Įkraunama...
Įkraunama...

Pomidorų sriuba

Labai norėčiau išvirti pomidorų sriubą,tačiau nemoku.Kavinėj valgiau ir labai patiko.Gal kas gali pamokyti?
Atsakyti
man irgi patinka ta sriuba, bet pati nebandžiau daryti, tačiau turiu 2 receptukus.

Pomidorų ir česnakų sriuba:

1 litras nuluptų trintų pomidorų
5 česnakų skiltelės
150g liesos šoninės
1 šaukštas aliejaus
1 ryšelis laiškinių česnakų
druskos, pipirų ir cukraus

Nuluptus česnakus supjaustome griežinėliai, šoninę supjaustome plonom juostelėm ir apkepame aliejuje, sidedame česnakus ir kepam ant mažos ugnies, kol gražiai pagels.
/Supilam pertrintus pomidorus, pridengiame ir verdame pamažu 10 minučių. Pagardiname druska, pipirais ir cukrumi. tiekiame užbarstę smulkintais laiškiniais česnakais.


Pomidorų sriuba - kremas

800 g pomidorų
1 l sultinio
1 svogūnas
2 šaukštai alyvų aliejaus
150 ml grietinėlės
1 morka
citrinos sulčių
cukraus, druskos, pipirų
1 šaukštas smulkintų petražolių

Svogūną nulupame, susmulkiname ir kepiname alyvų aliejuje. morką nuskutame ir nuplauname. pomidorus supjaustome kubeliais. Supjaustytą morką, pomidorus sudedame kartu su svogūnu ir troškiname 10 minučių. Supilam sultinį, įdedame pastos ir verdame 20 minučių. Sriubą pertriname, sudedame grietinėlę, įberiame druskos, cukraus, pipirų ir įpilame citrinos sulčių. maišydami verdame 5 min. tiekiame užbarstė smulkintų petražolių.
Atsakyti
Aš nežinau kokia sriuba tu valgei, aš verdu pomidorinė ryžių sriuba:
Išverdu ryžius atskirai, sultinį su prieskoniais atskirai. Tada pakepinu morkas, svogūnus, saliero biški. Pomidorus palaikau karštam vandenį, kad nulupti odelę, sutarkuoju su burokinę tarką, arba supjaustau smulkiai, ir apkepinu kartu su morkom. Tada viską sudedu į sultinį, ryžius irgi, paverdu, pabarstau baziliku. Arba dedama pomidorų pasta pakepinta, vietoj pomidorų.

Čia radau receptą internete:
Pomidorų sriuba
500 g pomidorų,
1 šaukštas aliejaus,
druskos,
100 g vermišelių,
1 svogūnas,
juodųjų pipirų,
1 česnako skiltelė,
2 šaukštai sezamų aliejaus,
4 šaukštai kapotų petražolių,
2 šaukšteliai sultinio miltelių.
Išpjauti pomidorų vaiskočius. Puode užvirinti 2 l vandens, apiplikyti pomidorus, išgriebti, nulieti šaltu vandeniu ir nulupti. Makaronus išvirti pagal nurodymus ant pakuotės. Kad makaronai nesuliptų, į vandenį įpilti šaukštą aliejaus. Išvirusius makaronus suversti į sietą, nulieti šaltu vandeniu ir nuvarvinti.
Nuluptą svogūną ir česnako skiltelę supjaustyti mažais kubeliais. Keptuve įkaitinti sezamų aliejų, suberti supjaustytą svogūną, česnaką bei petražoles ir šiek tiek pakepinti. Kai pasklis petražolių aromatas, supilti 1,51 vandens, pagardinti sultinio milteliais, druska ir pipirais. Pomidorus supjaustyti į 4 dalis, išskobti sėklas, minkštimą supjaustyti kubeliais, suversti į sriubą ir 2 minutes pavirinti. Suversti vermišelius ir sriubą dar šiek tiek pakaitinti. Paragauti ir, jei reikia pasūdyti.

