Įkraunama...
Įkraunama...

Sraigės

Aš jau seniai norėjau sraigių pasigamint, tik niekur receptuko neradau schmoll.gif , bet dabar tai jau sraigės laikykitės gun_bandana.gif biggrin.gif
Atsakyti
Sveikutės,

Šį savaitgalį buvom kaime ir aptikom vietą, kurioje sraigių nors saujom rink. Pagalvojau, kad butu idomu is jų ka nors pasigaminti.

Didžiausia bėda. kad nežianu kaip jas apdoroti. Gal kuri nors žino, bandė ir išėjo?
Atsakyti
QUOTE(Ariela @ 2005 05 10, 10:23)
Sveikutės,

Šį savaitgalį buvom kaime ir aptikom vietą, kurioje sraigių nors saujom rink. Pagalvojau, kad butu idomu is jų ka nors pasigaminti.

Didžiausia bėda. kad nežianu kaip jas apdoroti. Gal kuri nors žino, bandė ir išėjo?

Čia apie vynuogines sraiges? Bent jau pas mus jas griežtai draudžiama rinkti
Atsakyti
Nus baikit mergos, neėskit sraigių, jos tokios gražuolės po lietaus išlenda iš miškelio prie mūsų namų pasivaikščioti... Geriau nusipirkit šampinjonų, sako skonis panašus.
Negalėčiau pati prisirinkus jų valgyti. O dukrai išvis šokas būtų, nes ji yra sraigių gelbėtoja - surinkinėja visas nuo takelio ir nešioja į mišką, kad kerėplos dėdės nesumindžiotų smile.gif

Nevalgykit sraigių. Grožėkitės smile.gif
Atsakyti
Aš negalėčiau gyvą sraigę mest į verdantį vandenį schmoll.gif Juk,tai gyvą butybė,negi jums negaila g.gif
Atsakyti
ax.gif Labukas, užklydau netyčia ir aš čia mirksiukas.gif taigi galvoju parašysiu tai ką žinau, kad ir jūs žinotumėt mergytės biggrin.gif

TAIGI SRAIGIŲ RECEPTAS g.gif kad tik viską ką reik prisiminčiau smile.gif.

Pirmiausia reik, kad išsivalytų sraigių organizmas nuo jų maisto. Taigi dvi dienas saikingai jas barstom miltais ir laistom vandeniu tam tikroj gal dėžėj, na net nežinau kur jumi patogiau, kad tas vanduo pastoviai nesilaikytų, o nutekėtų jo perteklius ir nesigautų košė su miltais biggrin.gif. Po 2 dienų jas gerai nuplaunam vandeniu šaltu žinoma ir apiberiam rupia druska nepagailint taip. Palaikom berods gal parą ( na sraigės turi užsisūdyt). Tada vėl nuplauname ir su specialia šakute sraigėm išimti ( yra tokia nenustebkit), jas jau kaip ir užsisūdžiusias išlupam iš kiautų. Kiautus išplauname ir galima dar nuplikyt verdančiu vandeniu ar apvirt jei ką mirksiukas.gif . Sraiges nuplaunam ir sudedam į pasūdytą verdantį vandenį su prieskoniais. Prieskoniai yra tokie: petražolių, salierų šaknys ir stiebai gali būti, lauro labai, pipirai kvepiantys ir juodi grūdeliais, druskos nelabai daug ir dėt tik į virimo pabaigą. Verdama apie 40-45 min., pabaigoj virimo įpilt balto sauso ( arba raudono sauso) vyno. Nukelt nuo viryklės ir uždengt. Turi dar pasatovėt kokias 10-15 min. Tuo metu pasigamint žalią sviestą. Imame sviesto, petražolių ir česnako. Petražoles ir česnaką smulkiai sukapojame peiliu, sudedam į sviestą, galima dar įdet druskos biškutį ar vegetos, jei mėgstat jaust druką mirksiukas.gif . Na vienu žodžiu gaunas tokia žalsva sviesto mąsė, kurią reik atšaldyt, kad nebūtų skysta. Tada imam paruoštus švarius sraigių kiautus ir dedam truputuką to sviesto, virtą nusausintą sraigę ir vėl užlipdom ją sviestu. Sudedam į keptuvytę taip, kad sviestas būtų viršuj ir pašaunam į karštą orkaitę. Laikom tol kol sviestas pradeda virti sraigės kiaute. Tada ištraukiam iš orkaitės ir skanaus thumbup.gif

