Įkraunama...
Įkraunama...

Kösem

Man irgi Kiosem jau nei kiek ne prastesnis nei DA. Pradžia gal buvo kiek silpnesė, o dabar įsivažiavę ir viskas puiku. Be to vizualiai man čia viskas dar gražiau. Ir kostiumai, ir dekoracijos dar nuostabesni wub.gif

Aš truputį atsilikusi nuo žiūrėjimo dėl pastarųjų savaičių užimtumo, bet dabar žadu sugrįžti. Mačiau jau pakeisti vaikai aktoriai į suaugusius.
Atsakyti
QUOTE(circus @ 2016 03 31, 22:00)
As ziuriu ir pasigendu didesnio artumo tarp Kosem ir Ahmedo, truksta zaizaruojancios meiles ypac po tokio įvikio kaip Kosem pagrobimo.
Pamenu, kai Suleimanas Hiurem miske ieskojo ir rades parsinese ant ranku, slauge.. Taip ten viskas atrode.  wub.gif  cia Kosem tokia stipri parodyta, kad kiek truksta tokiu akimirku.  bigsmile.gif

truputi truksta ir man. prisimenu tuos Hiurrem ir Suleimano bucinius, paciai per pilva siurpuliukai eidavo. cia to nerodo, bet siuzetas , intriga viskas super.
kas paziuretoj paskutine serija? jau blioviauu kaip
Atsakyti
Maciau jau, tokia skausminga serija. Žinojau, kad Ahmedas mirs jaunas, buvau lyg pasiruošus, bet vis tiek blioviau pasikukčiodama. cray.gif
Atsakyti
Jau gal matete, Iskenderas gyvas?
Bi6ki skaitinejaus istorijos, kad Iskenderas keli sukilimus. Kazin ar nebus taip, kad kai Mustafa taps sultonu, jis bus tarp tu sukileliu kuris nuvers sMustafa ir jau tada, sultonas taps Osmanas.
Lauke Kosem sunkus laikai. Turbut net nebus kada normaliai gedeti del Ahmedo mirties. g.gif
Atsakyti
Kiosem santykis su Ahmedu pavaizduotas labai adekvačiai. Su meile neperspaudė, nes manau kūrėjai labiau nori dėmesį sutelkti į Kiosem asmenybę ir jėgą, kuri ji kaip moteris ąnuomet turėjo nei romantišką jos ir Ahmedo ryšį, kuris kaip bebūtų netgi netruko visą gyvenimą ir nebuvo esminis Osmanų imperijos istorijos atžvilgiu. Šiuo atžvilgiu man viskas ok atrodo. O gal taip sakau, nes apskritai nemėgstu sutirštintų meilės scenos ir puolimo į kraštutinimus.

Ahmedo tikrai gaila. Kiek skaičiau, jis mirė 27 metų.
Atsakyti
QUOTE(Miškų avietė @ 2016 05 04, 12:03)
Kiosem santykis su Ahmedu pavaizduotas labai adekvačiai. Su meile neperspaudė, nes manau kūrėjai labiau nori dėmesį sutelkti į Kiosem asmenybę ir jėgą, kuri ji kaip moteris ąnuomet turėjo nei romantišką jos ir Ahmedo ryšį, kuris kaip bebūtų netgi netruko visą gyvenimą ir nebuvo esminis Osmanų imperijos istorijos atžvilgiu. Šiuo atžvilgiu man viskas ok atrodo. O gal taip sakau, nes apskritai nemėgstu sutirštintų meilės scenos ir puolimo į kraštutinimus.

Ahmedo tikrai gaila. Kiek skaičiau, jis mirė 27 metų.

