Įkraunama...
Įkraunama...

Intuityvus valgymas

QUOTE(kaunietė bedarbė @ 2014 04 08, 10:21)
Šią knygą skaitant kliuvo skyriai iki 66 puslapio, atrodė ,kad kartoja,taip įkyriai  .Kol 1-mas principas aprašytas,tada jau turinys turiningesnis,pradžia tai nelabai patiko...

skaitau dabar gal 3-ią principą.
sunku laikytis,nes tiek pinigų maistui aš neskiriu,kad valgyčiau ką noriu...
manau,gali išeiti iki 600 litų mėnesiui,vienam žmogui...

ir skaitant supratau,kad gyvenu pusbadžiu,neturiu atsargų šaldytuve,spintelėj.
rinktis ką nori turi turėt iš ko.

dar dabar pasiėmiau Scotto Pecko knygą Nepramintuoju taku,tai gal ten rašo apie emocines problemas...dar tik pavarčiau...
  Šias abi knygas radau psichologės Petronienės puslapy,rekomenduojamos knygos.

čia paskaičiau,nes buvo įdomu pasižiūrėt atsiliepimus.


tai gal kol kas susilaikykite nuo intuityvaus valgymo, juolab kad tai nepigiai, pasak jūsų, atsieina ir neturite didelių sankaupų?
Atsakyti
QUOTE(Žmuoga @ 2014 03 28, 18:56)
Sveikos  4u.gif

sudomino intuityvus valgymas, tad atėjau "statistinių tyrimų" daryt smile.gif
Kaip jums sekasi valgyti intuityviai? kokie svarstyklių rodmenys?
Kokie atsiliepimai, kokie rezultatai ir pastabos pradėsiančioms?smile.gif


Sveika, pirmiausia ne sisveriu visai schmoll.gif
Jaučiuosi laimingesnė bent jau dėl savo išvaizdos smile.gif Dydis nuo 52 iki 36, per puse metų. Jau gal Metai laikosi toks pats thumbup.gif Aišku dar ir sportavau, bet dėl malonumo, kaip ir maitinuosi. Valgau tai ko noriu ir kada noriu. Porcijos sumažėjo dvigubai, nes skanaus maisto užtenka mažiau. Jei labai užsimanau cepelino nueinu ir suvalgau. anksčiau kai juos virdavo mama ar uošviai taip retai, tai jų prisirydavau. Dbar nebelaukiu kada bus proga ir užtenka tiok vieno. Soti jaučiuosi ilgai ir patenkinta mirksiukas.gif Pasidariau išranki maistui ta prasme kad tikrai įsiklausau į savo organizmą ir ne visada valgau tada kai „reikia“, jei važiuodama į vakarėlį užsimanau valgyt tada ir valgau, o svečiuose jei nebenoriu - atsisakau.
Atsakyti
QUOTE(kaunietė bedarbė @ 2014 04 08, 11:21)
skaitau dabar gal 3-ią principą.
sunku laikytis,nes tiek pinigų maistui aš neskiriu,kad valgyčiau ką noriu...
manau,gali išeiti iki 600 litų mėnesiui,vienam žmogui...



O aš nepastebėjau, kad labai jau padaugėtų išlaidos g.gif Pas mus apskritai pradėjo maisto ilgesniam laikui užtekti ir maisto nebeišmetam beveik kaip anksčiau. Perkam beveik kas dieną ir tai ko norim. O vakare apskritai labai lengvai pradėjom valgyt, nes tas lengvumo jausmas prieš miegą labai gerai veikia, nepersiėdam. Anksčiau jei per kartą šeimyna surydavo vos ne visus kotletus, tai dabar iškepu po kelis, o vaikams po vieną ir dar faršo kitam kartui lieka ir per akis. kai užsimanau ko nors egzotiško, tai ir perku. Pvz. prieš pora mėn labai valgiau suchi, bet atsivalgiau ir nebenoriu mirksiukas.gif O ledų kaip jau ir minėjau jau gal metai nebevalgau, negaliu net pagalvot, kai anksčiau nepraeidavau pro juos lotuliukas.gif Ir spurgos toliau nebevilioja, o reikėjo tik leist sau jas valgyt biggrin.gif
O su tom atsargom tai taip buvo, bent jau man. Kai gali bet kada pasiimti ir valgyti, nebesinori nuolat, tada prastovi mėnesį, du net nepaliestos. Vėliau jau ir nebeperku, nes žinau, kad prastovės, o kai užsimanau, nusiperku nedidelį kiekį, nes žinau kad kitaip vėl ilgai stovės. Taip nebelieka poreikio ir tom atsargom smile.gif

