Įkraunama...
Įkraunama...

Nyderlandų lietuvaitės

QUOTE(BlackDhalia @ 2014 11 15, 15:33)
Laba diena,
man kilo klausimelis del IND lipduku: ar juos butina tureti cia gyvenant?  Esu prisiregistravus, dirbu, moku draudima. Nelabai suprantu to lipduko paskirti ES pilieciams. Ar jo reikia vien tam jei planuoji pilietybe keisti ar jis prideda kazkokias soc. garantijas?  4u.gif


Kas tai?
Atsakyti
QUOTE(moske_poske @ 2014 11 15, 15:56)


Aš užsidėjau ir sūnui uždėjau, gi valgyt neprašo ir galioja iki kol galioja pasas. Kai pasikeitė pavardė, nebuvo jokių sunkumų uždėti pakartotinai- ir vėlgi prasitęsė iki kol galioja naujasis pasas. Kai kurios savivaldybės reikalauja turėt, kai kurie provideriai tarkim sudarant abonentą telefonui reikalauja turėt, niekada nežinai, kada gali prireikti.
Atsakyti
QUOTE(pupa.uoga @ 2014 11 17, 10:34)
Aš užsidėjau ir sūnui uždėjau, gi valgyt neprašo ir galioja iki kol galioja pasas. Kai pasikeitė pavardė, nebuvo jokių sunkumų uždėti pakartotinai- ir vėlgi prasitęsė iki kol galioja naujasis pasas. Kai kurios savivaldybės reikalauja turėt, kai kurie provideriai tarkim sudarant abonentą telefonui reikalauja turėt, niekada nežinai, kada gali prireikti.

O kokios dabar taisykles jo gavimui? Ar reikia darbo sutarties ar ko nors kito? Ir galioja 10m?
Atsakyti
QUOTE(BlackDhalia @ 2014 11 17, 12:19)
O kokios dabar taisykles jo gavimui? Ar reikia darbo sutarties ar ko nors kito? Ir galioja 10m?

Sito lipduko jau senai niekas nebereikalauja, kai esi is EU.(BERODS NUO 2007)

Kaip gyvenat?
Atsakyti
Kaip tik antradieni su drauge apie tai snekejom, nes ji savaitgali skrido kazkur, o pasas lietuviskas buvo kitos salies ambsadoje del vizos atostogoms, tai sakau, o negali su verblijsverunningu, gi jau net ne lipdukus duoda, o id korteles, o ji man sako, kai baigesi pirmi penki metai galiojimo, buvo galima arba prasitesti i onbepaaldtijd, arba imti olandiska pasa. verguningo pratesimas - 300 euru, o pasas, man atrodo gal kokie 700 ar 900 (jau dabar net nezinau, as pati man atrodo dar 500 mokejau), bet jei nenori jokiu korteliu ar pasu, tai irgi ok. savivaldybes administracijoje irasyta, kad turi verguninga po onbepaaldetijd ir viskas. O jus pvz. kai vaziuojat i kokias belgijas, ar imat pasus? as tai niekada, tik teises.
Atsakyti
QUOTE(ruthy @ 2014 11 20, 16:04)
Kaip tik antradieni su drauge apie tai snekejom, nes ji savaitgali skrido kazkur, o pasas lietuviskas buvo kitos salies ambsadoje del vizos atostogoms, tai sakau, o negali su verblijsverunningu, gi jau net ne lipdukus duoda, o id korteles, o ji man sako, kai baigesi pirmi penki metai galiojimo, buvo galima arba prasitesti i onbepaaldtijd, arba imti olandiska pasa. verguningo pratesimas - 300 euru, o pasas, man atrodo gal kokie 700 ar 900 (jau dabar net nezinau, as pati man atrodo dar 500 mokejau), bet jei nenori jokiu korteliu ar pasu, tai irgi ok. savivaldybes administracijoje irasyta, kad turi verguninga po onbepaaldetijd ir viskas. O jus pvz. kai vaziuojat i kokias belgijas, ar imat pasus? as tai niekada, tik teises.

As imu visada id kortele. Zinai su policija, kaip ant kokio uzsirausi biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(anamarie @ 2014 11 20, 11:40)
Sito lipduko jau senai niekas nebereikalauja, kai esi is EU.(BERODS NUO 2007)

Kaip gyvenat?

Gerai, ka tik is atostogu grizau ir ryt i darba sad.gif
Atsakyti
QUOTE(ruthy @ 2014 11 20, 15:04)
Kaip tik antradieni su drauge apie tai snekejom, nes ji savaitgali skrido kazkur, o pasas lietuviskas buvo kitos salies ambsadoje del vizos atostogoms, tai sakau, o negali su verblijsverunningu, gi jau net ne lipdukus duoda, o id korteles, o ji man sako, kai baigesi pirmi penki metai galiojimo, buvo galima arba prasitesti i onbepaaldtijd, arba imti olandiska pasa. verguningo pratesimas - 300 euru, o pasas, man atrodo gal kokie 700 ar 900 (jau dabar net nezinau, as pati man atrodo dar 500 mokejau), bet jei nenori jokiu korteliu ar pasu, tai irgi ok. savivaldybes administracijoje irasyta, kad turi verguninga po onbepaaldetijd ir viskas. O jus pvz. kai vaziuojat i kokias belgijas, ar imat pasus? as tai niekada, tik teises.

