Įkraunama...
Įkraunama...

Sėjos kalendorius

QUOTE(Vilioja @ 2007 01 19, 18:30)
Aš čia biškį ne į temą paklausiu blink.gif  blink.gif Gal yra tema apie daržoves, bet  blush2.gif tingiu ieškoti ar naują užvesti
Labai noriu užsiauginti melionų ax.gif Pernai pasėjau kambary, po to perkėliau į šiltnamį, bet jie net nepražydo schmoll.gif  Tikriausiai reikėjo lauke sėti? Pasidalinkit patirtim gossip.gif

Melionus reikia seti kambaryje vasario men., nes ju ilga vegetacija, o i lauka sodinti tik geguzes antroje puseje. Pas mane melionai suzysta kambaryje. Siaip auginu ir siltnamyje, nes jei salta vasara tai neuzderi lauke.
Atsakyti
O pas mus jau paskutiniai 2 metai, siltnamyje labai anksti ima nykti agurku stiebai ir vaisiai issigimsta, nors seklas perkame kasmet naujas (savu nerenkame), o agurkai is tu paciu seklu lauke, auga graziai ir stiebai nepuna. Gal kas yra susidure su sitokia problema? As manau, kad mano anyta juos per tankiai susodina, nes kai agurkai isauga- tai siltnamyje tiesiog tankus miskas ir saule beveik neuzsviecia. Tai as kai dasitaikau, nugeneju visus apatinius, demetus lapus ir stiebu ataugas, ant kuriu dazniausiai zydi "tusti" ziedai. Ir dar galvoju, kad juos per daznai ir per daug laisto. Ar taip gali būti? ax.gif
Atsakyti
Šiltnamiuose agurkus dažnai sunaikina voratinklinės erkės, o kaip išsigimsta vaisiai? Bet norint tikrai žinoti kas sunaikina reikia tiksliau žinoti kas darosi unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(išdykėlė @ 2007 01 21, 20:28)
Šiltnamiuose agurkus dažnai sunaikina voratinklinės erkės, o kaip išsigimsta vaisiai? Bet norint tikrai žinoti kas sunaikina reikia tiksliau žinoti kas darosi  unsure.gif

Pirmiausia dezinfekuokite siltnami, isdeginkite siera, o visas medines konstrukcijas istepkita vario sulfato skiediniu. Sodinti reikia i 1kvadratini metra ne daugiau kaip 3 augalus. Jei tusti ziedai, tai kalta sekla, pirkite "Mirabele" "Pasamonte" tinka "Profi" Sie agurkai skirti siltnamiui yra savidulkiai, bet kainuoja brangiai iki 2,5 lt. uz desimt seklu. Ir viskas bus ok thumbup.gif
Atsakyti
Tiesa, siltnamis jau senas ir svarbiausia, kad niekaip nedezinfekuojamas. O mano anyta įsigudrina i 1kv.m ir 5-6 daigus sukisti, na del viso pikto jei kuris neisdyktu blink.gif , o paskui gaila juos israuti nu tai ir gaunasi nendrynas. o vaisiai sumazeja ima suktis ar susiriecia, net nezinau kaip paaistinti. kartais buna, kad ta dalis kur prie stiebo buna nedidele, o sikna stora, na daugiau i kriause panasus smile.gif O stiebai nyksta- tai ima beveik prie pat zemes pelyti ir nupuna blink.gif .
Atsakyti
Kokius pomidorus šiemet sėsit? Pasidalinkim patirtim ir žiniom apie sėklų naujoves. Aš keli metai iš eilės auginau ankstyvuosius aukštaūgius PRISCA. Gal reikia ir šiemet nusipirkti, ar jau atradote geresnių?
Atsakyti
QUOTE(Vilioja @ 2007 01 22, 10:23)
Kokius pomidorus šiemet  sėsit? Pasidalinkim patirtim ir žiniom apie sėklų naujoves. Aš keli metai iš eilės auginau ankstyvuosius aukštaūgius PRISCA. Gal reikia ir šiemet nusipirkti, ar jau atradote geresnių?

