Įkraunama...
Įkraunama...

Daugiavaikė šeima-valstybės parama

QUOTE(Natuke @ 2010 02 03, 10:23)
Na va, pasiskambinau, tikrai mokės už didesnius vaikus, jeigu yra sutvarkytas nemokamas maitinimas vaikams, vaikų pinigai priklauso automatiškai 4u.gif  ne reikia iš naujo nešti pažymų

KAAAA?TIKKRAI?Ne nu, kaip diena, taip naujiena doh.gif , tai jei gauna vaikai nemokamus pietus, tai nereik nieko nest jokiu pazymu ir gausi automatiskai doh.gif unsure.gif blink.gif ????????
prasau, pasakykit, kad tikrai taip ir yra, nes as uzsiregistravau jau kovo menesiui i soc.skyriu ir sake pazymas atnesti visas uz metus wacko.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2010 02 03, 09:23)
Na va, pasiskambinau, tikrai mokės už didesnius vaikus, jeigu yra sutvarkytas nemokamas maitinimas vaikams, vaikų pinigai priklauso automatiškai 4u.gif  ne reikia iš naujo nešti pažymų

Net jeigu išeina žmogui daugiau negu 525???
Nes mums keliaisi litais daugiau gaunasi, ale valgo nemokamai blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Ramsius @ 2010 02 04, 11:01)
Net jeigu išeina žmogui daugiau negu 525???
Nes mums keliaisi litais daugiau gaunasi, ale valgo nemokamai  blink.gif

jau nieko nebesuprantu?tai kokia riba turi buti pajamose,kad vaikai gautu nemokama maitinima.na musu seima 5 zmones,3 vaikai,bet mano vaikai negauna maisto nemokamai.ar as ko nesusitvarkiau,gal eit ir gausiu?o ka valgo nemokamai pusrycius ar pietus?kiek turi iseiti 1 zmogui kad gauti ta lengvata? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(@KIMIRK@ @ 2010 02 04, 10:51)
jau nieko nebesuprantu?tai kokia riba turi buti pajamose,kad vaikai gautu nemokama maitinima.na musu seima 5 zmones,3 vaikai,bet mano vaikai negauna maisto nemokamai.ar as ko nesusitvarkiau,gal eit ir gausiu?o ka valgo nemokamai pusrycius ar pietus?kiek turi iseiti 1 zmogui kad gauti ta lengvata? doh.gif


Nemokamas maitinimas skiriamas mokiniams atsižvelgiant į jų šeimos pajamas:
nemokami pietūs skiriami mokiniams, jeigu pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 (525 Lt) valstybės remiamų pajamų (toliau-VRP) dydžio (VRP -350 Lt).
nemokami pusryčiai ir pietūs skiriami mokiniams, jeigu pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1 VRP dydis (350 Lt).
įstatyme nenumatytais atvejais nemokamas maitinimas mokiniams skiriamas jeigu pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP (700 Lt) dydžiai (skiriami tik pietūs) arba 1,5 VRP (525 Lt) dydžio (skiriami pusryčiai ir pietūs), patikrinus šeimos gyvenimo sąlygas, tais atvejais, kai:
-pareiškėjas nesikreipia dėl nemokamo maitinimo arba nepateikia reikiamų dokumentų, mokykla apie tai raštu informuoja Socialinių reikalų skyrių ir pateikia turimą informaciją, reikalingą nemokamam maitinimui mokiniams skirti;
-mokinių tėvai, priklausantys socialinės rizikos šeimoms (dėl socialinių įgūdžių stokos nemoka ar negali tinkamai prižiūrėti vaikų, naudoja prieš juos psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, alkoholizmo, psichinės ir fizinės negalios, atsakomybės stokos ir pan. atvejais), nesirūpina ir nesikreipia dėl nemokamo maitinimo arba nepateikia reikalingų dokumentų;
-vienas iš tėvų nevykdo pareigos materialiai išlaikyti savo nepilnametį vaiką (yra nutraukęs santuoką, gyvena skyrium ir vengia mokėti išlaikymą ar kt.);
-šeima turi nenumatytų išlaidų nelaimės, šeimos nario invalidumo ar sunkios ligos atvejais;
-šeima augina tris ir daugiau vaikų; -mokinių tėvai (vienas iš tėvų) yra nedirbantys invalidai, kai mokinys yra invalidas, kai mokinį augina vienas iš tėvų.

