Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas


Labai norėčiau raugo, jei galima bigsmile.gif Aš darbo dienomis irgi apie centrą bazuojuosi... ax.gif
[/quote]
Raugas jau darbe šaldytuve, parasysiu AŽ 4u.gif
Atsakyti
sveikos merginos,jungiuosi ir as i jusu tema 4u.gif
norejau jusu paklausti kaip jus darot rauga duonytei? ir dar vienas klausimukas ka as darau netaip jei duonyte kildama iskyla grazei ,o kai pradeda kepti sukrenta,dureliu nedaruineju nieko,kas gali buti?

aciu uz atsakymus 4u.gif
Atsakyti
Niu va, ačiū Vidai88, jau ir ruginė duonytė iškepė tokia, kokia turi būti 4u.gif Kepaliukas gavosi žemesnis, nei baltos duonos, bet tvarkingos formos. Tą vadinamą pagranduką duonkepė iškart teisingos formos susuko, net nustebau.
Receptą naudojau tokį:
300ml vandens su ištirpintu jame pakeliu giros salyklo ekstrakto + 1 valg šaukštas obuolių acto.
2+1/4 puodelio ruginių miltų
3/4 puodelio kvietinių 550D miltų
2 arb. šaukšteliai sausų mielių
1 kupinas šaukštas raugo (dėjau jį į vandenį)
2 valg. šaukštai alyvuogių aliejaus
2 valg. šaukštai cukraus
2 arb. šaukšteliai druskos.
Po signalo dar įbėriau:
dvi saujas lukštentų saulėgražų, 2 valg. šaukštus kmynų ir 1 valg. šaukštą sezamo sėklų.

QUOTE(*irma* @ 2008 06 13, 16:06)
sveikos merginos,jungiuosi ir as i jusu tema 4u.gif
norejau jusu paklausti kaip jus darot rauga duonytei? ir dar vienas klausimukas ka as darau netaip jei duonyte kildama iskyla grazei ,o kai pradeda kepti sukrenta,dureliu nedaruineju nieko,kas gali buti?

aciu uz atsakymus 4u.gif


O duoną kepi orkaitėje, ar duonkepėje?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Endendu: 19 birželio 2008 - 09:47
QUOTE(Endendu @ 2008 06 19, 10:40)
Niu va, ačiū Vidai88, jau ir ruginė duonytė iškepė tokia, kokia turi būti  4u.gif Kepaliukas gavosi žemesnis, nei baltos duonos, bet tvarkingos formos. Tą vadinamą pagranduką duonkepė iškart teisingos formos susuko, net nustebau.
Receptą naudojau tokį:
300ml vandens su ištirpintu jame pakeliu giros salyklo ekstrakto + 1 valg šaukštas obuolių acto.
2+1/4 puodelio ruginių miltų
3/4 puodelio kvietinių 550D miltų
2 arb. šaukšteliai sausų mielių
1 kupinas šaukštas raugo (dėjau jį į vandenį)
2 valg. šaukštai alyvuogių aliejaus
2 valg. šaukštai cukraus
2 arb. šaukšteliai druskos.
Po signalo dar įbėriau:
dvi saujas lukštentų saulėgražų, 2 valg. šaukštus kmynų ir 1 valg. šaukštą sezamo sėklų.
O duoną kepi orkaitėje, ar duonkepėje?


oho koks receptukas,tik deja raugo nezinau kaip rasiu ax.gif

o duonyte kepu duonkepej smile.gif
Atsakyti
O tai jūs nerauginot tešlos? Kai aš eksperimentavau, rauginau 13-14 val., tešla (su dalim miltų) iškilo, tik po to pyliau į duonkepę, dadėjau miltų ir kepiau. Tada skonis buvo panašus kaip "Vilniaus", tik forma doh.gif . Vakar įdėjau truputį kvietinių miltų (jau į raugintą, gal reikia prieš užraugiant įdėti?), bet skonis nebe tas . O raugo galima netaupyti, tik pasilikti gabaliuką užmaišytos tešlos (tik manau, kad būtinai reikia raugintos, nes kitaip bus mažai bakterijų?) Eksperimentai tęsiasi lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Vida88 @ 2008 06 19, 11:55)
O tai jūs nerauginot tešlos? Kai aš eksperimentavau, rauginau 13-14 val., tešla (su dalim miltų) iškilo, tik po to pyliau į duonkepę, dadėjau miltų ir kepiau. Tada skonis buvo panašus kaip "Vilniaus", tik forma  doh.gif . Vakar įdėjau truputį kvietinių miltų (jau į raugintą, gal reikia prieš užraugiant įdėti?), bet skonis nebe tas . O raugo galima netaupyti, tik pasilikti gabaliuką užmaišytos tešlos (tik manau, kad būtinai reikia raugintos, nes kitaip bus mažai bakterijų?) Eksperimentai tęsiasi  lotuliukas.gif



