Įkraunama...
Įkraunama...

Tulžies akmenligė




user posted image

PASVEIK !

sena tema su vertingais patarimais čia 4u.gif

dar viena temelė apie šią problemą čia 4u.gif

Linkime nesirgti, bet jei taip atsitiko , manome čia rasite tai - ko ieškote 4u.gif

nepamirškit čia dalinamės patarimais, jei ištiko rimtų bėdų, kuo greičiau kreipkitės į medikus smile.gif

Anatomija trumpai:

user posted image
Tulžies pūslė yra dešinėje pilvo pusėje, po kepenimis. Ši pūslė kaupia kepenų gaminamą tulžį, kuri patenka į dvylikapirštę žarną, kur virškinami riebalai. Tulžies pūslės ir bendrasis tulžies latakai susijungia ir atsiveria į plonąją žarną.
user posted image
Indikacijos operacijai

Tulžies pūslėje susiformavę akmenys sukelia:

* tulžies latako užsikimšimą ir stiprų pilvo skausmą (kepenų koliką);
* tulžies pūslės uždegimą (cholecistitą);

Tam, kad išvengti minėtų sutrikimų, atliekama tulžies pūslės pašalinimo operacija (cholecistektomija).

Operacija

Tulžies pūslės operacijos dažniausiai atliekamos laparoskopu. Laparoskopinė kamera įvedama į pilvo ertmę pro bambą, o instrumentai – pro kitus du mažus pjūvius. Tada surandama tulžies pūslė, nupjaunamos jos kraujagyslės bei latakai ir ji pašalinama.

user posted image
Atviros cholecistektomijos operacija (atveriant pilvo ertmę) atliekama, jei tulžies pūslė yra infekuota arba echoskopiškai joje buvo rasta didelių akmenų. Žemiau šonkaulių lanko, dešinėje pilvo pusėje, padaromas nedidelis pjūvis. Pūslė geriau matoma, kai kepenys kiek patraukiamos. Tulžies pūslės latakas ir arterija nupjaunamos ir pūslė pašalinama. Patikrinama ar nėra akmenų bendrajame tulžies latake. Jeigu randami uždegimo ar infekcijos požymiai, tai po operacijos keletui dienų uždegiminio skysčio drenažui paliekamas nedidelis, plokščias vamzdelis.
user posted image
Sveikimo periodas

Po laparoskopinės cholecistektomijos į namus galima vykti dažniausiai tą pačią arba kitą dieną ir valgyti rekomenduojamą maistą bei daryti kasdienius darbus. Po atviros cholecistektomijos reikalinga 5-7d. hospitalizacija, o kasdieniniais darbais rekomenduojama užsiimti tik po 4–6 savaičių.





Bendraujame toliau 4u.gif group.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tinar: 25 lapkričio 2009 - 19:21
smile.gif
Papildyta:

Sveikutes.. 4u.gif
papasakosiu savo istorija kraupia..
Man 26metai dabar..turiu suneli 2metuku..5men pries pastojant buvo atlikta tulzies salinimo operacija..viskas vyko labai greitai , suzinojau , nelaukiau, nenorejau pajusti tu priepuoliu skaudziu kaip kad pasakodavo visi labai ziaurus buna..aj galvoju operuosiuos ..nes budavo oro truksta ir t.t.
issioperavau..
po operacijos jauciausi taip pat kaip ir pries..tik gal psichologiskai pagerejo..
nestumo eigoje 7men..uztirpdavo ties desiniuoju sonkauliu toks nemalonus jausmas budavo...galvoju gal siaip cia spaudzia vaikutis ir tiek..
na ka gimus vaikeliui delsiau nejau persisviest antra karta, maniau aj matyt taip buna kad paskauda ir po salinimo..
bet visdelto prisiverciau savo labui galvojau o gal kas negerai.
nueinu..
echoskopuotojo akys issprogo
sako:
-atsiprasau kas jums sakete operuota??? blink.gif
-tulzies pusle pasalinta sakau.
jis man--negali buti ji yra ir jame 1.6cm akmuo
isivaizduokite mano reakcija
sakau negali buti man ji pasalinta , kokius cia juokus kreciate!!!
jis man aiskiai parodo ekrane toki pat vaizda kaip pirma karta dar nesioperavusi regejau ..rimtai panasu i rtulzies pusle o jame akmenuka..
sakau juk negali per metus laiko 1.6cm akmuo susidaryt!!
ir is kur ta tulzis jei ja pasalino
?
kankinama abejoniu , visa soko busenoje nuskubejau pas mane operavusia chirurge
..
jai sokas
..
sako akmenuka turi is pirmos opercijos?
saku neee..niekas man jo nedave..(ir as jo net neprasiau ..nes man ne tas galvoj buvo..ziuriai jauciausi po pirmos operacijos..po savaites namo parvykau leisgyve..
ji tuoj mane uzregistarvo rytojui i ligonine echoskopui pakartotinai..susiskambino su kazkuo..
na ka ..jau ligonineje guliu laukiu tyrimu...echo..po to tomografas..persviete visais budais..
tikrai matoma pusle..ir akmuo ar tai cista neaisku..
sakau o gal vezys..!nuzinokit ko tik neprisigalvojau..laukaiu menesi operacijos maniau tikrai man vezys ..jau buvau susitaikius.. doh.gif kokistresa isgyvenau..
pasieme operuot geriausias chirurgas..nes po kosiliumo nutare ka tai 3 atvejis lietuvoje.. doh.gif nelabai is pradziu supratau kas cia ni to pas mane,,
bet va po operacijos buvo viskas aisku.
isimtas is tulzies pusles latako 1.6akmuo..
jis buvo tulzies latake!
o jis buvo susiaureejes..ir issiputes , nes akmuo ji uzkiso..praktiskai i dvilikapirste nenutekedavo tulzis..
del to echo ir atrode kaip tulzies pusle..o ko man nesake..kad turiu 2tulzies pusles, kad pusle buvo cilindro formos, viena pasalino dali kita paliko doh.gif nesu girdejus tokiu nesamoniu.
na va..tuo ir baigesi mano istorija tikiuosi..gavau akmenuka ta ilgai laukatji..1.6cm ir paaiskinima...kad buvo paliktas akmuo latake po pirmos operacijos..bet deja jus to neirodysite..
smile.gif viskas.
ir ka sau manote?
aisku dekui didelis mane operavusiam chirurgui...tikrai pasistenge..nesiuvo rando..tik sukabino po oda..cia naujas toks siuvimo metodas..
bet labai skauda kai traukia siulus is po odos apie 10cm po oda. doh.gif sakau geriau pagimdyt 10k.nei puse valandos kentettoki skausma
tik va gaila , kad nepavyko laparaskopu sikarta.teko atvira pjuvi nuo skrandzio iki bambos daryt..
ti va estetine problema siuo metu..jau po truputi lyginasi randas..tikiuosi neveltui atkentejau
ir buvau normalaus sudejimo mergina..is kur man cia taip nepasiseke.nzn.

bet buna uzeina paskauda kai ko uzvalgau smile.gif


voveryte klausei manes
kaip siuvo.. 4u.gif

man buvo vertikaliai pjauta nuo skrandzio iki bambos..tai tos siules buvo vienoj pusej nuo pjuvio 5cm atstumuir kitoj pusej ..10cm po oda ilgis,ta prasme kaip pasakyt, ne gylis siuliu, bet ilgis- vertikaliai kaip ir pjuvis..ju net nesimate is isores..po oda tai keli milimetrai buvo...bet vat skausmelis kai po savaoitestrauktreikejo..juk beveik prigije..brrr..bet is tikruju gal ir verta pakentet..nes skiriasi kur paprastai siuta kur va taip va..na cia minejo , kad naujas siuvimo budas toks..

buna arba paveldima arba nuo dietu,arba apkuniems zmonems daugiausia..
dietu nesilaikiau..tai vat nzn nuo ko cia man..todel ir rasau normalaus sudejimo  esu:)nei plona, nei apkuni, nei dietu megeja..nei paveldimumo atveju nera gimineje;) galbut i maista neatsizvelgdavau, ka valgau..bet va kiti valgo ta ''bloga''maista ir jiems nieko..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tinar: 25 lapkričio 2009 - 19:55
QUOTE(Tinar @ 2009 11 25, 19:59)
buna arba paveldima arba nuo dietu,arba apkuniems zmonems daugiausia..
dietu nesilaikiau..tai vat nzn nuo ko cia man..todel ir rasau normalaus sudejimo  esu:)nei plona, nei apkuni, nei dietu megeja..nei paveldimumo atveju nera gimineje;) galbut i maista neatsizvelgdavau, ka valgau..bet va kiti valgo ta ''bloga''maista ir jiems nieko..