Va, mano vaikai valo nemokamus pietus pagal šitą punktą, kaip aš suprantu.
Bet kaip tada su vaiko pinigais jūs man pasakykit???Jeigu kaip sakot tikrai mokės už didesnius vaikus, jeigu yra sutvarkytas nemokamas maitinimas vaikams, vaikų pinigai priklauso automatiškai
Atsakyti
QUOTE(Ramsius @ 2010 02 04, 12:13)
Nemokamas maitinimas skiriamas mokiniams atsižvelgiant į jų šeimos pajamas:
nemokami pietūs skiriami mokiniams, jeigu pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 (525 Lt) valstybės remiamų pajamų (toliau-VRP) dydžio (VRP -350 Lt).
nemokami pusryčiai ir pietūs skiriami mokiniams, jeigu pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1 VRP dydis (350 Lt).
įstatyme nenumatytais atvejais nemokamas maitinimas mokiniams skiriamas jeigu pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP (700 Lt) dydžiai (skiriami tik pietūs) arba 1,5 VRP (525 Lt) dydžio (skiriami pusryčiai ir pietūs), patikrinus šeimos gyvenimo sąlygas, tais atvejais, kai:
-pareiškėjas nesikreipia dėl nemokamo maitinimo arba nepateikia reikiamų dokumentų, mokykla apie tai raštu informuoja Socialinių reikalų skyrių ir pateikia turimą informaciją, reikalingą nemokamam maitinimui mokiniams skirti;
-mokinių tėvai, priklausantys socialinės rizikos šeimoms (dėl socialinių įgūdžių stokos nemoka ar negali tinkamai prižiūrėti vaikų, naudoja prieš juos psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, alkoholizmo, psichinės ir fizinės negalios, atsakomybės stokos ir pan. atvejais), nesirūpina ir nesikreipia dėl nemokamo maitinimo arba nepateikia reikalingų dokumentų;
-vienas iš tėvų nevykdo pareigos materialiai išlaikyti savo nepilnametį vaiką (yra nutraukęs santuoką, gyvena skyrium ir vengia mokėti išlaikymą ar kt.);
-šeima turi nenumatytų išlaidų nelaimės, šeimos nario invalidumo ar sunkios ligos atvejais;
-šeima augina tris ir daugiau vaikų; -mokinių tėvai (vienas iš tėvų) yra nedirbantys invalidai, kai mokinys yra invalidas, kai mokinį augina vienas iš tėvų.

Va, mano vaikai valo nemokamus pietus pagal šitą punktą, kaip aš suprantu.
Bet kaip tada su vaiko pinigais jūs man pasakykit???Jeigu kaip sakot tikrai mokės už didesnius vaikus, jeigu yra sutvarkytas nemokamas maitinimas vaikams, vaikų pinigai priklauso automatiškai

aciu uz info.ne mamyte as apie vaiku pinigelius nieko nesakiau. lotuliukas.gif
Atsakyti
Esu 3 vaiku mama,gaudavau pasalpa uz visus 3 vaikus.Ar reikia nuo siu metu is naujo rasyti prasyma,ir ar butina pazyma is darbovietes,kiek uzdirbai 2009m ar ten viska jos mato ,kiek uzdirbai?Nebesusigaudau visai doh.gif blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo edicike: 04 vasario 2010 - 11:31
QUOTE(@KIMIRK@ @ 2010 02 04, 11:20)
ne mamyte as apie vaiku pinigelius nieko nesakiau. lotuliukas.gif

Žinau kad nesakėt tongue.gif
Čia tiesiog pacitavau kitos mamos postą..O klausimas tai retorinis..kaip visdėlto su tais pinigais ir nemokamu maitinimu... g.gif
Atsakyti
QUOTE(timotey @ 2010 02 03, 10:36)
Aga,kas gauna soc.pasalpa ir maitinima tiem net nereikia eiti  i soc tvarkytis vaiko pinigu,nes jie mato viska uz 2009 m.


