Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Amalia, o kuo skiriasi įvairios programos, juk kai maišo tai maišo, ar su skirtingom pauzėm kokiom?

*mamyte*, o bandelėm spec. receptus naudoji, ar yprastus, tik tiek kad su tešla nesiterlioji?

Aš buvau tokį vaizdą susidariusi, kad suberi viską, įjungi ir išsiimi iškeptą duonytę, bet kai pasiskaitinėjau plačiau, tai ne visai tiesa pasirodė doh.gif Ar iš tiesų reikia nuolat šalia stovėti? Tiksliau, ką vistik dar reikia padaryti šalia to, kad sudedi visus ingredientus, patikrini ar tešla reikiamos konsistencijos ir, aišku išsiimti kepinį pabaigoj g.gif
Atsakyti
QUOTE(kris @ 2006 09 21, 00:25)
Amalia, o kuo skiriasi įvairios programos, juk kai maišo tai maišo, ar su skirtingom pauzėm kokiom?
Aš buvau tokį vaizdą susidariusi, kad suberi viską, įjungi ir išsiimi iškeptą duonytę, bet kai pasiskaitinėjau plačiau, tai ne visai tiesa pasirodė  doh.gif  Ar iš tiesų reikia nuolat šalia stovėti? Tiksliau, ką vistik dar reikia padaryti šalia to, kad sudedi visus ingredientus, patikrini ar tešla reikiamos konsistencijos ir, aišku išsiimti kepinį pabaigoj  g.gif

Jei nori duonos, kuriai kepti automatas tinka, taip ir yra, gali ir iš vakaro viską susibert, ir rytui turėsi, o aš noriu grynos ruginės, čia visa problema, tenka eksperimentuoti - ją reikia ilgiau minkyti, ilgiau kildinti....
Mano automatas turi 12 programų - normalią, viso grūdo duonai, baltai duonai, sandvičiams, 3 pagreitintas, saldžiai mielinei tešlai, tešlai su kepimo milteliais, tik minkymui, tik kepimui, dar pakepti, jei nedakepė, na ir marmeladam virti. Aplamai turi 6 mygtukus, kuriais viską nusistatai. Jei įdomu tiksliai, parašyk, surašysiu išsamiau. Dabar ką tik iš daktaro, siurbė kraują ir pro šoną suvarė, ranka sopa, dar brudas SM nugriuvo ir viską parašyta ištrynė. Žodžiu - jei reikia, duok žiniąą, o dabar esu surūgusi, einu šalto kompreso dėt. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(kris @ 2006 09 21, 01:25)
Amalia, o kuo skiriasi įvairios programos, juk kai maišo tai maišo, ar su skirtingom pauzėm kokiom?

*mamyte*, o bandelėm spec. receptus naudoji, ar yprastus, tik tiek kad su tešla nesiterlioji?

Aš buvau tokį vaizdą susidariusi, kad suberi viską, įjungi ir išsiimi iškeptą duonytę, bet kai pasiskaitinėjau plačiau, tai ne visai tiesa pasirodė  doh.gif  Ar iš tiesų reikia nuolat šalia stovėti? Tiksliau, ką vistik dar reikia padaryti šalia to, kad sudedi visus ingredientus, patikrini ar tešla reikiamos konsistencijos ir, aišku išsiimti kepinį pabaigoj  g.gif

Programos skiriasi maisymo trukme ir kepimo trukme.
Bandelem naudoju paprasciausia recepta - 250 ml pieno , 50 g sviesto , 100 gr cukraus , 2,5 a.s sausu mieliu , 1 kiausinis , 3 stiklines miltu .Kiekviena karta bandau ka nors naujo atrasti.
As dazniausiai kepu plikyta duonele , tai tenka truputi pastoveti prie aparato.Dabar pradejau kepti nauja duona is kvietiniu miltu su grudu , maltu riesutu , sezamo misiniu - tai viska suberiu ir procesas pats vyksta thumbup.gif .
Atsakyti
Ačiū labai už patarimus 4u.gif Bėgsiu rytoj jau nusižiūrėtą duonkepę pirkti. Pakviesčiau jus atsidėkodama pyragui ar kitam kokiam skanumynui, kuris geriausiai išeis, bet kad jūs labai toli rolleyes.gif
Amalia, taisykis greičiau console.gif
Atsakyti
Na va, nusipirkom, išbandėm, lux thumbup.gif
Ir svarbiausia, nebuvo "pirmo prisvilusio blyno" biggrin.gif Pirmąjį kartą specialiai dariau mažiuką kepaliuką, kad neišėjus nebūtų gaila išmesti. O išėjo labai skanus pyragiukas, bet kadangi mažas, tai per minutę dingo ir dar gavau velnių ko čia su tokiais mini išsidirbinėju.
Aš dar kol kas saviveikla neužsiiminėju, darau tiksliai pagal receptus ir viskas čiki čiki.
Išbandėm ir vieną tikrų tikriausios juodos duonos receptą. Labai skani duona, negarantuoju, kad visai kaip lietuviška, bet tikrai nė kiek neprastesnė.
Ai, ji vadinasi rusiška juoda duona, tai negali gi lietuviška būti doh.gif Gerai, receptas (čia puodelis, tai amerikoniškas cup):