Nea, nerauginau....net nežinojau, kad reikėjo mastau.gif Nes pas rusaites forume niekur neparašyta, kad reikia rauginti.
Papildyta:
QUOTE(*irma* @ 2008 06 19, 11:55)
o duonyte kepu duonkepej smile.gif



Va čia aprašytos problemos, galinčios iškilti kepant duonkepėje, ir jų sprendimo būdai:
problemos kepant duoną
Atsakyti
QUOTE(Amalia @ 2005 03 17, 18:39)
Bet ruginiu miltu gauti gali?
Ruginei duonai iskepti reikia miltu, vandens, druskos ir RAUGO.To galima ir pasigaminti, bet labai daug peckiojimosi, ir ne visada pasiseka.
Taigi: 1 kg miltu, puse litro vandens, 10g druskos + raugo.
Siltam vandeny isleistas raugas  labai gerai sumaisomas su trecdaliu miltu, apibarstoma miltais, uzdengiama ir paliekama siltoj vietoj rugti- per nakti (12 val).Tada suberiami likusieji miltai, druska, labai gerai isminkoma , pavirsius su vandeniu isglostomas, uzdengiama ir paliekama kilti.Suformuojamas kepalas, kiek pakildomas.Iskepus pavirsius suvilgomas saltu vandeniu, uzdengiama drobule ir paliekama atausti.
Si recepta man po ilgu zirzimu atsiunte is Lietuvos moteris, kuri pati kepa.Man kartais gaunasi, kartais ne.Manau, kad raugas kaltas.As ji perku Reformhaus paruosta skysta.
Kiek man isaiskino, ruginiai miltai sunku minkyti, su masina nesigauna, reikia minkyt rankom, kimba, tysta, todel dedama kvietiniu miltu, kurie kildomi su mielem, o ruginiai nuo mieliu nekyla.Minkyti reikia ilgai, bet kai labai nori, dantis sukandi...As tai kepu su kvietiniais miltais (20%) pamaisyta ir zadu eksperimentuoti grynai rugines issikepti.Automate kepta duona buna dregnesne.Man orkaiteje kepant gaudavosi labai stora kieta pluta.Dedavau ir indeli su vandeniu i orkaite, kaip man patare, nepadejo.
Pabandyk, gal Tau geriau gausis.As uzklausiau apie Bociu duona, bet jokio atsako, kaip matai...



Na čia kaip ir atsakymas, 2 metų senumo rolleyes.gif , tikrai, kai dėjau kvietinių miltų gavosi drėgnoka, reiks rankytėm padirbėt, kad valgyt juodą smile.gif
Atsakyti
Siandiena ir as isigijau duonkepe,.Zodziu, labai pasimetus, jaudinuosi, bijau, nezinau nuo ko pradeti. sudejau produktus, paleidau programa. Duonkepe ne nauja, be receptu, ir su paleidimu teko pazaisti, maigiau, maigiau, pasileido, taip ir nelabai supratau ka po ko reikia spausti, ir kokios programos yra.
O forumas toks didelis- viso ne perskaiciau...
Ir turedama 3 val. laiko bandau is jusu pasimokyti.
Atsakyti
Pavyko. Pasikvieciau talkos duonytes degustavimui.
Kas turi patirties - padekit.
1. Ar yra skirtumas kai pakeiciam, dedam ne sviesta o alieju?
2. Visuose duotose receptuose nurodytos sausos mieles. Paprastos mieles - ir sausos mieles. Ar tas pats gaunasi? Ar yra skirtumas?
Atsakyti
QUOTE(kaunasada @ 2008 07 06, 09:53)
Pavyko. Pasikvieciau talkos duonytes degustavimui.
Kas turi patirties - padekit.
1. Ar yra skirtumas kai pakeiciam, dedam ne sviesta o alieju?
2. Visuose duotose receptuose nurodytos sausos mieles. Paprastos mieles - ir sausos mieles. Ar tas pats gaunasi? Ar yra skirtumas?


1. manau, skirtumas tik skonyje. Man balta duona skaniau su sviestu, o juoda - su alyvu aliejum.

2. Nera, skirtumas tik bus kiekyje. Jei sausu reikia 7 g, tai dregnu bus kazkur 20 g. Gal smile.gif Nu soriux, nepamenu atitikmenu, reiktu pasiieksot internete.
As naudoju tik sausas, nes jos negenda. O dregnu galiojimas labai ribotas, deja...
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti