Įkraunama...
Įkraunama...

Vokietijos lietuvės

QUOTE(Sikste @ 2016 12 06, 11:58)
Mes turim Ting piestuka, jis mazesnis, bet parduoda tik internetu viska. Maniskis pasiskaite, kad Tiptoi labai greitai luzta, nzn tiksliai kas kaip.

Idomu ar kitos firmos piestuku gali lygiai taip pat naudotis ar turi prisirist prie konkrecios firmos? Jei jau Tiptoi nusipirkai, tai tik tas knygutes gali skaityt ar nesvarbu, galima ir kitos firmos?
Atsakyti
QUOTE(Tybuka @ 2016 12 06, 11:29)
Kaimo dama, paklausk, nes man tikrai idomu  ax.gif

Sveika, vakar pasigavau tą mokytoją, bet skubėjo ji jau namo.Sakė, kad šiandien pakalbėsim, o šiandien aš neturėjau kada..bet pasakiau ką aš norėčiau sužinot.
***** ot darbas su popieriais..nėra kada liūdėt, tai baigiasi, tai vėl startuoja kursai, popierių paruošt devynios galybės.
Kitą antrad.turėsim darbo kalėdinį balių, bandysiu jame tą mokytoją išsiklausinėt.Nes ryt ji man atrodo nedirba.
Atsakyti
QUOTE(jolitka@yahoo.com @ 2016 12 07, 10:53)
Dekoju, kad pasidalinai informacija. Kokioje bibliotekoje lankotes miesto, vaiku? gal ir mums laikas uzsirasyti hmmm...


Pas mus viena biblioteka kaime, yra vaiku kampas, tan galima prisesti, pazaisti, knyga paskaityti. Galima bibliotekoj ne tik knygas imti, bet ir zaidimus, cd, dvd, uz juos dar po 1e reikia sumoketi. Einam daznai su vaikais smile.gif

QUOTE(addicted @ 2016 12 07, 17:38)
Iki siol atsimenu kaip gerve susizavejusi apie tip toi pasakojo.

Kaip tik ir as apie gerve praeita diena pagalvojau ...

QUOTE(jolitka@yahoo.com @ 2016 12 08, 09:50)
o tai vienu metu gali tik viena knygute su tuo piestuku naudotis ar keliomis knygutemis?

Galima keliomis.

QUOTE(jolitka@yahoo.com @ 2016 12 08, 10:54)
Idomu ar kitos firmos piestuku gali lygiai taip pat naudotis ar turi prisirist prie konkrecios firmos? Jei jau Tiptoi nusipirkai, tai tik tas knygutes gali skaityt ar nesvarbu, galima ir kitos firmos?

Ne, nes i pietukus reikia info ikelti per kompiuteri, tai ten gi duoda tik tos firmos knygas smile.gif
Atsakyti
jolitka, be epiduro gimdziau. kur ten... jau nieko nespejau. sakau kol iki operacines nubegau, tai po kokiu 20min jau vaikas buvo 4u.gif
****
nieko nezinau apie tuos tip toi.. maciau, bet nesigilinau. mano vaikas lego nori. bet su tais lego tai irgi. idomu tik kol sustato. o veliau taip ir guli. dar kokio tais sautuvo. jo tai negaus biggrin.gif o daugiau ir pats nesugalvoja ko.
man dar sunenui su dukterecia kazka nupirkt reikia. duktereciai tai kazka rasiu. barbe, lele, kazka tokio. o va su sunenu sudetinga. jau tas amzius, kada zaislai nebelabai domina, o kazkas is technikos gi ziauriai brangu.... padovanociau pinigu. bet neeeezinau. puls po egle dovanu ieskot, tai nepadesi gi kupiuros doh.gif vieni zaislus ras, o jis nieko. aisku noretu ir to ir to biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Sikste @ 2016 12 10, 15:37)
Galima keliomis.
Ne, nes i pietukus reikia info ikelti per kompiuteri, tai ten gi duoda tik tos firmos knygas smile.gif

Dekoju Sikste uz info. Oma vis klause ka dovanu nupirkt, tai jusu patarimai man padejo apsispresti, pabandysim tas interaktyvias knygeles ir zaidimus. Be to, gera minti su biblioteka davet, matyt laikas ir mums jau uzsirasyti. As tik paskutini pusmeti stengiausi vokiskus skaitinius primazinti, kad geriau lietuviu isisavintu smile.gif

QUOTE(Orkinta @ 2016 12 10, 16:09)
mano vaikas lego nori. bet su tais lego tai irgi. idomu tik kol sustato. o veliau taip ir guli.