1 1/2 puodelio vandens
2 šaukštai saulėgrąžų aliejaus
2 1/2 šaukšto molasses (kažkas jau aiškino kas tai yra)
1 1/4 puodelio ruginių miltų
3/4 puodelio nesijotų kvietinių miltų (whole-wheat)
2 1/4 puodelio baltų duonos miltų (unbleached white bread)
3 šaukštai avižų (gal miltų g.gif ) (oat bran)
3/4 puodelio duonos trupinių
1 1/2 šaukšto kakavos miltelių
2 1/2 šaukšto tirpios kavos granulių
1 1/2 arbatinio šaukštelio kmynų
1 1/2 arbatinio šaukštelio druskos
1 1/2 arbatinio šaukštelio sausų mielių

Duonkepėj kepti nustačius whole-wheat programą.

Skanaus 4u.gif
Atsakyti
o ar kuri kepat duoną orkaitęje? Neturiu duonkepės, o ar duoną įanoma iškept orkaitėje - nežinau g.gif
Atsakyti
sveikos kulinares,
jau keli metai turiu duonkepe, bet zinau tik du receptus, viena bananu duona, o kita balta mielini pyraga, bet jis labai greit sudziuna... prisimenu, kad kazkas vaisino baltu pyragu su cukatais ir jis buvo minkstas bei dregnas...
gelbekit, jei kas zino receptu, pasidalinkit... mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveika,
spėju geras daiktas ta duonkepė bigsmile.gif . Pastebėjau keletą duonos receptukų nete, tai man pasirodė visai neblogi. pabandyk čia(tikiuosi skaitai rusiškai) mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ugnužė: 21 lapkričio 2006 - 23:26
QUOTE(Ugnužė @ 2006 11 22, 00:25)
Sveika,
spėju geras daiktas ta duonkepė  bigsmile.gif . Pastebėjau keletą duonos receptukų nete, tai man pasirodė visai neblogi. pabandyk čia(tikiuosi skaitai rusiškai) mirksiukas.gif


na, siaip visai neblogas, gali sudeti produktus, jei pieno nera, vakare, uzstatyti laikrodi ir programa, ir ryte issiimti karsta ka tik iskepusia duona ar pyraga (bulka vadinama) prie kavos... ax.gif
Atsakyti
Pasiziurek sitoje temeleje
Atsakyti
QUOTE(Sola @ 2005 08 14, 15:14)
Sveikute,mano mama kepa labai skania namine duona ax.gif Nezinau kur tu gyveni,bet jei kaune,tai mano puske visada parsiveza tos duonos.Na,o jei pati nori skania issikept,tai pirmiausia reikia spec.peciaus,kuris pas mus sumurytas is plytu.Taip orkaitej neiskepa skaniai ir duona tik sudziusta.O kiek as maciau,tai tas duonos darymo procesas trunka 2dienas,bet skonis nepakartojamas as,kai tik gristu i LT,tai kepala didziausia tempiuos is mamos,nes ji sveikiausi,nededa jokiu ten E 45 ir t.t. mirksiukas.gif

sveika gyveni Danijoje,ir as Danijoje.Kokiame mieste????kazkaip faina,dar nemaciau kad kazkas is sio forumo butu Danijoje ax.gif
Atsakyti
Sveikutės. Mamai draugė iš Vokietijos atvežė duonkepę, bet ji ne nauja, tad neturim jokių instrukcijų nei receptų. Pamokė tik kaip reikia kepti duoną ant "Normale" rėžimo, gavosi kaip senoviška forminė duona, bet rėžimų yra ir makaronų tešlos minkymas, mielių kildinimas, marmelado gamyba, biskvito gamyba, saldus pyragas ir t.t., nežinau tik proporcijų ir receptų. Būkit geros pasidalinkite savo žiniomis ir patirtimi 4u.gif
Atsakyti