Įkraunama...
Įkraunama...

Liaudies medicina

2 saukstai medaus, 2 isspaustos dideles cesnaku skilteles, sumaisom ir 5 min pakaitinam, ir suciulpiam per vakara
Atsakyti
QUOTE(Redi @ 2007 02 26, 19:56)
2 saukstai medaus, 2 isspaustos dideles cesnaku skilteles, sumaisom ir 5 min pakaitinam, ir suciulpiam per vakara

bet skonis ta tragiskas ,as dar citrinos ispaudziu ,bet skonis tragedija doh.gif
Atsakyti
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif del skonio tai nezinau, as tai pati neragavau, bet mano drauge visada taip daro ir sake kad labai labai skanu
Atsakyti
Mes tai irgi su medum ir su kopusto lapais atsikrateme kosulio. Sunui tepiau nugarą ir krūtinę, ant viršaus kopusto lapai. Uždedavau celofaną, paskiau maikutę ir dar vilnonę lemenę, palikdavau nakčiai. Dar, jei nera temperaturos, tai galima kaitinti kojytes karštame vandenyje, kuriame išmaišytos garstyčių milteles.
Atsakyti
Kopūsto lapus reikia panardinti į karštą vandenį, ištraukus patepti medumi ir uždėti juos ant krūtinės bei nugaros 4u.gif

Dar skaičiau, kad padeda morkų sultys, sumaišytos lygiomis dalimis su medumi. reikia gerti po 1-2 šaukštus 2-3 kartus per dieną.
Na ir juodojo ridiko sultys, sumaišytos lygiomis dalimis su medumi. Geriama po 2 šaukštus 15-20 min. prieš valgį 3-4 k. per dieną. 4u.gif


Atsakyti
Mano mama tokiais atvejais verda čiobrelių arba putino uogų arbatą (manau, kad jų galima rasti pvz. Kauno Žaliakalnio turguje pas žolininkes).
Nors aš bijau, kad mūsų mažiaus kosulio priežastis nebūtų alergija... Tada vargiai, ar padės tos arbatėlės.
Atsakyti
labai daug receptu yra cia:
http://lmedicina.dnp...avimo_ligos.htm
Atsakyti
Kartą labai sunkiai sirgau bronchitu, smarkiai kamavo priepuoliniai kosuliai. Viena moteriškė man pasakė labai puikų receptą nuo kosulio. Į stiklinę karšto pieno įspausti, ar smulkiai supjaustyti porą skiltelių žalio česnako. Nelabai skanu, bet prieš pat miegą išgėrus, gerklė nurimsta, kosulys tampa drėgnesnis, nebe toks draskantis. Kas bandė, sakė, kad padeda.
Iš vaikystės prisimenu, kaip mama, pabuvus kažkokioj paskaitoj, labai įdomiai man „mušė“ temperatūrą. Žalio agurko riekutes dėdavo ant riešo pulso vietoje ir aprišdavo bintu. Juokinga, bet kelis kartus taip temperatūrą pavyko numušti.
Atsakyti
Sveikutės. Ir mane mama kankindavo su pieneliu, medumi ir česnaku.
O aš pasiūlisiu recepta nuo bronchito ir šiaip kosulio ( taip pat gali vartoti rukaliai - KAIP PROFILKTINĘ PRIEMONE) . SVARBIAUSIA,KAD NEBUTUMETE ALERGIŠKI.
Tai gi :
200g medaus
200d sviesto ( kuo riebesnio, pvz. 80 % )
3 šaukštai pušų pumpurų (parduoda vaistinėse)
Pušų pumpurius surišti į merliuką, kad neišbyrėtų. Medų ir sviestą virti vandens vonelėje 45 min ( įmetus pušų pumpurų mazgelį ). Vis pamaišyti.
Poto išimti pušų pumpurų mazgelį ir masę supilti į stiklinį indą, bei sandariai uždarius laikyti tamsioje, vėsioje vietoje. Vartoti po šaukštelį tris kartus dienoje.
SUPER - ir skanu, ir gydo. Pati po trijų bronchitu pavartojus, jau 5 metai nebesergu.
Sėkmės besigydant.
Atsakyti
Labutis! smile.gif

Čia skaitau, skaitau, bet niekur nerandu,kokio amžiaus vaikiukus mamytės gydo naturaliu būdu,medumi ir pabašiai. g.gif

Mano 8 su puse mėnesių sunus taip pat labai kosti, šiandien buvom pas daktare, tai sakė plaučiukai švarūs ir kad tepti resorban tepaliuku, prieš tai gėrėm prospan sirupa. Bet aš norėčiau ka nors naturalaus pabandyti, tik galvoju ar mano vaikis ne per mažas g.gif

Mamytės, patrkit, gal ka žinot veiksmingo tokio amžiaus leliui ax.gif
Atsakyti
vieną receptuką ir aš žinau, mano močiutė visus gydydavo nuo įvairių kosulių, bronchitų ir pan. bet jau šiais metais nebeišeis pasiruošt šių vaistukų. reikia 300 žiedų pienių užpilti šaltu vandeniu ir palaikyti 12 val, po to pridėjus 1 kg cukraus virinti kol gausis sirupas, įdėti 1 arbatinį šaukštelį citrinos rūgšties. iš šio kiekio išeina maždaug stiklinė sirupo. gerti po 1-2 arbat šaukštelius 3 kartus per dieną
Atsakyti
Parasysiu ir kaip as vaikus gydau.
Mano maziui, kai serga, daznokai uzpuola sausas kosulys nakti, tai pries miega pasildau stikline pieno, idedu sauksta medaus ir sauksta sviesto, truputi sodos ant saukstelio galiuko, duodu gert (siaip pagal recepta dar reik imusti kiausini, bet kazkaip man paciai bjauru butu gert, tai ir vaikams nededu).
Dar patepu rezorban tepaliuku ir dedu ant krutines, arba ant nugaros (priklauso nuo to, kaip uzmiega) pasildytos druskos kompresa (man paprasciausiai: pasildei druska, supyli i medziagini maiseli ir uzdedi).
O diena duodu svogunu sultis su medum 1:1, aisku, labai sunku isiulyti.
Dar kazkada virdavau dziovintu vaisiu kompota su svogunu ( idet gerai nuplauta svoguna su lukstais, pavirt apie 20 min, tada istraukti svoguna ir girdyti kompota. Skanus, tik kad svoguno kvapelis jauciasi).
Kai vaikai mazi buvo, jiems miegant subadydavau krapstuku cesnako skiltele ir dedavau prie pagalves. nzn, ar tai ka nors duodavo, bet cesnakas uzmusa mikrobus smile.gif
Atsakyti