Įkraunama...
Įkraunama...

Žuvienė

Vasara - shashlyku ir zuvienes metas. Ar verdate jus jas? Gamtoje ar namuose? Gal kokia kulinarine paslapti ta tema ishduosite ar savo firminiu receptu pasidalinsite? wink.gif

Tiesa pasakius man tai apie zuviene eme galvoje mintis kirbeti ne gamtoje, o parduotuveje apsilankius. Pamaciau toki dalyka "lashishos rinkinys sriubai"...tai ir pamasciau, kad gal ir nieko butu zuvienes kokios ishsivirti g.gif smile.gif
Atsakyti
Aš žuvienę verdu iš šaldytos menkės arba jūros lydekos file.
Atšildytą file ir batoną permalu per mėsmalę, tada pridedu kiaušinį, kepintų svogųnų. prieskonių.Užverdu vandenį, darau kukuliukus ir dedu į tą vandenį.Jie bevirdami išsileidžia.Tada pridedu morkų, bulvių, krapų ir viskas.Gaunasi tokia tirštoka ir labai ksani žuvienė thumbup.gif
TAip pat iš šaldytos menkės darau žuvies kotletukus.Liuks thumbup.gif
Atsakyti
Aš žuvienė verdu taip(bet čia mano asmeniškas receptas):
Kartais perku tą lašišos rinkinį sriubai ( jei noriu riebios žuvienes)
kartais nuperku kokios žuvies pora gabaliukų skirtingos rušies.
Tai va, žuvį gerai išplaunu sudedu į puodą ir verdu su prieskoniais (lauro lapas, pipirų grudeliai ir kvapnuju ir juoduju).Idedu į verdančią žuvienė visa galvutė svogūno. Tada dedu bulves pjaustytas, ir apkepinntas aliejuje morkas. Man vienas žvejis pasake, kad tu bulvių ir morkų visai nereikia, bet man taip skaniau tongue.gif Nu va, ir verdu. Žuvis greit išverda, tada ją išimu, tada žuvį atskiriu nuo kaulų ir sudedu atgal į puodą. Verdu kol suminkšteja bulvės. Dedu daug žalumynų. O dar pipirų maltų. Vsio.
Dar turiu receptuką tirštos žuvienes:
Jums reiks
žuvies,3 šaukštai miltų, sviesto, grietinės, pora svogūnų, petražolių, lauro lapeliai, grūdeliai kvapniųjų pipirų,druskos, pipirų
Žuvį su prieskoniais išvirti. Kai išverda, žuvį su prieskoniais permalti per mėsmalę arba gerai sutrinti. Svieste pakepinti miltus, paskui supilti grietinę, viską išmaišyti ir sumaišyti su žuvies mase. Viską maišant pamažu supilti sultinį, kuriame virė. Tuomet dar užverdame, užbarstome žalumynais ir valgome...
Atsakyti
O as verdu zuvies tyrsriube. Pakepinu keptuveje daug saliero (sakniagumbio), morku, svoguno, tada viska suverciu i puoda, dar galima imesti viena kita bulve, bet nebutinai jei dietinates, ar kokia kita uzsilikusia zalia darzove (paprika, kalafiora), sudedu gabaliukais supjautyta zuvi ( menke arba juros lydeka), uzpilu vandens ir siek tiek paverdu. Aisku dar viskiu prieskoniu pribarstau. Isvirus viska sutrinu el.trintuve ir uzbalinu indeliu grietineles (Dvaro, 13%). Labai skanu!
Atsakyti
Cia tokia tirsta zuviene, mano vyras del jos alpsta.
Is zuvies gabaliuku, galvu, kaulu (pvz., kai lieka darant file) isverdu sultini su lauro lapais, pipirais, druska.
Kubeliais supjaustau 2 paprikas ir nuluptus 4 pomidorus, grezineliais - 1 pora ir 2 salieru stiebus, dar kelias skilteles cesnako. Darzoves kelias minutes apkepu aliejuje. Tada viska suverciu i puoda, uzpilu perkosta sultini, idedu prieskoniu ir verdu apie 20 min. Tuo metu isdarineju virta zuvi, mesyte irgi sudedu i puoda, dar idedu siek tiek smulkiu makaronu.
Atsakyti
Žuvienė - thumbup.gif sriuba!
Nusiperku didokų žuvų, kurias nuvalytas kepu. Nupjautas galvas ne išmetu, o panaudoju sriubai virti smile.gif
Išverdu aš jas su prieskoniais, lauro lapais, pipirais, druska... O tada - morkyčių, bulvyčių. Dažniausiai galvas išmetu... Paprasta ir taupu, valgom su grietine.