Aš tai niekada negalvojau, kad nuo kūno sudėjimo tie dalykai priklauso. Visokių pažįstu, jokio stereotipinio kūno sudėjimo nepastebėjau.
Dabar ir tą gerą maistą valgydamas nežinosi ką valgai iš tikro doh.gif Aš kai pradėjau ieškoti ekologiško, sveiko maisto po to operacijos, tai supratau, kad tokio gauti beveik neįmanoma. Visur visokie E, nitratai, visi kiti brudai. net savam sode užaugintos uogos ne be tos kaip anksčiau - vandenys dabar užteršti, oras taip pat. Žodžiu kuo toliau tuo "linksmiau".
Atsakyti
QUOTE(Tinar @ 2009 11 25, 19:59)
man buvo vertikaliai pjauta nuo skrandzio iki bambos..tai tos siules buvo vienoj pusej nuo pjuvio 5cm atstumuir kitoj pusej ..10cm po oda ilgis,ta prasme kaip pasakyt, ne gylis siuliu, bet ilgis- vertikaliai kaip ir pjuvis..ju net nesimate is isores..po oda tai keli milimetrai buvo...bet vat skausmelis kai po savaoitestrauktreikejo..juk beveik prigije..brrr..bet is tikruju gal ir verta pakentet..nes skiriasi kur paprastai siuta kur va taip va..na cia minejo , kad naujas siuvimo budas toks..

buna arba paveldima arba nuo dietu,arba apkuniems zmonems daugiausia..
dietu nesilaikiau..tai vat nzn nuo ko cia man..todel ir rasau normalaus sudejimo  esu:)nei plona, nei apkuni, nei dietu megeja..nei paveldimumo atveju nera gimineje;) galbut i maista neatsizvelgdavau, ka valgau..bet va kiti valgo ta ''bloga''maista ir jiems nieko..


del siuliu...tai manau visiems dabar taip siuva mirksiukas.gif mano irgi labai dailiai be kazkokiu ten didziuliu dygsniu, tiesiog odytes raukslytes suimtos ir perdurtos, o kai siulus trauke, tai truputi paskaudejo, ir kraujavo, bet uzgis gi, tikrai nepasakyciau, kad skausmas jau toks nezmoniskas mirksiukas.gif

tulzies akmenlige nepriklauso nuo apkunumo lotuliukas.gif tai yra musu GERAS gyvenimo budas ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dovyda: 25 lapkričio 2009 - 21:01
QUOTE(dovyda @ 2009 11 25, 23:00)
del siuliu...tai manau visiems dabar taip siuva mirksiukas.gif mano irgi labai dailiai be kazkokiu ten didziuliu dygsniu, tiesiog odytes raukslytes suimtos ir perdurtos, o kai siulus trauke, tai truputi paskaudejo, ir kraujavo, bet uzgis gi, tikrai nepasakyciau, kad skausmas jau toks nezmoniskas mirksiukas.gif

tulzies akmenlige nepriklauso nuo apkunumo lotuliukas.gif tai yra musu GERAS gyvenimo budas  ax.gif


nebutinai apkuniems , net ir labai ploniems kurie badauja gali ji issivystiti.:)tai vat dabar maisto tai ner zmonisko..visur konservantai..visur E E ir E.. verysad.gif
o tau pjuvi dideli dare?