Bet jeigu vaikas gauna nemokama maitinima, tai nereiskia, kad praeitais metais vienam zmogui buvo pajamu maziau, kaip 525 lt. g.gif
Pvz. jei augini tris ir daugiau vaiku-700 lt. g.gif
Manau, vaiko pinigu nebus... o baisiausia, kad jie visai neziuri, kad siai dienai pajamu gali visai nebuti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(norala @ 2010 02 04, 12:40)
Bet jeigu vaikas gauna nemokama maitinima, tai nereiskia, kad praeitais metais vienam zmogui buvo pajamu maziau, kaip 525 lt.  g.gif
Pvz. jei augini tris ir daugiau vaiku-700 lt.  g.gif
Manau, vaiko pinigu nebus... o baisiausia, kad jie visai neziuri, kad siai dienai pajamu gali visai nebuti  doh.gif

Tai va būtent...Vėl neapsižiūrėjimas įstatymuose ir nutarimuose... doh.gif
Atsakyti
Aj, nieko as nebesuprantu, tai reikia pazymu, tai nereikia, vienom taip sako, kitom taip...pas mus ta darbuotoja isviso kazkokia smekla, dziaukis, kad i snuki nepasiule... blink.gif ...zodziu, reik laukt ir ziuret, jei perves, tai perves, o uzsiregistravau as tik kovo menesiui, isivaizduojat kokios eiles, menesiui i prieki...ir tai nezinau, ar eisiu, nes vyras po visas darbovietes neturi kada lakstyt po keleta kartu, ir noro neturi, ir kantrybes verysad.gif ...kad surink tas pazymas uz visus 2009 m. ...bardakas doh.gif
Atsakyti
Aj, nieko as nebesuprantu, tai reikia pazymu, tai nereikia, vienom taip sako, kitom taip...pas mus ta darbuotoja isviso kazkokia smekla, dziaukis, kad i snuki nepasiule... blink.gif ...zodziu, reik laukt ir ziuret, jei perves, tai perves, o uzsiregistravau as tik kovo menesiui, isivaizduojat kokios eiles, menesiui i prieki...ir tai nezinau, ar eisiu, nes
[/quote]
doh.gif tai ka,dar registruotis reikia,kad popierius priduot g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo edicike: 04 vasario 2010 - 14:44
Na matai, mes buvom per kitą punktą užsiregistravė - mūsų pajamos yra gan nedidelės. Jie turi info, kad mano vyras studijuoja, mes nusprendėm duoti vyrui paskutinį šansą baigti mokslus, mūsų oficialias pajamas - mano kukli mokytojos pašalpa iš sodros už dukrą ir porą šimtų per mėn už indivudualią veiklą. Dėl to ir nereikia tvarkytis. Jeigu turit virš tų 525lt - pašalpos negausit, net jeigu vaikai nemokomai valgo.

Dėl vyresnių vaikų - man taip paaiškino ir aš taip suprantu:
QUOTE
Vaikui (-ams) nuo 2 metų iki 7 metų
Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui yra skiriama ir mokama 0,4 bazinės socialinės išmokos (52 Lt) dydžio per mėnesį, jeigu vidutinės šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų (525 Lt) dydžio**.
Ø       Vaikui (-ams) nuo 7 metų iki 18 metų
Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui yra skiriama ir mokama 0,4 bazinės socialinės išmokos (52 Lt) dydžio* per mėnesį, jeigu vidutinės šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų (525 Lt) dydžio** ir šeima ar bendrai gyvenantys asmenys augina ir (ar) globoja ir (ar) globoja tris ar daugiau vaikų.


Čia jau atskirai, nepriklausomai nuo to, ar auginat vaiką iki dvėjų metų. Na bet... jau greitai bus matyt smile.gif iki vasario 25tos dienos viskas matysis smile.gif




Papildyta:
QUOTE(RasaP @ 2010 02 03, 14:12)
vienos mamos viena istorija:
suėjo jos n-am vaikeliui dveji... nusprendė mama - eisiu dirbti. Juk reikia gi vaikelius ne tik pamaitinti... Tėtukas tik tūkstantėlį teparneša... ir išėjo darban... atidirbo ji vos ne metus - nuėjo į soc. skyrių vaiko pinigų dokumentų tvarkyti... O darbuotoja, pamačiusi šeimos pajamas,  ir sako: tai kam jūs dirbote, jei per soc.pašalpas būtumėte tuos pačius pinigėlius gavusi (iki 350Lt/asmeniui)..


Taip
Apsimoka dirbti, tik jeigu sudėjus tėčio ir mamos alga gausis žymiai daugiau negu 350lt vienam vaikui. Mano draugai kurie turi 9 vaikus nustebo, kai pasakiau, kad greitai jau man laikas į darbą.... o dabar kai taip apkirpo mokytojų atlyginimus, gal ir rimtai neapsimoka g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 04 vasario 2010 - 15:28