Įkraunama...
Įkraunama...

Kūčių stalas

Jau lietiniai šiemet tikrai bus ant mūsų stalo thumbup.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(linanil @ 2009 11 11, 17:28)
Jau lietiniai šiemet tikrai bus ant mūsų stalo  thumbup.gif  blush2.gif

Na, skanaus tuomet.

O aš dar pagalvojau, kad galima ant Kūčių stalo padėti ir mini sumuštinukų...Man labai skanūs sluoksniuoti su avokadu-fermentiniu sūriu-batonu. Tik, kad tikriausiai kiti nevalgo nieko net pieniško per Kūčias...Bent jau aš tokių žmonių pažįstu. Aš asmeniškai nevalgau tik mėsų. ax.gif
Atsakyti
Na mes ir gi tik mėsų nevalgome. Koldūnus šiaip visuomenet su aguonuomis aliejuje verdame, super thumbup.gif nors kitiems nepriimtina. Aš esu kūčioms kepusi sluoksniuotus pyragėlius su grybais džiovintais dar.
Atsakyti
Keliu temutę viršun,mergytės-tikrai,pats laikas dalytis idėjomis ir receptukais.Įdėsiu ir aš biggrin.gif
Šitą receptą man davė sena žydė,o žydai,kaip žinia žuvį gaminti moka biggrin.gif

[Silkė žydiškai
Reikės :

lengvai pamarinuotos arba paprastos nesūrios silkės
džiovintų baravykų
svogūnų
1 dėžutės rūkytų šprotų aliejuje
pomidorų padažo

Grybus išmirkome ir pakepiname su svogūnais.Baigiant kepti,sudedame permaltus šprotus ir padažą.Atvėsusią masę užpilame ant supjaustytos juostelėmis silkės.


Šį patiekalą išbandžiau-gana neblogas skonis.
Dar kūčių stalui gaminu žuvų kotletukus.

Žuvų kotletukai

reikės : menkės arba strimėlės (aš naudoju strimėlę,nes man labiau tinka skonis-o ir pigiau)
svogūnų,pipirų,kiaušinio,druskos,pieno,truputį batono ir džiūvėsių.Būtinai-česnako 1-2 skiltelių.

Žuvį išdorojame ir permalame.Į masę dedame kiaušinį,piene mirkyto batono,kapoto svogūno.Įspaudžiam česnako ir įmušam kiaušinį.Perminkius formuojam cigaro formos nedidukus kotletukus ir apvolioję džiūvėsėliais,kepam įkaitintam aliejuje.


Skanaus 4u.gif Lauksiu ir jūsų minčių biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lututė: 24 lapkričio 2009 - 14:25
QUOTE(-Mylia- @ 2009 11 10, 13:56)
Kad Kūčios tuo ir žavios, kad patiekalai tradiciškai beveik tie patys...  smile.gif
Pernai gaminau tuno salotas, tai visiems labai patiko, pomidorus įdarytus tunu... Lietinius su tunu... Na, tuno mėgėja aš... blush2.gif  O šiaip silkė, silkė silkė...  biggrin.gif


Mylia, kaip ruoši pomidorus su tunu g.gif Vistiek dar naudoji kokius nors priedus.
Atsakyti
Man rodos,mergaitės,kad sudubliavot temą ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Faustinata @ 2009 11 25, 19:56)
Mylia, kaip ruoši pomidorus su tunu  g.gif  Vistiek dar naudoji kokius nors priedus.

Aha - pipiriuko, truputi, truputi citrinos, majonezo ir kiaušinio.Viską sumaišius dedu į skobtus pomidorus.
Papildyta:
QUOTE(lututė @ 2009 11 26, 10:22)
Man rodos,mergaitės,kad sudubliavot temą  ax.gif

Lutute, nežinau, reikia autorės teirautis... ax.gif
Atsakyti
sveikos 4u.gif

noriu pasidalinti ir as pora receptuku, kas man labai patinka per kucias smile.gif
SILKE SU SAULEGRAZOMIS
silke supjaustom gabaliukais. saulegrazu branduolius pakepiname sausoje keptuveje kol apskrus ir prades "sokinet" smile.gif supilame i dubeni. i ikaitinta alieju sudedame pjaustyta svoguna (nemazai, priklausomai nuo silkes ir nuo valgytoju skaiciaus smile.gif ) pakepiname, iberiame pipiriuko, druskytes nedaug. supilame viska ant saulegrazu, ismaisome ir sudedame prie silkes arba ant jos cool.gif
SILKE SU ZEMES RIESUTAIS
silke supjaustome gabaliukais. paskrudiname zemes riesutus. paskui pakepiname svoguna. sumaisome riesutus ir svogunus su pomidoru padazu ir suverciame viska ant silkes smile.gif
man cia pacios skaniausios silkes thumbup.gif

dar mama darydavo:
zemaiciu blynus su dziovintais grybais
virtinukus su aguonom, su dziovintais grybais
grybu kotletus
krabu lazdeles tesloje kepdavo

kazi ar galima majoneza per kucias g.gif
jei galima, tai labai skanu pakepinti saulegrazas, sumaisyti su tarkuotom zaliom morkom ir majonezu thumbup.gif
pas drauge dar valgiau skania misraine. krabu lazdeles, poras, ikrai baltyminiai ir majonezas smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Marta*: 26 lapkričio 2009 - 16:06
Silkė žemaitiškai

Numirkytą ir juostelėm supjaustytą silkę sudedam į silkinę.
Svogūną kepinam aliejuje,baigiant užpilame pomidorų padažo.Karštą masę pilam ant silkės.Skanaus 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(lututė @ 2009 11 26, 17:58)
Silkė žemaitiškai

Numirkytą ir juostelėm supjaustytą silkę sudedam į silkinę.
Svogūną kepinam aliejuje,baigiant užpilame pomidorų padažo.Karštą masę pilam ant silkės.Skanaus  4u.gif


Aš dar būtinai su svogūnais apkepu ir morką ax.gif Hmmmm..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ievuliuks: 27 lapkričio 2009 - 10:51
QUOTE(*Marta* @ 2009 11 26, 17:03)


kazi ar galima majoneza per kucias g.gif
jei galima, tai labai skanu pakepinti saulegrazas, sumaisyti su tarkuotom zaliom morkom ir majonezu thumbup.gif
pas drauge dar valgiau skania misraine. krabu lazdeles, poras, ikrai baltyminiai ir majonezas smile.gif

Mes majonezą valgom.Kiti apskritai neleidžia sau nieko apart aliejaus augalinio.Tai ir blynų su pienu nemaišo, tik su vandeniu. Matyt nuo krašto ir tradicijų priklauso. O tavo receptai su silke tai super.Tikrai išbandysiu. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Ievuliuks @ 2009 11 27, 11:51)
Aš  dar būtinai su svogūnais apkepu ir morką  ax.gif Hmmmm..

Tai čia jau kitam regionui priklausai-jo,yr ir toks receptas-morkos,svogūnai,kečupas.Kai kas dar razinų įdeda-bet visa šita reik pilt ant silkės atšaldytą...o tuo tarpu mano viršuj paminėtam,kai užpili karštą-ta silkė lyg ir pakepus gaunasi-skonis kitoks... ax.gif
Atsakyti