Tik va vis abejoju dėl vaikų kaip. Pagal tą teoriją jiems reikėtų leist viską valgyt ko nori, bet kažkaip aš dar riboju jiems saldainius ypač tuos nesveikus, marmaladinius, dažytus, vis randu pakaitalus - medų, iš vaistinės tas čiulpiamas lazdelias, Džiovintus obuoliukus ir t.t. Nežinau ar gerai darau ax.gif Vietoj sulčių perku mineralinį vandenuką buteliuokuose, ir jos labai skaniai jį geria, cocolos nėra ragavusios blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trude: 12 balandžio 2014 - 11:30
QUOTE(ramaska @ 2014 04 05, 17:22)
Laba diena 4u.gif

Mergaitės ar matėt šią programą: Lieknėju paskutinį kartą , tad ji paremta intuityviu valgymu, suskirstyta žingsniais kaip viso to pasiekti ir tikrai jokių dietų mirksiukas.gif  Pati ją dabar studijuoju, nors man mest gal porą kg. tereikia, bet tiesiog noriu džiaugtis maistu, draugauti pati su savimi ax.gif  Tiesiog paskaitinėjus šią temą, pamaniau, kad gal Jums irgi patiks 4u.gif


Aš tos knygos neskaičiau, bet mačiau kai kuriuos jos pasisakymus. Tai bent keliose vietose tai prieštarauja intuytiviam valgymui, nes pataria save riboti, tarkim valgyti ne kiek nori, bet po truputį mažinti porcijas sąmoningai. O tas bent jau man kelia įtampą, sau uždrausti ar pasakyti sau, kad dabar aš nebeužkandžiausiou ir t.t. g.gif
Atsakyti
QUOTE(trude @ 2014 04 12, 12:57)
Aš tos knygos neskaičiau, bet mačiau kai kuriuos jos pasisakymus. Tai bent keliose vietose tai prieštarauja intuytiviam valgymui, nes pataria save riboti, tarkim valgyti ne kiek nori, bet po truputį mažinti porcijas sąmoningai. O tas bent jau man kelia įtampą, sau uždrausti ar pasakyti sau, kad dabar aš nebeužkandžiausiou ir t.t.  g.gif

Paprieštarausiu smile.gif Tikrai nėra jokio mažinimo porcijų ir draudimo... o pagrindinė taisyklė: valgyti pajutus alkį, svarbu neperalkti, o sustoti iškart tik pajutus sotumą wink.gif Tai yra pilnas įsiklausimas i save...Tiesiog kai žinai, kad galėsi valgyti, bet kada tau tiesiog nebėra noro persivalgyti...Kai tu sau draudi, riboji...maistas automatiškai tampa tikra pagunda,negali sustoti...o kai sau leidi, tu tiesiog renkiesi kas tau patinka, tu nejauti poreikio kišti visko iš eilės į save...Tas leidimas tikrai viską išsprendžia ax.gif Čia visa problema galvoje, reikia keisti savo mąstymą biggrin.gif

Smagu, kad Jums gerai sekasi, tai ir toliau 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ramaska: 12 balandžio 2014 - 21:49
QUOTE(ramaska @ 2014 04 12, 22:47)
Paprieštarausiu smile.gif Tikrai nėra jokio mažinimo porcijų ir draudimo... o pagrindinė taisyklė: valgyti pajutus alkį, svarbu neperalkti, o sustoti iškart tik pajutus sotumą wink.gif Tai yra pilnas įsiklausimas i save...Tiesiog kai žinai, kad galėsi valgyti, bet kada tau tiesiog nebėra noro persivalgyti...Kai tu sau draudi, riboji...maistas automatiškai tampa tikra pagunda,negali sustoti...o kai sau leidi, tu tiesiog renkiesi kas tau patinka, tu nejauti poreikio kišti visko iš eilės į save...Tas leidimas tikrai viską išsprendžia ax.gif Čia visa problema galvoje, reikia keisti savo mąstymą biggrin.gif

