Įkraunama...
Įkraunama...

Dokumentai po vestuvių

QUOTE(jbs @ 2013 06 11, 12:53)
Bažnyčia neturi teisės keisti pavardžių! Kai registruosite cms'e bažnyčioje sudarytą santuoką, ten gal  ir bus galimybė pakeisti pavardę.  Ir net vaiko krikšto sakramento liudijime yra įrašyta mano mergautinė pavardė, nors gimdžiau praėjus beveik 3 metams po santuokos ir pavardė mano pase -ienė.

Tai norite pasakyti, kad jei mes tuoksimės tik bažnyčioje ir lauksime pranešimo iš CMS apie sudarytą santuoką, jos liudijime jau bus parašyta mergautinė pavardė? Kaip tada pase "pasidaro" -ienė, jei tai liudijančiame dokumente -aitė? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Tendre @ 2013 06 12, 08:43)
Tai norite pasakyti, kad jei mes tuoksimės tik bažnyčioje ir lauksime pranešimo iš CMS apie sudarytą santuoką, jos liudijime jau bus parašyta mergautinė pavardė? Kaip tada pase "pasidaro" -ienė, jei tai liudijančiame dokumente -aitė?  g.gif

šito reikia klausti cms'e, bet yra kitas būdas pakeisti pavardę: įrašas apie santuoką jau yra (priežasti pavardės pakeitimui), tereikia užpildyti prašymą pakeisti pavardę (pildoma ta pati forma vardo/pavardės/tautybės keitimas).
Bet dėl vieno esu tikra - bažnyčia pavardžių tikrai nekaitalioja schmoll.gif
Atsakyti
Tiesa, aš nesusidūriau su tokiu atveju, kada santuoka sudaroma tik bažnyčioje, tai gal cms'e yra atskira forma, kurią pildote prašydami įregistruoti bažnyčioje sudarytą santuoką ir toje formoje yra pavardės pasirinkimas? Jeigu yra ir pažymėjote vyro pavardę, tai nieko daugiau daryt nereikės. O jei ne - tai kaip rašiau aukščiau: pildomas prašymas Teisingumo ministerijai (cms'e) dėl pavardės pakeitimo, pagrindu nurodant sudarytą santuoką.
Atsakyti
Tuokiausi tik bažnyčioje (praeitą šeštadienį) ir galiausiai išsiaiškinau, kokia situacija. Kai pildėme bažnyčioje anketas, pristatę visus dokumentus, reikėjo nurodyti, kokia pavardė bus po santuokos. Tuos dokus bažnyčia perduoda į cms. Iš metrikacijos kelios dienos po santuokos gavau pranešimą, kad reikia sumokėti 21 lt ir su kvitu bei pasu vienam iš sutuokti ateiti pasiimti santuokos liudijimą.
Man asmeniškai painiavos įnešė po ceremonijos bažnyčios išduotas dokumentas,kuris vadinasi "santuokos liudijimas", bet ten mergautinė pavardė. Kaip suprantu šis bažnytinis oficialiai kažkur nelabai galioja,kai reikia dokumentus tvarkytis. Galios visur tik tas iš cmso.
Atsakyti
QUOTE(Gurmanita @ 2013 06 12, 16:45)
Tuokiausi tik bažnyčioje (praeitą šeštadienį) ir galiausiai išsiaiškinau, kokia situacija. Kai pildėme bažnyčioje anketas, pristatę visus dokumentus, reikėjo nurodyti, kokia pavardė bus po santuokos. Tuos dokus bažnyčia perduoda į cms. Iš metrikacijos kelios dienos po santuokos gavau pranešimą, kad reikia sumokėti 21 lt ir su kvitu bei pasu vienam iš sutuokti ateiti pasiimti santuokos liudijimą.
Man asmeniškai painiavos įnešė po ceremonijos bažnyčios išduotas dokumentas,kuris vadinasi "santuokos liudijimas", bet ten mergautinė pavardė. Kaip suprantu šis bažnytinis oficialiai kažkur nelabai galioja,kai reikia dokumentus tvarkytis. Galios visur tik tas iš cmso.

Supratau, vadinasi užteks nurodyti, kokios pavardės norima po santuokos.
Tai taip, galioja CMS išduotas dokumentas, juk tai institucija, kuri tvarko "statistinius" duomenis: gimė, vedė, mirė.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tendre: 12 birželio 2013 - 16:55
QUOTE(Gurmanita @ 2013 06 12, 17:45)
Tuos dokus bažnyčia perduoda į cms. Iš metrikacijos kelios dienos po santuokos gavau pranešimą, kad reikia sumokėti 21 lt ir su kvitu bei pasu vienam iš sutuokti ateiti pasiimti santuokos liudijimą.