Bet temoje turbūt kalbama apie tikrą žuvienę - kuri verdama iš specialiai tam perkamų žuvų, o čia - tik galvos, kurias šiaip ar taip išmetam.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Virdzinija: 13 balandžio 2005 - 03:17
SVELNI ZUVIENE
pakepinu truputi iki auksines spalvos siaudeliais pjaustyta morkyte ir svoguna smulkiai pjaustyta, tada dedu i verdanti sudyta vandeni ir bulviu kubiukus ten pat. kai truputi paverda, dedu juros lydekos file didesniais gabaliukais supjaustytas (kad galima butu isgriebt) ir verdu, kol suminksteja zuvis (tik nepervirt svarbu). tada zuvyte greit susemiu ir iszvejoju, i sriuba maisydama ipilu mazam puodely salto virinto vandens ismaisyta nubraukta sauksta miltu, maisau, kol uzverda. tada jau galima lauro, pipiriuko imest ir kitu prieskoniu, kelias minutes pavirt ir tada ipilt salto pieno. kai sushyla ir jau pradeda uzvirinet (nelaukit, kol kunkuliuos), sudedu atgal zuvyte, kokia minute pasildau. tiesa, jei dedu svieziu krapu ar petrazoliu, tai ne kartu su lauru ir pipirais, o kai isjungiu ugni, kad vitaminai neprapultu smile.gif tik smulkiai sukapot reikia.
cia kazkada radau senoj rusiskoj knygoj sita recepta.
Atsakyti
Sy savaitgali su draugais vykstame i gamta, pagrindinis akcentas- zuvienes virimas ant lauzo. Kazkada jau esame vire (tokiam diiiiideliam katile), bet gal kas nors turi kokiu special patarimu ar recepturos paslapciu? Pasidalinkit! drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šiandien valgiau tikrą žuvienę virtą dideliame katile ant laužo. Labai skanu buvo ir labai subtilus skonis.Virė vienas pažįstamas, anksti ryte, kai mes po šokių nakties dar miegojome. Klausėme ką dėjo, sakė viską tą patį, ką ir jūs dėtumėte. Tik draugų mergaitė 5 metų išplepėjo paslaptį. Sako "Aš nevalgysiu tos sriubos, nes mačiau, kaip dėdė butelį šnapso supylė". Pasirodo, tai ir buvo visa skonio paslaptis.
Atsakyti
Kartais verdu žuvienę iš lašišos rinkinio sriubai+bulvės, morkos, svogūnas+jūros gėrybės essen.gif Dar kartais ir grietinėlės ipilu
Atsakyti
Pas anyta valgia žuvienę iš lašišos, o pati viriau nesenei iš karpio. Tai va "karpinė" labiau patiko, ji tokia tikresnė. Kaip mano vyras sako "Joje daugiau skonio" ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Asta @ 2005 10 29, 14:38)
Pas anyta valgia žuvienę iš lašišos, o pati viriau nesenei iš karpio. Tai va "karpinė" labiau patiko, ji tokia tikresnė. Kaip mano vyras sako "Joje daugiau skonio"  ax.gif

Man irgi labai patinka "karpine " thumbup.gif , bet ir idomus ir geras skonis gaunasi is karoso ir lydekaites . O siaip zuviene verdu paprastai su daug morku , svogunu , keliom bulvem , ir daug zalumynu , zuvi dedu pries gala ir paverdu apie kokia 15 min. Cia radau tikrai idomiu receptuku , reikes isbandyt smile.gif
Atsakyti