As auginu Madison, Emotion ir Rondello Visi hibridai su F1. Jie neserga, Rondelo ankstyvas kiti velyvesni ir labai skanus. Priscos atsisakiau pries kokius 5 metus unsure.gif Pabandyk tikrai neneusivilsi siomis veislemis, dar yra neblogas Brooklyn, Marissa, bet situ neesu isbandziusi.
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2007 01 22, 18:31)
As auginu Madison, Emotion ir Rondello Visi hibridai su F1. Jie neserga, Rondelo ankstyvas kiti velyvesni ir labai skanus. Priscos atsisakiau pries kokius 5 metus  unsure.gif  Pabandyk tikrai neneusivilsi siomis veislemis, dar yra neblogas Brooklyn, Marissa, bet situ neesu isbandziusi.


O ka reiškia "hibridai su F1"? Pernai sodinau Charm veisles, labai derlingi, nors uz 10 seklu mokejau 2lt. Dar bandziau Taifun, buvo rasoma, kad jie atsparus ligoms yra stiprus ir t.t., bet pas mus jie nepasiteisino.
Atsakyti
QUOTE(sigita @ 2007 01 22, 18:47)
O ka reiškia "hibridai su F1"? Pernai sodinau Charm veisles, labai derlingi, nors uz 10 seklu mokejau 2lt. Dar bandziau Taifun, buvo rasoma, kad jie atsparus ligoms yra stiprus ir t.t., bet pas mus jie nepasiteisino.

F1 reiskia, kad tai hibridas ir jo seklu paciam uzsiauginti neina. Sarmas ir Taifunas taip pat hibridai, bet jie nera atsparus visoms ligoms (Uztai pigesni). O mano isvardinti yra atsparus beveik visoms ligoms. Tik i siltnami negalima sodinti hibridu ir paprastu pomidoru, nes paprasti suserga ir pritraukia ligas kitiems. O jei nemaisysite, tai jusu pomidorai praktiskai nesirgs.
Pavyzdziuj Madison ir Emotion kainuoja apie 9lt. (10 seklu) Rondello pigesni apie 4lt. Juos auginu keleta metu ir tikrai pasiteisino. Labai skanus derlingi vidutinio dydzio, nerugstus, kekiniai nu zodziu visi privalumai. Tik nuo rugpjucio vidurio reikia isskabyti visus ziedus, nes jie vistiek nesuspeja uzaugti, o vargina daiga ir nuo to nukencia jau nokstanciu vaisiu skonis ir dydis. Nu rodos perteikiau visa savo praktika. 4u.gif
Atsakyti
Ačiū už patarimus 4u.gif Knifofijos patarimais tikrai pasinaudosiu, jei tik tokių sėklų gausiu g.gif
Atsakyti
Knifofija, ačiū už patarimus ir paaiškinimą, nes kaikurie pardavėjai patys nežino ką reiškia ant jų pardavinėjamos produkcujos užrašyti terminai.
Apskritai daržovių auginimo klausimais, esu pusiau žalia, nes augau mieste, o kai atsirado sodas, visko mokausi iš anytos...
Kai auginame pomidorus sugenėjame apatinius stiebo lapus, o apie žiedų skynima- tai nežinojau blink.gif Mes žalius pomidorus marinuojame- tai net nepagalvojau, kad reiktų suskabyti žiedus.

Atsakyti
minejai kad negalima sodinti hubridus ir paprastus pomidorus vienam siltnamy, o tuos kur tu isvardijai MAdison, emotios ir Rondello, galima vienam sodint???

o kokius pasiulytum pomidorus i lauka pasisodinti?
ir dar del agurgu mnoreciau kokius apsiulytum i lauka, kazkaip visada sodinu radnicok. man lauke uzauge agurkai zymiai skanesni nei siltnami smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lexi 04: 23 sausio 2007 - 13:42