o ar jums buna kad paskauda kai ko riebesnio ar suresnio uzvalgot?
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Kažkuri klausėt ar neužeina priepuoliai g.gif Užeina retkarčiais, bet po kokių 15-20 min. ir vėl praeina. Po to būna labai silpna. Skambinau į klinikas gydytojui, kuris mane operuos ir klausiau ką daryti. Nieko nepasakė, paklausė ar po to nepykina ir tiek. doh.gif Iš viso tas daktaras nieko neaiškina schmoll.gif Kai jau ruošėsi operuoti, ryte atėjo ir sako: neoperuosim ir lauk po duris. Ateina, klausiu kodėl neoperuos, tas sako: negalima ir vėl po duris. Kai vėl atėjo, aš duniaus bėgį įjungus klausiu kodėl negalima, tas tada ir sako: jūs visada tokia smalsi? Nu gerai, pasakysiu, jums kasos uždegimas. Visas paaiškinimas doh.gif Žiūriu stato kalio lašelinę blink.gif klausiu o tai kam, seselė: daktaras liepė. Ateina, visas apžiūri ir jau lekia pro duris, o aš ir vėl rėkiu: kam kalis. Tas tik stovi ir juokias. O aš jam ir sakau: reikėjo paklausti, būčiau pasakiusi, kad man visada trūksta kalio, organizmas nenori įsisavinti, būtų nereikėję tyrimų daryti, krizė gi, taupyti reikia. O tas vos nenukrito, tik išsižiojo: tu ką visada tokia? Ir pro duris doh.gif Kai operuos aš jam pasakysiu tą patį ką ir kitiems chirurgams pasakau: NEPAPJAUKIT, NES TURĖSIT BJAURIĄ NUOSAVĄ ŠMĖKLĄ lotuliukas.gif Kai skydliaukę operavo, tai šitaip pasakiau chirurgui, tai tas vos priepuolio negavo. Negi negali ramiai atsisėsti ir paaiškinti lietuviškai. Taip ir nežinau kodėl tie priepuoliai užeina schmoll.gif Nepaaiškino schmoll.gif Bet operacija jau gruodžio 14, dalauksiu. Aš stipri mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(daivulka78 @ 2009 11 26, 12:54)
Sveikos 4u.gif
Kažkuri klausėt ar neužeina priepuoliai g.gif Taip ir nežinau kodėl tie priepuoliai užeina schmoll.gif  Nepaaiškino schmoll.gif  Bet operacija jau gruodžio 14, dalauksiu. Aš stipri mirksiukas.gif


idomu, kokis to tavo kliniku chirurgo pavarde? g.gif gal gali pasakyt? labai panasu i maniski, kuri tik spedavau tarpdury uzklaust
Papildyta:
QUOTE(Tinar @ 2009 11 26, 12:00)
nebutinai apkuniems , net ir labai ploniems kurie badauja gali ji issivystiti.:)tai vat dabar maisto tai ner zmonisko..visur konservantai..visur  E  E ir E.. verysad.gif
o tau pjuvi dideli dare?

o ar jums buna kad paskauda kai ko riebesnio ar suresnio uzvalgot?


pas mane tai 4 skyles pilve - 3 nedideles, o viena...na kokiu 4-5 cm prie bambos ax.gif
tu 3 tai nelabai jauciu, o va su ta bambine yra problemu, sunkiai gyja doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dovyda: 26 lapkričio 2009 - 14:19
QUOTE(daivulka78 @ 2009 11 26, 13:54)
ką ir kitiems chirurgams pasakau: NEPAPJAUKIT, NES TURĖSIT BJAURIĄ  NUOSAVĄ ŠMĖKLĄ  lotuliukas.gif Kai skydliaukę operavo, tai šitaip pasakiau chirurgui, tai tas vos priepuolio negavo. Negi negali ramiai atsisėsti ir paaiškinti lietuviškai. Taip ir nežinau kodėl tie priepuoliai užeina schmoll.gif  Nepaaiškino schmoll.gif  Bet operacija jau gruodžio 14, dalauksiu. Aš stipri mirksiukas.gif


thumbup.gif sauniai...taip ir toliau.. thumbup.gif
ir nebijok tos operacijis ..viskas bus gerai;)


