Įkraunama...
Įkraunama...

Pigūs saldumynai


 i 
PROFILAKTINIS FORUMO TAISYKLIŲ PRIMINIMAS:

1. Temos pavadinimą prašome rašyti tik lietuviškomis raidėmis (ą, č, ę, ė, į, š, ų, ū, ž). Nerašykite didžiosiomis raidėmis!

2. Prieš paskelbdami naują temą, visada pasinaudokite "Paieška" ir įsitikinkite, ar anksčiau forume nebuvo rašyta Jus dominančia tema.

3. Draudžiamos temos, kuriose klesti šlamtlaiškiai ir reklama, komerciniai pasiūlymai (pvz. gaminu-parduodu, "turiu-parduodu", "aš neplatinu, platina kiti", "kur nusipirkti?", "kas galit parduoti?", "atsakiau į AŽ" ir pan.). Radus tokio pobūdžio temas /  žinutes, jos ištrinamos be išankstinio perspėjimo.

4. Draudžiamas tarpininkavimas, organizuojant masinius pirkimus. Išimtis: tokia veikla leidžiama tik skyrelyje "Internetinės parduotuvės", kai įvykdomos skyrelio taisyklėse numatytos sąlygos.

5. Norėdami pacituoti žinutę (-es) , necituokite pačių nuotraukų (cituojamoje žinutėje (-ėse) tiesiog ištrinkite nuotraukos nuorodą su kodu [ img ] [ /img ] ) , taip forumas bus neapkrautas.

6. Jei keliate patiekalų nuotraukas, tai ne didesnes nei 500- 600 pikselių. Didesnio formato nuotraukos papildomai apkrauna Forumą ir iškraipo Forumo langą.

7. Draudžiami bet kokie komercinio/platinimo/reklaminio pobūdžio skelbimai (tiek temos pavadinime ir turinyje, tiek dalyvio logo/avatare/pavadinime ir paraše). Komerciniai skelbimai bus ištrinti, o dalyviui skirtas asmeninis įspėjimas, draudimas rašyti komentarus arba visiškai uždraustas prisijungimas Forume.

Komercinio pobūdžio reklamos pasiūlymus rašykite adresu: info@supermama.lt, reklama@supermama.lt  
Atsakyti
Vafliai
100 g. sviesto, 200 g cukraus, 300 g. miltai, 1 kiaušinis, 2-3 stiklinės pieno arba vandens.
Kiaušinį su cukrumi ištrinti, supilti ištirpintą sviestą ir pilti po truputi miltus bei vandenį (pieną). Tešla turi būti skysta. Kepti vaflių formoje. Iškepa trapūs vafliai.


Atsakyti
1 žingsnis
100ml pieno
2 kiaušiniai
100g sviesto(galima margarino skirto kepimui bet toks pas mane nesiveisia ir recepte parašyta sviestas perku patį pigiausią favorit)
1 stiklinė cukraus (pagal receptą bet realii imu 200g- 50 pasilieku obuoliams)
1 stiklinė miltų (dedu daugiau beveik 400g- man skaniau)
šaukšteis kepimo miltelių (kartais dedu daugiau nes miltų daugiau vieną kartą tik pusę šaukštelio teturėjau irgi išėjo)

2 žingsnis
obuoliai 1 kg (dedu 4 vidutinio dydžio obuoius )
cinamonas- pagal skonį bet jei nenumanot net kiek pusę arbatinio šaukštelio man pakanka

imti sviestą jį ištirpinti- realiai jei tingite ir turite mikserį galia paprasčiausiai kambario temperos imt netirpintą bet ilgiau suksite... taigi jei jau ištirpintas sviestas imate 1 žingsnio produktus juos visus suverčiate į bliūdą ir mikseriu išmaišote gaunasi masė (jei miltų pagal receptą) šiek tiek tirštesnė nei grietinės tirštumas... (aš dedu miltų daugiau tai jinai ne tokia taki būna) imate torto formą nu ar kvadratinė kokią turite bet nedidelė (mano torto forma skersmens 25 berods cm tinka ir tos žemaūgės guminės formos- turiu tokią išeina ir išsiima lengvai bet man kažkaip įprotis su paprasta tortine)ištepate ar aliejumi ar sviestu- kas po ranka ir ko yra- jei turite net galite pabarstyti džiūvėsėliais
taigi suverčiate tešlą bet neišvalote bliūdo tegu ant jo šonų lieka tešlos- jums jos prireiks- imate obuolius nulupate išimate sėkas o dabar jau kaip jums patogiau- mano brolienei patinka "šlapi" pyragai jinai obuolius tarkuoja bet man 1 nekaip atrodo ir 2 supjaustyta smulkiai skaniau... taigi susipjaustot obuiliukus- į tą tešluotą "bliūdą" jei obuokliai rūgštūs pilate dar cukraus (aš visad pilu) ir sudedate cinamoną- tada į skardą ant tešlos atsargiai sudedate šauktu tą ale tešlą su obuoliais- obuoliai ne visad lieka viršuje kartais pjaunant passkui matai gkad jie beveik iki dugno nusileidžia...
pašaunat grubiai 180 C (nu kažkur- tiek mes turime dujinę orkaitę tai tiksliai negaliu pasakyti kokia ten temperatūra 9 padaos + maxsi o aš nustatau kažkur tarp 4-5 šitas pyragas nereikalauja tikslios temperos...
kepama- nu visaip būna parašyta recepte apie 40min bet aš patikrinu- pirmiausia atsiranda kvapas... visi namai pakvimpa- tada dar palaukiu ir kai būna apie pusvalandis pasižiūriu- viršus ten kur matosi tešlaturi pagelsti beveiok auksinis atspalvis tada traukiu ir žiūriu su degtuku- jei neapsivelia galima traukti
pyragas gaunasi gaivus- MB labai mėgsta- nestoras kažkur per 2 pirštus... savikaina apie 7 litus kai kiaušiniai pabrango
Atsakyti
Greitas ir nebrangus obuolių pyragas smile.gif