O uztenka tik vienam ateiti? nereikia abiem?
Atsakyti
QUOTE(Vika852 @ 2013 07 07, 18:54)
O uztenka tik vienam ateiti? nereikia abiem?

juk rašo vienam iš sutuoktinių
Atsakyti
QUOTE(Hedra:) @ 2013 05 20, 14:01)
o po baznytines santuokos po kiek laiko dokuumentus sutvarko?nes mes laiko turesim 2 savaites susitvarkyti juos ir pasikeisti pasus g.gif


mes tuokėmės šeštad., o jau trečiad. gavome pranešimą apie tai, jog ateitume į metrikaciją santuokos liudijimo.
Atsakyti
QUOTE(jbs @ 2013 06 12, 09:47)
šito reikia klausti cms'e, bet yra kitas būdas pakeisti pavardę: įrašas apie santuoką jau yra (priežasti pavardės pakeitimui), tereikia užpildyti prašymą pakeisti pavardę (pildoma ta pati forma vardo/pavardės/tautybės keitimas).
Bet dėl vieno esu tikra - bažnyčia pavardžių tikrai nekaitalioja  schmoll.gif


Nieko man nereikėjo rašyti, jokių prašymų, šeštadienį tuokiausi tik bažnyčioj, pasirašėm su vyru dokumentą, kuris bus perduotas į civilinę, o jame jau nurodyta, kad mano pavardė bus tokia ir anokia.. Atskirai tikrai nieko nerašėm, jokių papildomų formų.
Atsakyti
QUOTE(Gurmanita @ 2013 06 12, 17:45)
Tuokiausi tik bažnyčioje (praeitą šeštadienį) ir galiausiai išsiaiškinau, kokia situacija. Kai pildėme bažnyčioje anketas, pristatę visus dokumentus, reikėjo nurodyti, kokia pavardė bus po santuokos. Tuos dokus bažnyčia perduoda į cms. Iš metrikacijos kelios dienos po santuokos gavau pranešimą, kad reikia sumokėti 21 lt ir su kvitu bei pasu vienam iš sutuokti ateiti pasiimti santuokos liudijimą.
Man asmeniškai painiavos įnešė po ceremonijos bažnyčios išduotas dokumentas,kuris vadinasi "santuokos liudijimas", bet ten mergautinė pavardė. Kaip suprantu šis bažnytinis oficialiai kažkur nelabai galioja,kai reikia dokumentus tvarkytis. Galios visur tik tas iš cmso.


Labai labai ačiū už išsamų atsakymą, kurio kaip tik šiame forume ir ieškojau biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Gurmanita @ 2013 06 12, 17:45)
Tuokiausi tik bažnyčioje (praeitą šeštadienį) ir galiausiai išsiaiškinau, kokia situacija. Kai pildėme bažnyčioje anketas, pristatę visus dokumentus, reikėjo nurodyti, kokia pavardė bus po santuokos. Tuos dokus bažnyčia perduoda į cms. Iš metrikacijos kelios dienos po santuokos gavau pranešimą, kad reikia sumokėti 21 lt ir su kvitu bei pasu vienam iš sutuokti ateiti pasiimti santuokos liudijimą.
Man asmeniškai painiavos įnešė po ceremonijos bažnyčios išduotas dokumentas,kuris vadinasi "santuokos liudijimas", bet ten mergautinė pavardė. Kaip suprantu šis bažnytinis oficialiai kažkur nelabai galioja,kai reikia dokumentus tvarkytis. Galios visur tik tas iš cmso.

Mums lygiai taip pat, po vestuvių šeštadienį, pirmadienį jau gavau e- maila, kad susimokejus 21 lt galime atsiimti santuokos liudijimą, baznytis oficialiai niekur negalioja, tai lyg atminimo dovanėlė....pirmadienį pasiėmėme liudijimą, o jau ketvirtadienį megavausi savo nauju pasu, su nauja pavardę, taip pat po to dar issivertem santuokos liudijimą į anglų kalbą ir patvirtinome notariškai, gyvenam užsienyje, tai apsidraudeme jei prireiktų....ta dokumentų tvarkymo tvarka labai lengva,greita ir paprasta:) galvojau daugiau popierizmo bus cool.gif
Papildyta:
QUOTE(Vika852 @ 2013 07 07, 18:54)
O uztenka tik vienam ateiti? nereikia abiem?

Mums buvo parašyta kad ateiti abiem, su asmens tapatybę irodanciais dokumentais.
Atsakyti
QUOTE(Hedra:) @ 2013 08 13, 16:51)

Mums buvo parašyta kad ateiti abiem, su asmens tapatybę irodanciais dokumentais.


I CMB pasiimti santuokos liudijimimo? Jei apie tai kalba, man tai parase, kad vienas turi ateit g.gif ateju siand ir pasiemiau g.gif
Atsakyti