariskiu gydytojams.

Kaip žinoti, ar prolapsas progresuoja, ar ne? Mane kažkaip vieni gydytojai nuteikinėja, kad tai problema, kiti - kad visai nereikšminga, taip nieko ir nesuprantu. Negana to, dar nieko nejaučiu, o sportuojant kardiotreniruoklių parodymai tokie, kokie neturėtų būti.
Atsakyti
QUOTE(Loram @ 2008 11 04, 22:50)
tai ką aš ir sakau - kad tema neatitinka diskusijos esmės.
čia visos mergaitės pasakoja apie mitralinio vožtuvo prolapsą, o tema - MV nesandarumas.
pabandysiu kuo aiškiau paaiškint skirtumus ir kas tai yra.
MV prolapsas - tai kai susitraukus kairiajam skilveliui kraujas su dideliu spaudimu teka ir spaudžia mitralinio vožtuvo bures ir jos verčiasi į prieširdį; paprastai tai būna jauniems žmonėms dėl jungiamojo audinio elastingumo ir jokių nesandarumų nebūna. Žinoma, jei kraujo spaudimas būna aukštas ir kairiajam skilveliui sunku išstumti kraują į aortą, ilgainiui gali išsivystyti nesandarumas (taip būna retai, bet būna)
MV nesandarumas - tai kai dėl įgimtų ar įgytų vožtuvo pakitimų mitralinis vožtuvas susitraukiant kairiajam skilveliui praleidžia kraują į kairįjį prieširdį (neatlaiko spaudimo arba nesandariai uždaro "skylę") - tokiu būdu mažiau kraujo patenka į aortą, o tuo pačiu mažiau teka į sisteminę kraujotaką - mažiau maisto medžiagų ir deguonies pateikia smegenims, inkstams ir kt organams, tuo pačiu ir mažiau tenka širdžiai. MV nesandarumas matuojamas laipsniais pagal tai kiek kraujo grįžta į prieširdžius. Kai ilgą laiką būna didelio laipsnio nesandarumas - nukenčia tiek skilvelis (reikia stumdyti kraują pirmyn-atgal), tiek prieširdis (nuo didelio kraujo kiekio ištempiamos sienelės); todėl kai matoma, kad jau pradeda nukentėti širdis - siūloma operacija.
tai tiek paprastai.





Laba diena,

Dariausi echoradriografiją. Rašo, kad yra MV ir AoV burių fibrozė. Norėčiau paklausti, ar ši diagnozė priskiriama prie Jūsų išvardintų ligų ar tai atskira liga. Ačiū
Atsakyti
pvz man yra uzrasyta diagnoze prolapsas,bet va apibudino ir papasakojo apie viska gydytoja grynai kaip aprase loram nesandarumo pozymius g.gif
Atsakyti
Gal kas jau po operacijos galėtų pasisakyti kas, kaip buvo, kaip jaučiatės ir pan...
Mūsų laukia operacija - norisi kuo daugiau apie tai sužinoti...
Atsakyti
Sveiki,
Su Naujais Metais.

Kaip sekasi su sirdelem... ? Turiu MV prolapsa, ir II laipsnio nesandaruma, kuris matyt tik dabar islindo... Neaiski savijauta kazkur pora metu , o sirdis pradejo dauzytis ir stipriai pablogejo savijauta pries menesi gal... Issityriau, ir rado.
Taciau gydytoja kazkokia nekonkreti pasitaike , taip nieko aiskiai ir nepasake - mityba , vaistai nuo pulso + aspirinas , ir viskas... Vartoju as tuos vaistus, nieko ten geriau nesijauciu... Bandziau dar leisti mildronata - netoleruoju as jo - per daug gal tonizuoja , vel sirdis pradejo dauzytis. Teko mest.
Siuo metu i darba neinu, tai sirdis nebesidauzo kaip pirmai, pulsas pakrito, taciau jauciu toki smelkima , silpnuma , kruvio visiskai fizinio nepakeliu...
Taigi klausimas - gal kas galite rekomenduoti gera kardiologa Kaune ? Tiktu ir mokamas.
Atsakyti
QUOTE(Svecias007 @ 2017 01 03, 16:05)
Sveiki,
Su Naujais Metais.

Kaip sekasi su sirdelem... ? Turiu MV prolapsa, ir II laipsnio nesandaruma, kuris matyt tik dabar islindo... Neaiski savijauta kazkur pora metu , o sirdis pradejo dauzytis ir stipriai pablogejo savijauta pries menesi gal... Issityriau, ir rado.
Taciau gydytoja kazkokia nekonkreti pasitaike , taip nieko aiskiai ir nepasake - mityba , vaistai nuo pulso + aspirinas , ir viskas... Vartoju as tuos vaistus, nieko ten geriau nesijauciu... Bandziau dar leisti mildronata - netoleruoju as jo - per daug gal tonizuoja , vel sirdis pradejo dauzytis. Teko mest.
Siuo metu i darba neinu, tai sirdis nebesidauzo kaip pirmai, pulsas pakrito, taciau jauciu toki smelkima , silpnuma , kruvio visiskai fizinio nepakeliu...
Taigi klausimas - gal kas galite rekomenduoti gera kardiologa Kaune ? Tiktu ir mokamas.

labas

mano situacija ta pati, plius II laipsnio hipertenzija...jauciuosi nekaip, geriu vaistus nuo spaudimo. Kardiologe poliklinikos liepe gerti magni, Q10, kali palaikyti didesni, 4,7-4,9. Pas mane vis stabiliai laikosi 4,2.

Kovo men laukia vel patikra, sake jei bloges, sius i Klinikas.
Atsakyti

Man irgi nustatyta ši liga prieš dešimt metų.Viskas buvo gerai iki šių metų pradžios,kai pradėjo

spaudimas kvailioti,pasidarė labai didelis skirtumas tarp systolinio ir destolinio spaudimo

spaudimas nuo 140-53.Žirklės  darosi nuo 80-iki 100.Siunčia į klinikas,nes įtaria ,kad padidėjo pralaidumas.Gal kam taip buvo su spaudimu.O gal kas operavuosi?Būčiau dėkinga jei pasidalintumėt.

Atsakyti

Gal kas gali pasidalinti kaip sekėsi operacija ir koks pooperacinis periodas.Būčiau be galo dėkinga.

Atsakyti
Elenija, kelinto laipsnio pas jus nesandarumas? 4u.gif

Pas mane atvirksciai, skirtumas tarp diast. ir sistol. labai mazas, bet hipertenzija vargina jau n....metu.
Atsakyti