Manoji mate lego reklama su Mc Stuffins ir tuo metu jai labai patiko tas filmukas, tai uzsiprase tokios dovanos. Bet visumoj irgi labai saikingai su lego zaidzia smile.gif
Ir prireike zoologijos sodo, megsta vis parduotuvej gyvunelius is Schleich lentynos apziuret. Siaip grazus jie, bet ir nepigus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Tybuka @ 2016 12 06, 11:29)
Kaimo dama, paklausk, nes man tikrai idomu  ax.gif

Sveikos,

Pakalbėjau su ta mokytoja, tai sakė, kad reikia Übersetzer Prüfung išsilaikyt.O tas egzaminas konkrečioms kalboms būna laikomas tik tam tikrose Vokietijos žemėse.Ji man sakė kažkokios ministerijos pavadinimą, bet nepavyko man įsiminti kokia konkrečiai, tai sako internete google suvest paprasčiausiai Ministerium Übersetzer Prüfung.Aš taip ir padariau grįžus ir radau, kad lietuvių kl.šis egzaminas laikomas Hessen žemėj.Labai daug neskaičiau, tik greit permečiau tą sąrašą.Gal pati ir rasi.Jei išlaikai šitą egzaminą, gauni aišku atitinkamą popierių, su kuriuo keliauji į savo miesto teismą, tai pateikus būsi kviečiama kai prireiks.

Tik vėliau pagalvojau ar čia aš ko nesumaišiau, nes ta mokytoja teismuose vertėjauja, o ne policijoj.Bet esmė gal ta pati..
Atsakyti
Kaimo dama, taip, radau, kad Darmstadt reiktu laikyti ta egzamina. Tik man nelabai aisku, raso, kad reikia 3 metu darbo patirties, patirties vertime? ar kame? Na zodziu, typisch biggrin.gif prirasyta daug, bet niekas vistiek neaisku biggrin.gif
Atsakyti

jolitka, maciau Kauflande dabar parduoda Tip toe su virs 50% nuolaida, jeigu turi Treuerpunkten.

Atsakyti
QUOTE(Pasaka @ 2016 12 15, 12:23)
<p>jolitka, maciau Kauflande dabar parduoda Tip toe su virs 50% nuolaida, jeigu turi Treuerpunkten.</p>

Taip, todel ir uzklausiau apie juos.

Na, ar jau papuoset eglutes ir visas dovanas nupirkote smile.gif? Siemet Kucias svesime savo namuose, mat jau papuosem eglute. Savo seimynai ruosciau tik lietuviskai, bet ateis draugo tevai, tai galvoju nebus jiems labai priimtina. Matyt koki viena ar du patiekalus lietuviskus padarysiu nors dar neturiu minciu kas cia tokio tikrai tradicinio galetu buti ir tiktu prie vokiskos vakarienes smile.gif

O mazosios reikalai pasideliojo teigiama linkme, radom buda kaip perlipti psichologini barjera bijoti kazka ne taip padaryti. Jau nebijo uzsidet suknelyciu i darzeli ir su plaukuciais susitvarkem - surisu kasas ir su kasom eina pietu miegucio (ikalbejau pabandyt), o atsikelus kasos nors kazkiek ir pasipesioje buna, bet as skaitau neblogesnis variantas nei is po miego susivelusiu plauku surista uodega smile.gif Tokiu atveju ir aukletojoms rupesciu del plauku neliko, o ir man rami galva, kad plaukai nesusivels. Galbut teigiamai impulsa tokiems pokyciams dave ir is ankstesnes grupes atkleta aukletoja neseniai grizusi is atostogu. Nors ji mano akimis tokio seno sukirpimo ir su tvritesne ranka, bet sugeba gerai sutart su vaikais ir leidzia kiek daugiau patiems vaikams pavarijuoti lyginat su kitomis dvejomis aukletojoms, jos labiau kategoriskesnes.

Liudna del Berlyno, mes buvom sekmadieni suplanave vaziuot i muge, bet laiko pritruko.
Atsakyti
Tai vokiska vakariene, desreles su bulviu salotomis biggrin.gif
As tai labai nesukciau galvos, padaryciau kaip man atrodo, o jei nenores, nepatiks, tai ir nevalgys..
Cia kaip kazkada maniskio tevai pas mus buvo, tai kepiau kugeli, maniau, kad nepatiks, bet suvalge ir vos ne per mazai buvo biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Dovanos jau senokai visos nupirktos.. net ir maniskio gimtadieniui sausi jau ax.gif

Del Berlyno tai baisu..
Atsakyti
jolitka,atleisk,tik dabar ilindau i sm.
Piestukas gali visas knygas ziureti,kurios piestuke uzkrautos yra.
Ar nusipirkot tip toi piestuka?Tokios kainos kaip Kauflande per akcija niekur nerasite.
Beje man kaip pasiseke,svogierka uzsiprase Monopoly dukrytei ir Kaufland kaip tik akcija buvo,tik uz 13€ cia monopoly banking su kortele,siaip jie vos ne 40€ kainuoja.
Atsakyti

Sveikos

 

na ir ramu cia. 

 

Su praejusiomis sventemis  :newyear:  Kad ateinantys metai butu dar geresni nei praeiti  :santa:  :dovana:  :egle:

 

Orkinta, sveikinimai sulaukus savo stebuklo :wub:  Smagaus auginimo :soske:

 

Jetaus kaip keista su ta nauja versija. Bet gal ir nieko. O jums ir rodo tik dali sypseneliu? Galetu iskarto visas rodyti.

Atsakyti