Įkraunama...
Įkraunama...

Pavardės keitimas. 6dalis

Sveikos, merginos, o kaip trumpinama vyro pavardė? Pagal šaknį? Pavyzdžiui, jei vyras Mickevičius, tai susitrumpina Mickevičė? Ar galėtų būti Mickė? Kvailas gal klausimas, bet susiginčijo viena moteris, kad nebūtinai pagal šaknį smile.gif
Atsakyti
As tai tvirtai nusprendziau rinktis pavarde su -ė galūne. smile.gif nors manasi norėtų, kad bučiau -ienė. Taciau, kadangi esu uzsispyrusi, tai manes niekas neperkalbes. Man tiesiog su -ė, skamba graziau. smile.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ntu-Kpi @ 2013 04 16, 20:33)
Viena pažįstama ištekėjo. Vyras su galune -aitis.
Pvz. Petraitis.
Ji paemė pavardę - Petraitienė.
Gimus dukrai ją užrašyti galėjo Petraitė arba Petraitytė.
Užrašė Petraitė. ax.gif


Labai abejoju ar tai gramatiškai teisinga. Petraitė dukra gali būti tada, kai tėvas Petrus. O Petraičio dukra turi būti Petraitytė.
Bet klaidų priveliama visur. Kaip ir Adamkaus žmona turi būti Adamkuvienė, o kažkodėl iškraipyta į Adamkienė.

QUOTE(Lindos @ 2013 04 17, 18:10)
As tai tvirtai nusprendziau rinktis pavarde su -ė galūne. smile.gif nors manasi norėtų, kad bučiau -ienė. Taciau, kadangi esu uzsispyrusi, tai manes niekas neperkalbes. Man tiesiog su -ė, skamba graziau. smile.gif  4u.gif


O žiūrint iš šono atrodo durniau 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Terezza: 17 balandžio 2013 - 19:25
QUOTE(Terezza @ 2013 04 17, 20:21)
Labai abejoju ar tai gramatiškai teisinga. Petraitė dukra gali būti tada, kai tėvas Petrus. O Petraičio dukra turi būti Petraitytė.



Na tos pažįstamos vyro pavardė baigiasi galūne -aitis. Pavardė žymiai ilgesnė už Petraitis. (Tą pavardę Petraitis čia kaip pavyzdį pateikiau.)
Šiaip klausiau jos kodėl dukrai pasirinko tokią pavardės galūnę. Pasakė, kad kitu atveju gautųsi labai ilga pavardė (o vardas irgi netrumpas).
O beto kai registravo, pati darbuotoja pasakė, kad galima rinktis galūnę.
Atsakyti
QUOTE(Terezza @ 2013 04 17, 19:21)
O žiūrint iš šono atrodo durniau  4u.gif

biggrin.gif biggrin.gif
Atsiprašau už poster_offtopic.gif
Atsakyti
QUOTE(Terezza @ 2013 04 17, 20:21)
Labai abejoju ar tai gramatiškai teisinga. Petraitė dukra gali būti tada, kai tėvas Petrus. O Petraičio dukra turi būti Petraitytė.
Bet klaidų priveliama visur. Kaip ir Adamkaus žmona turi būti Adamkuvienė, o kažkodėl iškraipyta į Adamkienė.
O žiūrint iš šono atrodo durniau  4u.gif


gramatiškai tikrai teisinga. Jeigu tėvas yra Petraitis, dukra gali būti Petraitytė (galūnė -ytė), arba Petraitė (galūnė -ė). jeigu tėvas būtų Petrus, dukra pagal taisyklės būtų Petrutė (galūnė -utė), kaip Žimkus - Žimkutė, Stankus - Stankutė.
Taip pat atvejais, kai vyro pavardė baigiasi galūne -us (na, tarkim pvz. tas pats Petrus), Žmona gali būti Petruvienė, Petrienė arba Petrė, šiuo atveju pagal rašybos taisykles pavardę galima pasirinkti iš trijų. Kai vyro pavardė baigiasi bet kokia kitokia lietuviška galūne -ys (Juškys), -as (Gandras) ir tt, moters pavardė gali būti tik su galūne -ė arba -ienė.
Atsakyti