Smagu, kad Jums gerai sekasi, tai ir toliau 4u.gif  4u.gif  4u.gif



Gal jūs ir teisi rolleyes.gif aš mačiau tik vieną vaizdelį kai ji pasakojo, kaip vieną dieną apsisprendė nuo rytdienos sumažinti saldumynų kiekį, tai tipiškas dietinis mąstymas. Todėl man ir pasirodė kaip prieštaravimas. Aš pamenu, kai buvau laikinai sugrįžus į tai doh.gif vos nusprendžiau kad biški dar norėčiau numesti ir todėl gal nebevalgyti saldumynų, aš tapau manjakė, užsimaniau kaip išprotėjusi, todėl griežtai sau pasakiau kad niekada nebepasiduosiu jokiai dietiškai minčiai biggrin.gif
jau geriau pasportuoju dažniau, bet tikrai nebedraudžiu sau valgyti tai ko noriu tongue.gif
Atsakyti
Bet vis tik kaip su vaikais tai veikia? Yra įvairių pavyzdžių. Vieni maitina vaikus saldumynais ir visu kitu nesveiku maistu ir jie daugiau nieko kito nebevalgo, o kiti taip pat leidžia viską, nu gal beveik viską ir jie atsivalgo ir nebesikrausto iš proto dėl saldainių. g.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Kaip laikosi intuityvios valgytojos?Man iskilo toks klausimas.intuityviai valgau jau mazdaug 8 men.persivalgymo priepolius pavyko suvaldyti, taciau as turiu labai dideli antsvori(apie 40 kg. virsaus), nukrito kokie 6 kg. ir toliau nei is vietos.bijau mazinti maisto porcijas, nes bijau persivalgymo priepoliu.Bet toks anstoris labai kenkia sveikatai.Ar yra cia su dideliu anstvoriu intuityviuju valgytoju?kaip jums svoris ar krenta?
Atsakyti
QUOTE(mirameda @ 2014 05 02, 16:23)
Sveikos  4u.gif
Kaip laikosi intuityvios valgytojos?Man iskilo toks klausimas.intuityviai valgau jau mazdaug 8 men.persivalgymo priepolius pavyko suvaldyti, taciau as turiu labai dideli antsvori(apie 40 kg. virsaus), nukrito kokie 6 kg. ir toliau nei is vietos.bijau mazinti maisto porcijas, nes bijau persivalgymo priepoliu.Bet toks anstoris labai kenkia sveikatai.Ar yra cia su dideliu anstvoriu intuityviuju valgytoju?kaip jums svoris ar krenta?

Sveiki, man pradėjus taip valgyti (maitinausi nieko nežinodama apie knygą, tiesiog nusispjoviau į dietas), irgi buvo panašiai, bet nepamenu kiek laiko svoris laikėsi, nedaug pakrisdavo, po to vėl ilgai laikydavosi.Pabandykit sekti ar tikrai nustojate valgyti, kai jaučiate sotumą, ar dar kažkiek laiko kramsnojate.
Aš šios knygos neskaičiau, tačiau P. Mc Kenna "Lieknėkime sveikai", jau sulieknėjusi apie 20kg perskaičiau. Tai jis rekomenduoja reaguoti tik i fizini, ne emocinį alkį, o kiek supratau, šioje teorijoje jie ne taip griežtai atskiriami?

Papildyta:
QUOTE(trude @ 2014 04 16, 12:46)
Bet vis tik kaip su vaikais tai veikia? Yra įvairių pavyzdžių. Vieni maitina vaikus saldumynais ir visu kitu nesveiku maistu ir jie daugiau nieko kito nebevalgo, o kiti taip pat leidžia viską, nu gal beveik viską ir jie atsivalgo ir nebesikrausto iš proto dėl saldainių.  g.gif