man irgi patinka, kad neperdaug cia tu meiles scenu rodo. DA butent tai ir nepatiko. Gal del to, jog as buvau is tu, kurios nepatikejo Hiurem meile sultonui. As jos elgesyje izvelgiau tik falsyvuma, nora manipuliuoti sultonu. Tam ji net savo dukteri paaukojo. Todel kai rodydavo tas scenas, kur Hiurem sultonui makaronus ant ausu kabino, tiesiog negalejau atsistebet, kad toks tipo protingas, tipo pasaulio valdovu jauciasi, o toks asilas doh.gif bigsmile.gif O siame seriale bent jau kiek ziuriu (dar tik pradzia), tai bent jau matau didziuli serialo privaluma - cia pagridnine heroje teigiama!!! Nepuola kiekvienam sutiktam akiu draskyt, neziuri kaip cia kam pakenkus ir kitas merginas nugalabijus (Hiurem net savo drauge Marija padegino, kuo smuko mano akyse taip zemai, kad jau ir nepakilo). Tik kas man kliuva, kad neaiskinami Osmanu imperijos paprociai. Na, jei kas ziurejo DA, tai jau supranta, bet jei neziurejo, tai tikrai sudetinga. O juk galejo parodyti pvz. kaip odeliskos mokomos paprociu, grazaus elgesio, kaip Anastazijai viskas aiskinama. O dabar net neaisku ar ji zinojo, jog Achmetas pagal paprocius privalejo broli nuzudyt ar tiesiog galvojo, kad jis pats taip sumaste.
O graziausia/isimintiniausia lig siol matyta scena, tai kaip budeliai ateina zudyti mazojo broliuko, o tas jiems istiesia 2 kastonus... tokia grazi ir liudna scena... vaikas atiduoda viska, ka tik turi, kad tos "nindzes" jo pasigailetu...

Misku aviete, jei jau skaitet, tai gal galit atskleisti paslapti koks istiko Achmedo broliuka likimas?
Atsakyti
QUOTE(Terroriste @ 2016 05 11, 15:44)
man irgi patinka, kad neperdaug cia tu meiles scenu rodo. DA butent tai ir nepatiko. Gal del to, jog as buvau is tu, kurios nepatikejo Hiurem meile sultonui. As jos elgesyje izvelgiau tik falsyvuma, nora manipuliuoti sultonu. Tam ji net savo dukteri paaukojo. Todel kai rodydavo tas scenas, kur Hiurem sultonui makaronus ant ausu kabino, tiesiog negalejau atsistebet, kad toks tipo protingas, tipo pasaulio valdovu jauciasi, o toks asilas  doh.gif  bigsmile.gif O siame seriale bent jau kiek ziuriu (dar tik pradzia), tai bent jau matau didziuli serialo privaluma - cia pagridnine heroje teigiama!!! Nepuola kiekvienam sutiktam akiu draskyt, neziuri kaip cia kam pakenkus ir kitas merginas nugalabijus (Hiurem net savo drauge Marija padegino, kuo smuko mano akyse taip zemai, kad jau ir nepakilo). Tik kas man kliuva, kad neaiskinami Osmanu imperijos paprociai. Na, jei kas ziurejo DA, tai jau supranta, bet jei neziurejo, tai tikrai sudetinga. O juk galejo parodyti pvz. kaip odeliskos mokomos paprociu, grazaus elgesio, kaip Anastazijai viskas aiskinama. O dabar net neaisku ar ji zinojo, jog Achmetas pagal paprocius privalejo broli nuzudyt ar tiesiog galvojo, kad jis pats taip sumaste.
O graziausia/isimintiniausia lig siol matyta scena, tai kaip budeliai ateina zudyti mazojo broliuko, o tas jiems istiesia 2 kastonus... tokia grazi ir liudna scena... vaikas atiduoda viska, ka tik turi, kad tos "nindzes" jo pasigailetu...

Misku aviete, jei jau skaitet, tai gal galit atskleisti paslapti koks istiko Achmedo broliuka likimas?

Sutinku su jumis drinks_cheers.gif Aš apie Hiurem tą patį galvodavau. Ji man tebuvo falšyvi lapė, kuri lipo per kitų galvas, norėdama savo. Net savo vaikų atžvilgiu buvo šališka ir žiūrėjo per kurį daugiau naudos išpeš. Plius labai isteriška, pasiutus. Kažkaip nesiderino tas jos neadekvatumas, pykčio priepuoliai su neva turima išmintimi. Kiosem tikrai kitokia. Tokia stoiška, psichologiškai tvirta. Pamenu, kai rodė sceną, kai kita moteris pagimdė Ahmedo vaiką, ji tik atėjo, pažiūrėjo šaltu žvilgsniu ir nuėjo į savo kanbarį. Viduje išgyveno, bet neištransliavo pagiežos.

