Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

Apklausa: Kokios rūšies duoną dažniausia kepate? (123 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(Terra2 @ 2010 10 29, 14:05)
Pas bobutes turguje galima ir ajerų lapų gauti. Bet Jūsų žinutėje aš "pagavau" idėją apie ajerų šaknis. Vot nusipirksiu truputį patarkuosiu ir įdėsiu į duonos tešlą. Įdomu, kas gausis?

Na Halės turgų dažnai prabėgu, tai ten egzotiškiausias radinys būna bitkrėslės biggrin.gif Gal Kalvarijų turguj žolių situacija geresnė g.gif Ačiū už idėją 4u.gif
Na šaknis kiek kitokia nei lapai, man asmeniškai tas skonis šaknies toks.. kaip čia pasakius... Pamenu, dar gyvenau bendrabutyje ir sugebėdavau bendroje virtuvėje ajerų cukatas iš šaknies virti (šiaip labai geras dalykas, kai reikia neužmigti, ar žvalumo trūksta, veikia geriau nei kava, tik širdis nesimakaluoja biggrin.gif) (ai, ir sako, vyrams per daug neduot geriau bigsmile.gif ) , kaimynai niekaip nesutardavo, kvepia koridorius visas ar dvokia biggrin.gif Tai jei jums tas kvapas kvepia, tai gal nieko, bet jei nelabai... g.gif
Atsakyti
QUOTE(SOLI-SOL @ 2010 10 29, 15:24)
Dar noriu pasiklaust. Jei darysiu duonos raugą pagal Terros receptuką tai sakykit ar jo daug gaunasi?
Kepsiu juodą lietuvišką naminę duoną iš malsenos puslapio kaip patarė Keistuolė,  ten rašo kad reikės 200 g.Kaip suprantu dar 100g. atsidėsiu starteriui.Tai išeina kad iš Terros raugo turėčiau gauti 300g.gryno paruošto po 5 dienų raugo, ar gerai galvoju mergaitės?Gal kuri žinot keik maždaug jo išeina, ar geros proporcijos.Gal reikia daryt iš pusės normos, ar dvigubint, ar palikt taip kaip yra.Na nelabai įsivaizduoju.Patarkit jei kas turit laiko.Ačiū.


Darykit tokią porciją kaip ir parašyta.
Raugo jums gausis per daug, visą likutį atidėkit į šaldytuvą (galit porcijom) ir kokių porą kart kai vėl kepsit neatsidėkit kitam kartui, tai išbaigsit tą pirminį raugą.
Atsakyti
Sos biggrin.gif Kepiau siandien duona, paprasta balta, pridejau razinu. Bet kazko nesigaudau dar turbut - uzstaciau baltos duonos programa (minko, kildina, kepa). O duonyte neiskepus visai schmoll.gif Uzstaciau dar atskirai kepima, beveik valanda dar kepe blink.gif Tai visada reikia uzstatyt po kazkokios programos dar papildomai kepima? Duonkepe Moulinex
Atsakyti
QUOTE(fedoska @ 2010 10 30, 19:52)
Sos  biggrin.gif Kepiau siandien duona, paprasta balta, pridejau razinu. Bet kazko nesigaudau dar turbut - uzstaciau baltos duonos programa (minko, kildina, kepa). O duonyte neiskepus visai  schmoll.gif  Uzstaciau dar atskirai kepima, beveik valanda dar kepe  blink.gif Tai visada reikia uzstatyt po kazkokios programos dar papildomai kepima? Duonkepe Moulinex

Pas mane irgi Moulinex, nereikia tikra papildomai kepti schmoll.gif Aš dar naujokė duonos kepime, ale gal per mažą svorį nustatėt programoje nei pridėta produktų ax.gif čia tik spėjimas.
Atsakyti
QUOTE(fedoska @ 2010 10 30, 19:52)
Sos  biggrin.gif Kepiau siandien duona, paprasta balta, pridejau razinu. Bet kazko nesigaudau dar turbut - uzstaciau baltos duonos programa (minko, kildina, kepa). O duonyte neiskepus visai  schmoll.gif  Uzstaciau dar atskirai kepima, beveik valanda dar kepe  blink.gif Tai visada reikia uzstatyt po kazkokios programos dar papildomai kepima? Duonkepe Moulinex

gal tiesiog programas sumaišėt g.gif ar ten kepė, duona kiek buvo apkepusi? gal tiesiog įjungėt minkymo programa?
Atsakyti
QUOTE(Sinuhas @ 2010 10 30, 20:09)
Pas mane irgi Moulinex, nereikia tikra papildomai kepti schmoll.gif Aš dar naujokė duonos kepime, ale gal per mažą svorį nustatėt programoje nei pridėta produktų ax.gif čia tik spėjimas.



Atsveriau kaip priklauso biggrin.gif Ir svori gera parinkau. Pirmas kartas, tai issiziojus net viska dariau, pasitikrinau

QUOTE(nataliuncik @ 2010 10 30, 20:15)
gal tiesiog programas sumaišėt  g.gif ar ten kepė, duona kiek buvo apkepusi? gal tiesiog įjungėt minkymo programa?


Nu lyg ne g.gif Tame ir esme, kad buvo siek tiek pakepusi, plutele paskrudus vos vos. Kepiau programa, kur pamaise, tada kildino, vel minke, vel kildino ir tik tada tipo kepe. Bendras programos laikas - 3.17 min. Svoris 750g.
Atsakyti
QUOTE(fedoska @ 2010 10 30, 20:22)
Nu lyg ne  g.gif Tame ir esme, kad buvo siek tiek pakepusi, plutele paskrudus vos vos. Kepiau programa, kur pamaise, tada kildino, vel minke, vel kildino ir tik tada tipo kepe. Bendras programos laikas - 3.17 min. Svoris 750g.

o kiek trunka pats kepimas šioje programoje? g.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 10 30, 20:28)
o kiek trunka pats kepimas šioje programoje?  g.gif



50 min. Mazai?
Atsakyti
QUOTE(fedoska @ 2010 10 30, 20:34)
50 min. Mazai?

Pas mane irgi tiek kepa baltos duonos programa - ir iškepa g.gif
Atsakyti
Tai negi brokuota duonkepe doh.gif
Atsakyti
QUOTE(fedoska @ 2010 10 30, 20:43)
Tai negi brokuota duonkepe  doh.gif

gal kita karta pabandykit su kita programa, pvzd. normal/basic/pagrindine g.gif o tada jau matysit
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nataliuncik: 30 spalio 2010 - 20:03
QUOTE(nataliuncik @ 2010 10 30, 20:45)
gal kita karta pabandykit su kita programa, pvzd. norma/basic/pagrindine  g.gif o tada jau matysit



Ner tokios schmoll.gif Bet kad dar teks bandyt, tai tikrai doh.gif Pas mane pirma programa "Paprasta balta duona", tai gal cia pagrindine g.gif
Atsakyti