QUOTE(debesyse* @ 2013 04 19, 10:49)
gramatiškai tikrai teisinga. Jeigu tėvas yra Petraitis, dukra gali būti Petraitytė (galūnė -ytė), arba Petraitė (galūnė -ė). jeigu tėvas būtų Petrus, dukra pagal taisyklės būtų Petrutė (galūnė -utė), kaip Žimkus - Žimkutė, Stankus - Stankutė.
Taip pat  atvejais, kai vyro pavardė baigiasi galūne -us (na, tarkim pvz. tas pats Petrus), Žmona gali būti Petruvienė, Petrienė arba Petrė, šiuo atveju pagal rašybos taisykles pavardę galima pasirinkti iš trijų. Kai vyro pavardė baigiasi bet kokia kitokia lietuviška galūne -ys (Juškys), -as (Gandras) ir tt, moters pavardė gali būti tik su galūne -ė arba -ienė.

drinks_cheers.gif
Būtent, labai tiksliai išaiškinot! Todėl Adamkienė nėra iškraipyta, o yra tik venas iš tuo metu dviejų, o dabar jau trijų galimų variantų.
O Petraus duktė galėtų būti ne tik Petrutė, bet ir Petrė, o žmona Petrienė, Petruvienė arba Petrė smile.gif
Atsakyti
Gal kas man pasakysite kaip būtų, jeigu mano vyro pavardė Petrovas (rusiška, tik sulietuvinta galūne), aš renkuosi pavarde Petrova (-ienė nenoriu būti), tai kaip mūsų vaikų pavardės būtų, mergaičių, nes berniuko būtų, kaip ir vyro Petrovas. Visai nesusigaudau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikiss @ 2013 04 25, 15:03)
Gal kas man pasakysite kaip būtų, jeigu mano vyro pavardė Petrovas (rusiška, tik sulietuvinta galūne), aš renkuosi pavarde Petrova (-ienė nenoriu būti), tai kaip mūsų vaikų pavardės būtų, mergaičių, nes berniuko būtų, kaip ir vyro Petrovas. Visai nesusigaudau biggrin.gif

kaip zinau pagal lietuviu kalbos taisykles tai moteriska pavarde gali buti tik -iene arba -e, o jokia -a
nes as taip pat norejau buti su -a galune, nes pavarde graziai skamba, bet neleido verysad.gif
o mergaites gal Petrovaites butu g.gif
Atsakyti
QUOTE(Renalta @ 2013 04 25, 14:19)
kaip zinau pagal lietuviu kalbos taisykles tai moteriska pavarde gali buti tik -iene arba -e, o jokia -a
nes as taip pat norejau buti su -a galune, nes pavarde graziai skamba, bet neleido  verysad.gif
o mergaites gal Petrovaites butu  g.gif


Gali gali, nes čia yra rusiška pavardė, tik sulietuvinta smile.gif lietuviškos pavardės nebūtų galima pasirinkti su -a galūne. Žinau, kad gali, nes draugė kaip tik yra su pavarde, kuri baigiasi -a, nes jos vyro taip pat rusiška, tik sulietuvinta. Bet vat kaip būna su vaikais tai nežinau.. smile.gif
Atsakyti
Mergaites, nezinau ar cia kriepiuosi, bet per kiek laiko jau reikia pasa pasikeisti su IENE biggrin.gif

Atsakyti
QUOTE(Žannce @ 2013 04 26, 13:20)
Mergaites, nezinau ar cia kriepiuosi, bet per kiek laiko jau reikia pasa pasikeisti su IENE biggrin.gif

Kai atsiimate pažymą iš CMB (po ceremonijos arba po to kai kunigas nusiunčia duomenis CMB), keiskitės pasą. Iš esmės tai pasą reikia pasikeisti ir tiek, kai kurioms tai aktualu darbe, po juk ir visi kiti dokumentai keičiasi. Forume skaičiau, kad viena moteris pasą pasikeitė tik po pusės metų.. Bet vis atsirasdavo smulkių nesusipratimų dėl nepakeistos pavardės.
Atsakyti