Reikės:
3 kiaušinių,
0,5 - 1 stiklinės cukraus (kaip kas mėgsta, aš dedu pusė stiklinės, man pakanka saldumo).
1 stiklinės miltų,
0,5 šaukštelio cinamono,
5-6 nedidelių obuolių,
sviesto kepimo indui patepti.

Gaminimas. Kiaušinio trynius gerai išsukite su cukrumi, berkite cinamoną. Stenkitės trinti, kad cukraus grūdelių jaustųsi kuo mažiau. Tada išplakite iki purumo kiaušinių baltymus ir labai atsargiai maišydamos sudėkite į trynių masę. Maišykite palengva, neplakite.
Į purią gelsvą kiaušinių ir cukraus masę berkite po kelis šaukštus miltų ir maišykite. Taip pavyzdingai maišykite, kol subersite visą miltų stiklinę.
Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių. Kol ji kais, paruoškite obuolius. Nulupkite, supjaustykite plonomis skiltelėmis (jei norite, dar pagardinkite šaukšteliu cukraus ir trupučiu cinamono, tačiau tai nėra būtina). Berkite obuolius į tešlą ir išmaišykite.
Kepimo indą (jei apvalus, užteks 24 cm skersmens) ištepkite sviestu ir pilkite būsimą pyragą. Šaukite į orkaitę ir kepkite apie 40-45 min. Vis pažvelkite, kad gražiai skrustų. Valgykite su plombyro ledais.
Atsakyti
Bulgariški paplotėliai mekici

Kirčiuojama pirmoji I. Tai purūs mieliniai paplotėliai, kurie yra kepami aliejuje. Jiems prireiks:

500 g. miltų
200 ml. rūgpienio arba kefyro
200 ml. vandens arba pieno
15 g. mielių
aliejaus, po 1 arbatinį šaukštelį cukraus ir druskos.

Iš tokio produktų kiekio iškepsite 18 paplotėlių. Geriau naudokite ne sausas mieles, o natūralias - tas, kurios parduodamos kubeliais arba pakeliais:
user posted image
Atpjauname maždaug trečdalį (15 g.) ir užmaišome stiklinėje su 60-80 ml. šilto vandens arba pieno ir 1 arbatiniu šaukšteliu cukraus. Paliekame jas ramybėje 10-ai min.
user posted image
Po 10 min.
user posted image
Į gilų dubenį įpilame 200 ml. rūgpienio arba kefyro, įpilame 200 ml. šilto vandens arba pieno ir supilame mieles iš stiklinės. Viską gerai išmaišome, kad gautųsi vientisa masė.
user posted image
Į kitą dubenį sudedame 500 g miltų, viduryje padarome dupbelę.
user posted image
Maišome šaukštu kokį 10 min. Tešla turi gautis minkšta. Uždengiame viską maišeliu ir atidedame į šoną kokiai valandai.
Kai kurios bulgarės šią tešlą minko vėlai vakare ir aptepusios ją iš viršaus aliejumi deda į maišelį, o maišelį į šaldytuvą. Tešla šaldytuve lėtai iškyla ir šeimininkė kepa paplotėlius pusryčiams. Beje, tokiame pavidale tešla gali išbūti šaldytuve iki keleto dienų.
Tešlą padaliname mandarino dydžio rutuliukais ir darome paplotėlį. Kad tešla neprikibtų prie rankų, patepkite jas trupučiu aliejaus. Paplotėlio vidurys turi būti siauresnis už jo kraštus. Kepame įkaitintame aliejuje vieną pusė 8-10 sekundes, jie turi apskrusti. Aliejaus turi būti tiek, kad apsemų paplotėlius. Iškeptus paplotėlius dedame į indą su dangčiu, kad būtų minkštesni. Paplotėlius galima valgyti karštus, atvėsusius ir šaltus. Vaikai mėgsta paplotėlius su uogiene ar pabarstytus su cukraus pudra, o suaugę juos mėgsta valgyti su fetos sūriu. Skanaus smile.gif
user posted image
Atsakyti
Labai skanu:)
Atsakyti
QUOTE(Marmeladė @ 2013 08 09, 21:56)
Labai skanu:)

thumbup.gif
Atsakyti