Įkraunama...
Įkraunama...

Tulpės

Svaikos tulpių mylėtojos,
Man pavasarį garažiausios gėlės - tulpės, hiacintai, narcizai. Tulpių labai daug veislių galima įsigyti. Tačiau kaip ilgai jos išlieka tokios gražios? 2003 m. rudenį susodinau žemaūgių tulpių svogūnėlius, tai 2004 m. pavasarį labai gražiai ir gausiai žydėjo. Peržydėjus svogūnėlių neiškasiau, o 2005 m. pavasarį ne visos pražydo ir tos pražydusios jau nebebuvo tokios gražios schmoll.gif . 2005 m. po peržydėjimo visas tules iškasiau ir rudenį susodinau. Lauksiu šį pavasarį rezultatų. Kaip manot ar galima išlaikyti nepakitusią veislę ir kaip ilgai. Aš suprantu, kad įvyksta "kraujomaiša", nes bitės tikrai pagal veisles gėlių nesirenka. Tada ar verta aplamai įsigyti brangių-gražių tulpių vienam sezonui. Va tos senoviškos raudonos ankstyvos tulpės, jokios bitės jų nesumaišo. Tik problema kur gauti jų svogūnėlių, nes parduotuvėse nerandu g.gif .
Atsakyti
QUOTE(XMamaX @ 2006 02 27, 14:03)
Svaikos tulpių mylėtojos,
Man pavasarį garažiausios gėlės - tulpės, hiacintai, narcizai. Tulpių labai daug veislių galima įsigyti. Tačiau kaip ilgai jos išlieka tokios gražios? 2003 m. rudenį susodinau žemaūgių tulpių svogūnėlius, tai 2004 m. pavasarį labai gražiai ir gausiai žydėjo. Peržydėjus svogūnėlių neiškasiau, o 2005 m. pavasarį ne visos pražydo ir tos pražydusios jau nebebuvo tokios gražios schmoll.gif . 2005 m. po peržydėjimo visas tules iškasiau ir rudenį susodinau. Lauksiu šį pavasarį rezultatų. Kaip manot ar galima išlaikyti nepakitusią veislę ir kaip ilgai. Aš suprantu, kad įvyksta "kraujomaiša", nes bitės tikrai pagal veisles gėlių nesirenka. Tada ar verta aplamai įsigyti brangių-gražių tulpių vienam sezonui. Va tos senoviškos raudonos ankstyvos tulpės, jokios bitės jų nesumaišo. Tik problema kur gauti jų svogūnėlių, nes parduotuvėse nerandu g.gif .


Bitės nemaišo tulpių veislių, man atrodo, yra hibridinės veislės tai jos kinta. O jei veislė yra tikra ir stabili- tai ji išliks - visada žydės vienodai, tik reikia tinkamai prižiūrėti. Jei pernai iškasei svogūnėlius, tai lauk gražių žiedų pavasari. Aš tai irgi laaaabai laukiu narcizų ir tulpių žydėjimo. Turiu ju apie 20 rušių.
Atsakyti
Man grazu kai vienos rusies tulpes auga bureliais o ne po viena wub.gif todel kruopsciai iskasu ir sudedu i atskiras dezutes, kad nesusimaisytu.
Atsakyti
Tulpės kas metai lenda vis žemyn.Tad,rekomenduojama bent kas pora metų iškasti ir pasodinti naujai.O dažniau veisles sugadinam patys..nupjaunant tuo pačiu peiliu-taip pernešant vieną veislę kitai.Šalia augdami nelabai susikryžmina(nebent svogūnėliai liečiasi).
O raudonu ankstyvų tulpių turėčiau pavasarį turėti..ie ne tik šių(jei nesušalo,kai sniego nebuvo daug,o šalčiai ir -30C siekė).
Atsakyti
Geriausiai tulpes reikia skinti, o ne pjauti. Jeigu pjaunate peiliu, tai reikia peilį kiekvienam žiedui nuplauti, nuvalyti. Nužydėjus tulpei žiedus reikia nugnaibyti;
ir gražios tulpių veislės ilšlieka ilgam. Persodinti bent jau kas 2 metus, nes susmulkėja žiedai ir sodinti į kitą vietą. Aš dar kartais dar patrešiu trąšomis svogūninėms gėlėsms. Tai tiek apie tulpes.
Papildyta:
dar pamiršau parašyti. prieš sodinant tulpes jam pamirkau vandenyje su kalio permanganatu. Į vandenį įmetu kelis grūdelius, kad vandens spalva būtų šviesiai violetinė. taip jos dezinfekuuojamos, apsaugomos nuo ligų. Aišku, yra ir kiti dezinfekavimo būdai, bet šis pats parasčiausias.
Atsakyti
QUOTE(staselė @ 2006 03 06, 17:32)
Geriausiai tulpes reikia skinti, o ne pjauti.