Taip, papročius galėtų labiau paaiškinti. Tuolabiau, kad serialas ne tik į Turkijos rinką orentuotas, bet ir beveik garantuoju, kad bus rodomas ir Rusijoje, Balkanų šalyse, galbūt netgi Lietuvoje.

Jeigu nieko nepainioju, tai Mustafa buvo kažkiek psichiškai neįgalus ir nelabai sėkmingai valdė imperiją po Ahmedo mirties. Jis buvo du kartus nuverstas nuo sosto, o kai Kiosem tapo savo sūnaus Murado regentė, jį galutinai nuvertė ir buvo išsiųstas kažkur toliau gyventi.
Atsakyti
QUOTE(Miškų avietė @ 2016 05 11, 14:55)

Jeigu nieko nepainioju, tai Mustafa buvo kažkiek psichiškai neįgalus ir nelabai sėkmingai valdė imperiją po Ahmedo mirties. Jis buvo du kartus nuverstas nuo sosto, o kai Kiosem tapo savo sūnaus Murado regentė, jį galutinai nuvertė ir buvo išsiųstas kažkur toliau gyventi.

aciu uz informacija.
As dar taip pagalvojau apie ta broliu zudyma... Na, tipo broli reikia pasalint, kad nebutu gresme esanciam sultonui. Ir prisimenu DA jauniausia sultono vaika, kuris neigalus buvo. Del neigalumo jis nebuvo laikomas potencialiu sosto ipediniu, buvo aisku, kad niekas jo nezudys uzemes sosta. Tai taip pagalvojau.... o jei vienas is broliu uzima sosta, o kiti iskastruojami g.gif . Juk irgi negaletu uzimti sosto, nes negaletu tureti palikuoniu, o tai reiskia, kad ir nebutu gresme. Kodel jie sitaip nesugalvojo? Labiau humaniska butu, nei, kad ir tie 19 karstu... Ir kodel tik 19 karstu paminejo? Turejo juk daugiau buti, nes o kur tu nuzudytu broliu dar sunus? Nebent visi labai jau vaikai buvo.


P.S. Hiurem protas ir isterijos man irgi buvo nesuderinami dalykai schmoll.gif kazkur cia persistengta meginant parodyti jos charakteri, nes arba protinga, arba psichiskai nestabili. Kazkaip ir viena ir kita mazai itiketina.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Terroriste: 11 gegužės 2016 - 17:21
QUOTE(Terroriste @ 2016 05 11, 18:19)
aciu uz informacija.
As dar taip pagalvojau apie ta broliu zudyma... Na, tipo broli reikia pasalint, kad nebutu gresme esanciam sultonui. Ir prisimenu DA jauniausia sultono vaika, kuris neigalus buvo. Del neigalumo jis nebuvo laikomas potencialiu sosto ipediniu, buvo aisku, kad niekas jo nezudys uzemes sosta. Tai taip pagalvojau.... o jei vienas is broliu uzima sosta, o kiti iskastruojami  g.gif . Juk irgi negaletu uzimti sosto, nes negaletu tureti palikuoniu, o tai reiskia, kad ir nebutu gresme. Kodel jie sitaip nesugalvojo? Labiau humaniska butu, nei, kad ir tie 19 karstu... Ir kodel tik 19 karstu paminejo? Turejo juk daugiau buti, nes o kur tu nuzudytu broliu dar sunus? Nebent visi labai jau vaikai buvo.
P.S. Hiurem protas ir isterijos man irgi buvo nesuderinami dalykai  schmoll.gif kazkur cia persistengta meginant parodyti jos charakteri, nes arba protinga, arba psichiskai nestabili. Kazkaip ir viena ir kita mazai itiketina.

Tikrai nėr už ką smile.gif
Manau, nužudydavo todėl, nes palikus gyvus (kad ir iškastruotus) vis tiek būtų likusi galimybė, kad kažkada iš pykčio užpuls brolis brolį ir nugalabys iš pykčio. Tarsi apsisaugodavo ir 100% pašalindavo grėsmę, nors aš vis tiek stebiuosi tuometiniu žmonių asmeniniu godumu ir kraugeriškumu, kad niekaip nesugebėdavo paminti ambicijos ir kartu valdyti imperijos. Galėjo gi skirtingus brolius išsiųsti į skirtingus sanžakus ir draugiškai sugyventi, valdydami imperiją, pasitardami vienas su kitu, bet, matyt, žmonių mentalitetas buvo toks, kad garbės siekimas buvo svarbiau už bet kokius žmogiškus jausmus. Norėjo visą garbę, valdžią turėti tik vienas.