Ruthy tavo drauge gal kazka netaip suprato? Nes vergunning pratesimo kaina 53 eurai, pati sumokejau praeita kovo menesi.( as prasitesiau nes lengviau nei pasa visur tampytis )
Paso kaina 900 euru, bet jai pragyveni Olandijoj 15 metu, gali naturalisuotis uz 135 eurus.
Sita kortele galioja 5 metus.
O siaip ar anaip visi privalo NL nesiotis tapatybes dokumenta nuo 12 metu. (bet tai nebutinai turi buti verblijfsvergunning)
Mane pries keleta savaiciu sulaike be dviraciu sviesu pradejau angliskai su policininkais sneketi biggrin.gif nu ir ka paleido nes jie nemokejo anglu taip ,kad galetu pasakyti ka nori :lotuliukas
Papildyta:
QUOTE(moske_poske @ 2014 11 20, 19:57)
As imu visada id kortele. Zinai su policija, kaip ant kokio uzsirausi biggrin.gif
Papildyta:

Gerai, ka tik is atostogu grizau ir ryt i darba sad.gif

Geros atostogos buvo? Ilgai atostogavai?
Papildyta:
Bet su tom kortelem tikrai niekur negali skristi ,nes tai ne dokumentas keliaut.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo anamarie: 21 lapkričio 2014 - 14:20
Ai labai nesigilinau, matyt jai nelabai reikejo.
O tos korteles su verguniningais negalioja kaip ID? Tada mazai is jos naudos. Nes su paprasta ID gi gali skristi i visas ES salis, kur nereikia i pasus visokiu stampu.

As tai niekada nieko su savimi nesinesioju tik teises, o tavo geras tip, reiks pasinaudoti, jei bus toks reikalas, bet policija roterdame daznai sneka visomis imanomomis kalbomis sad.gif
Atsakyti
QUOTE(ruthy @ 2014 11 21, 16:09)
Ai labai nesigilinau, matyt jai nelabai reikejo.
O tos korteles su verguniningais negalioja kaip ID? Tada mazai is jos naudos. Nes su paprasta ID gi gali skristi i visas ES salis, kur nereikia i pasus visokiu stampu.

As tai niekada nieko su savimi nesinesioju tik teises, o tavo geras tip, reiks pasinaudoti, jei bus toks reikalas, bet policija roterdame daznai sneka visomis imanomomis kalbomis sad.gif

Juk skraidyti galima tik turint pasa (arba kortele kuri atstoja pasa ID).
Sitas verblijfsvergunnig suteikia teise gyventi salyje.
pvz Pabegeliai irgi gauna verblijfsvergunning (kitokiu pagrindu) bet su juo keliauti negalima.
ID gauni kai nenori paso ir turi sallies pilietybe
Atsakyti
QUOTE(anamarie @ 2014 11 21, 15:23)
Ruthy tavo drauge gal kazka netaip suprato? Nes vergunning pratesimo kaina 53 eurai, pati sumokejau praeita kovo menesi.( as prasitesiau nes lengviau nei pasa visur tampytis )
Paso kaina 900 euru, bet jai pragyveni Olandijoj 15 metu, gali naturalisuotis uz 135 eurus.
Sita kortele galioja 5 metus.
O siaip ar anaip visi privalo NL nesiotis tapatybes dokumenta nuo 12 metu. (bet tai nebutinai turi buti verblijfsvergunning)
Mane pries keleta savaiciu sulaike be dviraciu sviesu pradejau angliskai su policininkais sneketi biggrin.gif  nu ir ka paleido nes jie nemokejo anglu taip ,kad galetu pasakyti ka nori  :lotuliukas
Papildyta:

Geros atostogos buvo? Ilgai atostogavai?
Papildyta:
Bet su tom kortelem tikrai niekur negali skristi ,nes tai ne dokumentas keliaut.

Paso kortele (tapatybes). Atostogs buvo beveik 3 sav, jau i gal uzkniso biggrin.gif o siaip viskas patiko, fb foto biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(moske_poske @ 2014 11 21, 21:06)
Paso kortele (tapatybes). Atostogs buvo beveik 3 sav, jau i gal uzkniso biggrin.gif o siaip viskas patiko, fb foto biggrin.gif

kodel uzkniso? lotuliukas.gif
Man zinok nei 6 savaites nenusibosta atostogauti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(anamarie @ 2014 11 24, 12:38)
kodel uzkniso? lotuliukas.gif
Man zinok nei 6 savaites nenusibosta atostogauti smile.gif


nusibodo pakuotis/issipakuot/vel pakuotis. Skrydziai labai ilgi doh.gif
Atsakyti