Tai kad skinant labai dažnai išsirauna su visu svogūnėliu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(XMamaX @ 2006 03 07, 19:52)
Tai kad skinant labai dažnai išsirauna su visu svogūnėliu ax.gif

Na, tiesiog reikia nulaužti, ,,nusukti" kotelį ir nežinau, bet man niekada nėra taip tulpė išsirovusi.
Atsakyti
sausio menesi pasodinau žemaugias šerkšnuotas ir papuginias i vazonus.dabar namie labai gražus vaizdas už lango sniegas o namie tulpes žydi!
Atsakyti
QUOTE(laguna @ 2006 02 27, 13:20)
Man grazu kai vienos rusies tulpes auga bureliais o ne po viena  wub.gif todel kruopsciai iskasu ir sudedu i atskiras dezutes, kad nesusimaisytu.

Vokietijoje taip ir sodinamos, kruvelem po 10 ir daugiau, labai graziai ziurisi wub.gif

QUOTE(Regila @ 2006 02 27, 19:07)
.O dažniau veisles sugadinam patys..nupjaunant tuo pačiu peiliu-taip pernešant vieną veislę kitai.Šalia augdami nelabai susikryžmina(nebent svogūnėliai liečiasi).

drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(laguna @ 2006 02 27, 13:20)
Man grazu kai vienos rusies tulpes auga bureliais o ne po viena  wub.gif todel kruopsciai iskasu ir sudedu i atskiras dezutes, kad nesusimaisytu.

Pritariu,bet pernai taip visas iškasiau ir susidėjau,tik gavos taip kad vėliau nenuvažiavom ir jos aišku sušalė o ir pelės suėdė,tai kai pamačiau,teko išmesti,o uošvenė tokių gražių jau turėjo,na kai naujai suželdisim visur veją,tai teks ir gėlėmis rūpintis. ax.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Kaliteja @ 2006 03 26, 20:32)
Pritariu,bet pernai taip visas iškasiau ir susidėjau,tik gavos taip kad vėliau nenuvažiavom ir jos aišku sušalė o ir pelės suėdė,tai kai pamačiau,teko išmesti,o uošvenė tokių gražių jau turėjo,na kai naujai suželdisim visur veją,tai teks ir gėlėmis rūpintis. ax.gif  blush2.gif

Bet juk tulpės šalčio nelabai bijo, gal bereikalo išmetėt, o gal kuri būtų dar išdygusi. o jei pelės pagraužia, tai riekia dezinfekuoti kalio permanganato tirpale. nes tų gražių rūšių tik per laiką prisisodiname, o taip greitai galima jas prarasti, va įsisuka tokios pelės ir po visų mūsų grožybių.
Atsakyti
Jau tulpės sukrovė žiedus, kaip bus gražu ,kai pražys. Man tokios gražios - tulpės.
Tikiuosi, kad savaitgaly bent vienas žiedelis bus pražydęs!
Atsakyti