Įkraunama...
Įkraunama...

Kūčiukai - receptai

ir as siandien bandysiu kuciukus kepti, pagal Ciocia Polia receptuka smile.gif

O kucioms jau issikepsiu kuciskesniu tongue.gif kuciuku be sviesto ir pieno (recepta radau internete) :


Kūčiukai
0.5 kg miltų
ne pilna stiklinė vandens (pieno)
50 g aliejaus
žiupsnelis druskos
20-30 g mielių
ketvirtis stiklinės aguonų
100 g cukraus


2/3 miltų, nurodytų receptūroje, išsijojami į dubenėlį. Jų viduje padaroma duobutė, į kurią supilamos nedideliame cukraus kiekyje išleistos mielės, truputį pašildytas skystis. Viskas išmaišoma, paviršius apsijojamas miltais ir uždengus drobele, pastatoma šiltai, kad pakiltų. Į pakilusią tešlą supilamas aliejus, įberiamas cukrus, druska, įsijojami miltai ir viskas gerai išminkoma. Tešla minkoma apie 20 min. Jei tešla atrodo per minkšta, dar įsijojama miltų. Minkoma, kol tešla nebelimpa prie rankų ir įgauna gražų blizgesį. Pridengus drobele, dar kartą kildinama. Iš pakilusios tešlos daromi 1 cm storio voleliai, kurie supjastomi aštriu peiliu skersai maždaug 1 cm gabalėliais. Kad nesuliptų, kūčiukai pabarstomi miltais. Sudedami į miltais išbarstytą skardą ir kepami vidutinio karštumo orkaitėje (180 laipsių), kol gražiai pagelsta. Kad gražiai apkeptų iš visų pusių, kepant pavartomi mediniu šaukštu.



Atsakyti
QUOTE(Ciocia Polia @ 2005 12 13, 08:25)
Kadangi pažadėjau jau prieš kelias dienas- tai va, skaniausių pasaulyje kūčiukų receptas:
600gr. miltų tešlai+100gr.kočiojimui, 250gr.cukraus, 80gr.margarino arba sviesto, 70gr.aguonų, 40gr.mielių, druskos, vandens (galima įpilt šlakelį pieno, bet su vandeniu gaunasi "šližyškesni").
Kaip pasigaminti tešlą, manau, žinot pačios  mirksiukas.gif  Iš šito produktų kiekio išeis apie 1kg. Skanaus  ok.gif

Kepe mano vyras kuciukus pagal si recepta,tai gavosi thumbup.gif .Visi isgyre biggrin.gif Kitais metais kepsim vel.
Atsakyti
QUOTE(veriru @ 2006 12 20, 14:56)
Kūčiukai
0.5 kg miltų
ne pilna stiklinė vandens (pieno)
50 g aliejaus
žiupsnelis druskos
20-30 g mielių
ketvirtis stiklinės aguonų
100 g cukraus


ir aš kepu pagal šį receptą. man gaunasi kieti bet trapūs (spusteli dantimis ir sutrupa visas) - ir mano giliu įsitikinimu tokie ir turi būti tongue.gif biggrin.gif

dėl tešlos iškilimo: jei su mielėm viskas tvarkoje, iškyla ji per pusvalandį (aš darau tuperwarininkiu principu, tik su paprastais indais - viskas puikiai gaunasi tongue.gif ).
Atsakyti
PRIKELIAU TEMA IS NUMIRUSIU! Tesla nekyla, ka daryti?
Atsakyti
QUOTE(darbsti @ 2007 12 02, 11:35)
PRIKELIAU TEMA IS NUMIRUSIU! Tesla nekyla, ka daryti?

laikyk tesla siltai, turetu iskilti, jei tik neperkarstu vandeniu uzpylei mieles
Atsakyti
Hm, eisiu tikriausiai ir aš pabandyti išsikept g.gif. O gal dar ir pavyks. Na, visai netyčia lotuliukas.gif
Atsakyti
Ir as kepiau pagal Ciocia Polia receptuka, gavosi labai skanus thumbup.gif
Atsakyti
as pabandysiu pagal abu receptus thumbup.gif
Atsakyti
Nu Ciocia Polia, lenkiuos lyg žemės, kakta į grindis - geras tavo kūčiukų receptas notworthy.gif didelis ačiū aciuks.gif Net vyras mano valgė
Atsakyti
QUOTE(darbsti @ 2007 12 02, 13:35)
Tesla nekyla, ka daryti?

Pabandyk įpilt virinto drungno vandens, permnkyt viską ir padėt į šiltesnę vietą. Galbūt per kieta tešla, kaip Akvilytei anais metais? g.gif
QUOTE(*Rita* @ 2007 12 09, 21:25)
lenkiuos lyg žemės, kakta į grindis - geras tavo kūčiukų receptas  notworthy.gif

Netyčia užtikau šitą temą, malonu skaityt, kad patiko. Skaitau dabar garsiai mamai jūsų pagyrimus- juk iš tikrųjų čia jos receptas ax.gif
Atsakyti
Visai nesunku juos iskepti, o gaunasi daug skanesni ei parduotuviniai. Tik bent jau man paskausta rankos, kol isminkau, jei kurios nors mb sukalbamesnis nei mano diedas, siulau idarbinti. ax.gif Ir vaikams smagu pjaustyti teslos ritinelius smile.gif
Atsakyti
Vaziuosiu ir as pirkti mieliu ir kepsiu kuciukus wub.gif
Atsakyti