Pomidorų ir paprikų tyrsriubė

3 pomidorai
2 raudonos saldžiosios paprikos
1 salieras
1 poro baltoji dalis
1 kubelis paukštienos sultinio
1 1/2 litro vandens
2 šviežių bazilikų šakelės
1 šaukštas alyvų aliejaus
keli bazilikų lapeliai
žiupsnelis uoginės paprikos
žiupsnelis druskos (jei reikia)
1. Daržoves nuplauname, supjaustome (išskyrus puse paprikos) ir 3-4 min. kepiname alyvų aliejuje.
2. Sultinio kubelį ištirpiname vandenyje ir užviriname. Sudedame daržoves ir viriname 30 min.
3. Likusią puse paprikos labai smulkiai sukapojame (degtuko galvutės dydžio gabalėliais).
4. Sriubą sutriname mikseriu ir perkošiame. Suberiame kapotą papriką ir verdame dar 2 min. Jei reikia, pagardiname druska ir pipirais. Smulkintus bazilikų lapelius suberiame prieš pat patiekdami sriubą į stalą.
Atsakyti
Ačiū,mergaitės
Atsakyti
As tai truputi kitaip darau: maza indeli nuluptu pomidoru, puse poro, morka, kopusto truputi, zirneliu, keleta sampinjonu, kartais cukinijos dedu...
Atsakyti
as tai megstu pomidorine ryziu sriuba:
sultinio kubeliai 2
ryziai
pomidoru pasta

ryzius verdu sultinyje, baigiant virti sudedu pasta, dar siek tiek paverdu. Ishjungiu ir kokias 20 min pabrinkinu. Galima sutrinti su blenderiu arba netrinti.PAgal skoni galima deti pipiru arba tiesiog astraus kecupo. Su siek tiek grietines valgau.
Atsakyti
Parašysiu ir aš "savo" receptą:
Sultinį verdu iš kaulų (dazniausiai kiaulienos, nes kitokio vyras nepripažįsta doh.gif ) +elementarūs vegetos prieskoniai. Į išvirusį sultinį dedu nuimtą nuo kaulų ir susmulkintą mėsą, ryžius, supjaustytus pomidorus be odelės+skystį (būna pirkti skardinėse) ir specialius prieskonius pomidorų patiekalams (manau galima vien paprasto baziliko dėti). Jei turiu dedu dar pomidorų tyrės (Mutti, sriuba buna tirštesnė ir spalva sodresnė). Valgant įsidedam grietinės.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gabriele: 12 balandžio 2005 - 12:35
NIEKADA NEVALGIAU,NIEKAD NEVIRIAU,BET LABAI NORECIAU PARAGAUT.KO PAKLAUSIU NIEKS NEZINO.GAL JUS PATART GALIT KAIP ISSIVIRT TA STEBUKLA? g.gif
Atsakyti
QUOTE(pypsas @ 2005 06 10, 19:21)
NIEKADA NEVALGIAU,NIEKAD NEVIRIAU,BET LABAI NORECIAU PARAGAUT.KO PAKLAUSIU NIEKS NEZINO.GAL JUS PATART GALIT KAIP ISSIVIRT TA STEBUKLA? g.gif


http://www.supermama...showtopic=26383
Atsakyti
O jus kai verdat ta pomidorine ryziu sriuba...tai kokiais kiekiais visko dedat? T.y. kiek pomidoru, kie ryziu ir t.t....? rolleyes.gif unsure.gif
Atsakyti
Man ta sriuba irgi skani. Aš specialių receptų nežinau, bet valgau kavinėse, tai nusižiūrėjau, ko pridėta ir padariau taip:
Į sriubos verdantį vandenį supyliau ryžių (iš akies, ryžiai virdami - "plečiasi", kad nebūtų labai tiršta), įpjausčiau vieną bulvę, nulupau kelis pomidorus, supjausčiau ir sumečiau, kad suvirtų. Dar dėjau svogūno (aš jį dedu beveik visur, nes mėgstu). Aišku, druskos, prieskonių, sultinio - pagal kiekvieno skonį. Pabarsčiau krapų dėl kvapo. Man visai skanu buvo!
Atsakyti
QUOTE(Susiena @ 2005 06 17, 15:34)
Man ta sriuba irgi skani. Aš specialių receptų nežinau, bet valgau kavinėse, tai nusižiūrėjau, ko pridėta ir padariau taip:
Į sriubos verdantį vandenį supyliau ryžių (iš akies, ryžiai virdami - "plečiasi", kad nebūtų labai tiršta), įpjausčiau vieną bulvę, nulupau kelis pomidorus, supjausčiau ir sumečiau, kad suvirtų. Dar dėjau svogūno (aš jį dedu beveik visur, nes mėgstu). Aišku, druskos, prieskonių, sultinio - pagal kiekvieno skonį. Pabarsčiau krapų dėl kvapo. Man visai skanu buvo!


man asmeniškai (prašau neįsižeisti) bulvė su ryžiais netinka.
Atsakyti