QUOTE(dovyda @ 2009 11 26, 16:19)
idomu, kokis to tavo kliniku chirurgo pavarde? g.gif gal gali pasakyt? labai panasu i maniski, kuri tik spedavau tarpdury uzklaust
Papildyta:
pas mane tai 4 skyles pilve - 3 nedideles, o viena...na kokiu 4-5 cm prie bambos ax.gif
tu 3 tai nelabai jauciu, o va su ta bambine yra problemu, sunkiai gyja doh.gif


man pirma karta operuojant labai negraziai susiuvo ties bamba tai toks iskilus randas buvo schmoll.gif
o va antra karta operuojant tas kitas chirurgas dar ir plastine padare..pasalino ta randa tuo paciu..bet va dar ilgesni padare lotuliukas.gif apie 20cm..buna kai pasirazau tai suskausta man jis smile.gif o kiti tai maziukai, tai beveik ir nesimato..vasari siais metais operavausi , tai nyksta po truputeli..
o cia yra temele supermamose apie randu naikinima?
ir kaip maitinates tos kurios jau po operacijos? ar pasmalyziaujat tuo nesveiku maistu atvirai a? biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tinar: 26 lapkričio 2009 - 21:05
Gydytojas tai Venskauzkas Linas. Šiaip ten viskas gerai su juo, toks švelnus, ik baisiai žiairiai nekalbus doh.gif Sakau, gal čia tik su manim g.gif Ale rodos su visom taip. Vizitaciją tai per minutę praeidavo. O operacijos tai nebijau schmoll.gif Bijojau pačios pirmos- cezario, bet tada tai jau ir buvo ko bijoti, kabojom su mažiuku ant plauko. O kai skydliaukę operavo tai man tik juokas buvo. Lengviau nei pas dantistę ar ginekologę lotuliukas.gif Durnai skamba, bet gerai: mažiau nervų - lengviau gyventi thumbup.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(daivulka78 @ 2009 11 27, 01:30)
Gydytojas tai  Venskauzkas Linas. Šiaip ten viskas gerai su juo, toks švelnus, ik baisiai žiairiai nekalbus doh.gif  Sakau, gal čia tik su manim g.gif  Ale rodos su visom taip. Vizitaciją tai per minutę praeidavo. O operacijos tai nebijau schmoll.gif Bijojau pačios pirmos- cezario, bet tada tai jau ir buvo ko bijoti, kabojom su mažiuku ant plauko. O kai skydliaukę operavo tai man tik juokas buvo. Lengviau nei pas dantistę ar ginekologę lotuliukas.gif Durnai skamba, bet gerai: mažiau nervų - lengviau gyventi thumbup.gif  mirksiukas.gif


aaa tai ne tas schmoll.gif mano tai toks labai pasikeles Kauno Daktaras is didziosios raides lotuliukas.gif pinigus paeme uz operacija, o paliko mane externui operuot mirksiukas.gif as tai nepykstu, mokslo gi ir visu kitu zmoniu labui, bet, kad nesaziningas, slykstu prisimint irnesakyk.gif ka jis man galejo ir pasakyt apie operacija? lotuliukas.gif pats joje tik pastovejes kelias minutes lotuliukas.gif uz tai, matyt ir begiojo nuo manes ir mano klausimu, nepatogu buvo... lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dovyda: 27 lapkričio 2009 - 11:05
na man tai antra karta operaves chirurgas labai nuostabus buvo..isaiskino viso padeti net nupieses ant lapo kaip kas yra ..kaip kas bus po operacijos..
ir siaip po operacijos labai rupestingas buvo...ateidavo kelis k.per diena kai tik galedavo..
ir..........pinigeliu neeme...MB dave jam lt..o jis- sukiso jam atgal i kisene ax.gif
ir pilnai supraatom kodel,taise savo koleges klaida
verysad.gif
o pries iseinant pasake..jei dar kada kas butu eik tik pas mane.. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tinar: 27 lapkričio 2009 - 21:58
QUOTE(Tinar @ 2009 11 27, 22:57)
na man tai antra karta operaves chirurgas labai nuostabus buvo..isaiskino viso padeti net nupieses ant lapo kaip kas yra ..kaip kas bus po operacijos..
ir siaip po operacijos labai rupestingas buvo...ateidavo kelis k.per diena kai tik galedavo..
ir..........pinigeliu neeme...MB dave jam lt..o jis- sukiso jam atgal i kisene ax.gif
ir pilnai supraatom kodel,taise savo koleges klaida
verysad.gif
o pries iseinant pasake..jei dar kada kas butu eik tik pas mane.. ax.gif

O kas operavo ax.gif Tikiuosi pirmasis buvo ne Venslauzkas blink.gif doh.gif
Atsakyti