Aukščiau mano paminėtoje knygoje, pamenu, buvo aprašytas kažkoks eksperimentas su vaikais, kai buvo jiem leidžiama rinktis ir valgyti ką nori - nuo brokolių iki saldumynų. Ir paskui per kažkiek laiko patikrinta, ką suvalgė kiekvienas, tai išvada buvo, kad jų racionas buvo įvairialypis ir subalansuotas.
Nors sunku tuo patikėti ir aš taip pat galvoju, kaip čia būtų, jei leisčiau saldumynus priešpiet.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo maumė: 03 gegužės 2014 - 15:48
QUOTE(maumė @ 2014 05 03, 16:46)
Sveiki, man pradėjus taip valgyti (maitinausi nieko nežinodama apie knygą, tiesiog nusispjoviau į dietas), irgi buvo panašiai, bet nepamenu kiek laiko svoris laikėsi, nedaug pakrisdavo, po to vėl ilgai laikydavosi.Pabandykit sekti ar tikrai nustojate valgyti, kai jaučiate sotumą, ar dar kažkiek laiko kramsnojate.
Aš šios knygos neskaičiau, tačiau P. Mc Kenna "Lieknėkime sveikai", jau sulieknėjusi apie 20kg perskaičiau. Tai jis rekomenduoja reaguoti tik i fizini, ne emocinį alkį, o kiek supratau, šioje teorijoje jie ne taip griežtai atskiriami?


Pagal intuityvią mityba labai svarbu valgyti tada kada jauti fizinį alkį, taip pat labai svarbu neperalkti, nes tada galima persivalgyti.
Papildyta:
QUOTE(mirameda @ 2014 05 02, 16:23)
Sveikos  4u.gif
Kaip laikosi intuityvios valgytojos?Man iskilo toks klausimas.intuityviai valgau jau mazdaug 8 men.persivalgymo priepolius pavyko suvaldyti, taciau as turiu labai dideli antsvori(apie 40 kg. virsaus), nukrito kokie 6 kg. ir toliau nei is vietos.bijau mazinti maisto porcijas, nes bijau persivalgymo priepoliu.Bet toks anstoris labai kenkia sveikatai.Ar yra cia su dideliu anstvoriu intuityviuju valgytoju?kaip jums svoris ar krenta?


Šiaip tai man ir daugiau nekrenta, bet laikosi toks pats visada. Per šventes nebejaučiu įtampos ir baimės kad persivalgau. Per motinos dieną išvis pavalgiau prieš balių, nes tada norėjau. O už stalo beveik nieko nebevalgiau nes nesinorėjo, jaučiausi soti. Visai ne gaila tų kepsnių, buvo kas suvalgė smile.gif
O dėl kritimo, gal reiktų aktyvumo pridėti, kad medžiagų apykaita išsijudintų. Aš tai vis emociškai pavalgau, ne visada suvaldau sad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trude: 06 gegužės 2014 - 16:06
Sveikos, kaip laikotės?
Aš jau atostogauju, mažiau nervinuosi , lengviau jaučiu fiziologinį alkį ir sotumą. Dar ir pasportuoju, tai manau greit vėl atgausiu savo formas, nors nukrypau ne taip ir daug ax.gif
Atsakyti
puiki knyga!
na laikytis aš jos negaliu,nes maistui turiu pinigų ribotą kiekį,tai valgau pigų maistą.
pvz.užsimanau valgyti,bet nėra ko,ar to ko noriu...
o ir turint ,argi visi turi kas jiems gamina,ar patys sau laiku pasiruošia? Kai uzsimanau valgyt tai ne tas pats, kas maista gamint...eit i kavine -ne visada gali.

o čia grįzta į pamatus, aptariamas maisto funkcijos,palaikyt organizmo medziagu apykaitą ir duot energijos veiklai kasdienei. tam primenamas reguliarus maitinimasis-tai yra neilgiau kaip 4-5 val.tarpai kai maisto negaunama, nes kitu atveju -peralkstama .
todėl iseina 3 valgymai ir dar tarpuose užkandziai.
bet tai turima padaryt ne matematiskai tiksliai, o pagal alkio signalus,pojucius ko norisi užkasti,ar kuom pasisotinti ,ko paragauti .ir į juos reaguoti,neignoruoti,ir gretai,laiku.

paskaityti tikrai labai verta,nes paaiškina ir aptaria gabios dietologės daug svarbių gyvenimo klausimų.ir iš smalsumo vien verta paskaityt.
kokią vietą užima mityba mūsų gyvenime pirmiausia kaip pasitenkinimo ,džiaugsmo šaltinis.
apie valgymo procesą ,maisto pasirinkimą,valgymo laiką.

man patiko pramoginio maisto-del malonumo-įteisinimas,nesmerkimas.

taip pat daug vietos-kas yra anoreksija,bulimija.-ta prasme,kad nepasitenkinimas savo gamtos duota isore provokuoja alkti,bet del to grazesnis netampi.
tad iseitis -priimti save.

Atsakyti