Dėl 19 karstų. Būtent tuos brolius, kur buvo įsakiusi Safija nužudyti, tai dauguma iš jų buvo vaikai arba kūdikiai ir dar patys savo vaikų neturėjo.
Atsakyti
vaikai dar buvo blink.gif sito tai nezinojau unsure.gif dar man baisu ir nesuprantama, ko tos duros bobos nescios budamos taip melsdavosi, kad tik nors berniukas gimtu doh.gif ir kuriu galu tiek tu vaiku reikejo gimdyt? Cia, kad ir DA atsimenu. Vardu jau nepamenu, bet tokia buvo, kur po Hiurem visu vaiku mergaite pagimde. O paskui vistiek visiems aiskino, kad kita tai jau sunu pagimdys doh.gif kuriu galu kazkelintas sunus? Juk ir taip aisku, kad po keliu vyresniu broliu kiti jauneliai net nespes uzaugt. Bet matyt sultonui tarpukoji smarkiai niezejo.
Del valstybes valdymo tarp broliu tikrai sutinku. Juk ne vienoj valstybej karalius turejo broliu, bet ju nezude ir kazkaip visi po viena saule issitekdavo. O va jei jau sultonas, tai kitiems vietos nera.
Atsakyti
gl kazka praleidau, oir rusu ne visai viska suprantu. Paaiskinkit uz ka Osmanas taip supyko ant Kiosem, kad ne be vadina motina, o kreipias
kiosem sultan? g.gif cia uz t taip, kad sosto negavo? Kiosem tirai klaida padarė pasodindama Mustafa į sosta, bet bet..
Atsakyti
QUOTE(Terroriste @ 2016 05 11, 21:42)
vaikai dar buvo  blink.gif sito tai nezinojau  unsure.gif dar man baisu ir nesuprantama, ko tos duros bobos nescios budamos taip melsdavosi, kad tik nors berniukas gimtu  doh.gif ir kuriu galu tiek tu vaiku reikejo gimdyt? Cia, kad ir DA atsimenu. Vardu jau nepamenu, bet tokia buvo, kur po Hiurem visu vaiku mergaite pagimde. O paskui vistiek visiems aiskino, kad kita tai jau sunu pagimdys  doh.gif kuriu galu kazkelintas sunus? Juk ir taip aisku, kad po keliu vyresniu broliu kiti jauneliai net nespes uzaugt. Bet matyt sultonui tarpukoji smarkiai niezejo.
Del valstybes valdymo tarp broliu tikrai sutinku. Juk ne vienoj valstybej karalius turejo broliu, bet ju nezude ir kazkaip visi po viena saule issitekdavo. O va jei jau sultonas, tai kitiems vietos nera.

na pagimdzius sunu gaudavo sultan titula su visom privilegijom. o jei tik dukra, tai eiline favorite ir tiek. o kuo daugiau sunu, tuo daugiau sansu, kad kazkuris isgyvens ir tapsi sultono motina, nes siaip vaiku mirtingumas tais laikais didelis buvo. nors siaip stengdavosi, kad vienai sugulovei vienas sunus, nes i sandzakus su juo reikedavo isvaziuoti. cia Hiurrem pradejo paeiliui gimdyti bele kiek

QUOTE(circus @ 2016 05 14, 19:48)
gl kazka praleidau, oir rusu ne visai viska suprantu. Paaiskinkit uz ka Osmanas taip supyko ant Kiosem, kad ne be vadina motina, o kreipias
kiosem sultan? g.gif  cia uz t taip, kad sosto negavo? Kiosem tirai klaida padarė pasodindama Mustafa į sosta, bet bet..

aha, uz tai. dar tas jo mokytojas ji pries Kiosem specialiai nuteikineja jau seniai, nes jis yra Safije statytinis. jaunam vykurui ner taip sunku irodyti, kai nuolat kartoji kanors.
siaip tai tikrai klaida didele.
Atsakyti