Šitaip man teko ruošt sraiges vienam įžymiam restorane Vilniuje ax.gif
Atsakyti
QUOTE(auklyte @ 2006 03 14, 13:05)
Aš negalėčiau gyvą sraigę mest į verdantį vandenį schmoll.gif Juk,tai gyvą butybė,negi jums negaila g.gif



Prisigaudė mano vyras sraigių vasarą, parsivežė namo visą maišiuka..suleido į vonią nuplauti...žiūrėjom, žiūrėjom kokios jos gražios ir kaip iš vonios pabėgti nori...surinkom ir nunešę į pievą paleidom. Nebuvo lemta mums tapti gurmanais biggrin.gif
Atsakyti
Nu kas gi gyvas sraiges deda į verdantį vandenį ??? g.gif Aš tik vėžius gyvus dedu į verdantį, pasūdytą, su prieskoniais vandenį biggrin.gif
Atsakyti



4u.gif MANO UOŠVIS MANE VAIŠINO SRAIGĖM.ŽMOGUS PRISIRINKO SRAIGIŲ VISKĄ PARUOŠĖ KAIP PRIKLAUSO ,AIŠKU IR IŠSIVALYT LEIDO JOMS biggrin.gif
PARAGAUT ĮDOMU AŠ NIEKO PRIEŠ BET TIK NEVALGYT IR DAR TIE RAGIUKAI JŲ AKYS ATRODO Į TAVE ŽIŪRI verysad.gif O SKONIS MAN PASIRODĖ VISAI NIEKO RAUMUO IR TIEK ax.gif BET DAUGIAU NEVALGYČIAU tongue.gif
Atsakyti
Nesuprantu, kaip galima pamatyt ragiukus ir akytes paruoštoje sraigėje, nieko ten nesimato, neišsigalvokit merginos mirksiukas.gif . O skonis normalus, kaip veršienos ar jautienos mėsytės paruoštas gabaliukas su prieskoniais. Visai skanu thumbup.gif
Atsakyti
Sraigės burgundiškai

Reikės: 600 g nuvalytų ir išvirtų sraigių, 40 g sviesto, 30 g svogūnų, 50 g duonos trupinių, 100 g kieto tarkuoto sūrio, 15 g petražolių, 1 g maltų juodųjų pipirų ir 1-2 skiltelių česnako.

Sraiges išvirkite su prieskoniais, daržovėmis ir išimkite mėsą.
Paruoškite įdarą: svieste pakepkite smulkiai supjaustytus svogūnus, pridėkite kvietinės duonos gabaliukų, sutarkuoto kieto sūrio, česnako, smulkiai supjaustytų petražolių ir truputį nuoviro, kuriame virė sraigės.
Sraigių kriaukles užpilkite šiltu vandeniu, įdėkite šaukštelį sodos ir virkite 30 minučių. Paskui vandenį nupilkite, o kriaukles praplaukite šaltu vandeniu ir gerai išdžiovinkite. Nuovirą, kuriame virė sraigės su daržovėmis, virkite ant didelės ugnies, kad sutirštėtų ir jo sumažėtų. Į kiekvieną kriauklę įpilkite truputį nuoviro, įdėkite po 1-2 gabaliukus sraigės mėsos ir užpildykite paruoštu įdaru.
Pripildytas kriaukles padėkite anga į viršų ant keptuvės arba ugniai atsparios lėkštelės, kurioje yra truputis nuoviro, pabarstykite tarkuotu kietu sūriu ir kepkite 10-15 minučių orkaitėje, kol įdaras pasidengs rusva plutele.
Patiekite karštas toje pačioje keptuvėje arba lėkštutėje.

Sraigės mėsos padaže

Reikės: 150 sraigių, 400 g maltos mėsos, 1 česnako galvutės, 3 supjaustytų pomidorų, petražolių, druskos, pipirų, aliejaus.

Mėsos faršą apkepkite aliejuje, pasūdykite, pagal skonį įdėkite pipirų. Sudėkite sraiges ir virkite ant mažos ugnies 30 minučių. Prieš pabaigą įdėkite pomidorus ir supjaustytas petražoles.
Patiekite baltoje bandelėje.

Atsakyti
Vakar sūnus pririnko sraigių 4u.gif . Jau užbarsčiau miltais ax.gif . Gaminsiu thumbup.gif .
Atsakyti